Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 2, 6:59 
Szia neco!

Megpróbálok neked válaszolni, de szóban biztosan egyértelműbben el tudnám mondani.
1) Sok éve megfigyelem, hogy egy egy egyesületben hogyan mennek a dolgok. Megjelennek olyan emberek - akik aztán gyakran egyesület vezetők lesznek- akiknek legfőbb "vágyuk", hogy a szervezeten belül vezetői szerepet töltsenek be. Ezzel még nem is lenne baj. DE meg kell nézni, mire lesznek képesek néhány év alatt. Amit mások sok munkával felépítettek, ők azt néhány év alatt porig rombolják, mely mögött semmi mást nem lehet látni, csak azt, hogy Ő akar a "főnök" lenni.(Nem sorolom most fel azokat az egyesületeket akik bele estek ebbe.)Legtöbb esetben ehhez a tagság csendes szemlélő.(De tudok ellen példát is, csak az elenyésző.) Nézd meg, hogy nagymúltú egyesületek vezető váltások után hogyan "sorvadnak" el, látszólag úgy, hogy senkinek sem érdeke. DE jól vizsgáld meg ezeket a csapatokat, és rájössz mi húzódik a háttérbe.Egy egy buta, vagy konok ember "szertelensége". És ez bizony látjuk, hogy mit eredményez. Szerintem itt anyagi elismerésről, és anyagiakről szó sincs.Pl. egy beszélgetésem:-"Én vagyok az egyesület elnöke, és Én mondom meg, hogy mit fogunk mi csinálni".- Nos nem csinálnak semmit, jogilag nem is működhetnének (nincsenek bejegyezve), de Ő az "egyesület ELNÖKE." Sokszor nem is értem, mi a motiváció.
Vagy: Anyagi támogatást adunk a felsőbb szervezetnek, ha az lesz amit Én akarok!! Ez szerinted mi?? Egy egy ember úgy képes "hazavágni" egy "társaságot", hogy akik magas szinten teljesítettek, egyik napról a másikra "padlóra" kerülnek! Pedig csak a "vezér" változott!? Sőt némelyik már lassan szét is hullik.
És most jön a neheze: Egy nemzetközi "ismertség" fontosabb, mint a magyar madarászat.(Ezt most itt nem fogom kielemezni, ezért ne haragudj.) Tudom azt, hogyha valaki elvállal egy szervezetben vezetői feladatokat - M.o.-n- , akkor nagyon sok esetben a tagság csendes szemlélődővé válik, és csak úgy "folynak" a dolgok. Nagyon sok esetben, ha a vezető akar haladni, nem akad megfelelő támogatottság, mert azzal csak "baj" van.Ha jól ismered a a különböző szervezetek összetételét, nézd meg, hogy amit leírtam mindenütt "ott vannak" az általam leírtak.
(Bővebben ezt egy nap lenne kifejteni.)
2)Hogy a tagság nyilvánvaló érdeke mi lenne? Erre azért nem tudok jól válaszolni, mert a helyzetet nagyon "magyarosnak" érzem.Úgy látom, hogy olyan mint a "szélrózsa." Nagyon sokan vannak úgy, hogy felkelt, meg lement a nap, és kész. Sikeres meg ne legyél semmiben, mert mindenki utálni fog. Azt hiszem, hogy a becsületes versenyszellem ismeretlen fogalom. És a baj az, hogy ezt nem látják be sokan, akiknek ezt fontos lenne belátni. De úgy gondolom, hogy ma nálunk ez túlnyomó részt a civil szférára különben legtöbb esetben igaz.
Azért látom azt is, hogy sok esetben azok az emberek akik "annak idején" oda kerültek "valahova", sokszor maradtak egyedül, és lehet a végén belefáradtak, de ennek ellenére ragaszkodnak "valamihez".
Szerintem a legnagyobb baj az, hogy mi ha csinálunk valamit, nem tudunk, vagy nem akarunk szembenézni saját korlátainkkal.
Ha egyszer lesz lehetőségünk személyesen beszélgetni, biztosan jobban eltudom "mesélni" ezeket a dolgokat. Egynek azért örülök, hogy látom azt, hogy másokat is foglalkoztat a dolog.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 2, 4:41 
kuvik írta:
.....A baj, hogy továbbra is azt érzem, hogy OTT csak egy valaki van, akinek nemcsak a saját érdeke számít!. ...


Sziasztok!

Tegnap este volt egy sokfelé csapongó, -természetesen madarászokkal, madarászattal kapcsolatos- másfél órás telefonbeszélgetésem.
Több témát is feszegettünk, és mikor felmerült egy kérdés bosszankodva, értetlenül, kényszeredetten elmosolyodtam.
Végül is kinek, mi a saját érdeke különböző csoportokon, egyesületeken, vagy a szövetségen belül?

Ha tudsz erre válaszolni Kuvik, kérlek tedd meg, mert én ebben a kérdésben -beszélgető társammal együtt- nagyon fogyatékosnak érzem magam!

De azért félve felteszek még egy kérdést: Lehet, hogy a madarászok többsége a saját -egyébként egyértelmű és nyilvánvaló- érdekeivel sincsen tisztában?

Olyan sok állami, önkormányzati támogatást kapnak az egyesületek vagy a szövetség, hogy az anyagiak lennének a motiváló tényezők? (És itt most jóindulatúan nem az egyén anyagi gyarapodására gondolok, hanem hogy más határozott cél ügyében használják fel e pénzeket, mint ahogy azt az "ellenség" gondolja, a köz javára! De ez estben felmerül még egy kérdés: Mik ezek a más célok?)
Mert ha nem nagy pénzekről van szó, és nincs egyértelmű válaszod az első kérdésemre, akkor nagyon debil szinten állunk fejben, és nem az egyszerű tagok körében.....

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 1, 19:32 
Sziasztok!

Még jó, hogy ültem, amikor beleolvastam a rolleros topikba, mert lehet, hogy s...re esek attól amit olvastam. Van az országban egy MAROKNYI ember, akiknek köszönhető, hogy ma nálunk még létezik a nemeskanári, és én naív, még azt hittem, hogy ők még "egyben" vannak.(Még egy kicsit irígykedtem is).Itt aztán most csak úgy sütött a "magyarság". Pedig azt hiszem, hogy a két kezemen megtudnám számolni, hogy hány elkötelezett nemeskanári tenyésztő van ma M.o.-n, és lám még is itt vagyunk. Neharagudjatok, de milyen tenyésztő az, (TISZTELETBELI ALELNÖK???!!!), aki, szerintem a nálunk megrendezett bajnokságon nem jelenik meg?!(És VÉLEMÉNYT nyílvánít). Na mondjuk, mi sem dicsekedhetünk, mert a MDOSz. "vezérkarából" mi ránk sem volt kiváncsi senki sem!. (Lajos kivétel, mert ő "hivatalból" itt kellett, hogy legyen.)
Pedig többen is mondták, hogy majd megnézik mit szerencsétlenkedünk. Hát nem nézték meg!!.Aztán meg kaptam a pofámba, amiért nem vittünk több madarat az O.b.-ra. A kritikát el is vállaltam, és a jövőben másként teszek, de most nem bántam meg amit tettem. A baj, hogy továbbra is azt érzem, hogy OTT csak egy valaki van, akinek nemcsak a saját érdeke számít!. ( Na ezt az "illetékesek" megint vihetik tovább!!-Hátha megsértenék valakit!.Mert sumákul, megnyílvánulás nélkül sokan olvasgatnak ám itt, és szoktam is kapni telefont, de lesz...om.) Na ezt a rollerosok ürügyén megint jól elengedtem, de nagyon felb...tt amit olvastam.(Elnézést a modortalanságért) És GRATULÁLOK minden szervezőnek, és a versenyen indulóknak, hiszen nehéz "műfaj" az övéké, és ők sohsem lesznek százával, hogy bőven hulljon a "férgeséből."
Sikeres tenyésztői évet, és "szaporodjatok"!!!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2007 aug. 14, 10:20
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Albertirsa, Petőfi u.2/2
Valódi név: Iker Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 1, 9:42 
Bocsánat! Elütöttem: Kiszelektálják magukat. Ez a helyes kifejezés.

_________________
Feri


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2007 aug. 14, 10:20
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Albertirsa, Petőfi u.2/2
Valódi név: Iker Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 1, 9:40 
Necónak igaza van! : A feledatra kell koncentrálnunk, a torzsalkodók meg ki szektálják magukat. Ilyet már láttam a rollerosoknál is.

Hajóra fel!

üdv

_________________
Feri


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 1, 8:32 
eszterolajos írta:
........
igenis egybe kell gyűjtenünk a tenni akarókat és tenni is kell valamit, hátha magunkal ragadjuk a többséget, nekem ez az utobbi félév madarászata, rendezvénysorozata nagyon sok olyan élményt adott, ami arra utal, hogy igen változtatnunk kell a szemléleten és a cselekedeteken is.
Sokan felhívták a figyelmemet arra, hogy ez nem fog menni, viszont azt is érzem, hogy sokan meg a megújjulást szeretnék...hát ez az a szél amit a vitorlánkba kell fogni aztán huss..de csak előre...


Ebben a gondolatban azért én helyesbítenék néhány szót... A "...változtatnunk kell a szemléleten..." , helyett 'változtattunk a szemléleten' szerintem helytállóbban fejezi ki Lajosék tavalyi munkáját.
És ezért vagyok egyre optimistább!
A színkanárisok közt forgolódom sokat, és jó néhány fiatal, minőségi madarakat tenyésztő sráccal vagyok kapcsolatban. Nem érdekli őket a különféle érdekcsoportok torzsalkodása, ha van idejük szerepelnek minden kiállításon, és látom, hogy valóban világszinvonalon dolgoznak.
Vagy nézzük Leon sirálykáit! Nem tudom hogy fognak szerepelni a VB-n, de szégyent nem hoznak a magyar tenyésztőkre az biztos!
Az IDRE "Rizspinty klubja" szintén figyelemre méltó, jó irányba tartó kezdeményezés ami minőségi, világszínvonalú madarakat tenyésztő népes csapattá fejlődhet belátható időn belül!
A "Csicsörke klub" maroknyi csapata igaz, hogy szinte fajmentésen dolgozik, de követendő példa lehetne (és lesz is!) bármely faj híveinek. (Meggyőződésem, hogy Zsolt és Csaba technikailag segítene minden ilyen típusú kezdeményezést!)
Misi gouldjait nem láttam még, de híre van már a munkájának, ami a hazai viszonyok ismeretében ("mindenaminemenyémazszar") minőségi tenyésztői munkát feltételez.
És lehetne példát sorolni tucatjával....

És ez majdnem mind-mind az IDRE, Lajos, KUVIK és a többiek, a MI CSAPATUNK berkein belül zajlik.

Én ezért vagyok optimista!
Úgyhogy szerintem a szél már be van fogva, utasok is vannak már, csak több helyen kell kikötnünk, hogy aki lekéste a járatot annak ne kelljen utánunk úszni!
(A szegedi énekversenyen is volt jó néhány beszálló, érdemes volt ott is kikötni.)

Jó irányba indult a hajó, jó a kapitány, felkészült a személyzet, lehet beszállni! Szerintem sokan fognak 2008-ban velünk tartani.

Aki meg maradni akar, annak sok szerencsét!

BUÉK

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 31, 9:57 
Szervusztok !

Iker Feri írta!

"A partvonalról bekiabálók véleményét akkor kell figyelembe venni, ha azok tesznek is valamit az asztalra. Az " ez [cenzúrázva] volt" vélemény nyilvánításkor meg kell kérdezni: Barátom, Te mit tettél az ügyért? Hol voltál, amikor mi dolgoztunk ? Ja, nem voltál sehol? akkor köszönjük a véleményedet, de nem tudjuk figyelembe venni. "

Hát igen, ez egy sarkalatos probléma nálunk....egy igen friss példa :
még nem is vagyunk készen teljesen az énekes kanári verseny értékelésével és máris bekiabáltak Maróti Bélának.. hát erre aztán semmi szükség a továbbiakban...így nem sokat lehet elérni....legfeljebb azt, hogy csak vitatkozgatunk...azokra a tenyésztőkre kell támaszkodnunk akik nem csak bekiabálnak, hanem tesznek is valamit az ügyünkért...... én határozottan kiállok a továbbiakban is azért, hogy ha csak kiabálgatunk és nem teszünk semmit annak a személynek nincs közöttűnk helye... az álljon fel egy hordóra és mondja a magáét a szélnek...mert ugysem ér többet, mint egy fuvallat...

Bár ez így nagyon radikálisan hangzik, de higgyétek el nincs több lehetőség a taku-bakuzásra... írtózatos erővel halad előre a nyugati madarászat... mi meg egy "lyukas kerekü bringával " féllábazunk fényévekre lemaradva utánuk....
igenis egybe kell gyűjtenünk a tenni akarókat és tenni is kell valamit, hátha magunkal ragadjuk a többséget, nekem ez az utobbi félév madarászata, rendezvénysorozata nagyon sok olyan élményt adott, ami arra utal, hogy igen változtatnunk kell a szemléleten és a cselekedeteken is.
Sokan felhívták a figyelmemet arra, hogy ez nem fog menni, viszont azt is érzem, hogy sokan meg a megújjulást szeretnék...hát ez az a szél amit a vitorlánkba kell fogni aztán huss..de csak előre...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 31, 9:14 
Nos van igazság az alábbiakban, de azért nem teljes, s kiegészíteném, ha engeditek, a saját tapasztalatommal...
Nos nekem az első pár madaram egy kacagó gerle pár volt, de ugye én lakásban nőttem fel, így hamar beláttam, (kb egy hónap) hogy azok nem oda valók. Sebaj, aztán vettem egy pár zebrát. Ennek már kb 14-15 éve. Kb 2-as lehettem. Nagyon bírtam őket. Sima mezei állatkereskedési keverékek voltak, de hát minek is jobb. Na de, bár nem emlékszem annyira, de szerintem nagyon sokáig nem is volt tudomásom arról, hogy egyáltalán létezik olyan, hogy madarász. Hisz az állatkereskedők az eladott állatok szaporulatát beveszik, majd tovább adják, így itt pl ritka a boltba az idős madár, de az már nagyobb baj, hogy ha egy helyen veszed, akkor 99 % hogy tesók, majd ha egyáltalán szaporodnak, beviszed a maradékot, amit nem tudsz elajándékozni, s kezdődik elölről. SZÓVAL azokkal a zebrákkal semmire se mentem, csak az üres tojásokat nyomták. Így vettem még egy párat, ugyan ez történt, még párcserekor is... Majd az egyiket sajnos a macskám kapta el, a többi 3 pedig szép lassan kiöregedett. Utánna kanárik jöttek, sikerült vannem egy igen szépen éneklő nagytestű madarat, de a probléma itt sem maradt rejtve.
Pár kellett volna. Vettem tojót, sajnos tudatlanságainkból elpusztult, majdnem a hím is(Káposzta) pici voltam, s tudatlan...
Majd ismét egy "tojó" Legalább fél óráig vártam a boltba, hogy énekel e, s végül megvettem, mert a boltos 100 %osan meg volt győződve, hogy lány, nos nem az volt... Visszavinni nem akartam, de két tojóra se akartam már spórolni a reggelipénzemből, nem is beszélve egy másik kalitra, s anyuék véleményére, 2 pár??? Minek?? -mondták ők...
Tehát pl nekem se kezdődött egyből szaporulattal, sikerekkel, de mégis megmaradt.
Amit ki akarok hozni, szerintem több madarat vennének, ha valahogy többet tudnának róluk(több kiállítás, nagyobb reklám, stb) Persze az is igaz, hogy a mai fiatalok inkább a virtuális világba jár szórakozni, a számítógép, a chat, s még a disco.
Ide szemléletváltás kell, nem pedig "sírás" (ezért ne haragúdjatok)
de hogy ezt mivel érhetjük el, nos, fogalmam sincs. Nyilván több időt kéne szánni a reklámra, de hát mi is egy rohanó világban élünk már, s a szabadidőnk inkább a madarakkal töltjük. AZOKTÓL NEM KAPUNK ROSSZAT. S MÉG HÁLÁSAK IS.....

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2007 aug. 14, 10:20
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Albertirsa, Petőfi u.2/2
Valódi név: Iker Ferenc
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 31, 8:57 
Kedves Kuvik!

Csak most találtam rá erre a fórumra, mert egy kicsit vak vagyok. Nagyon fontos kérdést feszegetsz, ami bizonyosan meghatározó lesz az elkövetkezőben. Egy kicsit én is úgy érzem, hogy sok szempontból vízválasztó elé érkeztünk. ( az az érdekes, hogy azt nem csak a madarászatban érzem így, hanem a politikában és a gazdaságban is).

A magyar mentalitással kapcsolatban sok igazad van. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy aki egy tehénistállóban szocializálódik, az kb tehénpásztor is marad. Tehát széles körű ismeretterjesztésre lenne szükség. Ezt, meg kell hogy mondjam először érdemben az IDRE-nél tapasztaltam szervezett formában. Az ismeretterjesztéshez pénz kell. De nem ez a legfontosabb. Kellenek önzetlen és ismeretekkel rendelkező emberek, akik hajlandóak erőfeszítéseket tenni a köz-ért. És itt már komoly problémáink vannak. Nem a madarászok lelkibetegek, hanem a magyar társadalom, és innen jön a magyar madarász is.

A partvonalról bekiabálók véleményét akkor kell figyelembe venni, ha azok tesznek is valamit az asztalra. Az " ez [cenzúrázva] volt" vélemény nyilvánításkor meg kell kérdezni: Barátom, Te mit tettél az ügyért? Hol voltál, amikor mi dolgoztunk ? Ja, nem voltál sehol? akkor köszönjük a véleményedet, de nem tudjuk figyelembe venni.

Meg vagyok győződve a MINŐSÉG hosszú távú eredményességéről. Ez ki fogja szelektálni a "tovább tenyésztésre alkalmatlan" egyedeket.

Örülök, hogy egy csapat elindult ebben az irányban és szeretnék ennek a csapatnak hasznos segítője lenni.

Albertirsán élek, Gould amandínákkal és roller kanárival foglalkozom. Német szöveg fordításában örömmel segítek!

Ne add fel!

_________________
Feri


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 31, 7:40 
Szia neco!

Azt hiszem, jól látod a dolgot, mert szerintem is fontos a siker élménye, mert csak az tudja továbblendíteni a dolgokat. Én azt szoktam mondani, hogy tőlünk nyugatabbra az "udvar hátuljában van egy nyári madárvolier, és egy kertitó, nálunk meg röfög a disznő, bőg a tehén, és ott a trágya kazal."Ez sajnos gazdasági és környezeti kultúránkból fakad. Ezen változtatni nagyon nehéz, de talán nem lehetetlen. Nálunk egyenlőre ilyen sikerélmények dominálnak. Viszont ha megkésve is, előbb utóbb követnünk kell a világot, mégha sok esetben nem is biztos, hogy jó fele halad. Nekem az a problémám, hogy mi madarászok nem éppen jó irányba haladunk, és ennek legfőbb okát többek között abban látom, hogy azok húzzák legjobban a féket, akiknek tövig kéne nyomni a gázt. Gondolom, te is tudod, hogy ma nálunk milyen "háttérmunka folyik" egymás lejáratására. A legnagyobb baj az, hogy kis hazánkban mindenütt ezt csinálják, mert biztos ez a "menő." Én sokáíg kutyáztam, galambásztam, és ott is ugyan ezt tapasztaltam. Nem akarom minősíteni- mert nincs jogalapom- az elmúlt magyar bajnokságot, de meg van a véleményem!.Én e mögött is a személyeskedéseket látom.( lehet, hogy szemüveget kéne cserélnem???)Ma M.o.-on néhány tucat madarász van, aki valóban MADARÁSZ.(Legalább is én annak tartom).A magyar ember általában közösségi életet csak ott tud élni, ahol enni és piálni lehet.(Lehet, hogy a kiállításainkat kocsmába kéne tartani?????)A díszmadár kiállításokra a kiállítókat lasszóval kell fogdosni, mert csak a börze érdekli őket. Én elég sok egyesület vezetőt ismerek, de a véleményemet nem is merem leírni, mert "kiátkoznának".(Természetesen nem mindenkire értem, de tudnék példákat- sajnos). Én a multkor irtam egy hozzászólást, és még jó, hogy elb...tam, és nem jelent meg a fórumon, mert egy kicsit epés volt. Azért írtam a multkoriban, hogy úgy érzem ez a téma nem sokunkat foglalkoztatja.(Persze a fórumon sokan vannak akik nem is tudnának érdemben hozzászólni). Nekem tettszett a diagnózisod, csak nem látom a terápiás kezelés lehetőségének még a csíráit sem. Pedig minél hamarabb indulnánk el az úton, annál hamarabb a végére érnénk, csak még nem jöttünk rá, hogy amit taposunk, az a fékpedál!!! Remélem, kezdő madarászok nem olvassák a fírkányolmányomat, és nem veszem el kedvüket, mert azt nagyon nem szeretném, és legtöbbször ezért nem írom le a véleményemet.Sokan mondhatnák, hogy ne csak u..sak, hanem tegyek is valamit!? Én úgy érzem, hogy amit tenni LEHET én azt megteszem, csak a szélmalom harcot nem igen díjjazom. Azért a 2008 szeptemberét nagyon várom, hogy meglássam, hogy hányan is vagyunk akkor??. De ez még a jövő dolga. Egyszer lehet, hogy írni kéne erről egy könyvet, csak lehet, hogy nem olvasná el senki!?.
Ezzel egy időre befejezem, mert nem akarok untatni senkit.
:03:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 31, 4:35 
Sziasztok!

Már régóta foglalkoztat ez a dolog, és tényleg csak szűk körben beszéltem csak róla, hogy szerintem jóval nagyobb a baj, és jóval lejjebb kell keresni a problémák forrását, mint azt eddíg Lajos és Kuvik tette!

"A minőségi madarászat megkezdéséért..."

Ennél sajnos visszább kell mennünk, és a "Madarászás elkezdéséért" kell sajnos tenni valamit.
Hogy mire gondolok?
Azt kéne elérni, hogy legalább minden 20. lakásban legyen egy pár jól költő zebrapinty, egy szépen, tisztán tartott csivitelő hullámos papesz, vagy egy egészséges, szépen éneklő mezei kanári.

És már ez is nagyon komoly feladat!

Ugyanis most mi történik, ha egy laikus madarat szeretne tartani? Elmegy egy állatereskedésbe, ahol megvetetik vele a legmenőbb kalitotfürdetőtmászókátvitamintmézesmagotműanyagülőfátönetetőtönitatótstb.stb.stb...
Több tízezer forintért! Majd rásóznak egy olyan tenyésztésből kiselejtezett, túlhajtott aggastyánt, leromlott állapotú, beteg madarat, amelybe csak hálni jár a lélek!
Vagy esetleg elmegy egy "tenyésztőhöz", vagy egy börzére, talán Monorra? Itt is a "háromszázas zebra" és a "négyszázas hullámos" a favorit. Ezért mit kap a laikus? Maghulladékon, minősíthetetlen körülmények közt szaporított, vagy a fennt említett selejtezett kedvencnek valót! Hiszen: "Hüje vagy haver! Egy ezrest egy rizséé'? Jóól atb..k! Ittvanegy ötszázé, ha kettőtviszel négyért, de lehet alkudni!"

Nézzetek körül itt a fórumon. Nem egy kezdő kér tanácsot mert beteg, agyonverte a párja, atkás a csőre, lába, tojásvisszamaradásban elpusztult, szörcsög, nem énekel.....Folytassam?

Hogy juthatnak ilyen madarak egyáltalán új tulajdonoshoz?
És ez a baj, hogy a lényeg veszett el. A MADARAK SZERETETE,TISZTELETE HIÁNYZIK A LEGTÖBB MADARÁSZBÓL!
Hány madarásznál láttatok nyugdíjjas röpdét? Ahol a 6-8 éves zebrák vagy kanárik töltik életük hátralévő napjait? Neeem....! Ezek jórészt laikus, kezdő madárkedvelők első madarai lesznek, és egyben az utolsók is.
Nem standard szerinti, minőségi madarakkal kéne ellátni a kezdőket, hanem már az is nagy eredmény lenne, ha akár tiritarka, "mezei", de egészséges, szapora fiatal hullámos, zebra, sirályka vagy kanári kerülne első madárként a kezdőkhöz. Mert ha ezekkel sikerélménye van valakinek, az megmarad madarásznak, és lesznek később minőségi madarai, lesz igénye rá, ez szinte biztos.
De aki pórul jár, az többé nem fog madarat tartani, ez is szinte biztos.

És ezért mondom : azt kéne elérni, hogy minél több lakásban legyen egy pár jól költő sirályka, egy tisztán tartott, egészséges hullámos, vagy egy vidáman éneklő kanári.

És az a baj, hogy már ez is nagy eredmény lenne ha ezt el tudnánk érni!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 30, 16:58 
Szia Ckuzmos!

Megpróbálhatom. De amúgy Ő standard hullámosozik.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 30, 16:57 
Szia Díszmadár!
Nos először is, nem smucigok egy két jó madarat venni, hisz a magyarok ahogy én észrevettem, de nem akarok senkit se megbántani, hisz nyilván a pénztárca is sokat számít, de a következőket csinálják.
Kimennek ha tudnak külföldi börzékre, s ami olcsó, megveszik, bár lenne minőségben sokkal jobb, drágábban, de annyit nem adnak érte, nos ha csak hibás madarakat viszünk haza, ne is várjunk minőségi madarakat. Inkább én is keveset veszek, spórolok, de a legjobbakat próbálom megvenni, már ha van. Megmondom őszintén vettem nem egy, nem két olyan madarat, ami ugyan hibás, de látok fantáziát benne, pl színmutáció, hisz az igazán jó madarakat álltalában magunknak kell kitenyészteni, hisz senki se adja el, vagy ha igen, az ismerettség dominál, nem?
A mási a szaktudás, a praktikák, az ötletek, mi mikor is kezdtük a madarászást, most a gouldokra gondolok, hisz abban vagyok nagyjából otthon, nos 71-ben. Hányan, nos ha jól tudom 5-en kezdték el. Most hány nagyobb minőségi tenyészet va az országba?????
Ezt nem tudom megmondani, pontosabban nem akarom, mert...
Tehát a kevés gouldos, ill a viszonylag kevés év, még nem forrta ki magát, pláne a hozzáállásunkal.
Tisztelet a kivételnek, én szeretnék a kivételek közt lenni( s szerintem többen is), s mindent meg is teszek, amit tudok.

Már régóta fontolgatom én is, hogy létre kéne hozni egy gouldos klubbot, mint amilyen a belgáknál van. Családias hangulatban.
Csak érdeklődő kellene.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 30, 15:08 
Erre szerintem sokan kíváncsiak lennénk.
Ha megoldható és még tud is magyarúl, invitáld meg ide kérlek őt...


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 30, 13:55 
Szívesen venném, ha írnál néhány dolgot, hogy megy a madarászkodás Ausztráliában!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 30, 11:54 
Sziasztok!
Csak virtuálisan jártam, járom a világot, s az interneten egyre több tenyésztővel veszem fel sikeresen a kapcsoletot, de akivel most ismerkedtem meg, Ő adta a kegyelem döfést. Ő egy igazi tenyésztő, Ausztráliából, s még magyar is...
Félelmetes amiket ír.
mindenesetre KUVIK talán mégse olyan rossz a helyzet, talán kicsit pesszimista vagy, bár lehet rá okod. Megértem. Azt mindíg is tudtam, hogy baj van, mivel akárhány tenyésztőnél(kereskedőnél) jártam az országban, mindenki letolja a másikat, mint:
ááá, tőle ne vegyél, rossz madarai vannak
ááá, ő sirálykázik, szinte nincs is normál madara
ááá, ő csakj egy kereskedő
ááá, én "nem" én vagyok ám a legjobb madarász
meg a többi felvágós, ill lenézős dolgok. Komolyan mondom, ha lenne nálam elrejtve egy diktafon, kész kabarékat lehetne összeszedni.
PERSZE tisztelet a kivételnek, AKADNAK.
Ahogy írtad:
Ma M.o.-on relative sokan foglalkoznak madárral, de ezek jelentős része csak "kupeckodni" próbál, és ezek között még vannak ám, akik amúgy "jó madarásznak" számítanak.

na igen...

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2007 dec. 30, 11:43 
Cs.Misi írta:
Sziasztok!

Basszus, ez elképesztő. Bocsánat az első szóért, de ez tényleg hihetetlen.
Minnél több külföldi madarászt ismerek meg annáj jobban törpül el hazánk a madártartásban, egyszerűen félelmetes számok vannak kint, s a madaraknak is sokkal nagyobb becsület jár, mint itt.
mikor bejött ez a topik laikusan furcsáltam, mondván, hogy én is kiválló minőségű magot, ill ételt adok nekik, akkor mik lehetnek a különbségek, hááááááát igen csak vannak.


Szia Misi! Merre jártál?

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 30, 7:50 
Szia Cs. Misi!

-Nem tudom, hogy te mióta madarászol, hogy neked ez most okozott "felébredést".Nálunk magyaroknál az a baj, hogy magyarok vagyunk, és alapból "gyűlöljük" aki sikeres.(Már pedig a sikeresek lehetnének a húzóerők, de őket a sikereikért "utálni KELL") Ez sajnos magyar mentalitás.És minél több magyar van egy "bandába" ,annál nagyobb az utálkozás.Nézz körül ma kis hazánkban.
-Ma M.o.-on relative sokan foglalkoznak madárral, de ezek jelentős része csak "kupeckodni" próbál, és ezek között még vannak ám, akik amúgy "jó madarásznak" számítanak.
-Ma hazánkban ez a csekély számú szervezett madarász is "üti- veri" egymást, és csak a személyes érdkek motiválnak, és a "nagy bírkózásban" elvész a madár, és annak szeretete. Nálunk nem összetartó erő a madarászat, hanem pont megosztó.
-Nézz meg egy kiállítást M.o.-on, és nézz meg tőlünk "kicsit odébb.Ott kitüntetés egy szép kiállítás résztvevőjének lenni, nálunk majdhogynem szégyen.
-Elkezdtünk valamit, amiről azt gondoltuk, hogy elindít valamit, és a rendezés előtt le lettünk húzva a "sárgaföldig".(Mit akartok ti, hát kik vagytok ti?????? jelszóval).
-Amikor megcsináltuk, nem ám őszinte kritikát lehetett hallani, hanem olyan sehova tartó, vagdalódzó irígykedést. Mindent megtettek azért, hogy lefikázzanak, és kedvünket vegyék. Minden szintről kb. ez volt a jellemző segítség.(Ide illő: Irígy hónalj mirígy: Kik vagytok parasztok....)
-Következtetés: -ezen jelentősen változtatni nemigen tudunk még egy pár ezer évig, mert alapból ( általában) rebellisek vagyunk.Én harminc év keserű tapasztalatából mertem ezt leírni, és bármit próbáltam tanni ellene, csak kevesen maradtunk "ideát".
-Nem vagyok "keserű", csak objektíven szemlélem a magyar valóságot és nem táplálok elérhetetlen illúziókat.
-Most figyeltem a rollerosokat, és örülök neki, hogy ilyen jól érezték magukat, de szerintem ők is csak addig örülhetnek, míg ilyen kevesen vannak, és megnem jelennek köztük a mindent tönre tevők.(Bár gondolom ennek kicsi az esélye, mert az ők esetében nálunk nincs türelem az ilyen kihívásokhoz tömegesen, és nekik megmarad a "családias" hangulat, és lehet, hogy jobban is járnak így.
-Nálunk, ha valakinek nem esik egybe a sját érdekeivel valami, akkor az le van sz...va.Ez így van fentről lentig, még akkor is ,ha egyébként jó madarász valaki, és tudna is ez ellen tenni.
-Én már ezen túl vagyok, és találtam egy olyan MADARÁSZT, aki úgy gondolkozik mint én, így járjuk a saját utunkat, és aki gondolja velünk tart, aki meg más utat választ, annak sikeres jó utazást kívánunk.
-Most befejezem, mielőtt valakit megbántanék, pedig sokan vannak.
:26:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 30, 0:01 
Sziasztok!

Basszus, ez elképesztő. Bocsánat az első szóért, de ez tényleg hihetetlen.
Minnél több külföldi madarászt ismerek meg annáj jobban törpül el hazánk a madártartásban, egyszerűen félelmetes számok vannak kint, s a madaraknak is sokkal nagyobb becsület jár, mint itt.
mikor bejött ez a topik laikusan furcsáltam, mondván, hogy én is kiválló minőségű magot, ill ételt adok nekik, akkor mik lehetnek a különbségek, hááááááát igen csak vannak.
Srácok, félelmetesen le vagyunk maradva, egyszerűen lenézik a magyar madarakat, egyszerűen hihetelen, az amit mi itt madarászatnak nevezünk, az kb kint pl Ausztráliába a dedóval egyenlő.
Egyszerűen nem is tudom mit kéne csinálnunk ahhoz, hogy nézzenek valaminek. Hozzáteszem, nem mint magyarokkal van a bajuk, egyszerűen a minőségi madarak itt igen gyengék, persze, hogy ne bántsak meg evvel senkit, VANNAK KIVÉTELEK :25:
Tudom, hogy nem sok konkrétat mondtam evvel, de ez kikivánkozott belőlem.
HÚZZUK FEL A GATYÁNKAT!

Már ha akarunk mi is híresek lenni a madarainkról.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 20:36 
Szia Zsolt !

Ezt a módszert ismerem. Néha alkalmazom is, de milyen jó azon dühöngeni, hogy mekkora balfék vagyok.........

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO