Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 89 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 márc. 13, 9:02 
Kedves IDRE tagok, olvasók!
Többen érdeklődtek az idén lezárt Herman Ottó év konferenciáról. A rendezvényen ott lehettem. Röviden olvashattok erről a H-40 SÜVÖLTŐS oldalon. Ne tekintsétek öncélú reklámnak, de nem akarom, hogy írásaim az IDRÉNEK bármilyen hátrányt okozzon. Ennek okán feltettem egy régi írásomat is az erdei pintyről. Amenniben Csaba úgy gondolja, átteheti ide mind kettőt nektek is!
Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 nov. 21, 19:06
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Basa Mariann
   
Hozzászólás 2011 aug. 17, 10:41 
Sziasztok!
Az elmúlt hétvégén a következő dolgot tudtam meg:
Nemzetközi kisállatbörzét tartunk Vácszentlászlón, a Zsámboki úti tüzép területén! Emellett horgász-virág-kézműves vásár! Lacipecsenyés és büfé lesz. Italkiállítás! Időpont: 2011 augusztus 28., szeptember 25., október 30., november 27. 6-13 óráig. A8-as orvosi igazolás kötelező! Mindenkit szeretettel vár a rendezőség! Info: 06205523039
Gondoltam megosztom veletek!

_________________
Üdv: Anyi
www.papagajaink.lapunk.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 17, 9:53 
jojo írta:
A sráccal pár szót beszéltem, az általa hozott madarakról, kézzel nevelt amazonokról jákókról meg mittudomén még mikről beszélgettünk.Beszéd közben mondta, hogy van egy kicsi jákó is, azt is kézzel neveli, a szülők nem etették, meg is nézhetjük itt van a kocsijában.Ekkor vezetett oda bennünket.

Így már másképp fest az egész. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 22:10 
A madár egy kisteher gk. első ülésén volt középen, a kocsiban nem volt forróság, hisz reggel volt még.A kiállítók két gépkocsisora ott "találkozott", így arra senki nem járkált, az úttól kb 4 m-re volt. A kocsiban nyugta volt, senki nem járkált arra, persze az utazás az biztos nem tett neki jót.

A sráccal pár szót beszéltem, az általa hozott madarakról, kézzel nevelt amazonokról jákókról meg mittudomén még mikről beszélgettünk.Beszéd közben mondta, hogy van egy kicsi jákó is, azt is kézzel neveli, a szülők nem etették, meg is nézhetjük itt van a kocsijában.Ekkor vezetett oda bennünket.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 20:33 
Én azért is vettem védelmembe, mert nekem úgy tűnik, hogy a madár hátterében kocsiülés van, vagyis nem volt kitéve, még csak nem is a csomagtartóban volt. De lehet rosszul látom, annyira nem tiszta a háttér.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 19:47 
madaras86 írta:
Azért mielőtt elkezdtek szidni valakit, gondoljátok át minden oldalról a dolgot. Pl én mikor kézzel neveltem madarat, akkor mindenhova magammal vittem. Ha épp egy börze esett volna közbe, akkor oda is magammal vittem volna...

Ez is benne van a pakliban, de szerintem maga a szállítás és az a rengeteg ember (mert ugye ki volt téve a "kirakatba") nem éppen a legjobb egy ilyen kis fejlődésben lévő madárnak. Én is kerestem az érveket, hogy miért is nem állatkínzás az ilyen, de mindegyik érvet meg tudtam cáfolni... HA esetleg megbeszélte valakivel aki hozzáértő volt és annak vitte... akkor sem kellett volna így kitennie a stressznek. Ha ráadásul (persze nem tudhatjuk) csak úgy akárkinek eladta volna... az több lenne mint felelőtlenség. Viszont nem tudjuk mi lett vele, így minden csak feltételezés és találgatás.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 17:14 
Jahhhhh, én azt hittem valami túl korán leválasztott madárról van szó, amit halálra ítélve kivittek a börzére :)
Azért mielőtt elkezdtek szidni valakit, gondoljátok át minden oldalról a dolgot. Pl én mikor kézzel neveltem madarat, akkor mindenhova magammal vittem. Ha épp egy börze esett volna közbe, akkor oda is magammal vittem volna, nem hagyhattam volna itthon,hogy éhen pusztuljon. Lehet ez is egy lehetőség! Lehet szimplán bemutatásra szánva is. Jó idő volt......Ha nem a tűző napra teszi ki nem lesz ott semmi gond. És még ha eladásra is szánta, ha hozzá értőhöz kerül a madár szerintem nincs ebben semmi gáz. Ha egy amatőrnek adja el, akkor igen! Más kérdés, hogy pl én már eleve elvenni is utálom a kölyköt a szülőktől, nem is szoktam, csak ha gond van, de ha a kézzelnevelés részt elfogadhatónak tartjuk akkor ebben szerintem semmi gáz nem volt.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 17:00 
Warhawk írta:
madaras86 írta:
Sziasztok! Hol vannak a képek amikről beszéltek?

A Monori börze topikban.

Ja értem, köszi:)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 16:57 
madaras86 írta:
Sziasztok! Hol vannak a képek amikről beszéltek?

A Monori börze topikban.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 16:50 
Sziasztok! Hol vannak a képek amikről beszéltek?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 16:43 
Néhány (amúgy kirívó esettől eltekintve) jó volt a börze. Sajna az utat az önkormányzat a bérleti díjból még mindig nem tudta rendbehozni, sajna voltak szaporítók is, de sok szép és (ránézésre) egészséges madarat is lehetett látni megfelelően elhelyezve.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2009 szept. 8, 20:55
Hozzászólások: 511
Tartózkodási hely: Tiszatenyő
Valódi név: Ádám Imre
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 13:03 
Sziasztok.
Marcsi ez tuti nem vedlett.Összevissza álltak az eltöredezett farktollak.Látszott h töredezve vannak.
De ezektől eltekintve sztem nagyon jó volt a börze.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 7:47 
feketemarcsi írta:
A 13. képen még nagyon picike az a papagáj, ilyen csöppöt még nem szabadna ilyen börzés tortúrának kitenni!

Igazad van, de nem csak nem szabadna hurcolászni ilyenekre, eladni sem szabadna. Márpedig valószínű, hogy nem kirándulni hozták el ... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2009 szept. 8, 20:55
Hozzászólások: 511
Tartózkodási hely: Tiszatenyő
Valódi név: Ádám Imre
   
Hozzászólás 2011 aug. 16, 6:39 
Üdv.
Hát igen sajnos ezek így voltak,de számomra 3 kiemelkedően gusztustalan dolog volt:
-1 kigyúrt srác a BMW ( elég újnak nézett ki) szeménygépkocsiára támaszkodva várta a vevőket.
Előtte a földön egy 5cm magas meg vagy 15*15 cm-es kalitkának nem nevezhető dologban árulta kb 50 db hullámosát a tűző napon.2 db ilyen kalitka volt előtte.
Ő meg napszemcsi hideg kóla.......
-a másik egy gyümölcsöt áruló emberke volt.
egyik oldalon a gyümölcs,mellette kb 10 cm-re a madarak.....hát elég piszkosan..........hát nem kívántam meg a gyümölcsöt.........
-a 3. az az arákat áruló ember.Itt annyi volt a gondom,hogy az ilyen madár akkor mutat ha szép egészséges a tolla.Hát szegénynek a farktolla bánta a túlméretes kalitkát.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 aug. 15, 23:47 
Hali!

Bizony, több redvás dzsuvás kalitkában volt több nagyértékű papagáj, de nem mindenről raktam fel képeket, van még sok.De mindet ide bevarázsolni szép munka, majd apránkét felrakom, ha a modik megengedik a terjedelme miatt.

Elképesztő volt hogy arákat olyan kis szállítóládákban hoztak, hogy a farka visszakunkorodott..
Viszont meg galamboknál meg egész pofás, nagy kalitok voltak, valszeg azok tulajai jobban becsülték a portékájukat mint más az amazonjaikat, meg törpearáikat, meg pávuapapagájaikat.

Volt olyan, hogy a földön egy rozsdás kalitkában több aratinga, pávua, és amazon szorongott, hogy rossz volt nézni.Azért furcsa, hogy egyes emberek mennyire nem becsülik meg ezeket a madarakat, amikor bármelyikük nekem csak örökké vágyálom lesz, ők meg ilyen körülmények között nyomorgatják. Nem feltételezem, hogy otthon jobb körülmények között tartják őket.

Persze tudom, hogy más a börzei ideiglenes állapot, és más az otthoni röpde.
De speciel ha én vittem is volna valami madarat akkor már legalább egy átlagos nem rozsdás kalitkában viszem ki őket.Vagy összeütök egy elfogadható favázas kalitot.

Az a bébi jákó egy védett helyen volt, inkubátorban, a srác eléggé vigyázott rá.Nem volt nyilt helyen, senki nem tudta háborgatni a kicsit, a srác külön úgy vitt oda bennünket.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2011 aug. 15, 23:03 
Ugyan nem értem dobozostej hozzá szólását mert az előző képek közt nem igen van erre jellemző,de nem vitázni szeretnék mert ugyan van ilyen és sztem ez a börze most az elmúlt idők egyik szerintem leg- színvonalasabbjának mondható a monoriak közül.Rengeteg gyönyörű madár viszonylag kevés satnya döglődőfélben lévőt láttam a pintyfélék és kanárik között.Az árak ilyenkor szokásos módon még viszonylag magasan voltak de ez a börze végére már eléggé elfogadhatóra vált(vevő szemmel), talán kevés román és külföldi felvásárló volt de akit látott az ember azok nem vacakoltak csak szórták a juróót.
Parkolni is egész jól lehetett, a fű is le volt nyírva már nem gittelnek a bokrok közé az emberek és a lomisok sem igen foglalják a madarászok elöl a helyet. :salut: :thumright: sztem ha csak mindég ilyen volna (vevő szemmel) akkor már az is nagy szó volna :lol:
Nagyon jók a képek,köszi jojo , esetleg pintyfélékről nem készített valaki?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2011 aug. 15, 22:27 
Azért a legtöbben mindig megadják a módját. Sohasem fogom szerintem megérteni, hogy hogy lehet száz meg több százezres madarakat, meg egyáltalán akármilyen madarat szaros-rozsdás-redvás kalitkába kitenni, afféle vevőcsalogatóként.

Nem valami bíztató, a tartási körülményekre gondolva. :scratch:

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 25, 17:51
Hozzászólások: 5
Valódi név: Gombár László
   
Hozzászólás 2011 aug. 15, 21:12 
Sziasztok!

megindult a fürjek kelése!
Webcam az alábbi linken:
http://japanfurj.honlapom.com/web.php?a ... KXWb_P52Yf

Üdv!

Laci


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 júl. 19, 8:59 
De, kitalálok majd rá valamit :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 júl. 17, 20:53 
Köszönöm a válaszokat!

Korábban mikor nem volt cenzúra ,akkor is egészen jól megvoltunk,és szerintem senkinek nem tört be komolyan a feje. :wink:
Lehetne kitenni a bűnös szavak listáját ,persze CENZÚRA- mentesen ,hogy többet ne vétkezzünk ? :lol:

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 89 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:57
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO