Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 9, 23:14 
Szia Kuvik!

skype elérhetőségem:

bp22ker1abc


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 9, 19:15 
Szasztok!

Nem itt lenne a helye ezt megbeszélni, de ha itt került szóba, akkor elmondom, hogy az adó 1%- ának a kérdése nem kötődik a közhasznúsági fokozathoz.A kritérium a működés legalább 3 éve, és az alapszabály megfeleljen. (Ezt elég szigorúan vizsgálják).Mi az alapszabályunk miatt "csúsztunk" bele két évbe, de az idén már -remélem- nem lesz akadálya az 1% fogadásának, mivel a hibát kijavítottuk, de elveszítettünk sajnos 2 évet. Az MDOSz. viszont közhasznúsági alapon "másként" is pénzhez juthat, de annak a kritériumai között a számvevőszéki ellenőrzés áll.Ezen kivül a törvény szerint, csak "különös" esetben adják meg egyesületnek a közhasznú fokozatot.(Valamelyiket).Tehát egy szó mint száz, az IDRE jogosult az 1% fogadására, ha felajánlás történik. Ha az MDOSz.-nek a Lajos által leírtak alapján utalnátok, arról tudnék mesélni.(!!!!????)Ezen kivül a Zsoltinak üzenem, hogy az általa leírtak szerint, tagdíjat emelnének valahol, akkor meglehetne nézni a taglétszámot. (MDOSz.: kb. 500 regisztrált tag). Sajnos, olyan kalappal lehet köszönni, amilyen van. Hidd el "éles" tapasztalatból tudom. Sajnos a madarászok többsége nem tartozik a "pénzes" emberek közé. ( Nálunk 30% tanul, 15% kisnyugdíjjas, 30% fiatal és örül, hogy a család "mellett" madarászhat. És ezzel azt hiszem, hogy el is mondtam a lényeget). Az MDOSz. tagdíjjakból évente kb.-pontosan- 210.000 ft.-hoz jut. Ez majdnem egyenlő a nullával, de sajnos EZ VAN!!.Az én válaszom ezekre az, hogy hiába van lé- ami NAGYON FONTOS,- ha nincs lelkesedés.(Tudnék példát hozni, hogy "lé" dögivel, még sincs belőlük semmi!!!(Igaz Lajos?!))Én a kiutat a tenniakarásban, és madarász "SZIVEKBEN" látom.Remélem egyszer szóban is megbeszélhetjük a jövőben, mert erre kéne vagy "három nap, meg három éjjel.) (Egyet már egyszer néhányan kaptunk, és számomra harminc év alatt ez volt a "legjövedelmezőbb").
Mindamellett örülök, hogy egyre többen gondolkoznak, mert a "vizet" egy kicsit fel kell "verni". (Zsoltinak: skypen jobban megtudnánk beszélni).
További jó gondolkozást, mert ez viszi előre a világot!.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 9, 18:20 
Szia Lajos! teljesen igazad van amikor azt írtad, hogy ennek a tanfolyamnak a nyertesei mint tudásban, vagy bármi másban azok lesznek akik elvégzik. Jogosnak érzem viszont Zsolti kérdéseit is mert nyilvánvaló túl azon hogy az ember megtanulja azt ami érdekli, ha ez jogilag is alá lenne támasztva, adna az egésznek egy legitimitást amely tíz év utánis érvényes lenne. Ezért arra az álláspontra kerültem (tünk mert egyik barátom is akar jelentkezni), hogy megvárnánk az MDOSZ hozzállását és aztán ki tudja. Addig is a vázlat alapján a tanulást elkezdtük.
A jelentkezési lapon szerepel, hogy meg kell nevezni három fajt,azt szeretném kérdezni, hogy a tanfolyam után ebből a három fajból lehet majd bírálni, vagy ez csak az érdeklődési kőr felméréséhez szükséges?


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 9, 11:33 
Világos. De ezen a téren is lehetne változás. /egyenlőre IDRE vonatkozásban/ Nagyobb propagandával , illetve a tagokon kívüli felajánlásokkal /ismerősök, kapcsolatok, cégek, stb/ az összeg szerintem nagyságrendekkel növelhető lenne.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 9, 11:00 
A kis taglétszámból kifolyólag csak néhány tizezer forint volt /2o alatt/a befolyt összeg, de a minimális adminisztráció költsége /képzett könyvelő, jelentések negyedévi kűldése, tagi tájékoztatók kiküldése.stb.. / több mint 6o ezer Forint költséget jelentett. Viszont az amúgy is kevés pénzből gazdálkodó egyesületnek épphogy lett némi bevétele.
Persze ez egy nagy egyesületnél másképpen működik, de még megmondom őszintén nem látom az ilyenfajta változtatás lehetőségét, ami lehet hogy hamarosan változik és szükségszerűvé válik majd.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 9, 10:37 
Szia!
A "nagykalapba" nem szívesen szerveznék, eszközölnék felajánlásokat. Gondolom magyarázni nem kell, hogy miért.
Az elemzés alapján milyen nagyságrendű, s miből adódna a közhasznúsággal járó többletköltség?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 9, 10:29 
Szia Zsolt !
A közhasznuságra szerintem még nem érett meg a madarász egyesületek tagsága, bár ezt csak a más, ilyen egyesületek tapasztalataiból ismerem, mivel a közhasznusággal járó előnyök elmaradnak az abból származó hátrányok mögött.
Egy ilyen egyesület 2oo5 ös évét elemeztük és arra jutottunk, hogy a támogatottságból származó bevételek töredékét képezték az abból származó kötelező kiadásoknak. Bár ott a tagság is töredéke volt a mienknek.
Van azonban egy mód az 1% madarász célokra való fordítására, mégpedig a szövetség felé történö befizetésével, melyet aztán a prioritást élvező feladatokra lehet fordítani az egyesületeknél, teszem azt az IDRE-nél is.
A felajánlást köszönöm, még hamarosan visszatérünk rá..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 9, 9:47 
Egyúttal javasolnám, vagy az IDRE közhasznú egyesületté vállását, vagy egy kapcsolódó alapítvány létrehozását, mely a közeljövőben lehetővé tenné a az adók 1%-nak felajánlását- fogadását.
" 5, Az egyesület az 1997. évi CLVL törvény által meghatározott közhasznú tevékenységet nem folytat,:
26. § c/4. szerinti nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés.
26. § c/8. szerinti természetvédelem, állatvédelem."


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 9, 9:41 
Szia Lajos!
Köszönöm a válaszod, soraid máris világossá tették a helyzetet. A negatív hozzáállást nem értem, szerintem hozsannázni kéne a munkátokért!

Amennyiben a stardardok beszerzése nem megoldható az egyesületi költségvetésből /erre is megoldás lehetne a tagdíj emelés, s cserébe minden tagnak kézzelfogható lenne, hogy többet között mit kap a tagdíjért/, szívesen hozzájárulok a beszerzéshez szükséges összeghez.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 9, 8:19 
Szia Zsolt !

Erre nagyon egyszerű a válasz :

A szövetség elnöksége eddig még nem tárgyalta ezt a témát, sem a szövetségét, sem a tagegyesületeknél végzendő feladatokat, így nem is adhat irányelveket, csak szóbeli ígéretet. A bírói testületnek nem ismerem az ezirányú terveit, mivel eddig még nem terjesztette elő az elnökségi ülésen, gyanítom, hogy nincs ilyen elképzelés legalábbis 2oo7-ben nem volt. A negatív hozzáállást viszont tapasztaltam a Lurdy-házban és hidd el felkészültem a következő évi szövetségi feladataimra.

A 2oo8 évi munka tervbe javasolni fogom a bekerülését, sok más egyéb téma melett. Egyenlőre január közepéig ennyit tehetek. A világkiállításon viszont beszerzem a standardok egy részét, előlegként 5oo eurót szántam rá. A témát meg naponta felvetem a kintlétünk alatt az elnök úrnak, remélem, hogy ezek az esti beszélgetések meg fogják győzni a lépéseink fontosságáról és ráveszi az illetékeseket e témában is a komolyabb munka végzésére, illeve határozatot készít elő a további teendőkről.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 9, 7:42 
Szia Lajos!

Itt is köszi a gyors választ!
Kérdésem teljesen jó szándékú volt. Természetesen világosan látom a képzés szükségszerűségét, s messzemenően kiváló törekvésnek tartom!

Egyszerűen szerettem volna megismerni a bíróképzés- MDOSZ- COM távlati és jelenlegi összefüggéseit, lehetőségeit, azért mert ezekben a kérdésekben teljesen tájékozatlan voltam,mint újonc tag.
Csaba sok kérdésemet tisztázta, segítségemre volt. A beszélgetésünk során ütött szöget a fejembe a kérdés, az MDOSZ-nek miért csak szóbeli támogatását bírja a szervezett bíróképzés.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 8, 22:36 
Szia Zsolt !

Azt hiszem ez a része tényleg csak elméleti felvetés lehet.

Egyet tudni kell az MDOSZ belölünk madarászokból áll. Nem teheti meg a vezetősége, hogy egy szervezeti életét összefogó szakbizottságának és egy tagegyesületének munkáját akadályozza... főleg úgy, hogy más alternatívát jelenleg nem tud felmutatni....

Ez az egyik indok, a másik pedig az, hogy a mostani képzés hiánya minden józan és előrehaladást támogató személyt cselekvésre késztet, ami egy lehet csak az önképzés....

A harmadik meg rajtam is múlik... miért is választottak meg alelnöknek, ha nem tudom végrehajtani a közös feladatokat amit elvárnak tőlem...tavasszal jogosan kérdezik majd meg, mit is csináltunk?... én szeretnék jól felelni rá mint a KRB vezetője...mint alenök és egyesületi elnök is...

a negyedik és még sokadik is : a madarászok saját jövőjüket alapozzák meg, vagy süllyednek le, ha nem tesznek semmit a céljaik végrehajtásáért.... ez csak idő kérdése, hogy felismerjék, hogy nem elég évente egy közepes rendezvényt összehozni, hanem tovább is kell lépni minden évben, és mindig csak előre....
Egy példa : 2oo5 - ben az országban 2 minősítő és egy Nemzeti bajnokságot rendeztek, az idén már 5 minősítő és 1 nemzeti bajnokság + Vajdahunyad vára várható ide legalább 1o - 12 bírót kell mozgatni ... + vagy 15 kisebb helyi bemutatót is meg kell szervezni ahova bírók kellenek és mennyi kell majd 3 év múlva ? addigra a néhány kivételtől eltekintve a jelenleg sem aktív magyar bírói gárda már hol lesz ???? szakmailag és lelkesedésben is ??? ... na ezt kell felismerni nem a szervezési gondokat halogatni... a COM mint már írtam önálóan szervezi a képzését. Oda minden nemzet ajánjhatja a bíróit, de kit fog a régiek közül jelentkezni ?? Ki ismer nyelvet és egyuttal vállal több százezer Ft- os magán befizetésű tandijat, utazási, szállás költséget, főleg úgy, hogy nincs Szövetségi támogatásra lehetőség...
Ma még berzenkedhetünk, de holnap már, ha nem teszünk semmit már csak szurkolók maradunk, nem pedig résztvevők a nemzetközi porondon...pedig jó madaraink vannak...de hol az akarat hozzá?....
most is meg kell nézni a világversenyre nevezők számát...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 8, 14:40 
Köszönöm a gyors reagálást, időközben Csabával skypoltunk egy keveset a témáról.
LEnne egy élméleti kérdésem:
Az lenne a kérdésem, hogy jogilag a későbbiekben, az MDOSZ írásos hozzjárulásának? engedélyének, elismerésének? hiányába előállhat-e olyan helyzet, hogy a képzést nem fogadja el, nem ismeri el az MDOSZ, s ezen keresztül a COM? S ez alapján nem lesz elfogadott bíró aki elvégzi?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 8, 14:05 
Szia Zsolt !

Hát ezt nehéz egyszerre leírni, de röviden :

Egyesületi és MDOSZ KRB szervezés a szakmánkban /díszmadár tenyésztés / felső fokon, ami nem ad államilag elismert végzettséget.

A tananyagot a jelen kor szükségleteinek megfelelően a versenyzési szakirányba állította össze az egyesület vezetősége. Felhasználtuk hozzá a 3 évvel ezelötti képzésünk tapasztalatait és a jelenleg kielégítetlenűl feszülő igény kívánalmainak csoportjait. Mindezek mellett alkalmaztuk a COM igényei szerinti felkészülést is.

Tagjaink és pártoló tagjaink között van 2 állatorvos 3 biológus, 1 genetikus professzor, szakirányú egyetemi oktató, több mezőgazdasági szakmérnök. Segíti munkánkat 2 doktorandusz jelőlt is a biológia terén.
A idegen nyelvű szakfordításokat jelenleg Angol, Német, Szerb, Francia
nyelven tudjuk megoldani, sajnos Olasz nyelvet ismerő fordítója nincs az egyesületnek.
A vizsgáztatás rendje késöbb kerűl fel a honlapra a teszt és szóbeli kérdésekkel együtt megjelenik a vizsgabizottság szemeszterenkénti összetétele is, melyben a mindenkori oktatókon kívűl a díszmadár tenyésztés bírálatában jártas személyek is helyet foglalnak.

Témakörönként 3 fős vizsgabizottság lesz kialakítva.
Egyesületi határozat van a képzésre, melyet a Szerb szövetség támogat /gyakorlati képzés/ Az MDOSZ elnöke szóbeli támogatását bírjuk Alelnökként előszőr a szövetség elnöksége elé, majd az éves MDOSZ küldöttgyűlés elé is viszem mint lehetőséget.
Elfogadottsága szerintem megfelelő lesz, hiszen más szövetségeknek, nincs hozzá közük. Minden szövetség maga neveli ki a bíráit, kivéve nálunk. És ezért vállaltuk fel ezt a képzést is.
Miután a COM más terület és más szabályok vonatkoznak rá, ez a képzés elöszobája a COM-os vizsgázási lehetőségnek. Általában nemzeti birók vehetnek részt a COM képzésében, mi ennek az alapjait rakjuk le a mostani képzéssel.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 8, 12:36 
Kedves Lajos!

Átolvastam a főoldalon a Bíróképzés tudnivalóit.
Szeretnék néhány dolgot megkérdezni, ami a kiírásból nem volt számomra egyértelmű.
Amennyiben a Bíróképzés teljes belső képzés, akkor természetesen az alábbi kérdéseim értelmüket vesztik. A használt terminusok nem ezt feltételezik /képzés, konzultáció, szemeszter, leckekönyv, vizsga, vizsgabizottság, záróvizsga, stb/.


- Mely intézmény indítja a képzést, azaz ki a gazdaintézmény? MDOSZ? IDRE?
- Amennyiben belső képzés, szeretném megkérdezni, hogy született-e a képzésről valamilyen belső /MDOSZ, IDRE/ határozat, állásfoglalás? Ez azért érdekelne, hogy milyen bázison nyugszik a képzés elfogadottsága. Illetve kérdésem lenne, hogy milyen más szervezet /pl. MGKOSZ, stb./ fogadja el a végzettséget? Mennyiben lehet alapja a COM-os bírói végzettség megszerzésének?
- Szerepel-e ez a képzés az OKJ-ben? Van-e a képzésnek valamilyen minisztériumi engedélye, száma?
- Milyen fokú képzésnek felel meg? /alap, közép, felső/
- Mi lesz a végzettség pontos megnevezése?
- Mire jogosít fel ez a végzettség?
- Várhatólag kik lesznek az oktatók, illetve milyen forrásból származó anyag képezi majd az oktatási anyagot, kik állítják össze?
- Kik alkotják majd a vizsgabizottságot?
/ azaz az oktatói karra lennék kíváncsi/

Előre is köszönöm válaszod.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 8, 12:15 
Többnyire 1 napossak szoktak lenni, persze ez többnyire távolság és közlekedési lehetőség függő..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 8, 12:06 
Rendben! Köszönöm.
Még egy kérdés: a kiállításokon való részvétel egy vagy több napos?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 8, 11:35 
Kedves Borlacsa !

Igen, igazad van bocsánat.

Elöször is nyugodtan tegezzél az nálam a megtiszteltetés jele, meg itt és máshol is ez a kialakult rend és mindenki ezt teszi. Ezért is vagyunk ilyen jó viszonyban egymással... legalábbis reménykedem benne...

Tehát a kérdésed ...
A tapasztalat az jó ha eleve jön, de igyekezettel a 3 év alatt, még a legnagyobb tapasztalattal rendelkezőket is legyűrheted, mivel itt az erre nyitott topikban mindig tisztességes, az általános valóságot megközelítő és fedő valaszokat fogsz kapni kérdéseidre a nagy tapasztalatú tenyésztőktől, szakirányú oktatóktól....

erről jut eszembe egy közmondás " más kárán tanul az okos," vagy valami ilyesféle... a lényege, hogy az írásos anyagokat és a kapcsolódó ajánlott irodalmat elolvasd, elemezd és ha valamit nem értessz kérdezd meg....
tehát bárki jelentkezhet...

2o1o - ig mi nem indítunk efajta képzést....
Utólagosan is lehet jelentkezni a jelenkezési lap kitőltésével és elkűldésével... információ a főoldalon van...

Tehát rajtad a sor....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 8, 10:48 
Bocsánat Lajos úr biztosan elkerülte a figyelmét.
Idézet:
Üdv mindenkinek!Lajos úr, örömmel látom hogy milyen sokan jelentkeztek a bírói képzésre, ezzel kapcsolatosan lenne pár kérdésem
Mennyire kell tapasztalt madártartónak lenni ahoz hogy jelentkezni tudjon?
Indul-e még ezt követően tanfolyam?
Olvastam hogy utólagosan is lehet csatlakozni ez hogyan fog történni?Előre is köszönöm


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 8, 8:50 
iker írta:

A tematikát elolvasva úgy döntöttem, hogy én is szeretnék részt venni abíróképzésben. Holnap feladok egy jelentkezési lapot. Ma küldtem neked egy E-mailt az atkás előadással együtt. Megkaptad?

üdv


Kedves Feri !

Megkaptam e-mailt, azonnal továbbítottam is Weber úrnak.
Köszönöm az anyagot Csabának átadom és felteszi az oktatási anyagok közé a fő oldalra.

Nagyon örülök, hogy gyarapítod az új nemzedék bíróinak táborát, bár többen döntenének így, üdvözöllek ilyen minőségedben is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 16:10
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO