Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 23, 11:29 
Köszönöm a gyors választ!

Világot gyújtottál s'etét fejemben. :wink: :lol:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 23, 9:09 
Szia Neco !

Dióhéjban válaszolok....

Jelenleg egy törvényességi szabálytalanság miatt nincs legális vezetése az MDOSZ-nek. A törvényesség helyreállítása az elsődleges feladat. Varga Sanyi megkérte az illetékes ügyészséget egy állásfoglalás meghozatalára a fenti ügyben. Az állásfoglalás megérkezése után és annak szempontjai/javaslatai szerint újra kezdheti a szövetség a sorainak rendezését, illetve, ha az ügyészség tőrvényességi vizsgálatot rendel el, akkor a vizsgálat megállapításait és annak határozatait kell végrehajtani.

Az EB a nyáron elkezdett egy belső vizsgálatot, melyet megszakított, mivel néhány egyesület feljelentést tett az ügyészség felé és így a belső vizsgálat okafogyottá vált. A feltárt hiányosságokat az EB a következő küldöttgyűlésnek jelenti addig a részletekről senkinek sem ad tájékoztatást, kivéve az illetékes hatóságokat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 23, 8:46 
eszterolajos írta:
Sajnos az MDOSZ-nél zajló események miatt ....


Szia Lajos!

Milyen események zajlanak az MDOSZ-nél?

A szövetség honlapjáról nem derül ki sok minden (gyorsan megnéztem :wink: ), informálhatnál ha lehetőséged van rá.

Kösz'!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 22, 6:58 
Sajnos az MDOSZ-nél zajló események miatt az egyesületünknél beindított közös bíróképzés is vakvágányra futott.
Nevezetesen csak mi erőlködünk azon, hogy folytatódjon a képzés, és legyenek új bíróink is, amelynek megvalósulása némi segítség lehetne az egyesületi rendezvényekre elhozott madarak tenyészeredményeinek értékelésére.
A nehézségek ellenére folytatjuk az oktatást, de egyesületi szinten, melynek talán nem lesznek ekkora akadályai, mint ami most tapasztalható.

E képzést azok számára folytatjuk, akik eddig is jelentkeztek, illetve aktívan résztvettek a gyakorlati oktatásokon.
Akit érdekel a képzés azoknak a részletekről e-mailben tájékoztatást adunk.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 20, 16:55 
Hali!

Már magam sem tudom hova írjam le, így ide írom!.
A külföldi bírálati lapokon (Nl.), nagyszerűen fel vannak tüntetve a "Megjegyzés" rovatban a madárra vonatkozó bírálói megjegyzések, melyek kiemelik a madár előnyös jegyeit, vagy megfogalmazzák a kívánalmakat. (Pl.:- szépfej forma, - jó és kívánatos tollazat, - szép rajzolat, - jó szögállás, - ...stb. vagy: - laza tollszerkezet, - X láb, - lapos fej, - púpos hát, - rossz farok, - ...stb.)
Nem én találtam ki, ezt máshol csinálják, sőt a galamb kiállításoknál ez bevett gyakorlat. Ezt én csak holland bírálati lapon láttam, de ami a mi bírálati lapjainkon van "Megjegyzés" rovat, az erre nagyon kevés, ha meg nem írnak bele, nagyon sok. Nem tudom, hogy a COM előírás erre mit ír elő, de hogy a COM-os bírók ezt a "lehetőséget" nem használják az biztos. (NEM KRITIKA!!!!!!!) Én csak néztem ki a fejemből, és úgy tettem, mintha gondolkoznék.(!!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 28, 14:37 
Szia Gyepszi !

A bíroképzéssel kapcsolatban nem adtál választ, ha ráérsz keress meg emailben, vagy skypon.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 20, 5:46 
Tisztalt képzősök !

Az utobbi tapasztalatok azt mutatják, hogy a képzés rendszerét az előzetes elképzelésekhez képest bizonyos mértékben felűlvizsgálni és szervezési rendszerében módosítani szükséges. Miután a helyi kiállítások rendezése nem minden esetben egyeztethető össze a képzés feladataival, így egyesületünk új képzési rendet hoz létre Szegedi központtal.

Fő oka , hogy a nem egyesületünk által szervezett minősítő kiállításokon a bírálat és a képzés nehezen egyeztethető össze és ennek kapcsán a bírálati oktatás másodrendűvé vált, illetve a nagy távolságok miatt a képzősök részéről a látogatottság is lecsökkent.
Ennek a jelenségnek további kiküszöbölése érdekében egyesületünk az általános elméleti és gyakorlati oktatásokat Szegedi központtal fogja megrendezni, melyre az előadókat egyesületünk kéri fel és határozza meg számukra az oktatási témát.

Az új rendszerről és a jövő évi tematikáról a képzősök e-mailban rövidesen külön értesítést kapnak.
A novemberi szentesi oktatásra megkértem a fesztivál főrendezőjétől a az időpont és helyszín egyeztetést a válasz megérkezése után bövebb információval fogok rendelkezni és arról szintén e-mailban fogok értesítést küldeni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 6, 20:48 
Mármint Karcagot akartál írni ugye?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 13:28 
19-én nyelvizsgázok, szentes kiesik, így akkor részemről marad Mór, ill Z.egerszeg.
Azért Szentesre is megyek, vizsgázni...

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 11:51 
Szia Misi !

A Gyakorlati oktatások helyszíneit 2 helyen leegyeztettük:

1. Karcag szeptember 19. oktatás, konzultáció.

2. Szentes november 13 oktatás, konzultácíó, du. vizsga.

Az anyagokat/vizsgakérdéseket írásban is kiküldöm... ezen a héten csütörtökön postázzuk.

3. Mór, de még nincs az időpont lefikszálva.

4. Zalaegerszeg itt sincs az időpont kijelölve.
Csütörtökig ez is meg lesz.

Ebből választékból lehet jelenleg kiválasztani a 2 helyszínt, kivéve a Szentesi, mivel ott vizsga is lesz..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 11:21 
Szia Lajos!

Nagyon ellaposodott a téma.
Én tudom, hogy sok a meló, de mikor lessz megint gyakorlati képzés? Hogy leszünk beosztva?
Mikor lesznek a vizsgák?
Stb

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 6, 6:14 
Szia borlacsa !

Várom az okmányokat..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 5, 22:07 
Köszönjük Lajos
Egy pár nap és küldjük is a szükséges papírokat, valamint az egyesületbe való tagfelvételi kérelmünket is.
Köszönöm!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 29, 6:59 
Szia Borlacsa !

Szeretettel várunk benneteket.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 29, 6:45 
Szia Lajos!
Köszönöm válaszod és bocsánat, hogy csak ilyen későn írok vissza.
Örömmel láttuk a számunkra pozitív választ, így mi is eldöntöttük hogy beadjuk jelentkezésünket a bíroképésre, így ha egy mód van rá kérlek számoljatok hozzá még két igen lelkes emberkét.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 22, 4:08 
Szia Borlacsa !

Igen lezajlott a küldött közgyűlés :

A bíróképzés az egyebek napirendi pontban Tóth Sándor a szövetség elnökének hozzászólásában hangzott el, és az alábbiak szerint :

- a szövetség közreműködésével az IDRE szervezi a bíróképzést, melyhez a szövetség beszerezte a standard leírásokat, azt 2oo8 december 31 - ig lefordittatja és az egyesületi bíróképzéshez az IDRE rendelkezésére bocsájtja.

- a 3 éves képzés és sikeres záróvizsga után a végzett bírók nemzeti birói jogosítványt kapnak, mely végzettség feljogosítja őket az országban az egyesületi felkérésekre közhiteles bírálatot végezni.

- ez a vizsga nem COM vizsga, de a nyelvismerettel rendelkező és itt vizsgázott személyek a COM által megkövetelt nemzeti bírói gyakorlat után a COM szabályait (oktatási rendjét) követve COM bíróvá válhatnak.
Egyszerűsítve : ez az oktatás az első lépcsőfok és a belépő a COM bíróvá váláshoz.

- a legitimitás ezzel a közgyűlési bejelentéssel megszületett, mivel a küldöttértekezlet jóváhagyta az oktatást. A szövetség és az IDRE a részleteket írásban is rögzíti, ezért aztán Zsolti előre rohanása kissé korai volt, hiszen minden kezdeményezésnek azért van egy legimitizáló folyamata, melyet ki kell várni.

- a három faj megjelőlése a szakosodást jelenti, tehát, ha megjelőlted őket a bírálatot ezeknél a fajoknál lehet végezni és szakmailag ezekből a fajokból fogsz vizsgázni. A további fajokra való specializálódást a bírók továbbképzési programjában fogjuk végezni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 21, 21:14 
Szia Lajos !! Láttam , hogy lezajlott a közgyülés és ezzel illetve a bíóképzéssel kapcsolatosan lenne pár kérdésem amit az eggyszerűség kedv. csak idéznék , remélem kapok megfelelő választ!
Idézet:
Az lenne a kérdésem, hogy jogilag a későbbiekben, az MDOSZ írásos hozzjárulásának? engedélyének, elismerésének? hiányába előállhat-e olyan helyzet, hogy a képzést nem fogadja el, nem ismeri el az MDOSZ, s ezen keresztül a COM? S ez alapján nem lesz elfogadott bíró aki elvégzi?


Idézet:
Szia Lajos! teljesen igazad van amikor azt írtad, hogy ennek a tanfolyamnak a nyertesei mint tudásban, vagy bármi másban azok lesznek akik elvégzik. Jogosnak érzem viszont Zsolti kérdéseit is mert nyilvánvaló túl azon hogy az ember megtanulja azt ami érdekli, ha ez jogilag is alá lenne támasztva, adna az egésznek egy legitimitást amely tíz év utánis érvényes lenne. Ezért arra az álláspontra kerültem (tünk mert egyik barátom is akar jelentkezni), hogy megvárnánk az MDOSZ hozzállását és aztán ki tudja. Addig is a vázlat alapján a tanulást elkezdtük.
A jelentkezési lapon szerepel, hogy meg kell nevezni három fajt,azt szeretném kérdezni, hogy a tanfolyam után ebből a három fajból lehet majd bírálni, vagy ez csak az érdeklődési kőr felméréséhez szükséges


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 16, 9:29 
Kedves Lajos!
Teljesen igazat kell, hogy adjak Neked!
Nagyjából ismered élményeimet a Díszmadaras Információs Centrum kialakításánál tapasztalt érdektelenséggel kapcsolatosan is, s még mesélhetnék is sokat....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 16, 7:35 
Szia Zsolt !

Nekem mindig az a bajom az étlappal, hogy ha nagy a választék szétforgácsolódik az érdeklődők tábora. Jelesül ha egy évben 5 rendezvényt tervezel abból 2 - 3 érdektelen marad, mert nem lesz igazán egyik sem a fókuszban. A TAPASZTALATOK ARRA ENGEDNEK KÖVETKEZTETNI, HOGY NÉHÁNY ESEMÉNYEN KÍVŰL NEM ÉRDEKLI A TAGOKAT MÁS SEMMI. ( börze, néha egy kiállítás, előadásra és taggyűlésre lasszóval kell fogni a madarászokat.) Csak egy példa : évek óta minden felvilágosult madarász az hangoztatja, hogy nincs STANDARD leírás m.on, de senki nem vett egy db. leírást sem a saját pénzén, hanem vár valakire, hogy megtegye, lefordítassa és majd abból okuljon ő is. Vagy ugyanez a helyzet a bíróképzéssel, nincs olyan év, hogy ezt ne vetnék a vezetés szemére, hogy nem szervez, de igazán nem is akarnak fejlődni, hiszen a hírdetések dacára Írd és mond EGGYETLEN jelenlegi bíró sem érdeklődött a képzésünk felől. Még jó, hogy az a 15 személy komolyan gondolja aki jelentkezett az egyesületi képzésre. Vagy a saját kudarcod az IDRE bulival, sajnos jelenleg ez a helyzet, egy jó madarász mag kiépítése sokat változtathatna a dolgokon ....
Azt hiszem, hogy jelen pillanatban a szemléletben kellene változtatni, hiszen valahol itt a baj.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 14, 9:46 
Kedves Kuvik!

Remélem, hogy nem értettél félre. Nem azt mondtam, hogy a pénz jelenti a kiutat, csak jeleztem, hogy bizonyos feladatok, problémák megoldásához, célok megvalósításához szükség van anyagi háttérre is.
Elnézésed kell, hogy kérjem, mert sajnos nem ismerem az egyesületek tagjainak összetételét, így a tagok anyagi teherbíró képességét sem.

Világért sem szeretném, ha csapódna le benned, hogy felvetésemmel elviselhetetlen terhet kivánnék mások nyakába akasztani.
Azt tartom inkább fontosnak, hogy étlapszerűen készüljön egy terv a célkitűzésekről, rendelődjék hozzá mind emberi forrás, mind költségvetés. Ahogy nem eszünk végig egy teljes étlapot, nyilván ebből a listából sem biztos, hogy minden megvalósítható lesz, de legalább lehet miből választani, annak tükrében, hogy mit ennénk legszívesebben, s mit enged meg a pénztárcánk.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO