Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 89 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 1, 15:40
Hozzászólások: 37
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 12:38 
Lipót Péter írta:
Sziasztok! Én mostanában azért pozitív változásokat látok, bár lehet tavaly is bevett szokás volt de nem figyeltem!! :oops: Az idei börzéken mindig látom az Állatorvos hölgyet , hogy körbenézi a börzét(rendőrök kíséretében), habár ahogy figyeltem inkább a kutyákat ellenőrzik(chip, oltás). Én pedig a saját szememmel láttam, hogy a beteg, oltatlan kutyákat és eladóikat kitessékelték a börzéről! :wink:

Tavaly is razziáztak elég sokszor és jó pár embert csomagoltattak össze.

Még ha az orvos meg is nézi és kiadja az igazolást,az sem garancia semmire!!!!!Mert egy erős,egészségesnek tűnő állat(madár)is hordozhatja tünetek nélkül a betegséget.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 12:23 
feketemarcsi írta:
Persze, csak azt is gondold ilyenkor át, hogy lehet, hogy egy egészségesnek látszót vettél meg és már nem az, mert mellette valaki beteget árult. Van olyan, hogy az erős, egészséges madár tünetek nélkül fogja majd hordozni otthon a betegséget, letelik a karantén, beteszed a tieid közé és szépen végezhet a baj egy több százezret érő állománnyal.

Szóval szerintem, ha van egy értékesebb állományod, ezeket a dolgokat már alaposabban meggondolod és nem túl nagy a valószínűsége, hogy Monoron fogsz madarat venni, éppen az ott uralkodó káosz és állat egészségügyi állapotok miatt.

Szóval azt nem értem, ha mindenki elismeri, hogy milyen állapotok uralkodnak, miért véditek, miért nem tesztek ellene valamit?


Hogy egyértelműbb legyen csak azért írom le; NEM CSAK MONORON VAN ÍGY HANEM MINDENHOL!
Ne szelektíven olvass, én nem azt írtam, hogy csak Monoron!

Ha elmegyek a Győri börzére és csak a beteg állatokat akarom meglátni akkor csak betegeket fogok ott is találni.

A hüle vevő vesz bárhol egy madarat, az autópályán lehúzott ablakkal száguldozik hazafelé, a madár megfázik 1 hét múlva leesik neki a madár, mit mond ,hogy xy börzén, xy -tól vett egy beteg madarat, nem azt,hogy de hülye voltam megfázott és elpusztult miattam a madár amit vettem.

Részemről a téma OFF!

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 10:49 
Szó ami szó, 2x - 3x börze látogatásból nem lehet, nem szabad következtetéseket levonni,nem ,hogy egy egész börzét megítélni.

Ha úgy megyek ki egy börzére,hogy keresem a rosszat benne,és csak a beteg állatokat akkor bármelyik börzén megtalálható akár itthon akár külföldön is. :wink:

Rendezők és állatorvosok ide vagy oda.

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 8, 11:14
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 10:40 
Az én véleményem az elolvasott hozzászólások után.

Monori börzén kb. 1 millió madár közül lehet választani és megtalálható számtalan állatfajta is. Orvosi papírok elvileg kellenének, de a gyakorlatban a kutya nem ellenőrzi vagy csak elvétve. Csendben jegyzem meg, hogy Magyarország összes állatorvosa írhatná évekig a papírokat, ha az összes monori állatot kivizsgálná. Lehet nem kéne ekkora börzét rendezni és itt nem azokat kéne kitiltani, akik egészséges állatokkal akarnak kereskedni. Vannak tenyésztők (velük kell felvenni a kapcsolatot és tőlük kell beszerezni az állatokat), akik betartják a szabályokat, de a túlnyomó többség (őket kéne kitiltani) szarik rá. Szerintem a rendezőségen sok múlik, vagyis minden, hiszen azért rendezőség! Tény és elfogadom, hogy kell egy nagy börze, hogy a madarászat fennmaradjon. Szerintem ezt senki nem vitatja, de az is tény szerintem, hogy a színvonal a béka segge alatt van és ha a rendezőség nem tesz semmit így marad. Ha már a neves tenyésztők, akik a konkurenciát a színvonalas tenyészetükkel szoríthatnák ki, még csak meg sem próbálnak közösen fellépni ott már baj van.

Tudjátok nekem tényleg az volt a gond Monoron, hogy reggel, amikor felkeltem alig vártam, hogy vagy cirka 100km megtegyek és egy jó programmal elüssem a családdal a napot. Mert hát tényleg meggyőzőek voltak a képek itt is és mindenki azt írta, mondta, hogy ott minden van. Hát a gyerekem (aki 3 éves volt akkor, ő is kiszúrta és megkérdezte mi baja ennek és annak az állatnak, és azt kérdezte nem visszük meggyógyítani) az ölemben volt egy darabig, aztán azt mondtam az anyjának menjenek vissza a kocsiba 10 perc és megyek, nehogy elkapjon valamit, ez szerintem gáz… Én is odamentem a rendezőséghez és megkérdeztem mit lehet tenni, a választ a fantáziátokra bízom…

Kedves macronychus, teljesen igazad van, hogy egy állatorvosnak tapasztalat kell, ezért is írtam, hogy állatorvostan hallgató, ez is vagy cirka 8 éve volt. Senki nem írta, hogy az én véleményem szent és sérthetetlen, csupán az én véleményemet, tapasztalatomat osztottam meg az esetleges monori érdeklődőkkel. Főleg, hogy egy laikus is látja, hogy egy 4 hetes roti kölyökkutyát eladnak úgy, hogy azt mondják már 10 hetes, hogy kb. 50-100 db kacsa egy tortás dobozban egymás hegyén-hátán összefosva egymást, nem túl bizalomgerjesztő, hogy kb. 20-30 db hullámos egy olyan kicsi kalitba, amibe az ember keze is alig fér el nem túl szimpatikus. Most nagy betűkkel ELVÉTVE LÁTTAM OLYAN TENYÉSZTŐT, AKI SZERETI, MEGTISZTELI A ”PÓRTÉKÁJÁT” AZZAL, HOGY MEGFELELŐ KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT ÁRUL.

Szerintem jó, ha van beszélve a rossz dolgokról, mert lehet ellene tenni. Való igaz, akinek nem tetszik egy börze vagy rendezvény többet nem kell elmenni, nem is megyek Monorra többet. De a véleményemet had osszam már meg,…

Apropó jó tapasztalat! A kisállat kereskedésektől is a hideg rázott eddig, egy kivétellel találkoztam a hetekben (FishMánia 1105 Budapest, Kőrösi Csoma út 43-51.), hihetetlen a csávó, egy őrült (jó értelemben) megszállott állat mániákus, iszonyat korrektséggel. Ajánlom mindenkinek, a kereskedéseknek pláne, milyen körülmények között vannak ott az állatok! Óva intettem az ismeretségem a kereskedésekből vett állatoktól, inkább menhely, de itt megváltozott a véleményem, lehet így is. Kívánom, hogy pár év elteltével Monor legyen az igényes börzék Mekkája, jó lenne, ha nem csak külföldön lenne ilyen.

Mindenkinek kellemes napot kívánok!

Üdv: kakas


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 19:29
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Nyáregyháza
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 9:59 
Sziasztok! Én mostanában azért pozitív változásokat látok, bár lehet tavaly is bevett szokás volt de nem figyeltem!! :oops: Az idei börzéken mindig látom az Állatorvos hölgyet , hogy körbenézi a börzét(rendőrök kíséretében), habár ahogy figyeltem inkább a kutyákat ellenőrzik(chip, oltás). Én pedig a saját szememmel láttam, hogy a beteg, oltatlan kutyákat és eladóikat kitessékelték a börzéről! :wink:

_________________
Vadászüdvözlettel : Lipót Péter
H26-022

http://lipimadar.5mp.eu
http://gyorimadaraszok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 23:37 
feketemarcsi írta:
Szerintem ezt az állatorvosi papír dolgot egy kicsit tisztázni kéne, mert ahogy elnézem sok a félreértés.

Elvileg két féle állatorvosi papírt kéne vinni, de a legtöbb helyen csak az egyiket kérik, de mindenkinek igaza van egy kicsit, ugyanis:

- a 8/a jelű igazolja az állatok kezelő orvosa részéről, hogy az adott állomány egészséges és szállítható

- a 8/b pedig azt igazolja, hogy a körzetben, ahonnan a szállítmány érkezett, nincs semmilyen járványos betegség


Legtöbb helyen csak a 8/a-t kérik.


Basszus, így már emlékszem, erről beszéltem egy állatorvos ismerősömmel is. De tőlem még sehol nem kértek 8/b-t, elviekben kellene?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 23:21 
Szia!

Hát az én papíromon nem ez áll. Ezen a konkrét egyedekről van igazolás és nem a körzetről.

" Alulírott kezelő állatorvos igazolom, hogy a fent megnevezett fajú állatot (állatcsoportot) a vonatkozó állategészségügyi rendelkezésnek megfelelően megvizsgáltam, egészségesnek és szállításra alkalmasnak találtam....."

A körzetről egy szót sem ír. Mondjuk az én állatorvosom volt már nálunk, látta állományom, de nem ellenőrzés kapcsán.
Persze logikus, hogy ha a körzetből nem lehet szállítani járvány veszély miatt, akkor nem adják ki madaraimra az igazolást, de elsődlegesen szerintem az adott egyedre szól. Ha meg nem, akkor nem tudom miért írnak mást a lapra.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 22:15 
Helló!!!
Szerintem Ti kissé megtévedtetek, mert az állatorvos arról ad ki igazolást, hogy a körzetben nincs olyan járványveszály, mely miatt az állatok szállítását, mozgatását meg kellene tiltani. Ezért nem értem, hogy sokszor a szállítás után, pl.: a börze helyén is adnak ki igazolást. Tök szabálytalan, hiszen ott nem tudhatják, hogy van e állatszállítási tilalom, ahonnan a madarakat szállítják. De szerintem ilyenkor ilyenkor a "léről" van szó. Úgyhogy ne is várjátok, hogy az állatorvos majd "kicaflat" hozzátok, hogy megnézze a madaratokat.
A monori börzéről meg annyit, hogy olyan, mint a "Mi országunk"!!! Ez van.Sz@r, de nincs más, és még sokáíg nem is lesz. :65:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 21:30 
madaras86 írta:
Tomi én pl biztos megyek:D
Állatorvosiról annyit, hogy valóban nem nézik meg az állatokat, viszont arra nagyon hisztisek, hogy a megfelelő példányt add oda és a dátumra is nagyon vigyáznak, azért szoktak balhézni, hogy max 2-3 napos legyen a papír. Egyébként miért Monort szidjuk az ellenőrzés hiánya miatt? Miért nem az oly sokat tanult állatorvosokat, akik kiadják a papírokat?;)


Igazad van Jancsi, az állatorvosi papír kutyasz... sem ér, úgy adják ki a papírokat hogy még a közelükben sincsenek a madaraknak, csak azt kérdezik meg hogy hány darabra kéred.

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 26, 16:00
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Balatonszabadi
Valódi név: Kálmán Zoltán
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 21:23 
Igen Jani ez egy nagyon jó kérdés.

Az állatorvos úgy adja ki az igazolást, hogy a madarakat, vagy bármilyen más állatot meg se néz. Ezen is lehetne változtatni.
Tamás teljesen igazad van aki nem akar az nem megy ki és ennyi.

Kakas nem szeretnélek megbántani de aki elvégzi az állatorvosin az 5 évet és megkapja a friss diplomáját annak az állatorvoslásról halvány lila fogalma sincs. Majd ha már van mögötte 3-4 év gyakorlat utána már beszélhetünk. (Tapasztalatból írom, nem állatorvosként)

Üdv: Zoli


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 21:14 
Tomi én pl biztos megyek:D
Állatorvosiról annyit, hogy valóban nem nézik meg az állatokat, viszont arra nagyon hisztisek, hogy a megfelelő példányt add oda és a dátumra is nagyon vigyáznak, azért szoktak balhézni, hogy max 2-3 napos legyen a papír. Egyébként miért Monort szidjuk az ellenőrzés hiánya miatt? Miért nem az oly sokat tanult állatorvosokat, akik kiadják a papírokat?;)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 1, 15:40
Hozzászólások: 37
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 21:13 
Marcsi!
Az a baj,hogy Te rögeszmésen ragaszkodsz ahhoz,amit leírtál,de másokat meg sem akarsz hallgatni.A győrin is lehet találni efféle negatívumokat csak nyitott szemmel kell járni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 20:33 
Marcsi!

Akkor ennyi erővel egyik börzére sem kellene kivinned a madaraidat, mert az Szlovák/Osztrák pestis is nagyon veszélyes ám! Még szerencse, hogy a Románok vásárolni jönnek, nem eladni!
Ha azt mondanánk, hogy addig nem megyünk árulni még nem lesz rend, akkor hamar szabadon engedhetnénk a madarainkat, mivel már a gatyánkat is lerágnák rólunk. Ez egy ilyen élhetetlen, negatívumokkal teli ország, ahol Harcolni lehet bizonyos dolgokkal szemben és kellene is, de amikor második bicskád is bele törik a saját károdra, biztos, hogy belenyugszol, hogy nem tudsz változtatni! A magyar mentalitás nagyon, de nagyon mélyen lent van egy barlang alján és nincs az bányász aki fel tudná hozni, amit őszinte szívemből sajnálok. Mert csak annyi kellene, hogy mindenki tisztességesen, odafigyeljen arra, hogy beteg, önálló életre képtelen állatot ne kínáljon eladásra.
Tanácsolom mindenkinek, hogy addig ne menjen senki egyik börzére sem, ameddig rend nem lesz! Kíváncsi vagyok, hogy ki fenét fog érdekelni az én tanácsom???

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 20:09 
Sziasztok!

Madaras86-nak nagyon igaza van abban, hogy ha Monor nem lenne, akkor rengetegen abbahagynák a madarászást! Hozzá teszem, hogy itt nem azokról beszélek, akik kifejezetten MONORRA TERMELNEK . Hanem azokról, akik máshol nem tudják eladni a felesleget, mert az addott helyen, ahol élnek nulla-mínusz egy az érdeklődés madarak iránt. Magyarul nem tart senki madarat és főleg nem vesz az adott térségben. Eddig 3 Városban voltam börzén. Mindhárom helyen voltak jó és rossz tapasztalatim. Monor az kivétel a másik kettőhöz képest. Mert oda az is jár aki zsákban viszi ki árulni a x fajtájú szárnyasait, meg az is aki az "előírásnak???" megfelelő méretű kalitban megfelelő "mennyiségű???" madarat visz!

Egy kisebb börzénél (Monornál mind jóval kisebb), sokkal könnyebb kiszúrni azt ami nem jó!!! Pl beteg madár, zsúfolt kalit/szállító stb. Monorom ezt szinte lehetetlen leellenőrizni....Így is oda kell érni Monorra min hajnali 1-2re, ha még jó helyet akarsz magadnak. Gondoljatok, bele, hogy mi lenne, ha minden egyes "árust" a-z -ig átvizsgálnának??? Már Pénteken reggel 4kor el kellene indulni.... Elméletileg a körzetben lévő állatorvos által kiadott igazolás egyértelművé teszi, hogy nem viszel """beteg""" madarat. Persze lehetne/kellene szúró próbát tenni beengedéskor. És mindenkinek a lelki ismeretére van bízva, hogy kínál e? beteg madarat eladásra, csak ez kevés...
Aki volt már Monoron azt tudja, hogy mihez tartsa magát. Látta mi zajlik ott, ha nem tetszik nem kell menni oda, lehet keresni máshol börzét (ahol ugyan ez megy, csak kicsiben).

Marcsi!

Ismersz Te is több itteni fórumozót, aki rendszeresen jár árulni a Monori (halott madár-és kis állatt börzére). Ők egytől egyig (magamat is bele értve) féltik a "hírnevüket" és még vétlenül sem visznek ki beteg, madarat árulni. Arról nem is beszélve, hogy egyre jobban törekednek a minőségi madarászatra, mert annak van jövője. Szóval nem csak rosszat kell meglátni, hanem a jót is! Neked valószínűleg nincs olyan élményed, mint nekünk, akik adott esetben több száz km-t megtéve találkozunk a fórumos cimboráinkkal és személyesen megbeszéljük a dolgainkat. Az meg szerintem elkerülhetetlen, hogy annyi madárból ne legyen elhullás!!! Még is mennyi madár van ott? lehet keveset mondok, de egymillió? Jó pár monori börzén voltam már, de eddig az általad említett tömeg sírokat nem láttam, mindössze egy db zebrapinty volt elhullva, ennyi. Azt az "embert" mélyen elítélem, aki tudatosan visz ki, önálló élethez még tull fiatal ill beteg madarat árulni!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 19:34 
madaras86 írta:
Jó rosszul fogalmaztam. Más a szidni és más kultúráltan negatív véleményt formálni:) Utóbbi se mehetne?

Erre nem én vagyok az illetékes válaszolni. :|

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 18:43 
Warhawk írta:
madaras86 írta:
Én se értem miért nem lehet a monori topicban szidni Monort, ha valakinek nem tetszik, hát miért ne tehetné?

Mert eredetileg nem azért lett létrehozva az a topik (mint ahogy a többi börzés topik sem). Azonban itt a csevegő, itt lehet (kulturáltan) véleményt nyilvánítani (nem csak Monorról).


Jó rosszul fogalmaztam. Más a szidni és más kultúráltan negatív véleményt formálni:) Utóbbi se mehetne? Anélkül tényleg elég hiányos a kép. Én most a két nézőpont között állok, szerintem jó dolog tudni a negatívumokról is.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 18:39 
madaras86 írta:
Én se értem miért nem lehet a monori topicban szidni Monort, ha valakinek nem tetszik, hát miért ne tehetné?

Mert eredetileg nem azért lett létrehozva az a topik (mint ahogy a többi börzés topik sem). Azonban itt a csevegő, itt lehet (kulturáltan) véleményt nyilvánítani (nem csak Monorról).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 18:32 
Szerintem nincs és nem is lesz itt nálunk (a közeljövőben) olyan börze mint a Monori börze.
Marcsi, az hogy reklámozod a Győrit az szerintem nem gond, csak ne sz... le a másikat az a lényeg.
Ne úgy akarj felépíteni egy új dolgot hogy a konkurenciának a hátrányait sorolod fel, inkább a tiédnek az előnyeit keresd meg!

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára SzBSanyi 2011 máj. 10, 18:58-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 18:14 
Azért nekem a 6 monori alkalom az évben olyan jelentőségű, mint a Karácsony, vagy a születésnapom:)
Imádom :mrgreen:

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 18:13 
Sziasztok!

Csak pár gondolat....

Én se értem miért nem lehet a monori topicban szidni Monort, ha valakinek nem tetszik, hát miért ne tehetné? Ez is hozzá tartozik a valósághoz valóban vannak nagyon gány dolgok ott. Ugyanúgy, ahogy minden más börzén is. Csak itt több az állat így jobban feltűnik. Nagy hülyeség az is, hogy Monoron nincs jó minőségű madár. Van az, csak időben kell menni, meg jól szét kell nézni és nem első alkalomra minden áron madarat venni.....
Azért az szögezzük le,hogy ha Monor nem lenne a madarászok durván nagy százaléka hagyhatná abba a madarászást. Borzasztóan nagy szükségünk van Monorra és a Románokra is. Múltkor egy másik helyen írtam le, ha ezek a sokak által utált Románok nem vinnék el a madarainkat, akkor most is 300Ft-ért se lehetne eladni a hullámost. Ha az nem megy el, akkor sokaknak nincs pénze nagyobb madárra és ez további negatív folyamatokat gerjeszt.
Győr meg sose lesz alternatívája Monornak. Monor az ország közepén helyezkedik el, ezért lehet sikeres. Én legalábbis tuti nem mennék az ország másik végébe börzére, nincs rá se időm se pénzem. Ahogy Győrből se jönnek ide hozzánk.
Ja, a talaj letakarásáról csak annyit, hogy szerintem szinte felesleges.....
A baromfinál sokaknak mániája, hogy mielőtt megveszik, végigtapizzák, hogy elég jó súlyban van-e, stb. Így viszik kézen egyik állatról a másikra a betegségeket. Már gondolkodtam rajta mit kéne csinálni, vigyek kézfertőtlenítőt, vagy gumikesztyűt osztogassak a vevőknek, ha baromfit is viszek?:)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 89 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:31
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO