Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 89 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 21:26 
Madarászlány írta:
Hát én is örülnék neki elhiheted. De ahogy elnézem a helyzetet ez elég sokáig így lesz.
Ahhoz hogy változás legyen, nem elég 2 ember, de még 50 sem.

De ha senki sem kezdi el, akkor sosem lesz változás... (a tömeg egyénekből áll, de ha minden egyén azt mondja, hogy miért pont ő, akkor sosem lesz tömeg belőlük).

kuvik írta:
Ezen a fórumon talán inkább arra kéne biztatni egymást, hogy MI legyünk különbek, és az ott tapasztaltaktól eltérően mutassunk jó példát, - bár a magyarokra a jó nehezen ragad,-de hátha mégis!!!

Ezzel (is) csak egyet tudok érteni!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 21:09 
Sziasztok!!!

Csak nem bírom, hogy ne szóljak hozzá ehhez a Monori kérdéshez.
Nos ez egy olyan börze, mint a Mi szerencsétlen kis országunk. Mindenütt ezt látni, és nem kell szineznie senkinek sem dolgokat, hogy máshol sokkal jobban mennek a dolgok, csak kicsiben sokkal kevesebb "mocskos" dolgok jönnek ki. Én is viszek Monorra madarakat , hisz nem lehet mindenki olyan "nagy tenyésztő", hogy otthonról adja el a madarait, de én bárkinek szivesen megmutatom, hogy én milyen körülmények között mutatom meg a madaraimat. Én több mint 25 éve foglalkozom "csak" madarakkal, és nálam bármikor szétlehet nézni, és meglehet nézni a madaraimat a kiállításokra FELKÉSZÍTVE, vagy a madárházamban. (Bár én nem szoktam fotókat felrakni sehova, de láttam már "furcsa fotót" olyantól, aki sokat "elereszt" a madarak higiénikus tartásáról. !!!!)
Ez a börze, tehát olyan mint "MAGYARORSZÁG". (Nem jobb, és nem is rosszabb.!)
(És láttam olyan külföldi börzét - Németországban- ahol bizony nagyon sok "korhely" madár volt.(!!!))
Ezzel NEM azt akarom mondani, hogy egyetértek azzal ami ott van, DE nincs más!
Ezen a fórumon talán inkább arra kéne biztatni egymást, hogy MI legyünk különbek, és az ott tapasztaltaktól eltérően mutassunk jó példát, - bár a magyarokra a jó nehezen ragad,-de hátha mégis!!!
Aki pedig nem így gondolkozik, maradjon otthon. ENNYI!!!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 29, 17:31
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Siófok, Pécs és a kettő között
Valódi név: Kálmán András
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 21:04 
madaras86 írta:
Lényeg a lényeg, Monorra hatalmas igény van.
Tehát Monor volt van és lesz :D
ÉLJEN!:)

Szívemből szóltál :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 20:49 
Egyébként sokaknak nem tetszene, de szerintem nagyban megkönnyítené az ellenőrzést, ha 2 külön börzét rendeznének, egyet a díszmadaraknak (papagájok, pintyek, egzotikus galambok,stb), egyet pedig a díszbaromfiknak, galamboknak. Külföldön sok helyen így van. Csak ez kitolás azoknak, akik mindkét csoporttal foglalkoznak.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 20:43 
madaras86 írta:
Lényeg a lényeg, Monorra hatalmas igény van.
Tehát Monor volt van és lesz :D
ÉLJEN!:)



Egyet értek!

És szerintem kisebb már nem lesz hiszen az utóbbi időben inkább egyre csak nőtt az eladók tábora.
Én már évek óta kijárok, 3-4 év alatt talán egyet ha kihagytam. Mindig jó volt, leszámítva a rossz időket.
Az árak is tűrhetőek (belépő, helyjegy, stb.)
Aki évekig kijárt az ezután is kifog.

Valóban csak annyi a problem hogy elég sok olyan árus van aki vagy illegális, beteg vagy nyomorék állatot árusít.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 20:37 
Hát én is örülnék neki elhiheted. De ahogy elnézem a helyzetet ez elég sokáig így lesz.

Ahhoz hogy változás legyen, nem elég 2 ember, de még 50 sem.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 20:36 
Lényeg a lényeg, Monorra hatalmas igény van.
Tehát Monor volt van és lesz :D
ÉLJEN!:)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 20:23 
Madarászlány írta:
Hozzá kell tenni hogy Mo. a béka segge alatt van ellenben a többi országgal.

Ez sajnos igaz, így van. De nem lenne jó ha ez változna? Én pl örülnék neki :)

Madarászlány írta:
Lehet fikázni a Monori börzét...de akkor én is fikázhatnám Győrt. De nem teszem mert ott is élni kell valahogy. Muszály nekünk alkalmazkodni, mert a törvény nem fog hozzánk igazodni.

Az a baj, hogy amíg MI eladók, vevők, látogatók nem változunk, addig a vásárok és az állapotok sem fognak, mert amíg MI megelégszünk a kevesebbel, rosszabbal addig minek törje bárki magát, hogy kisebb haszonnal, de jobbat csináljon? A vásárokat általában nem a madarakért vagy az állatokért, hanem a haszon reményében rendezik és jó magyaros szokás szerint a megtérülési időt másodpercekben akarják mérni, nem években. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 20:19 
feketemarcsi írta:
Madarászlány írta:
feketemarcsi írta:
A beteg és a sérült nem ugyanaz a kategória, hidd el, ezt az állatorvos is tudja. :wink:

Nálam van egy kelés hibás kis kanári, éppen a dokinkon keresztül keresek neki gazdit. A fészekben eltörörtt, deformálódott lábacskán kívül viszont egészséges.

Monoron viszont több olyan papagájt láttam, aminél már ki is voltak fejlődve a clamidya tünetei.
Egyszerűen kisebb börzét kell tartani, ha nem bírják az iramot a rendezők, vagy több bejárat és több orvos kell.



Ha ez ilyen egyszerű lenne.
Egyébként meg K sok pénzbe kerülne a több állatorvos, több bejárat (ez által több jegykezelő).

Kisebb börzét azért sem lehetne mert minden egyes tenyésztőnek joga van árusítani. Na most ha valaki 400 km-ről próbál időben oda érni a börzére a madaraival és netán azt mondják neki a kapuban hogy "Elnézést de már nem jöhet be több árus" az sztem marhára felháborítaná az illetőt és elmenne a kedve az egésztől. Így a börze is elavulttá válna.

Egyébként vannak olyan csökevényes végtagú madarak amelyek úgy mozognak mint ha paramyxo betegségük lenne. Az állatorvos meg soha nem fogja mindegyiket végigvizsgálni.

Ebbe a helyzetbe bele kell törődnöd Marcsi!
Beteg állatok mindig is voltak és lesznek is. A sors úgy is dönt az ő életükről is.
Te ebben nem tudsz semmit tenni.


Wahraknak igaza van! Ha külföldön megy, akkor nálunk is kell, hogy menjen, csak akarni kell a szervezőknek.

A másik dolog, hogy csökevényes végtagú madarakat nem illik pénzért árulni, amellik meg tekergeti mellé a nyakát is, annak már a tojásban szalmonella fertőzése volt, előbb ki kell kezelni, aztán elajándékozni. Elajándékozni meg otthonról is el lehet, nem kell a börzére vinni.

Már hallottam olyan megjegyzést is, amikor valakit nem engedtek be az itteni börzére, hogy nem baj, majd elviszi Monorra, ott minden elmegy.

Aki nem fért be Monorra, máskor is elirányították egy hátsó parkolóba, ahová a kutya sem ment megnézni, mi van ott.



Hozzá kell tenni hogy Mo. a béka segge alatt van ellenben a többi országgal.
Az meg hogy tekergeti a nyakát az nem biztos hogy salmonella...Ne legyél állatorvos, légyszives.

Lehet fikázni a Monori börzét...de akkor én is fikázhatnám Győrt. De nem teszem mert ott is élni kell valahogy. Muszály nekünk alkalmazkodni, mert a törvény nem fog hozzánk igazodni.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 19:58 
Hogy az érem másik oldaláról is szó essék: Külföldi (értsd: nyugati) börzéken meg tudják oldani a tisztaságot és az eladásra került állatok is nagy átlagban sokkal jobb állapotban vannak. Szóval megoldható minden. Persze ott az emberek is mások, nem kell nekik megmagyarázni, hogy az ő érdekük is, hogy tiszta, rendezett körülmények között áruljanak ellenőrzött, egészséges állatokat. Igen, biztos ott is vannak kivételek de nem annyira durvák és gyakoriak ezek az esetek. Ja igen, drágább is a belépő (bár az ottani árakhoz képest nem is annyira).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 19:07 
feketemarcsi írta:
A beteg és a sérült nem ugyanaz a kategória, hidd el, ezt az állatorvos is tudja. :wink:

Nálam van egy kelés hibás kis kanári, éppen a dokinkon keresztül keresek neki gazdit. A fészekben eltörörtt, deformálódott lábacskán kívül viszont egészséges.

Monoron viszont több olyan papagájt láttam, aminél már ki is voltak fejlődve a clamidya tünetei.
Egyszerűen kisebb börzét kell tartani, ha nem bírják az iramot a rendezők, vagy több bejárat és több orvos kell.



Ha ez ilyen egyszerű lenne.
Egyébként meg K sok pénzbe kerülne a több állatorvos, több bejárat (ez által több jegykezelő).

Kisebb börzét azért sem lehetne mert minden egyes tenyésztőnek joga van árusítani. Na most ha valaki 400 km-ről próbál időben oda érni a börzére a madaraival és netán azt mondják neki a kapuban hogy "Elnézést de már nem jöhet be több árus" az sztem marhára felháborítaná az illetőt és elmenne a kedve az egésztől. Így a börze is elavulttá válna.

Egyébként vannak olyan csökevényes végtagú madarak amelyek úgy mozognak mint ha paramyxo betegségük lenne. Az állatorvos meg soha nem fogja mindegyiket végigvizsgálni.

Ebbe a helyzetbe bele kell törődnöd Marcsi!
Beteg állatok mindig is voltak és lesznek is. A sors úgy is dönt az ő életükről is.
Te ebben nem tudsz semmit tenni.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 20:49
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Újlengyel
Valódi név: Puhl Dóra
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 20:43 
Tudjátok mit nem értek?

Évekig ÉVEKIG jó volt úgy a börze ahogy volt, sőt azt kell mondjam hogy sokat változott. Hozzá kell tennem pozitív irányba.
Pl.: betonozott rész az étel-ital standoknál, elkerülve a port ami az élelmiszerre kerülve nem biztos hogy jó nekünk. Kivágták a kis erdőt hogy a nép ne oda járjon vizelni. Több wc-t helyeztek ki.

Egyébként ha minden egyes állatot átnéznének a börzén akkor legalább 2-3 napig kéne tartania egy börzének. És sok olyan pl.: madár van ami csonka lábú vagy szárnyú de valakinek a kedvence lehet, azt is kiszelektálnák a vásárról mert betegnek titulálnák. Közben nincs is semmi baja csak mondjuk keléshibás.

Egyébként nem akarok senkit megbántani de én soha nem költöznék Győrbe. Ilyen szabályok mint amik ott vannak, hát komolyan le a kalappal azok előtt akik ott állatot tudnak tartani :?
Siralmas. Egy rendelet, szabály vagy szóljon Magyarország összes településére vagy egyikre se.

Itt nálunk semmilyen szabály nincs...szó szerint lesz@rják ki mit és hogyan tart. Persze ez sem helyes de hát aki meg normálisan szeretné csinálni az legalább tudja is.

Na meg még annyit hogy nem kell fikázni a monori börzét, mert nem különb egyik börzénél sem.

_________________
Puhl Dóra
H-27 0180


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 20:24 
Nagy Tamás írta:
Mehetnénk tízesével, százasával(utóbbira nincs esély, hogy összejön,) akkor sem változna semmi, sajnos.

Persze azért megpróbálni meglehet. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 20:23 
Mehetnénk tízesével, százasával(utóbbira nincs esély, hogy összejön,) akkor sem változna semmi, sajnos.

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 20:05 
Helló!

Marcsi!

Írtad, hogy tegyünk az ottani állapotok megszüntetése érdekébe! De szerinted annál többet mit tehetnénk?, hogy jó páran kizárólag egészséges, önálló életre képes madarat viszünk, megfelelő helyen elhelyezve! Szerintem a vevők, még a laikusok is észre veszik azt, hogy a "kínálatod" jól tartott, kifejlett,egészséges egyedekből áll!
Ennél többet nem igazán tehetsz, mert nagy ívben sz@rik rá a "Pista bácsi", hogy szólsz neki azért, mert beteg a madara. Elküld jó messzire..., és nem érdekli.
Rendezőség elsődleges célja a pénz szerzés, ezt már néhányan leírtátok. De azt én is tapasztaltam, hogy egyre többször jelennek meg, hivatalos személyek, ellenőrzés céljából, Rendőri kísérettel!
Felesleges tovább marcangolni ezt a témát, mivel nagy vonalakban mindenki ugyan azt akarja, akarná!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2010 dec. 31, 10:28
Hozzászólások: 102
Valódi név: Czeglédi Balázs
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 19:41 
Hello,

Bocsánat az off topic-ért, de lenne egy kérdésem....
Az RTL Klub legújabb műsorában, a Szerelem a legfölsőbb szinteken c. valóságshowban, van egy kalitka a villában.
Ez a kalitka egy nagy SZÍV alakú kalitka, benne egy ha jól láttam akkor sárga kanárival....
Nem tökéletesen alkalmatlan ez a kalitka, madártartás szempontjából?

Üdv.:
Glowli

_________________
Czeglédi Balázs


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 17:52 
feketemarcsi írta:
Egy éve én szóltam és nem csináltak Monoron semmit... :(


Nem pont egy éve volt tele a t*kük a drága külföldi állatvédőkkel, akik pár kirívó eset alapján akarták az egész börzét lehúzni? :mrgreen:

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 13:11 
Tavaly év végén szerintem szigorúbb lett, ahogy Péter és Tia is írta.

De ez valószínű országosan.

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 13:04 
Tompe73 írta:
Monoron is intézkednek! És van ,hogy szólni sem kell. 8)

Elképzelhető, hogy változások történtek, így a régi Monori "kép" már nem érvényes?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 12:57 
feketemarcsi írta:
Tompe73 írta:
feketemarcsi írta:
Persze, csak azt is gondold ilyenkor át, hogy lehet, hogy egy egészségesnek látszót vettél meg és már nem az, mert mellette valaki beteget árult. Van olyan, hogy az erős, egészséges madár tünetek nélkül fogja majd hordozni otthon a betegséget, letelik a karantén, beteszed a tieid közé és szépen végezhet a baj egy több százezret érő állománnyal.

Szóval szerintem, ha van egy értékesebb állományod, ezeket a dolgokat már alaposabban meggondolod és nem túl nagy a valószínűsége, hogy Monoron fogsz madarat venni, éppen az ott uralkodó káosz és állat egészségügyi állapotok miatt.

Szóval azt nem értem, ha mindenki elismeri, hogy milyen állapotok uralkodnak, miért véditek, miért nem tesztek ellene valamit?


Hogy egyértelműbb legyen csak azért írom le; NEM CSAK MONORON VAN ÍGY HANEM MINDENHOL!
Ne szelektíven olvass, én nem azt írtam, hogy csak Monoron!

Ha elmegyek a Győri börzére és csak a beteg állatokat akarom meglátni akkor csak betegeket fogok ott is találni.

A hüle vevő vesz bárhol egy madarat, az autópályán lehúzott ablakkal száguldozik hazafelé, a madár megfázik 1 hét múlva leesik neki a madár, mit mond ,hogy xy börzén, xy -tól vett egy beteg madarat, nem azt,hogy de hülye voltam megfázott és elpusztult miattam a madár amit vettem.

Részemről a téma OFF!


Győrben, ha beteg állatot látsz, akkor szólj az állatorvosnak, vagy a rendezőknek és azonnal intézkednek. :wink:


Monoron is intézkednek! És van ,hogy szólni sem kell. 8)

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 89 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 16, 12:05
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO