Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 11, 13:29 
Egy ilyen egész napi rendezvénysorozatos „buli” a családomnak sok. Az egy éves kisfiam és a három éves kislányom biztos hogy élvezné a Tropicariumot, vagy Ócsát, de a zenekaros, vacsorás, sörözős részétől messze ál. Este viszont szigorú napirenden vannak, azt valahogy meg kell oldanunk…
Szóval részemről nem egyszerű a feladat, de megpróbálkozunk vele.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 11, 13:19 
Sziasztok,

Én is jónak találom az ötletet. Az OB kiosztó napja is megfelelőnek tűnik, bár még hírtelen nem tudom hogy el tudok, tudunk e menni, szervezkedni kell...

Igen a forumon keresztül tudok minden regisztrált tagnak küldeni levelet egyszerre, így ha van egy jól megfogalmazott szöveg, megfelelő tartalommal, el tudom küldeni mindenkinek.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 11, 13:13 
2007.11.17. szombatra gondolsz?
Ahogy írtam az étterembe kéne legalább kb. létszám, s minél előbb időpont.
A zenekarnak időpont a fontos, csak akkor megy szerintem a költség miatt, ha kb. 70-100 főre számolunk. Már hallottam őket, kár lenne kihagyni, de 20-30 embernek meg húzós összedobni a fellépti díjat.

No ezekben kellene előrelépni.

"De szerintem az lesz a legfontosabb része, hogy találkozhattok az ország madarászainak egy részével.
Felfoghatom ezt Úgy is, hogy bevállalja az egyesület a díszvacsora megszervezését ? Segítetek benne ? Én felpörögtem rá."

Mivel nem tudom, hogy ki szervezi a Lurdy Házas kiállízást, illetve kik lesznek ott, azt sem tudom, hogy ez a kör mennyire fedi le az általam felvázolt társaságot.
Én igazán abból indultam ki, hogy olyan bulit szervezzünk, ahol az IDRE-sek, fórumosok közül kerülnének ki résztvevők, kvázi baráti társaságként.
Elsősorban - személy szerint- ez lenne jó szerintem.

A "díszvacsora" ha azt jelenti, hogy számunkra részben ismertetlen /is/, más-más egyesületek vezetősége, tagsága, reprezentációs vacsorája, akkor ez kicsit más, mint amire én gondoltam.
Ennek is lenne létjogosultsága természetesen, illetve lehet, hogy a kettő között nem is olyan nagy az eltérés?

Szervezésben szívesen segítek, minthogy fel is vázoltam már egy lehetőséget, étlapot erre a programa, mint egy lehetséges alternatívát nyújtva.

Most már az egyesületi tagokon, fórumosokon múlna, hogy nyilatkozzanak valamit...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 11, 11:05 
Na ez már körvonalazódik !

Szerintem csináljuk meg az OB dijkiosztóján, ami valószínűleg szombaton lesz, ugyanis ez már ad egy biztos létszámot és buli elött miért ne lehetne végighallgatni az ezévi legnagyobb országos kiállítás eredményeit.

De szerintem az lesz a legfontosabb része, hogy találkozhattok az ország madarászainak egy részével.
Felfoghatom ezt Úgy is, hogy bevállalja az egyesület a díszvacsora megszervezését ? Segítetek benne ? Én felpörögtem rá.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 11, 10:45 
Díszmadár írta:
... mindenkinek meg van a maga nyűgje, meg hát szerteszét vagyunk az országban...

hát pont ezért kéne összerántani a brancsot egy kis kikapcsolódásra, szóval szerintem az ötlet az egyáltalán nem agyament, azonban szerintem nehéz lesz megszervezni…
Esetleg az első ilyen rendezvényt kezdhetnénk minimálprogrammal, például egy fakultatív délutáni Tropikárium látogatás (vagy az ócsai madárvárta) aztán egy vacsi a helyi szintis zenésszel csak a zenei aláfestés miatt… ("De ha sokan visszamondanák ne adj isten, akkor a megjelenteknek kell kipótolni a gázsijukat" címú problémakör kiküszöbölése végett...) aztán ha jól sikerül minden és jóhíre megy a nagyvilágba, akkor jövőre talán nagyobb érdeklődés lesz és mehet esetleg egy délelőtti program is plussz a nagyzenekar ésatöbbi...
A kör e-mail mindenképpen jó ötlet! De azt szerintem a végleges és részletes program-koordinátákkal kéne majd szétküldeni… egyébként a részvételi aktivitást az első körben én sacperkábé csak úgy 20-30 főre becsülném...
Az általam javallott szombatok: 2006. nov. 24. (az Lurdis OB utáni szombat, így még friss lesz az élmény :)) juteszembe a Lurdis hétvégés szombat sem rossz ötlet!!! Akkor úgyis itt van az országos díszmadarásztársadalom apraja-nagyja! Esetleg azt már lehet tudni, hogy a Rendezőség tervez-e valamilyen szociális programot a nov.17-i szombati estére??? Ha nem, akkor szerintem egyesíteni kéne erőinket és vegyíteni a kellemeset a hasznossal :)) ha igen, akkor talán érdemesebb lenne a 2008. januárt megcélozni, hogy ne legyenek túl sűrűn a programok (pl.: jan.19. vagy jan.26.).

(ha más nem, hát mi elmegyünk mondjuk ócsára madarászkodni aztán beülünk valahová vacsizni egyet meg dumálgatni hatosban: Ti + Tangaráék + Csicsörkéék :D

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 5, 22:42 
Komolyan kezdtem magam hülyén érezni, mikor azt láttam, hogy 4-5 napja senki sem reagál rá semmit. Azt hittem teljesen agyament ötlet.
:41:
Talán jobb lett volna csendben maradnom....
:12:

Meg is értem ha így van, mert tudom, hogy mindenkinek meg van a maga nyűgje, meg hát szerteszét vagyunk az országban. De gondoltam egy évben egyszer megérdemelnénk egy méltó körülmények, és társak közötti összejövetelt. Azt gondolom, hogy elsősorban kedv, azután meg elhatározás kérdése a dolog.
Az a baj, hogy én sem tudom, honnan kéne kezdeni a dolgot. Ha már jónéhányotok azt jelezné, hogy elméletileg oké a dolog, akkor kitűzhetnénk egy időpontot. Szerintem ne túl közelit, lehetne mondjuk a november vagy a január.
Ekkora az étterem és a zenekar is jól foglalható még. Szerintem is szombat a legjobb. Segítsetek kiszedni ebből a két hónapból azokat a szombatokat, amikor vagy fontos madaras program van, vagy egyéb ok miatt problémás a nap.
A szállással lehetnek gondok amit megadtam, mert lehet, hogy eladják a nevezett intézményt, novemberre ez még biztos nem következik be.
Itt is van ismeretség, tehát budai viszonylathoz képest olcsón lenne szállás, persze azt sem tudom erre lenne-e igény.
:09:
Ez lehet opciós is, mivel nincs náluk teltház, ez szinte aznap is eldönthető lehet, persze nem ártana azért, ha egy hozzávetőleges létszámot tudnék nekik mondani, nehogy gond legyen.
A többi program nem probléma.
Ha az időpont megvan, ami a többségnek jó, akkor gyorsan lecsekkolnám a zenekart és az éttermet. Ezután már mindenkinek fix-re kellene, felelőségteljesen, létszámmal jelentkeznie, mert az éttermet -és a zenekart főleg- le kell kötni.
:83:
A MADARAK zenekar a legproblémásabb, mert ők létszámtól függetlenül egy adott összegért jönnek, s előleget is kell fizetni a lekötéskor. Az ismeretségre és a társaságra való tekintettel féláron+ extrákkal jönnének. Még díszmadaras diaporáma vetítést is csinálnának a koncert-buli alatt, komoly fény és hangtecnikás extrákkal. Nem mindennapi élmény lenne, higyjétek le! De ha sokan visszamondanák ne adj isten, akkor a megjelenteknek kell kipótolni a gázsijukat:(
Őket viszont nem szívesen hagynám k ia programból, mert bátran állíthatom, hogy Magyarország legjobb bulizenekara, teljesen élőzene, Emerton díjasok, s ráadásul budafokiak:).
Egyszóval garantált lenne a jó hangulat!!!

Talán CZKUZMOS-nak van egy email listája, ahová lehetne küldeni egy jól megfogalmazott kör-emailt, hogy minden fórumos megkapja.
:107:
Az is egy járható út, hogy felhívjátok azoknak a figyelmét a lehetőségre, és megbeszélitek, akikkel napi, vagy majdnem napi kapcsolatban vagytok, hogy lenne-e hozzá kedvetek!

Mégegyszer-, szívesen megszervezem a dolgot, csak jelezzetek vissza minél többen itt a fórumon, hogy van-e hozzá kedvetek, lehetőségetek, időtök rá.
A programokra, költségekre is várok véleményt, bármi összehozható, húzható is a listából természetesen.
Lehet egész napos program is a vázolt módon, de lehet egy költség kimélőbb délutáni-esti buli is. Nem rajtam múlik.
Ahogy néztem a fórumon, 157 fő van regisztrálva, ebből legalább 20 hozzászólása 27 tagnak van, mondjuk ők az aktív tagok. Ha rájuk számíthatunk, illetve még személyes ajánlás után akár az IDRE- ből, akár máshonnan jönnek páran, akkor már meg van a csapat.
Ha sokan hoznak gyerekeket is akkor még kevesebb jelentkező elég.

Rajtatok a sor!! Ötleteket, véleményeket, segítséget, várok!!!
:06: :103:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 5, 21:15 
Sziasztok!
Elolvastuk a Katival a felhívást a Madarász Bálra, és mind a ketten benne vagyunk. Szerintünk jó ötlet, és ha összejönne akkor hagyományt is lehetne kezdeményezni !! CSAKHOGY !! Zsolt!! Tessék a lehető legtöbb oldalon kiemelten-PIROSSAL úgy ahogy a Lajos szokta a felhívásokat beírni- reklámozni az ötletet, azért, hogy minél többen olvassák!!!! Szükségünk van ilyen és ehhez hasonló összejövetelekre, mert ezáltal kovácsolódna jobban össze a hazai madarászat, a tapasztalatcserékkel bővülnének ismereteink a madártartással kapcsolatban és ha ez még a jó hangulattal is kiegészítődik, akkor láthatjuk annak az útnak az értelmét, eredményét, amin már "szomszédaink" régóta grassálnak. Madárbaráti üdv: Tangara


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2007 okt. 5, 14:26 
Díszmadár írta:
az első „IDRE- BÁL” vagy „MADARÁSZ- BULI”
DUMÁLJUNK, BULIZZUNK MÁR EGYET EGYÜTT!!!


szenzációs ötlet! én nagyon szívesen elmennék!
talán a szombat szerencsésebb lenne...
esetleg a Lurdy-s MB utáni valamelyik hétvégét meg is lehetne célozni...
A TROPICARIUM jó ötlet (mozcsik is vannak az egyik pálmaházas részlegben :))) de az Ócsai Madárvárta még jobb (ott még nem voltam...)
a kaja+pia+buli meg hab a tortán :D

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 okt. 2, 11:35 
Kedves Barátaim!
Már régóta érlelődik bennem egy gondolat. Néhányotokat ismerem személyesen, másokat csak innen a fórumról, vagy hallomásból. Sokatokkal a virtuális kapcsolat ellenére is már szinte baráti viszony alakult ki. A díszmadár kiállítások, börzék is lehetőséget nyújtanak ismerkedésre, beszélgetésre, azonban – tapasztalatom szerint- igazán felszabadult együttlétre nemigazán.
Ez a kis virtuális közösség szerintem megérett már arra, hogy kötetlenebb, felszabadultabb formában is összejöjjön, beszélgessen, ismerkedjen egymással. Meggyőződésem, hogy ez egy igen jó kis társaság, s talán másokban is megfogalmazódott már az igény arra, hogy személyesen is megismerjük egymást azokkal akikkel még nem találkoztunk, illetve egy jót beszélgessünk azokkal akikkel csak futólag futunk össze kiállításokon, börzéken.
Amennyiben jó ötletnek tartjátok Ti is, felvállalnám az ez első „IDRE- BÁL” vagy „MADARÁSZ- BULI” megszervezését. Legalább párjaink, gyermekienk is látnák, hogy milyen jó társaságba keveredtünk. DUMÁLJUNK, BULIZZUNK MÁR EGYET EGYÜTT!!!

Mivel még igazán csak most körvonalzódik bennem az ötlet megosztanám veletek, s várom a véleményeket!
Egy elképzelt lehetőség:
A bált, bulit, -kinek, hogy tetszik- egy pénteki, vagy szombati napra tennénk, távol a sátoros ünnepektől. Elképzelésem szerint valamikor novemberben, vagy januárban. / fontos kiállításokat , díszmadaras eseményeket kikerülnénk valahogy./
A helyszín szűkebb hazám Budafok lenne.

Találkozhatnánk a kora délutáni órákban, s kezdhetnénk a napot egy kis kultúrával, megtekinthetnénk együtt a NAGYTÉTÉNYI KASTÉLYMÚZEUMOT, és/vagy a TROPICARIUMOT.
http://www.nagytetenyi.hu/
http://www.tropicarium.hu/

Alternatíva lehetne még jó idő esetén délelőtt, vagy délután az aránylag elérhető távolságban lévő Ócsai Madárvárta meglátogatása is.
http://www.omve.hu

Utána egy rövid sétát tennénk valamelyik méltán híres Budafoki Pincészetben.
http://www.licspince.hu/
http://www.promontorbor.hu/old/index1.htm

Ezt követően beülnénk egy igazán kellemes sváb étterembe a WOHNER vendéglőbe vacsorára, itt esetleg megoldható lenne egy kis szakmai program, /előadás, élménybeszámoló, stb/ igény szerint.
http://wohner.hu/

Este felé elkezdődnek a buli, a tánc ,a szórakozás az Emerton díjas MADARAK házibulizenekar segédletével.
http://www.madarak.hu/

A buli tartana addig ameddig gondoljátok. Aránylag olcsó szállás lehetőség is megoldható a közelben, a HOTEL REGINÁBAN.
http://www.hotelregina.hu/

A hely miatt maximum 100 főben lehet gondolkozni. Ha a többség párjával családjával jönne, akkor ez hozzávetőleg 25- 40 főt jelentene, családostul.
Szereteném, ha elsősorban a fórumosok jönnének, esetleg ha marad hely, akkor kizárólag személyes ajánlás útján olyan madarászok, akikkel a többség várhatóan szívesen töltené együtt az estét.

Költségekről csak tájékoztató jellegű, előzetes kalkulációm van.
A teljes költsége belépőstül, vacsorástól, zenekarostul felnőtteknek kb. 7000-7500 Ft-ra, gyerekeknek 3500 Ft-ra jönne ki. /szállás nélkül, az csak alternatíva, kb. 4000-4500 Ft/
Természetesen a programokból lehet húzni, csökkentendő a költségeket. Ha borkóstolást, Tropicariumot lehúzzúk /mert ezek a költségesebbek/, akkor kb. 4000-4500-re lehet levinni a felnőtt árat.
Az árak 90- 100 fő esetére lettek kikalkulálva.

Amennyiben a többség inkább család nélkül jönne, szervezhetjük úgy is.


Várnám a topikban a véleményeteket!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:51
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO