Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 21, 13:19 
Szia Balance!

Nem reagálok részenként a mondandódra, mert nagyon egy nyelvet beszélünk.

Talán az IDRE bíróképzéséről egy gondolat...
Megértem Lajost, hogy belefogott "saját szakállára", mert az MDOSZ évek-, talán évtizedek óta nem lépett ezügyben, valamit tehát valakinek tenni kellett, fel kellet vállalni ezt a munkát. (Megjegyzem a mostani vezetés legalább erkölcsiekben támogatja a kezdeményezést, az előzőek még a gondolattal sem foglalkoztak tudtommal. Legalábbis úgy biztos nem, hogy nyilvános, bárki számára elvégezhető tanfolyamot szervezzenek. "Bárki" alatt temészetesen a megalapozott tudással rendelkezőket értem.)

Ebből következik még egy megjegyzés : Az IDRE fején a glóriát csak a fórum munkája ügyében fényeztem az előbbiekben, de meg kell említeni ezt is (a bíróképzést), valamint az ország egyik legszínvonalasabb kiállításnak megszervezését is. No ehhez szervesen kapcsolódik a bíróképzés, hiszen jó, és egyre jobb kiállításokat csak jó bíráló háttérrel lehet szervezni. Ezek viszont alapjai a minőségi tenyésztői munkának, ami viszont elsődleges célja az IDRE-nek.
Szóval ezt a bíróképzést egy kicsit szerintem muszájból csinálja Lajos bátyám, de hál'istennek csinálja!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 21, 12:38 
Szia Neco! :)

Nem azért nem reagáltam, mert bármi zavart volna a hozzászólásodban, hanem azért, mert vártam más/ok hozzászólását is nagyon...
Örülök, hogy legalább Te válaszra méltattál, köszönöm!!! :)

Balance írta:
Véleményem szerint itt a Fórumon folyik a folyamatos közgyűlés, szavazatok és határozatok nélkül.


A mondanivalóm lényege így teljes, mert szavazás és határozatok nélkül falrahányt borsó a nagyrésze. Nem a szakmai életre, emberi és tenyésztői kapcsolatokra gondolok itt természetesen, hanem a rövid- és hosszútávú tervekre és végrehajtására egyesületi szinten!
Soroljak pár dolgot, ami így nem valósul meg???

neco írta:
Balance írta:
Nagyon megérett az IDRE a reformokra!
Ezt én nem így gondolom, szerintem az IDRE munkája példamutató lehetne sok egyesületnek. Nézd meg az itt zajló szakmai munkát, a főoldalon olvasható írásokat, vagy itt a fórumon az egzótások, kanárisok hozzászólásait, az idelátogató, a témákhoz hozzászóló madarászok hozzáállását a madarászathoz. A tartalom magáért beszél... Meggyőződésem hogy ez elsősorban azért van így, mert napi (heti?) kapcsolatban van a tagság jó része egymással itt a fórumon, nem "csak" egy közgyűlésen találkozunk évente.
Szóval a madarásztársadalmon belül (egyesületek, szövetség, meg ami a fejekben van) sok minden reformokra szorul, de nem az IDRE az aminek elsőként kéne változnia.


Félreértettél... Nem azt mondom, hogy az IDRE munkája nem példamutató, sőt! A Fórumot magát valóban az IDRE hozta létre Ckuzmos példamutató és önzetlen munkájával, ez sem vita tárgya. :)
Azokat az eredményeket, amit felsoroltál konkrétan, azok ezen a Fórumon regisztrált és tevékenykedők érdeme, amihez egyáltalán nem kell IDRE tagoknak lenni, ahogy többségük nem is az!!!

Nekem az a benyomásom, véleményem, hogy ennél sokkal több van ebben az egyesületben, de mintha direkt visszafogná magát. Olyan feladatokat viszont elvállal, ami nem is az IDRE feladata lenne elsősorban, hanem az MDOSZ szintjére való, meglátásom szerint. Gondolok itt konkrétan a pl. a Bíróképzésre. Mintha az IDRE az MDOSZ babérjaira törne!
Hamár természetvédő egyesület is egyben, akkor miben mutatkozik meg ez a tevékenysége akár tervek szintjén?
Az idei tervek között nem szerepel már az iskolákban történő oktatás, mintha csak Szegeden lenne általános iskola. Pedig az IDRE országos és rengeteg ÖKO iskola van, ahol biztos szívesen látnának minket. De még csak tervek sincsenek erről, sem magáról az ismeretterjesztés tematikájáról, az iskolákkal való együttműködés lehetőségéről.
Persze ugye, ezekkel nem lehetne lepipálni az MDOSZ-t... :idea:

Nem akrom minősíteni egyetlen más egyesület tevékenységét és érdemeit, hisz egyrészt nem is ismerem, másrészt nem is lenne etikus!
A Te és Mások elmondása szerint viszont az IDRE viszi a prímet, amit elfogadok. Ebből kiindulva akkor, ha valamennyivel "jobbak" vagyunk/lehetünk más egyesületeknél, akkor ezzel már nem foglalkozunk, hanem az Országos szövetséggel kelünk versenyre!? Ez kemény politika, ami nem a madarakról szól, hanem olyan emberi érdekekről, amit csak sejthetünk... Épp ezért nem fogok tippekbe bocsájtkozni, vagy egyéni meglátásomat kinyilvánítva bármilyen tüzet szítani, sem itt, sem más módon, csupán a valóságot írtam le konkrétan. Akit ennél több érdekel, járjon utána, ha gondolja, abban nem veszek részt!
De visszatérve a reformra -amit hál' Istennek megszavaztak a tagok a Közgyűlésen-, az Internetes, azaz a virtuális egyesületté fejlődés, azaz ennek a lehetőségnek az integrálása már kidolgozás alatt van. Szükság van rá nagyon, hogy az Internetes közgyűlések, javaslatok és határozatok (szinkronban a hagyományos közgyűléssel) nagymértékben hozzájáruljanak az olyan munkához, amihez a közgyűlés határozata elengedhetetlen.

neco írta:
Szóval a madarásztársadalmon belül (egyesületek, szövetség, meg ami a fejekben van) sok minden reformokra szorul, de nem az IDRE az aminek elsőként kéne változnia.


Nem határozhatjuk meg más egyesületek ténykedését és reformjait, kivéve ha ebben a konkrét segítségünket, javaslatunkat kérik. A saját házunk táján kell sepregessünk, alakítanunk és fejlesszük az IDRE-t, természetesen nem kísérleti nyúlként. Elnökünknek, Lajosnak nagy rálátása és tapasztalata van az egyesület munkaképességét és igényiet illetően, amit el kell ismerni, figyelembevenni és igazodni hozzá. Amennyiben téved, azt az fogja bizonyítani, ha jelentkeznek olyan munkák kidolgozására és végrehajtására egyben, ami egybevág az egyesület profiljával. Szerintem ez is előrevisz minket.
Ne feledjük: a stagnálás hanyatlás! Eddig ez nem vonatkozik az IDRE-re, nehogy félreértsen bárki, csak azt mondom, hogy több lakik bennünk.

neco írta:
Balance írta:
Ezek szerint a gyűrűszám miatt lépett be...
Ez valóban így van nálam, hiszen elsősorban rollerekkel foglalkozom, de egyesületi gyűrűt szeretnék húzni más madaraimra is. "Idre" látogatok be ha tehetem naponta, számomra logikusnak tűnik az IDRE tagságom.

Nem rád gondoltam, hisz Te aktív közösségi tagtárs is vagy egyben a madárbolondérián :lol: kívül.
Rosszul és pontatlanul fogalmaztam, bocs! Nem gyűrűszámot kellett volna írjak, mert ez egyben egyesületi gyűrűszámra is vonatkozhat. Helyesbítek: sok olyan tag lehet, akik csak a COM szabványos gyűrűért, és annak külön 00-ás ügyintézését kényelmesen elkerülve inkább idre léptek be. A valós taglétszám, ami nem a papíron van, az annyi ahány megnyilvánul belőle! :idea: Lásd: közgyűlés+"igazolt" távollévők.
Remélem, senki nem fogja arra terelni ezzel a hangsúlyt, hogy így még nagyobb érdem az eddig elért dolgok (27 fő nélkülem), mert nem erre vonatkozik a hozzászólásom!

Balance írta:
De tovább megyek: ez nekünk így jó, mert így működtetjük... Miért is?
Az a cél, hogy nagy taglétszámú egyesület nagy létszámú küldöttgyűlést delegálhasson az MDOSZ felé????? A taglétszám eszköz? Pontosan mire is?


Ezzel kapcsolatban Bárkinek véleménye, meglátása, magyarázata???????


neco írta:
És végül OFF, mert tudom, hogy szereted a hulikat. A papeszom megtanult latinul :D estétől minden második mondata: "quo vadis domine" :D

:08:


Az egyik bóbitás huligánom csicsőrkék mellett cseperedett. A minap hallottam ilyen stílusú trillákat is tőle! 8)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 19, 10:40 
neco írta:
Ha 23 fő nem fizetett tagdíjjat, 17 fő "igazoltan" maradt távol a közgyűléstől, és ezek után nézzük a lakóhely szerinti szétszórtságot ( Pápa, Göd, Bp., Albertirsa), már nem is olyan rossz a helyzet.


Hát ja....ebben tényleg túloztam....valóban huszan- huszonöten elmehettünk volna..... :oops:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 19, 2:03 
Szia Balance!

Legelső sorban a stílusodért ne kérj elnézést, nincs benne semmi bántó. (legalábbis a számomra :wink: )

Ha 23 fő nem fizetett tagdíjjat, 17 fő "igazoltan" maradt távol a közgyűléstől, és ezek után nézzük a lakóhely szerinti szétszórtságot ( Pápa, Göd, Bp., Albertirsa), már nem is olyan rossz a helyzet.
Ráadásul az IDRE életének jelentős része itt zajlik a fórumon, végülis a közgyűlés minden napirendi pontjához hetek óta itt is hozzá lehetett (lehet) szólni szintén ugyanitt. Hiszen Te is írtad : "...itt a fórumon zajlik a folxyamatos közgyűlés,....", és ez valóban így van.

" Nagyon megérett az IDRE a reformokra!"
Ezt én nem így gondolom, szerintem az IDRE munkája példamutató lehetne sok egyesületnek. Nézd meg az itt zajló szakmai munkát, a főoldalon olvasható írásokat, vagy itt a fórumon az egzótások, kanárisok hozzászólásait, az idelátogató, a témákhoz hozzászóló madarászok hozzáállását a madarászathoz. A tartalom magáért beszél... Meggyőződésem hogy ez elsősorban azért van így, mert napi (heti?) kapcsolatban van a tagság jó része egymással itt a fórumon, nem "csak" egy közgyűlésen találkozunk évente.
Szóval a madarásztársadalmon belül (egyesületek, szövetség, meg ami a fejekben van) sok minden reformokra szorul, de nem az IDRE az aminek elsőként kéne változnia.

Azt a hozzáállást, hogy voltak akik a börzére ellátogattak, a közgyűlésre viszont be sem szagoltak egy köszönés erejéig, azt nem lehet minősíteni valóban, de erről nem tudtam. :-(

"Ezek szerint a gyűrűszám miatt lépett be..."
Ez valóban így van nálam, hiszen elsősorban rollerekkel foglalkozom, de egyesületi gyűrűt szeretnék húzni más madaraimra is. "Idre" látogatok be ha tehetem naponta, számomra logikusnak tűnik az IDRE tagságom.

A DEK tervezetéhez sokat hozzászólni nem lehet, nagyon jó anyagot készített Zsolt, lehet belőle néhány szót, mondatatot hozzátenni és elvenni, de a tényleges tartalom szerintem ( és lehet hogy mások szerint sem?!) nem szorul változtatásra.

És végül OFF, mert tudom, hogy szereted a hulikat. A papeszom megtanult latinul :D estétől minden második mondata: "quo vadis domine" :D

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 18, 15:13 
eszterolajos írta:
De lehettünk volna még legalább annyian, mert voltak tagok akik siettek haza!!!!!!!! és nem jöttek be a szónoklatra....


Hát igen... :? Erre mit mondhatok? :? Érdektelenség, ezt tudom mondani.
Csak a madarak adás-vételére van igény, nem az egyesületi dolgokra.

A közgyűlésen Doposapa volt aktív igazán, a többieket nem értem.
Elnézést kérek, nem akarok senkit bántólag minősíteni, de se egy kérdés, vélemény, javaslat... :roll: Ezt ott is mondtam Neked, de most felírom ide a Fórumra is, hogy mindenki olvashassa!

Biztos az én tájékozatlanságom az oka, lehet, hogy a többiek mindent tudnak. Ismerik már biztosan a DEK eddigi tartalmát, motivációját és célját, tudják, hogy mire lehet pályázni, ismerik az egyesület plusz terveit, amire fordítható lehetne ez az összeg. (a működés igen tág fogalom)
Tudják biztos, hogy kitől mit kérdezhetnek ez ügyben, kihez fordulhatnak a javaslataikkal.
Biztos tudják azt is, hogy az MDOSZ küldöttgyűlésen mit szeretnénk mondani, kérdezni, elérni. Biztos egyeztették már a stratégiát, mindenkinek világos minden, csak nekem nem...

Akik pedig úgy nem jöttek el, hogy nem is jelezték távolmaradásukat, nos Ők a legelégedettebbek, legsikeresebbek és a legtájékozottabbak minden tekintetben bizonyára, sőt olyan bizalommal vannak a közgyűlésen résztvevők (és így szavazók) felé, mintha mindenki mindenkinek az édestestvére lenne. Aztán jönnek az értetlen telefonálások, kérdések, ahogy Dobosapa írta!

No, most nem loptam be magam sok ember szívébe... ez van. Lehet utálni. :?

De :arrow:

Véleményem szerint itt a Fórumon folyik a folyamatos közgyűlés, szavazatok és határozatok nélkül. De legalább itt nincs érdektelenség!
Nagyon megérett az IDRE a reformokra! :idea:

Neco!

A 11 fős részvétel nem rossz a szétszórt tagságra nézve? :shock:
Siralmas!!!!! :idea:
Mindenki tudja pontosan, hogy életterétől távol eső egyesületbe lépett be, ez nem új infó senkinek!
A börzére elmegy, de egy helyiséggel arrébb már nem...
Ezek szerint a gyűrűszám miatt lépett be, mert így mentesül az ügyintézéstől.
De tovább megyek: ez nekünk így jó, mert így működtetjük... Miért is?
Az a cél, hogy nagy taglétszámú egyesület nagy létszámú küldöttgyűlést delegálhasson az MDOSZ felé????? A taglétszám eszköz? Pontosan mire is?




Kérlek benneteket, gyújtsatok fényt a fejemben és nézzétek el nekem ezt a heves reagálást, de egyszerűen így látom és ennyit, ennyire látom át ezt az egészet. Szeretnék tenni. Értelmesen. Együtt.

Üdv, Balance :?

UI: mégegyszer bocsánat a stílusomért.

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 18, 12:03 
De lehettünk volna még legalább annyian, mert voltak tagok akik siettek haza!!!!!!!! és nem jöttek be a szónoklatra....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 18, 11:03 
eszterolajos írta:
Szervusztok !

Megvolt a közgyűlés a szokásos gyér 11 fős megjelenéssel....


Azért az a 11 fős megjelenés nem olyan rossz, tekintettel az országban szétszóródó tagságra...... meg arra, hogy tul.képp. mindenről tud a tagság nagyrésze innen, meg a értesítő e-mailjeidből.... :wink:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 18, 10:16 
Szervusztok !

Megvolt a közgyűlés a szokásos gyér 11 fős megjenéssel, bár akik résztvettek rajta sokat segítettek a célok meghatározásában, illetve eldöntötték és megerősítették a legfőbb feladatokat.
Tagjaink megkapják a jegyzőkönyvet és a kiegészítő anyagokat is. Akik e-maillal rendelkeznek már olvashatják is.

szemezgetve közöttűk:

- lesz etikai bizottságunk és kodexünk is, amit kiajánlunk a többi egyesület felé is. Fő szerkesztője Zóni Levente tagtársunk, akinet köszönet jár a munka felvállalásáért.

- Májustól a szentesi börze alatt egyesületi klubfoglalkozások is lesznek, esetenként szakmai előadásokkal tarkítva.

- felvállaltunk pluszban egy nagyszabású kiállítás szervezésének segítését (Esetleg a 2oo8 évi országos bajnokság) SZENTES város rendezvényeként,

- megkezdjük az egyesületi tagok Minősítési szabályzatának átdolgozását és bevezetését, mely a minőségi madarászat egyik elismerése lesz az egyesületünknél.

- mindenkivel rendezzük a tagsági viszonyt március végéig.

- előkészítjük a Karcagon tartandó vezetőség választást.
A jelőléseket 2oo8 május 1- től megkezdjük. Jelölő bizottságot választottunk :

Elnöke Gyepes Imre,
Tagjai : Lakó Margit és Berényi András tagtársunk.

- felkészülünk honlapunkon a tagi oktatások bővítésére és ehhez pályázatot nyújtunk be.

- megszervezzük a közös kiállításunkat a H1o -es egyesülettel Karcagon és az MNK szakcsoporttal Szegeden,

stb....stb... hát lehet válogatni. sőt....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 17, 21:44 
Szia András !

A 8 -as pont a 2oo7 junius 17 - i együttes ülés tárgyalásának az összefoglalása, melyen a szentesi börze jövőjét közösen tárgyaltuk a délterületi egyesületek vezetőivel, melyen Te is jelen voltál és ismered a helyzetet...
( H3, Jantyik Tibor, H7 Nagy Gábor, H1o Vajó Sándor, H11 Czinege István, H27 Vass Sándor és Szücs Lajos alpolgármester és több egyesületi vezető jelenlétében, de nem született megállapodás, mivel ott a szentesi műv. ház klubjának vezetője Kotvics Antal és a H27 elnöke mereven elzárkozott minden nemű együttműködéstől és az év végéig sem változtatott a helyzet, ez a 8. pont ezt a tényt rögzíti.

Ez a beszámoló nem keverendő össze a mai helyzettel, ami a tegnapi közgyűlésen született, nevezetesen, hogy az IDRE és a Város egy nagyszabású közös rendezvényt fog tartani novemberben.

Nem értem ezeket a telefonálgatókat.... miért haragudnék rád, hiszen éppen 34 órája, hogy megállapodtunk a további egyűttműködésről....és egyébként is szinte senkire, és főleg nem az IDRE egyik szakemberére és aktív tagjára nem szoktam haragudni...

Valószínűleg a telefonálók a helyzet ismeretének hiányában félreérthették a 8- as pontot.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 17, 20:59 
Lajos bátám. a beszámolo 8as pontját nem értem.ma több hivást is kaptam . kérdik mi a baj a börzével miért haragudtál meg rám mint az egyik szervezőre


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 13, 7:07 
Emlékeztető ..... :!:

16.-án Szentesen a börzével egyidejűleg 9 órától IDRE közgyűlés is van.

Kérem ne feledkezzetek meg róla....de ismerős tagtársaitok sem.

Aki munkahelyi, vagy más elfoglaltságból nem tud résztvenni rajta az E-mailban jelezze számomra.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 12, 16:21 
:!: :idea: :?:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 12, 9:02 
Tájékoztató !

A közgyűlésünkre a meghívót és a tájékoztató anyagot levélben, illetve E-mailban minden tagunk részére kiküldtük. (92 fő + 3 fő tagjelőlt)

A március 16. - i 9,oo órai kezdésű közgyűlés határozatképességéhez minimum 5o % + 1 fő, tehát 47 fő megjelenése szükséges.

Amennyiben a közgyűlésen megjelentek nem érik el a 47 fő jelenlétét a közgyűlés határozatképtelenség miatt egy fél óra múlva 9.3o-kor a vonatkozó rendeletek értelmében a megjelentekkel ugyanazon a napirendekkel lesz megtartva, a Szentesi börze területén a volt büfé helyiségében.
Információs plakátokat helyezünk ki a bejáratoknál és a pénztárban is.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2008 márc. 13, 6:57-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 5, 23:54 
Mindenkinek !

Az e-mailben elküldött meghívókon a közgyűlés időpontja tévesen 19-én van kiközőlve.

A HELYES IDŐPONT 2OO8 március 16 -án 9 óra.
Elnézést kérek a tévedésért, mindenkinek küldtem egy új időpontos meghívót az e-mail címére.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 5, 10:02 
eszterolajos írta:
Szia Levente !

Engem nem abból a fából faragtak aki megsértődik, inkább az utolsó szóig vitázom és érvelek és ha jó a másik fél elgondolása, mellé is állíthat az elképzeléseinek teljes gözzel segítem a munkáját. Aki ismer az tudja ezt. Mióta elkezdtük a változtatási szándékainkat megvalósítani több ellenséget nyertem, mint amennyi barátot, de azok akik a változtatás mellett vannak eltökéltek és a maguk módján feltételek nélkül segítenek. Így látom a Te esetedben is, ezért aztán nyugodtan lehet kioktató is a bejegyzésed, bár szó ami szó ezeket a vezetői cselekvés irányokat, alapelveket én is ismerem és gyakorlom is, de ezt majd megtapasztalod, ha nemcsak vírtuálisan találkozunk. Segitő szándékodat szívesen fogadom és alkalmazom is a későbbiekben.
Viszont ezt ha úgy tetszik részben elvárom a a többiektől is.
Ezért aztán igen sokszor kell ütközni, annak idején egy komoly ütközés után jött létre az IDRE is.


Szarvusz Lajos! :)

Megmondom őszintén, mikor utólag elolvastam a Rád reagált írásom, úgy éreztem, hogy súrolja a határt... :roll: Mivel nem egy-egy mondatról volt szó, nem is tudtam átszerkeszteni.

Megpróbálok figyelni arra, hogy ne személyeskedő legyen írásom, hisz ehhez nincs jogom, másrészt az ilyen megnyilvánulás a személyre teszi át a hangsúlyt a témáról. Ezt sem akartam. :wink:

Azt írod, hogy elvárod másoktól is a segítséget, reagálást a témákban. Te is jól tudod, hogy nem mindenki ilyen habitusú, mint én ha vélemény ütközésről van szó. Sokan vannak, akiknek a személyedhez fűződő simulékony jókedély vagy viszony súlyozottan fontosabb annál, mint hogy "ellenszegüljenek". :wink:
Én nem állítok rangsort, nekem sosem kevésbé fontos egy adott téma.

No, örülök, hogy nem ment vakvágányra az írásom Hozzád, s ezért válaszolni fogsz előző írásomra! :D

Üdv, Balance/Levente :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 5, 7:41 
Szia Levente !

Engem nem abból a fából faragtak aki megsértődik, inkább az utolsó szóig vitázom és érvelek és ha jó a másik fél elgondolása, mellé is állíthat az elképzeléseinek teljes gözzel segítem a munkáját. Aki ismer az tudja ezt. Mióta elkezdtük a változtatási szándékainkat megvalósítani több ellenséget nyertem, mint amennyi barátot, de azok akik a változtatás mellett vannak eltökéltek és a maguk módján feltételek nélkül segítenek. Így látom a Te esetedben is, ezért aztán nyugodtan lehet kioktató is a bejegyzésed, bár szó ami szó ezeket a vezetői cselekvés irányokat, alapelveket én is ismerem és gyakorlom is, de ezt majd megtapasztalod, ha nemcsak vírtuálisan találkozunk. Segitő szándékodat szívesen fogadom és alkalmazom is a későbbiekben.
Viszont ezt ha úgy tetszik részben elvárom a a többiektől is. Ezért aztán igen sokszor kell ütközni, annak idején egy komoly ütközés után jött létre az IDRE is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 4, 17:02 
Kedves Lajos, köszönöm válaszod! :)

eszterolajos írta:
Kedves Balance !

Amit írtál csaknem minddel egyett értek, hiszen ezt a felbolydulást részben én is előidéztem, de az egyet értés melett a végrehajtás mikéntjét is elemezni kell és ennek próbáltam eleget tenni Zsoltnak címzett írásomban. Bár csak a rideg valóságot kivetítve. Lehet, hogy ez hiba, de szükségszerű, ha objektivek akarunk maradni.


Igen, nagyon fontosnak tartom én is, hogy ne csak elméleti síkon maradjanak a dolgok, hanem a megvalósításukon is épp oly komolysággal és tisztánlátással kell foglalkozni. :)
Ebben a dologban már viszont -úgy vélem- hogy a vezetőség és a tagok álláspontja szükséges. Nem szabad kivonni őket ebből! HAGYNI kell őket is dolgozni. Szerintem a tervekről érdemben és időben kell mindenkit tájékoztatni és a közgyűlésen (mivel napirendi pontra kerültek ezek a javaslatok, ugye?) döntés születhet. A DÖNTÉSEK ÉRTELMÉBEN ÉS UTÁNA látjuk meg igazából az igényeket. Nagyon fontosnak tartom, hogy ezt a mozzanatot ne finomítgassuk, ne halasztgassuk és ne kerüljük meg.

eszterolajos írta:
Az tény, hogy féltem az IDRÉt, hiszen az elért eredmények romba dölhetnek és ma a madarászatban rengeteg rom van aminek nem kellene lennie.


Vajon az IDRE tagjai féltik-e saját egyesületüket, és ha igen, akkor ez milyen munkavállalásban nyilvánul meg? :roll: Vagy lehet, hogy a féltéssel egyedül vagy? :(
Ez csak akkor következhet be, ha kiosztunk feladatokat úgy, hogy az illető nem akarja elvállalni. Ilyet pedig -gondolom- eszeágában sincs senkinek sem. :)

eszterolajos írta:
Egyszerű feladatokat is meg kell oldanunk, mint például a gyűrűzött törzstenyészetek kialakítása, melyet a csicsörkéknél éppen Zsolt kezdeményezett, viszont 1oo madarászból 8o-at biztosan meg kell győzni a gyűrűzés fontosságáról, mert nem kívánja egyedileg jelőlni a madarait.


Én ennél még egyszerűbb és alapvetőbb feladatokat is látni vélek.
Például azt, hogy ne győzködjük, csupán tájékoztasuk őket részletesen a gyűrűzés fontosságáról ÍRÁSBAN, majd VÁLASZLEVELET biztosítva szintén írásban kérjük vissza állásfoglalásukat a témát illetően, melyben biztosítjuk őket arról, hogy tiszteletben tartjuk a döntésüket, bármi legyen is az. ÍGY kapunk valós és dokumentált tényeket, amelyeket nem kell tovább firtatni a meglévő tagságban. Amennyiben a tagság 50%-os többsége nem kíván gyűrűzni, én azt JAVASLOM, hogy tegyünk közzé egy felhívást, miszerint ÚJ tagokat toborzunk, akik a meglévő tagok értékei mellé tudnák állítani a saját építő munkájukat. Ennek feltétele, hogy gyűrűzzék a madaraikat, természetesen.

eszterolajos írta:
Ez a tény pedig rögtön egy másik szervezeti előrelépési célt akadályoz, mégpedig a minőségi kiállítás szervezését, mivel gyűrűzetlen madarat nem állíthat ki a tenyésztő, mert a tisztességesen bíráló kizárja a versenyből, így aztán a tenyésztőnek nem lesz utmutatása a tenyésztési cél kitűzéséhez, melyet viszont joggal elvár, hiszen ezért viszi madarát a versenyre: tehát a végkövetkeztetés és eredmény, ha ebben nem lépünk előre a kiállításaink sem mutatnak mínőségi javulást.


Én értem és elfogadom, hogy egy meglévő egyesületben a tagokat nem lehet és nem is szabad SEMMIRE kényszeríteni. Viszont "hangosan" ki kell nyilvánítani a szándékainkat az új leendő tagság felé, hisz így ez Nekik nem lesz kényszer, csupán olyan alapállás, ahogy Te is és én is gondolkodom a madarak egyedi jelölésének fontosságáról. Követhető példa... Ezen túlmenően pedig minden hasonló témában eljárhatnánk így.

eszterolajos írta:
És mit sem ér a szervezési előkészület, a minőségi eszközök beszerzése, vagy az a sok embert tényleges fizikai munkával terhelő munka ami egy 6-7oo egyedet számláló kiállítás jelent. Hát ezen a példán szerettem volna érzékeltetni, hogy a célok elérhetőek és megfontoltan előre vivőek legyenek és ezekhez kellenek a matrózok is, mert hiába fúj erösen a szél, ha nincs felhúzva a vitorla...


A megfontolás szerintem nem egyenlő azzal, ha halogatjuk a dolgokat. Egyszerűen tudomásul kell venni, ha valaki nem kíván tenni a saját egyesületéért, amiben tag. Nem ez a baj! Attól, mert valaki nem aktív közösségi tag, attól lehetnek értékei más területeken, például a díszmadarak tartásán és tenyésztésének területén. Rengeteg értékes tapasztalat halmozódik fel így egy-egy tagtársunk "kezében", ami kincs. A bajt abban látom, ha ennyivel meg is elégszünk. A tagság sokszínűségére kell építeni. Az igények, a megfogalmazott célok "friss vért" vonzanak az egyesületbe úgy, hogy tiszteletben tartjuk az eddigi tagok értékeit, munkáját.

eszterolajos írta:
Ugyan ez vonatkozik minden más elhatározásunkra is, mindent akarhatunk, de azokat végre is kell hajtanunk, mert ezt vállaltuk, de a tulvállalás az veszélyes dolog lehet bármely egyesület számára is.


Azt jól tudjuk, hogy eddig mi volt, viszont a jelenről is csak tippelni tudunk.
Most is azt mondom, hogy egy megfelelően előkészített közgyűlés (a megfelelő alatt értem a javaslatok és a fórumon tapasztalt igényeket és lehetőségeket előzetesen ismertetni a tagokkal, hogy ne a közgyűlésen kelljen az időt húzni ezzel, továbbá napirendi pontra is tenni egyben ezeket a felvetéseket, másképp nem törvényes a szavazás), ahol a felhívás, a napirendi pontok fontosságának és sokrétűségének köszönhetően sokan eljönnek és szavaznak igényük, legjobb tudásuk és munkavállalási képességük szerint. Ezek után tények születnek, nem fikciók és "csak-vélemények".
A megszavazott dolgokat kell megfontoltan a megvalósítás irányába koordinálni, a nyitott, vagy meg-nem szavazott dolgokról lehet teadélutánt tartani az elvégzett munka után, nem helyette. Én speciel így látom... :roll:

A kérdésed lényegére konkrétan válaszolva: nem lesz túlvállalás. Vállalások illetve nem-vállalások lesznek. :wink:

eszterolajos írta:
És én ettől nem megijedtem, hanem nem tartom ilyen tempóban végrehajthatónak és csak erre hívtam fel a figyelmet.


Amennyit megszavaz a közgyűlés, azt nem kell rohamtempóban végezni, de magát a tájékoztatás és napirendi pontra tűzés nem lehet gyors-lassú, hisz itt beszélgetés és döntés lesz, nem effektív munka. Azt csak a kiviteli tervek után kell végrehajtani.

eszterolajos írta:
Hiszen Zsolt már megtapasztalta, hogy milyen közömbösség fogadta a 3 évvel ezelötti javaslatait, a helyzet nem sokat változott azóta sem, hiszen alig egy éve akartuk gyökeresen megváltoztatni a szentesi börze állapotát, előkészítetten és feladatok egyeztetésével, végül a tulajdonosi jogot gyakorlók mondták ki, hogy nem lesz változás és punktum.... kárba veszett egy csapat ember nagy csomó munkája és eredménye a semmivel egyenlő...én ezektől a csalódásoktól féltem a tagságot, mert túl sokat villantunk fel egyszerre a számukra az elérendő célokból...


Kik a tulajdonosi jogokat gyakorlók? Az egyesület részéről vannak ilyen tagok, vagy a helyiség tulajdonosairól van szó? Bocs, ha butát kérdeztem... :? Mihelyst ismerni fogom ezen tényeket, erre is válaszolnék szívesen! :)

eszterolajos írta:
igaz lehet szemezgetni belölük, de mind jó volna megvalósítani, azt meg biztosan nem tudjuk felvállalni és csak a sértödöttség fog elharapózni, mint mindenben a mai világban...


Itt is az a véleményem, hogy határozza meg ennek mértékét a közgyűlés. UTÁNA lehet tervezni a munkát és a következő lépést. Én sem hiszem, hogy egyszerre megvalósítható lenne, sőt...

eszterolajos írta:
Lehet, hogy megint csalódást okozok a bejegyzésemmel, de a közösségi vállalásaimat szeretem meg is tartani és azokért felelni is.... ebben viszont sokatok segítségére van szükségem, ami jelenleg nem, vagy csak nagyon szűk csoportot érintve körvonalazódik...


Csalódást okozol? Nem hinném, hogy a közösségi vállalás-teljesítés erre okot adna bárkinek is bármilyen téren, hisz ez a részedről PLUSZ!!
Én úgy tudom, hogy az Idre elnöke vagy, így elsősorban nem Neked kell közösségi vállalásokat tégy, hanem a tagságnak, amit Te a szakértelmeddel koordinálsz. :)
Nem a művezetőnek kell falat rakni, nem az építésvezetőnek kell irányítani a kőművest és nem a cégtulajdonosnak kell oktatni az építésvezetőt, úgy vélem.

eszterolajos írta:
azzal is nagyon egyet kell, hogy értsek " ha már csak a javaslatok 1o %-is teljesül már eredményt értünk el " ez így igaz, de súlyozni szükséges az elérendő célokat a megvalósítás érdekében...ehhez viszont megnyilatkozások szükségesek, mégpedig sok és konkrét, na ezeket szoktam kevésnek érezni a döntések megalapozása során...


Mi felvetünk, a közgyűlés dönt. Nem ragozom...

eszterolajos írta:
szivem szerint azt mondanám mindent hajtsunk végre amit Zsolti javasol, de az eszem óva int a sok évi tapasztalatok tanulságai miatt, amit már megtapasztalhattunk az elmult időszakban..és ezért bánok csinján a tervekkel...


Sorjában-egyenként, gyorsan. 8) Igen, csínján és óvatosan kell tálalni, de a döntés után már lesz munka, méghozzá gyors és jó! ERRŐL TELJESEN MEG VAGYOK GYŐZŐDVE! :D A kérdés a mennyiség, hisz ezt mindenki saját maga kell mérlegelje, hogy mennyire képes mennyiségileg a minőséget megtartva.
A legkisebb minőségi munka is maradandó és értékes, iránytmutató és példaértékű, szerintem. :)

eszterolajos írta:
Nem is olyan régen volt egy felvetés az európai madarak domesztikált egyedeinek tartásával kapcsolatban, elvi állásfoglalások, kioktatások, ígéretek nagy számban elhangzottak, de amikor a konkrétumokra került a sor, hogy kiket is kellene képviselni és mi módon, szépen elhalt a dolog...a kezdeményező megsértödött és kivonult a téma nyilt vitájából... pedig érvek és ellenérvek mindég vannak... mert ez visz előre bennünket.....


Igen, van ami sajnos elhal, bármennyire is vágyunk rá. De van, ami nem.
Olyan nincs, hogy mindig minden befullad. (ha mégis, akkor az illető nem kompetens nem potens abban a témában, csak erőlteti.)

Mikor egy ember megküzd, dolgozik valamiért latba téve egész lényét, akkor elfárad. Még akkor is, ha sikerre viszi a dolgát! Mindennek van ideje: a pihenésnek, a gyásznak és az örömnek is. Utána pedig tesszük a dolgunk ott, ahol köszönet is van benne.

eszterolajos írta:
Egy néhány órás tapasztalatom a kódexel kapcsolatban :

miután Zsolt átküldte nekem is a tervezett anyagot, kinyomtattam és elvittem egy közeli díszállat kereskedőhöz, hogy olvassa már el és mondja el őszinte véleményét mert kiváncsiak vagyunk rá....aztán otthagytam majd késöbb visszamenve a következő véleményét hallhattam..

- az anyag nagyon jó és igazán jó lenne betartani....dehát ismered a dörgést...

- ha alávetné magát ki fogja fedezni a bevételi kieséseit, vagy a madarászok továbbra is ezeken az árakon fogják átadni a minőségibb portékát, mert nincs áremelési lehetősége, tehát nem veheti át a minőséget követő áron...
- nem irigyel bennünket,
- miből fedezzük a járulékos költségeket...

a válaszom, ez csak tervezet és szondáztam a témát...

ez ugyan egy példa, de még a jószándékúak közül való..


Én úgy gondolom, hogy ez a szondázás ARRA a kereskedőre vonatkozott.
Te is jól tudod, hogy a Kódex 99%-ban már most jó és etikus. Aki azonosul vele, gyűjtsük magunk köré, EZ A CÉL! ERŐEGYESÍTÉS!
Isten ments, hogy rábeszéljünk, vagy betartassunk!! Nekem a benső lényem azt mondja, hogy jó dolog Ez az Etikai Kódex, úgy, ahogy van.

Aki csatlakozik hozzá tetteivel, madarász-életvitelével, az kitünteti Önmagát, hogy egy ilyen nívóval rendelkezik, amit mi csupán megfogalmaztunk. Örüljön az a madarász vagy díszállatkereskedő, hogy ehhez az eszméhez tartozhat gyakorlatilag, nehogy már mi kuncsorogjunk, hogy feleljen meg a Kódexnek! :idea: :idea: :idea:

A Kódex nem attól jön létre, marad fent, hogy mennyien csatlakoznak hozzá! Ez nem egy párt! Nem irányzat, hanem a valóság, azaz önmagunk és a madarak tisztelete mélyebb értelemben.

Nem nevelünk át, nem beszélünk rá senkire semmit. Információt viszünk, meghallgatunk, egyesítjük azokat, akik ebben a szellemben madarásznak.
Szerintem ezt és így kéne tenni. Nem a felkeresésektől és beszélgetésektől válik valaki Kódex-elfogadóvá, ha már aktívan madarászik valamilyen téren. Ez vagy megvan benne, vagy nincs.

Ezek a madarászok kik képesek a Kódexel azonosulni, egyesülhetnek. Megismerhetik egymást és mi is megismerhetjük Őket, együtt vihetjük tovább ezt a nemes szenvedélyt. :D

Kedves Lajos, én így látom ezeket a dolgokat. :wink:

Amennyiben hangvételem kioktatóra sikerült, már itt és most megkövetlek, nem volt célom. Sajnos, ezen a területen is fejlődnöm kell még. :)

Maradok tisztelettel, üdvözlettel,

Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 4, 10:54 
"Ne félj egy nagy lépést megtenni, ha szükséges. Nem lehet a szakadékon két kis lépéssel átjutni." (David Lloyd George) ...


"Senki sem különálló sziget; minden ember
a kontinens egy része, a szárazföld egy darabja;
ha egy göröngyöt mos el a tenger,
Európa lesz kevesebb, éppúgy, mintha egy
hegyfokot mosna el, vagy barátaid házát,
vagy a te birtokod; minden halállal én leszek
kevesebb, mert egy vagyok az emberiséggel;
ezért hát sose kérdezd, kiért szól a harang:
érted szól."
(John Donne)

Az alábbi hozzászólásokat olvasva ez a két gondolat jutott eszembe......és bizony el.szomorodtam.....lehet, hogy Kuvik pesszimizmusa nem alaptalan...??!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 4, 0:42 
Egy kedvenc könyvemből idéznék néhány gondolatot:

„Bolondítani akarnék valakit, netán sokakat? Távol áll tőlem. Segíteni szeretnék. Ám hogyan lehet tanácsokkal segíteni? Segítség az, ha az ember elveszi egy idős ember csomagját és cipeli.
De a tanácsok, bölcsességek?
Minden bölcsesség bolondság, mert a legjobbakat nem lehet betartani, a legokosabbaknak nincs meg a feltétel.
Mégis leírom őket, meggyőződéssel.
Aki rászorul, olvassa el. Az se baj, ha legyint, ha mérgelődik. Mire végére ér, talán mégiscsak megkönnyebbül.
Az is valami, ha az ember úgy érzi, megoldhatalan problémája nem reménytelen: élő bánat, amely változásra ítélt. A kezelés pont itt és most nem valósítható meg valamiért, de a gyógyszer létezik, egyszer őhozzá is elér, ennek tudomásulvétele máris oldja a szorongást, ahogy a beteget is könnyíti a simogatás, egy meleg kéz a karján.
Hát ilyesmi gyógyszert gyűjtöttem össze. Bízom benne, hogy valaki mégis hasznát veszi egykor.”

„Valami vágyad mégis maradjon betöltetlen. Válaszd ki a legszebb ékszereket, a legkínzóbb szomjúságot, és ezek érintetlenségére mint szemed világára vigyázz.
Ezek legyenek talonban, mindig kijátszható, de soha ki nem játszott aduid. Valamiféle biztosítószelep, nehogy a vágytalanság kelepcéjébe ess. Nehoggy kitedd magad annak, hogy egy pillanatban úgy állsz ott vágytalanul, betöltetlenség nélkül, mert ez a lélek legsérthetőbb formája, a nagy veszély, amelybe belebukhatsz.
Ez a legrettenetesebb, a legkínzóbb szegénység minden közt.”

„Boldog az, akit a sors nem ajándékoz meg /vagy átkoz meg/ lehetőségekkel. Mert minden lehetőség egyben keresztút is, minden útelágazás választás is.
Márpedig a választás nemcsak nyeremény, hanem veszteség is: míg egyetlenegy valamit megnyersz, a kiválasztottat, elvesztesz minden mást: az egész világot veszted el egyetlen kicsi, vagy nagy nyereségért, de mindenképpen egyetlenegyért áldozod fel az összes többit.”

„ Jó lenne másra hárítani a felelősséget, szétosztani a terhet, amelyet jövőnk bizonytalansága mér ránk. Próbára tenni a kételyeket, amelyeket a választás kérdőjele kényszerít ki belőlünk. De a választás terhét nem lehet feldarabolni: jog és kockázat a mi vállunkat nyomja, és ami jön, azt is nekünk kell viselni. Keresztútjaidnál így hiába vársz autóstoppra: a kereszteződésben meg sem állhat az autó. Tiltja a szabály.”

„Behunyom a szemem. Nem érdekel az igazság, ha bántó, degradáló, romboló. Túl vagyok az első Sturm und Drangon, mikor a világ hibáit kutattam lázasan, hogy igazoljam tettrekészségemet s bocsánatot nyerjek, ha világmegváltásom közben ölnöm kell.
Nem adtam fel világmegváltó vágyamat, ha talán némileg csendesebben gondolok rá, és nem beszélek róla. De változatlanul hiszem, hogy a férfinak ezen a csatamezőn kell elesnie: vakon, őrülten és érdekeit megtagadva kell hadakoznia a legszemenszedettebb őrültségért: egy hibátlanabb, tisztább és igazabb világ megteremtésén.
Akkor is, ha történelmi példák mást mutatnak, ha mindenki elfordul, és ha modern ember spleenje, érdektelensége önti el környezetét. Nincs más erő, amely egy embert a maga méltóságában fönn tudna tartani, mint ez a reménytelenül szép feladat.
Akkor is, ha minden józan elme Don Quijote-i harcnak veszi és kimosolyogja.
De az igazságnak arról a piszkos, gyáván-gyilkos oldaláról, ami szájról szájra sutttogva jár, nem akarok tudni. Akkor sem, ha ellenem irányul, ha fenyeget, ha „okos lenne tudni róla”.
De hiszen itt a fő érvem: ha később derül ki, ha akár csak három nappal azután derül ki, miután lerohantak, fölbosszantottak, halálra idegesítettek volna lihegő szavakkal, lázítva, ijesztgetve, akkora az ellenük szegődő kések éle kicsorbul, nem okoznak fájdalamat többé.
Az az igazság, hogy eddig kizárólag akkor jártam rosszul, ha hagytam magamat fölhúzni, s aztán rávetettem magam a problémára: az addig burokban élő rossz, mint a genny szétfröcskölt és tönkretett mindent magakörül, ami szép volt. Megdűlt az ember biztonsága a jókkal szemben is, márpedig bizalmatlanság légkörében alkotni lehetetlen. Igazságtalanságokhoz vezet.
Majd mindig megbántam, ha visszaütöttem, lehetetlenné tettem egy kontaktust, s iszonyú erőfeszítésembe került mindig, hogy valahogy a kibillent egyensúlyt újra helyreállítsam.
Ha viszont kikerültem a fülbesúgók csapdáját, akkor leülepedett az ügy, mire csendesen hozzámkoccant, már nem okozott sebet.
Így, akár tetszik környezetemnek, akár nem, akár okosnak tartják, akár ostobaságnak, nem kívánom, hogy felvilágosítsanak az „igazságról”. Inkább szemelenzősen élek: még sohasem lett abból károm, ha nem tudtam a körülöttem lévő rosszról. Sem abból, hogy „elvakultan” nézek, hogy túlságosan megbízom az emberekben, hogy feltételezem a jót a rosszakról is.
Békében élni, ha kell elvakultan, feltételezve a többiek korrektségét, ez ad némi tartást az embernek. Mert enélkül élni, örökké zsombékos, ingatag talajon érezni magunkat, így lehetetlen alkotó életet élni.
Ezt kérem: tartsátok meg magatoknak fenntartásaitokat, gyanakvásotokat. És „ tudásotokat” is, ha az negatív.
Naivitásomért pedig ne féltsetek.”

„Egyéniségedet vállalni kell akkor is, ha tudod hibáit, ismered gyöngéit, magad is visszariadsz betegségeitől. Meg kell mutatkozni: felvágás nélkül, nagyzolás nélkül, idegen tollak nélkül.
Igy vagy elfogadnak, vagy elutasítanak. De tudnak mit kezdeni veled mint baráttal vagy mint idegennel. De az biztos, ellenségként is többet fogsz jelenteni számukra, mint álnok barátként.”

„Ha főnök vagy, és elkövetkezik a pillanat, végy egy nagy lélegeztet és tegyél le sok mindenről. Főleg önmegismerésed igazi, egyszerűbb formájáról: másokban tükröződésedről. Mert abban a pillanatban ezek a tükrök elhomályosulnak. Bizonytalanság vesz körül, ha tapogatózól, vattába mélyed a kezed. Mindenhonnan kínai mosolyok merednek feléd.
Ez az a pillanat, amitől kezdve nem hiszel a mosolyoknak. A kedves nők mosolya is gyanússá válik, a legőszintébben is ott bújkál a kétely, s egyedül maradsz.
Ha bírálatot kérsz, dícséretet kapsz. De már nem hiszel a dicséretben, már magadnak sem hiszel, amikor úgy érzed, ezt a feladatot jól oldottad meg. A tapsról hámozd le a ez első sorok tapsát, a kinevezére várók kézrázását, a szolgalelkűekét. De ki marad?”

„A nívót leadni nem könnyű. Nem olyan egyszerű az elhatározás: mától kezdve mindent visszautasítok, nem vállalok plussz terheket.
Az elhatározás magában nagyon kevés: még hosszan áramlani fognak a megbízatások, felkérések, el nem hárítható sürgetések. Még hosszan halmozódnak azok a feladatok, amelyeket ilyen vagy olyan indokból nem lehet visszamondani. Hiába veszem le a lábam a gázpedálról, a rohanás még sokáig magával ragad.
Aki felgyorsította egyszer az életét, nehezen fogja visszatartani a gyeplőt. Nemcsak a világ szalad körülötte, nemcsak a kinti dolgok szaggatják, tépik, ösztönzik, siettetik, hanem a belső mozgása is, amelynek nem olyan egyszerű útját állni. Ami bent pereg, annak idő kell, míg lelassul….. Megállni nem olyan egyszerű. Ezt csak a kétéves gyerek és az ötvenöt éves bölcs tudja. „

„ Egy ötéves gyerek mindent tud, amit a világból egyátalán tudni érdemes. Megvan benne az érzelmek teljes színskálája hiánytalanul. Világképe teljes, és mindent ki tud fejezni: önmagát is, kis világát is.
Később egyre inkább veszít az ember ebből a spontán világlátásból, a sablonok, a betanult „kötelező” helyzetek és kész megoldások megölik asszociációs készsége nagy részét.
Felnőtten már csak a lázadás révén törhet ki a megszokottból, de a lázadásnak ebben a korban már magas ára van, amit kevesen fizetnek meg némi gondolkodás után. A környezet, ez az unott, közömbös közeg azonnal fekapja a fejét, amint megszokott kényelmébe új gondolat akar beférkőzni, és tiltakozik, védekezik. Ha lehet elhallgattatják az újítót. „

Mindig olyan éberen utazz, amilyen mohón élned érdemes: mint akinek minden pillanatáról el kell számolnia.
Nem engedhetünk meg üresjáratot, és nincs időnk feladott vagy elvesztett pillanatokra.
Úgy kel /kellene/ járnunk az életben, megalkuvás nélkül ,szigorú örömmel, mintha utoljára járnánk ezen az úton: nem a halál gondolatával, hanem az élet ízét ízlelgetve, habzsolva és tobzódva percenként múló, de pillanatonként újraszülető élményekben. Érezve, tapintva minden mozzanatát. Nem a búcsú bánatával, hanem az érkező friss örömével.
Csaka fanyalgás tilos, csak a közöny gyilkos, csak a bágyadtság megbocsájthatalan.
Utazz és idd magadba a hazai tájat is olyan eksztázissal, mint amit az idegenség ébreszt fel benned.
Ízleld meg az elsuhanó perc gyönyörét, fogd fel szemedben, kösd meg szívedben. Hogy élj. Veszteség nélkül. Teljes győztesen.”

„Jeleket hagyj a világban, téged jelzőket. Gondolatokat, amelyek rádmutatnak. Emlékeket, bármilyet, csak markánsak legyenek.”

„Sose mondtam, hogy mondj le világmegváltó terveidről. Ha fiatal vagy nem is teheted. Ha ez a kényszer nincs meg benned, úgyis elvesztél. De remélem, megvan.
Senkinek se higgy: sem az unottaknak, sem a reményvesztetteknek. Akkor sem, ha fizika útvesztőin át akarják bizonyítani, hogy terved reménytelen. Sose felejtsd el, hogy a legszilárdabbnak látszó fizikai tények is ingatag axiómák alapján állnak: a felépítmény bármilyen logikus, a támasztékban minden bizonytalan és kaotikus. Akkor is, ha ezeket mélyen a földba ásták, körülvették csillogó tételekkel és kétséget kizáró matematikai levezetésekkel. Bent mélyen fortyog a lényeg, amit nem is értünk, s magyarázni sem tudunk.
Ne hagyd hát magad talmi statisztikákkal megtéveszteni, vagy azzal, hogy sokan próbálkoztak már vele és mindenki ráfázott, belebukott. Minden találmányt ezer kudarcba fúlt kísérlet előz meg. Minden megoldást ezer sikertelenség. Az, hogy eddig hányan buktak bele, semmit sem bizonyít. Csak az ügy fontosságát méltatja, semmi mást.
Vallom, hogy minden vonalon, tudományban éppúgy mint technikában és lélektanban is, törekedni kell arra, hogy megváltsd a világot, előrevidd és értelmezd. Legvégső célul: irányítani tudd a világ jelenségeit.
A hivatali környezet gyanakszik, védekezik, hogy fölébe ne kerülj akkor is, ha neki jó amit tervezel.
Hát igen. A környezet, ebben van a bökkenő.
Ezért nincs más tanácsom- nem lehet- , minthogy szakadj kicsit el. Csak annyira, hogy ne gyengíthessenek el, ne rombolják le a hitedet, ne keserítsenek el, és ne hitessék el, hogy minden hiábavaló.
Attól, hogy nem ismernek el, még lehetsz győztes. A világot váltsd meg, azt még lehet. A környezetednek pedig eleve bocsáss meg.”

„Akármilyen hihetetlen és furcsa, ellenségeid lelki egyensúlyod tartóoszlopai. Ördög nélkül nincs Isten.
Ezért van ez így: titokban tiszteld ellenségeidet, akik életet lehelnek egyébként üres indulataidba. Akik a földvonzást jelentik tüllkönnyű pályádon.
Vedd őket emberszámba, engedd, hogy ellenségből ellenféllé válhassanak, akikkel küzdeni érdemes. Téged is az fémjelez, ha ellenfeleid erős férfiak és jellemes nők.
Ha nincs ellenséged- szegény barátom- nem marad más remény számodra, mind megalkotni a magad ellenfeleit: kinevezni ismerőseid közül ezt, vagy azt ellenségül. Mert akinek nincs ellensége, elveszett. Elerőtlenedik és céltalanná válik.
Becsüld meg a gonoszt, aki részben felment bűneid alól.”

„Mi az, hogy két végén égni?! Az a kanócos viaszdarab nem a gyertya! A gyertya a lángnál kezdődik! A melegfénynél. Égetésnél. Gyertyának lenni azt jelenti: égni! Ki tarthat vissza félénk, bölcs tanáccsal? Csak halott anyagként létezni, lígni-lógni értelmetlenül, azt lehet? Élni csak égve lehet- ha tudjuk a veszélyét, végességét, az elfogyást. Az égés nem életstílus, nam akarnokság, nem neurózis, nem feltűnési vágy. Egyszerűen csak létezés. Nincs alternatíva féliggyúlásra, lecsavarásra, vakoskodásra. Világítani elégetve lehet csupán.”

„Aki tartósan nincs megeleégedve, még nem biztos, hogy hülye.”

„Nincs fölényesebb győzelem, mint önként föladni dogmáinkat.”

„Bekövetkezett rajta a női sors: addig védekezett, míg a végén nem támadták.”

„ A munkát- főleg a szellemit- néha könnyebb elvégezni, mint elvégeztetni. Ennek ellenére az a jó vezető, aki szét tudja osztani a feladatokat, és vállalja az ezzel járó kockázatot. Régi tétel, hogy akkor áll helyzete magaslatán, ha munka már távollétében is kifogástalanul folyik.”

„ A sors íme így döntött. Hirtelen mozdulattal kihúzta alólam az álmodozások és kalandozások varázsszőnyegét. Hiába latolgattam, toltam a válaszadást!
Most megkönnyebbülhetnék….”

„Néha vitát kell provokálni. Ellentmondást kell kelteni emberekben, hogy fölébredjenek, hogy végre gondolkodni kezdjenek olyasmiken, amit eddig csak vakon, kritika nélkül elfogadtak…Varázsükröt kell állítani a közhelyek elé, hogy előtűnjenek a felnagyításban a rejtett hibák. „

„Leteszem a tollat. Leteszem a fegyvert. A meztelen kardot kettőnk közé helyezem, mint régen a lovagok, saját és a másik becsülete védelmében.
Elmondtam amit kellett.
Nem hallgattam el semmit, a lényeghez nem tettem hozzá egy jelzőnyit sem. Ennyi volt, amit nem tudtam elhallgatni. ..Amit hordozunk, nem a miénk. Felelősek vagyunk, hogy célba érjen, ennyi a dolgunk, nem több. Nem kevesebb. Hiszem, hogy a ránkbízott titoknak jelentősége van. Súlya. Szépsége.
De előre senki nem tudhatja, hogy a palack, amelyet végső reményként vízbe dob, célhoz ér-e?”


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 4, 0:02 
Kedves Balance !

Amit írtál csaknem minddel egyett értek, hiszen ezt a felbolydulást részben én is előidéztem, de az egyet értés melett a végrehajtás mikéntjét is elemezni kell és ennek próbáltam eleget tenni Zsoltnak címzett írásomban. Bár csak a rideg valóságot kivetítve. Lehet, hogy ez hiba, de szükségszerű, ha objektivek akarunk maradni.
Az tény, hogy féltem az IDRÉt, hiszen az elért eredmények romba dölhetnek és ma a madarászatban rengeteg rom van aminek nem kellene lennie.
Egyszerű feladatokat is meg kell oldanunk, mint például a gyűrűzött tözstenyészetek kialakítása, melyet a csicsörkéknél éppen Zsolt kezdeményezett, viszont 1oo madarászból 8o-at biztosan meg kell győzni a gyűrűzés fontosságáról, mert nem kívánja egyedileg jelőlni a madarait.
Ez a tény pedig rögtön egy másik szervezeti előrelépési célt akadályoz, mégpedig a minőségi kiállítás szervezését, mivel gyűrűzetlen madarat nem állíthat ki a tenyésztő, mert a tisztességesen bíráló kizárja a versenyből, így aztán a tenyésztőnek nem lesz utmutatása a tenyésztési cél kitűzéséhez, melyet viszont joggal elvár, hiszen ezért viszi madarát a versenyre: tehát a végkövetkeztetés és eredmény, ha ebben nem lépünk előre a kiállításaink sem mutatnak mínőségi javulást. És mit sem ér a szervezési előkészület, a minőségi eszközök beszerzése, vagy az a sok embert tényleges fizikai munkával terhelő munka ami egy 6-7oo egyedet számláló kiállítás jelent. Hát ezen a példán szerettem volna érzékeltetni, hogy a célok elérhetőek és megfontoltan előre vivőek legyenek és ezekhez kellenek a matrózok is, mert hiába fúj erösen a szél, ha nincs felhúzva a vitorla...

Ugyan ez vonatkozik minden más elhatározásunkra is, mindent akarhatunk, de azokat végre is kell hajtanunk, mert ezt vállaltuk, de a tulvállalás az veszélyes dolog lehet bármely egyesület számára is. És én ettől nem megijedtem, hanem nem tartom ilyen tempóban végrehajthatónak és csak erre hívtam fel a figyelmet. Hiszen Zsolt már megtapasztalta, hogy milyen közömbösség fogadta a 3 évvel ezelötti javaslatait, a helyzet nem sokat változott azóta sem, hiszen alig egy éve akartuk gyökeresen megváltoztatni a szentesi börze állapotát, előkészítetten és feladatok egyeztetésével, végül a tulajdonosi jogot gyakorlók mondták ki, hogy nem lesz változás és punktum.... kárba veszett egy csapat ember nagy csomó munkája és eredménye a semmivel egyenlő...én ezektől a csalódásoktól féltem a tagságot, mert túl sokat villantunk fel egyszerre a számukra az elérendő célokból... igaz lehet szemezgetni belölük, de mind jó volna megvalósítani, azt meg biztosan nem tudjuk felvállalni és csak a sértödöttség fog elharapózni, mint mindenben a mai világban...
Lehet, hogy megint csalódást okozok a bejegyzésemmel, de a közösségi vállalásaimat szeretem meg is tartani és azokért felelni is.... ebben viszont sokatok segítségére van szükségem, ami jelenleg nem, vagy csak nagyon szűk csoportot érintve körvonalazódik...

azzal is nagyon egyet kell, hogy értsek " ha már csak a javaslatok 1o %-is teljesül már eredményt értünk el " ez így igaz, de súlyozni szükséges az elérendő célokat a megvalósítás érdekében...ehhez viszont megnyilatkozások szükségesek, mégpedig sok és konkrét, na ezeket szoktam kevésnek érezni a döntések megalapozása során...szivem szerint azt mondanám mindent hajtsunk végre amit Zsolti javasol, de az eszem óva int a sok évi tapasztalatok tanulságai miatt, amit már megtapasztalhattunk az elmult időszakban..és ezért bánok csinján a tervekkel...
Nem is olyan régen volt egy felvetés az európai madarak domesztikált egyedeinek tartásával kapcsolatban, elvi állásfoglalások, kioktatások, ígéretek nagy számban elhangzottak, de amikor a konkrétumokra került a sor, hogy kiket is kellene képviselni és mi módon, szépen elhalt a dolog...a kezdeményező megsértödött és kivonult a téma nyilt vitájából... pedig érvek és ellenérvek mindég vannak... mert ez visz előre bennünket.....

Egy néhány órás tapasztalatom a kódexel kapcsolatban :

miután Zsolt átküldte nekem is a tervezett anyagot, kinyomtattam és elvittem egy közeli díszállat kereskedőhöz, hogy olvassa már el és mondja el őszinte véleményét mert kiváncsiak vagyunk rá....aztán otthagytam majd késöbb visszamenve a következő véleményét hallhattam..

- az anyag nagyon jó és igazán jó lenne betartani....dehát ismered a dörgést...

- ha alávetné magát ki fogja fedezni a bevételi kieséseit, vagy a madarászok továbbra is ezeken az árakon fogják átadni a minőségibb portékát, mert nincs áremelési lehetősége, tehát nem veheti át a minőséget követő áron...
- nem irigyel bennünket,
- miből fedezzük a járulékos költségeket...

a válaszom, ez csak tervezet és szondáztam a témát...

ez ugyan egy példa, de még a jószándékúak közül való..

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2008 márc. 4, 0:53-kor.

 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO