Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 206 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 21, 10:43 
Üdv Mindenkinek! Aki a hétvégén Olaszországba készül, napra készen tájékozódhat az időjárásról, az alábbi oldalon: www.stuppello.it üdv:KL


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 12:36 
eszterolajos írta:
Úgy legyen, ha látok valahol segítek beszerezni.

Köszönöm! :D


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 12:30 
Úgy legyen, ha látok valahol segítek beszerezni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 12:27 
eszterolajos írta:
Leon azon rágódtam kinn, hogy neked elhozzam - e, de nem jött a gazdája feléje sem, vagy egy órát vártam, aztán ott hagytam. Szép volt, egészséges az ára nem volt feltüntetve. Gyűrűt nem tudtam megnézni, mivel a sokadalomtól egyre csak a sarokba farolt, piszkálni meg nem akartam. Úgy 1-2 évesre saccoltam.
A holland börzét most fogják megnézni, de sok jót nem várok tőle. Egy csapat továbbadó is megy a madarászokkal sajnos...... (ez megint nem a mi szervezésünk)

Köszönöm, hogy gondolt rám is Lajosbá', kár hogy nem sikerült,
de tavaszra akinti röpdét mindenképpen bekarom népesíteni Fehérfejűekkel :D valahogy...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 12:19 
Leon azon rágódtam kinn, hogy neked elhozzam - e, de nem jött a gazdája feléje sem, vagy egy órát vártam, aztán ott hagytam. Szép volt, egészséges az ára nem volt feltüntetve. Gyűrűt nem tudtam megnézni, mivel a sokadalomtól egyre csak a sarokba farolt, piszkálni meg nem akartam. Úgy 1-2 évesre saccoltam.
A holland börzét most fogják megnézni, de sok jót nem várok tőle. Egy csapat továbbadó is megy a madarászokkal sajnos...... (ez megint nem a mi szervezésünk)

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 12:13 
Ejjj... :(
Elgondolkoztató, hogy érdemes e mostanában arrafelé menni.

Valaki tud valami bővebbet a Holland börzéről?
Spec én árulni szeretnék, de nem itthon...

Írta valaki, hogy látott 1pld Apáca pintyet! Lehet tudni róla még valamit?
Pontos faj, kor, tenyésztő, ár, stb?

Köszi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 12:12 
Sziasztok !

Köszönöm a kiegészítéseket, úgy érzem a véleményetek eggyezik az enyémmel, átgondolva a dolgokat a hazai látogatások is bele kell, hogy férjenek a tenyésztő látogatásokba.
Zsolt a felajánlást köszönettel vettem hamarosan (Október közepén) már tárgyalunk is róla.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2007 okt. 1, 12:14-kor.

 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 11:01 
Kedves Lajos!
Nagyon jól összefoglaltad a lényeget, már ami a kínálatot fémjelzi. Én persze nem tudom eldönteni, hogy ez most csak egyedi állapot volt-e, vagy trendként kezelendő?
A tenyésztő látogatásokban én is szívesen benne vagyok, felajánlom szállítási kapacitásomat is, benzinpénz-osztásos elven, megválogatva az utasokat.


 
  
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 11:00 
Üdvözlök Mindenkit! Szia Lajos! A huszohetedikei írásomba felhívtam a figyelmet az esetleges csalódásokra. Az álltalad felvetett tenyésztői látogatást kiterjeszthetnénk kishazánkra is. A külföldi tenyésztői kapcsolat járható, de a jelenlegi madárhiányos időbe ez sem ad mindenre megoldást. Igazadvan hogy ijen helyekre csak szűk MADÁRBARÁT TENYÉSZTŐI társasággal szabad elmenni. Valóban fontos dolognak tartom a kézben lévő állományok minőségének megőrzését. A kabzsiságról, kupeckodásról nem akarok véleményt formálni, úgyis tudod. Sikeresen hazaértünk, az általam hozott madarak is jólvannak. üdv:KL


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 10:06 
Sziasztok !

Díszmadárnak első látogatásként sok jó meglátása van főleg a szervezés vonalán. Tényleg el kell a Monori szervezőknek gondolkodni a dolgon.

Nekem lehangoló volt : az egzoták hiánya, a kiutazók közötti kapzsiság ellterjedése, és a szemmel látható " csak nekem " szemlélet kialakulása és sajnos a jelenléte.

Kellemetlen és bosszantó érzés volt a csoporton belőli kupecekre való várakozás, bár ehhez az úthoz semmi köze nem volt az egyesületünknek, de megbántam, hogy azt a három tagot és jómagamat ilyen szituációba kergettem e csapathoz való csatlakozásunk miatt.
A továbbiakban be is szüntetjük a csoportos látogatások szervezését, illetve áttérünk a külföldi tenyésztők személykocsis látogatására és nem segítjük a kupecek hazai "áldásos" munkáját a szervezésekkel.

A különleges egzotákat kedvelőkre kemény időszak következik, nem lesz utánpótlás és ritkulni fog a tartható fajok száma.
Rá kell térni annak a néhány Európában tartott fajnak a tenyésztésére, melyek jelenleg kaphatók, de ezekből is érdemes törzstenyészeteket kialakítani, hogy ne romoljon le rövid időn belől a hazai állomány.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 9:43 
Helló!
Na hogy halljál még többet.
Amit a "díszmadár" leírt az tökéletesen igaz.A kínálattól én sem estem hanyatt, és a szervezés is (az állványok feltöltése) hagyott pótolni valót.
Én a minőséggel sem vagyok elégedett,-SŐT- nem teljesen ezt vártam.
Egyedűl az elhelyezés volt esztétikus számomra.Azért volt ám ott beteg
madár is, és olyan is amelyiket nem is lett volna szabad beengedni, de
végül is azt haza vitték, ha kibírta.A Zsolti azért nem látott kákát, mert én
megvettem.(40€).Alapjaiban az exótások jól "pofára estek", velem az élen. Vettem még egy pár aurórát,-azért ennyit ,mert ennyi volt összesen-
melyek tényleg szépek.(80€).Mivel "elborult az agyam helye" így a végén
nem vettem gemalter -t.(festett asztrild, festett pinty).Többen jöttünk
haza akiknek bizony "lógott" az orra.Amit hoztam, viszont most a karanténban látom, hogy nem "választottam" rosszul.(Egy párból egyet).
Hát nem rossz!!!
Így most folytathatom a "rohangálást tovább".
Szerintem az eladók zöme német, a vevők zöme magyar lett volna, ha
vásároltak volna.Így €-val "megtömve" jöhettek legalább haza, és ké-
szülhetnek Hollandiába, hátha nem lessz ekkora "P"-ra esés.

Most ennyit félkómásan.

Üdv: Vs.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 okt. 1, 8:45 
Csak úgy elkapkodva az első benyomások az első straubingi kiállításról:
Fotózni nem fotóztam, mert ki volt írva , hogy tilos, meg a nyakamban a táska, a kezemben meg a szállítók, és a tömeg.

No ezt is kipipálhatom, voltam már Straubing-ban:))
Röviden referálok, mert még kicsit kómás vagyok.
Az út jó volt, semmi forgalom se kifelé, se hazafelé.
A biztonsági időtartalékok miatt így jó korán kiértünk. 9.30 -kor indultunk, a német határra már 2 órára kiértünk, innen gyakorlatilag 70-el mentem az üres sztrádán, hogy ne 3-ra érjünk oda. Városnézéssel kezdtük, körbejártuk 2-3-szor , mire megtaláltuk a helyszínt.
Azért sem volt egyszerű, mert 4.30-kor még csak néhány kocsi parkolt ott, mi meg kígyózó monori kocsisort kerestünk.
Ahogy írtad, 05.30 kor megjelentek az eladók, vevők is.
Sok pozitív tapasztalatom volt. Éspedig: kb. 5 perc alatt beengedtek minden sorban állót, lám lehet így is./Monori szervezőknek tanulmányút javasolt/ Tetszett, hogy mindenki kultúrált kalitokba, táskában, -hogy ne fázzanak meg a madarak- szállított, kalitkánként max. két madarat. Tetszett a szervezésben, hogy már felállított állványrendszer várta őket, tisztaság volt és rend. Volt WC, kultúrált büfé. Klassz dolog , hogy legtöbb kalitra ki volt írva a /főleg németül, latin se ártott volna:)/ a faj neve, kora, neme és az ára. Ez sokat egyszerűsített a vevők dolgán. Ez kb. a kalitok 60-70%-ára volt jellemző. Ezt nagyon hiányolom itthon. Ami nehézkessé tette a nézelődést, vásárlást, hogy 6-8 között folyamatosan érkeztek az eladók, de a sorokat nem folyamatosan töltötték fel. Így aztán gyakorlatilag egyfolytában keringeni kellett a sorok között a szállítóval, s mivel mindenki ezt tette, a tömeg is folyamatosan kavart, mozgott, ami miatt tumultus volt. Ez kevésbé szerencsés, Monor ebből a szempontból jobb, ahol folyamatosan telnek meg a sorok, s mindent elég egyszer végignézni, végigjárni.
Az eladók is normálisak voltak, nem volt velük semmi gond.
Kínálat: Szerintem alapvetően kevés madár volt. Néhány faj, illetve madár volt, ami itthon nemigen van, ezeket érdekes volt megnézni: himalájai papagáj, kék barátpapagáj /250 EU/, fehér tengelic mutáció /600 EU/, voltak európai magevők is, /süvöltő, csíz, meggyvágó, rozsdafarkú, tengelic, zöldike/, ezenkívül egy pápaszemes madár, néhány seregély.
Kanáriból igen kevés volt, s gyenge felhozatal. Egzótából is gyenge volt a kiállítás /szerintem/. Rizspinty összesen 5 darab, gyenge minőségben, kb. 50 db standard zebra, ugyanennyi gould, néhány ezüstcsőrű pinty, sirályka.
Ezenkívül rácsosszárnyút láttam, ékfarkút párakat /izabellát is/, kákapinty nem volt. Néhány "különlegesebb" is akadt, de csak elvétve: pillangó pinty 1 db, 2-3 szövőmadár, 1 apácapinty, papagájamandinák, magellán csíz, kis kubapinty, sárgahátú aranyveréb, ezüstcsőrű pinty, sirályka, stb., de kevés egyedszámban. Volt még néhány aprólék, azokat nem néztem meg tüzetesebben, pl. amarantok. Ezekről majd mások biztosan írnak.
Mozambik csicsörke 1 darab sem volt, meg úgy általában csicsörkét semmilyet sem láttam. Kínáltak egy pár gyengécske Yarelli pintyet /csízt/ 250Eu -ért, valamelyik hazánk fia meg is vette.
Papagájból sem volt túl izgalmas a kínálat: sok törpe, hullámos talán 20 db, rozellák, pennantok, énekesek több, egy két pyrrhura faj, néhány király, jákó /2/, amazon /3-4/, nagypapagáj. Ahogy néztem igen sokan vásárlás nélkül távoztak, köztünk nem egy hazánk fia is. Viszont nagyon sok madár eladatlan maradt. Ami azt jelzi, hogy nem találkozott egymással igazán a kereslet és kínálat. 8.30 - kor már gyakorlatilag ki is fújt a börze. Mivel a vevők és az eladók többsége már 6- kor ott volt, eddigre lebonyolódott az az üzlet, ami le akart. Ekkor megtelt a büfé, s virslibe és sörbe fulladt a börze.
9.00- kor haza is indultuk, s gyakorlatilag itthon ebédeltünk./ 14.30/.
Összeségében örülök, hogy kijutottam egyszer. Lehet, hogy túl nagy volt bennem az elvárás, várakozás, de szíven azért nem ütött a kínálat. Igazán rizspintyet kerestem volna meg csicsörkéket, egyik sem volt. Viszont a kihozott madaraknál nem volt jellemző a törött, csapzott tollazat, gubbasztó, lefáradt madár, zöme egészséges, szép madár volt.
Hogy ne jöjjek haza üres kézzel vettem egy pár magelláncsízt 40EU/, egy pár tűzpintyet /70EU/, ezekből egész jó volt a választék, meg az igen kedvező ára miatt egy pár mexikói pirókot /15 EU/pár. Néhány kiló magot még bettem a kocsiba, amiket itthon nem nagyon kapni. Az egyik japanhirse, a másik grünehirse, szótárral japán köles és zöld köles.


Hát kb. ennyi.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 8:33 
Straubinról akarok hallani!!! :38:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 28, 7:18 
Szia carduelis !

Jövőre szintén lesz Karcagon (Szept. 19 - 2o - 21) egzota szemle, igazán bemutathatnád a madaraidat nálunk is.

Mi szívesen látunk ott minden tenyésztőt.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 28, 7:13 
Sziasztok !

Kiegészítésűl még : Aki netán visz madarakat azokat megfelelő orvosi igazolással, Standard kalitban és az előírt db. számban vigye, mert egyébként visszaküldik a bejárati ellenőrzéskor.

mindenkinek jó és kellemes utazást kívánok.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
  
 
Hozzászólás 2007 szept. 27, 13:14 
Üdvözlök Mindenkit! Sokan érdeklődnek a hétvégi straubingi börze felől ,ezért néhány dologra szeretném felhívni a figyelmet.Bizonyos fajok hiánya miatt sokan úgygondolják, hogy itt majd megkapják a rég keresett madarakat ami lehet hogy így lessz ,de ha nem akkor se csalódjatok nagyon.Valószínű hogy amiből hiány van azok a madarak nem lesznek olcsók.Azt tudom ajánlani ha jóminőségű madarat akarunk az ár másodlagos legyen.Az árak a minőséget is tükrözik.A madarak számára kényelmes szállítókról gondoskodjunk,hisz ma már nem kell dugdosni.Javaslom mielőtt döntünk alaposan győződjünk meg mindenről,kondició,épp végtagok,eleség, stb. Azt tudom mondani hogy két egyforma börze nincs . Végezetül mindenkinek eredményes börzézést kívánok: KL.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 10, 13:48 
Rendben, én értettem félre. :roll:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 10, 13:43 
Igen ez helyesebb kifejezés, de ugyanazt takarja, hiszen egy szolgáltatást vesz igénybe a jelentkező és nem csak benzint, vagy gázolajat fizet, hanem a vele járó munkát is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 10, 13:04 
Értem. Akkor gondolom nem útiköltség, hanem résztvételi díj.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 10, 12:59 
Szia Díszmadár !

Az lehet, de nálunk ez a tarifa.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 206 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 18:34
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO