Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 6, 17:58 
Tisztelt Fórumozók!

Az első és legfontosabb szerintem a "világosság a fejekbe" című dolog lenne! Bevallom őszíntén hogy nekem sincs teljes mértékben na de mitől is lenne? Pedig nem vagyok sötét! Csak két éve tartok madarakat! Az ún. szakkönyvekben ugyanazt olvasni az 1950es kiadásban mint a napjaink könyveiben csak egy fordítás az összes! Tóth Sándor Színkanáris könyvét leszámítva! Na de ha én mondjuk rizspintyeket szeretnék megfelelő módon tenyészteni??? Marad a Lajos bá és az idre fórum! Na és ha ez se lenne? Talán már rizspintyem se lenne! De most viszont így már lesznek! Na de semmit nem tudok úgy mondani róla hogy milyennek kell lennie egy versenyen kiállított madárnak hiába is érdekel sajnos errefelé ahol én lakok itt nem tartozik a kedvelt madarak közé ha meg valaki tart a közvetlen közelemben az meg mind csak a pénzt hajhássza nem minőséget akar elérni PL voltam a zalaegerszegi kiállításon és ott egy pár rizspinty volt kiállítva így miből tanuljak! Ez nagyon nehéz és idén már nagyon várom a következő minősítőt szeretnék ott lenni bár madarat nem viszek de legalább meglátom milyen egy igazi rizspinty és ennek tudatában majd így szervezem a következő tenyészszezont! Ez valóban egy alapvető probléma hogy az ember csak próbálkozik majd lesz valami de könyörgöm mindenki így kezdte és nem hinném hogy engem el kellene ítélni azért mert nem tudok dolgokat az általam tartott madarakról de aki viszont 15 vagy akár 30 éve madarászik a haszonszerzés miatt az elítélendő szerintem főleg úgy ha csak darabot tud felmutatni minőséget nem! Mivel szabad országban vagyunk élünk így mindenki azt csinál amit akar de a két tábor közti különbség hatalmas és nem csökken hanem nő a rossz irányban!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 5, 6:27 
Szervusztok !

Most aztán összegyűlt egy csomó tennivaló....


Többszőr elolvasva a hozzászólásokat számomra még nagyobb a kíhívás az "újitási szándékra " a szervezeti élet berkein belől. Persze nekem mindegyik hozzászólás tanulságos, hiszen minden javaslat egy - egy égetően fontos kérdés, ami jelen pillanatban megoldásra vár.

A legjobban brimston tömörítette egy mondatban a lényeget :arrow: "VILÁGOSSÁGOT A FEJEKBE" :idea: Persze ez nehéz dolog lesz tudom, de talán ezzel kellene kezdeni, tudatosítani, hogy nem haladunk előre, ha másra várunk és nem teszünk meg minden tölünk telhetőt a saját portánkon, egyesületünkben, a szövetségben és egyáltalán a kapcsolódó területeken.

Ehhez kell aztán a türelem és kitartás, önfegyelem, meg szervezőkézség, anyagi ráfordítás, társ aki segít egy-egy lokális feladatot megoldani és még sorolhatnám ezer évig, :arrow: de ha hiányzik a világító eszköz sosem lőn világosság a fejekben.
Itt van nagy - nagy szerepe a szövetségnek, hogy útmutatást adjon a kisebb egységeknek, teszem azt az önálló egyesületeknek, vagy az olyan szorosan kapcsolódó :?: :?: :?: :?: H-... csoportoknak akik nem önállóak...

jelenleg több olyan egyesületféle van ami széteső állapotú...... " direkt nem számszerűen írom, hogy ne rémüljetek meg" ....van - e elképzelésük a továbbiakról, vagy van - e a szövetségnek valamilyen S.O.S. akciója a megmentésükre :?: én nem tudom, de mástól sem hallok ilyet, hogy lenne...
Ez még várat magára egy darabig, ha nem lépünk kis hazánkban egyre nehezebb lesz a madarászat várát megerősítenünk... és vegyük tudomásúl ez nem egy ember feladata, hanem mindannyiunké, aki csak egy picit is madarásznak tartja magát....ha végre eljutunk oda, hogy egy mozgalmi időszak lezárása végén számot adunk arról, hogy mit végeztünk el az elénk kitűzött célokból és le tudjuk vonni a konzekvenciákat akkor beszélhetünk előre lépésről.... de hát ehhez meg is kellene tervezni az év elején az egész éves tennivalót... és jelenleg mely egyesületnek, vagy szövetségi szakbizottságnak van ez meg :?: :?: :?: :?: Persze tisztelet annak a néhány egyesületnek ahol ezt már megtették és példát mutatnak e téren, de azok működnek is .....
köszönet a fáradozásaikért....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 5, 2:00 
Köszöntelek Sándor (brimston), és őszintén örülök, hogy ezt az oldalát is megvilágítottad a dolognak, mert bizony ebben is van igazság. Azonban ha az általad említett hat tulajdonságból csak néhánnyal is rendelkezik egy csoport vezetője, (és talán lehetne példákat sorolni )akkor már baj van.

Kuzmi, és Díszmadár álltal is emlegetett szövetségi (egyesületi?) (web?)áruház gondolata szerintem nagyon jó éppen azért, mert biztosan megmozgatna (a változás mellé állítana, és akár jelentősebb tagdíjfizetésre is sarkallna) sok madarászt!
Élő probléma sokaknak az aprómag és az eszközök beszerzése, és bizony ez is egy elhárítandó akadály.

A többi ötletről nem is beszélve, hiszen felsoroltatok vagy fél tucatot...

És azt hiszem itt kerülnének színpadra a kritizált vezetők. Mert úgy gondolom próbálkoznának gáncsoskodni, hiszen ezen programok sikere az ő királyságukat rengeti meg alapjaiban. Reményeim szerint legalább ekkor színre fog lépni a passzív tagság jó része, hogy kiálljon a változás mellett.

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 4, 21:53 
Díszmadár véleményét osztva, tényleg érdekes lenne egy komolyabb elemzés alá vetni a mai magyar madarászatott. Egy profi, szakmai helyzetelemzés azonban nem olcsó, ki fizetné azt meg? Azon kívül hogy olvasgatnánk, és kibeszélnénk, mi értelme lenne? Cégek, vállalkozások szoktak ilyen elemzéseket csináltatni, majd ha a vezetés megfelelőnek találja azonosul azzal. Megmondják merre kell menni, mit kell csinálni, nincs apelláta. De itt szerintem ez nem működne.

A jelenleg hatályos iskolai alaptantervhez való kapcsolódást szintén jó ötletnek találom. Ha jól tudom van is a forumzók közt pár tanár/tanító, konzultálni kell velük, milyen lehetőségek lenének a témában. Szerintem igen kevesen lennének akik vállalnák azt hogy bemutató órákat tartanának iskolákban, óvodákban. bár lehet hogy csak én vagyok pesszimista. Talán szerencsésebb lenne ha sikerülne kidolgozni egy olyan tananyagot, tantervet, amit a honlapunkon publikálva, elősegítenénk az arra érdeklődő intézmények munkáját...

A webes díszmadaras szaküzlet (webshop) megvalósítását már mi is tervezzük, de egyenlőre még csak tervezési fázisban van. Ha megvan a működési alapterv, jöhetnek a beszállítókkal, gyártókkal való kapcsolatfelvétel stb. De azt hiszem ez még el fog tartani egy darabig...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 4, 21:24 
Cs.Misi írta:
Szia Neco!

Nos már sokat gondoltam ezen, néztem, hogy külföldön is egyre többet lehet fajtaklubbokkal találkozni.
S ez által sokkal könnyebb az érdeklődési körünknek megfelelő tenyésztőt találni.

Szóval tervezem, de kicsit nagyobbba.
pl
www.gouldamadine.be
Na ha valami ilyesmit őssze tudnék hozni....

De egyedül nagyon kevés vagyok hozzá, DE TERVEZEM


Miért lennél egyedül?
szerintem sokan segítenének, csatlakoznának hozzád... :wink:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 4, 21:19 
brimston írta:
Üdvözlet mindenkinek
Ám pl. az MDOSZ is nyitva áll minden jó kezdeményezés előtt, és a kommunikáció is javulni fog, mert tudomásom szerint mát dolgoznak a honlapunkon.


Már alig várom hogy az is beinduljon. Most néztem meg, időközben az mdosz.hu domainnévről lecsusztunk, a Dietetikusok már használják. Kíváncsi leszek milyen címen lesz elérhető...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 4, 20:32 
Üdvözlök mindenkit már régota olvasom a forúmot és nagyon jó,hogy vannak vélemények amivel egyetértek,de megszeretném kérdezni miért van az hogy a külföldi madár jobb mint a hazai?Én ezzel nem igazán értek egyett mert sajnos sok sportásam kiutazik és sajnos csak a "génselejtett"hozza be (tisztelet a kivételeknek akik értékelik a madarat és hajlandóak fizetni is érte) és várja,hogy ő majd megváltja a világot a behozott 5-10-15 euros madarakkal.Sokszor halom,hogy egymás elől kapkodják el a madarakat egymásra licitálnak hogy ő többet megvesz mert sajnos legtöbben ezt üzletnek tekíntik és nem azért,hogy a M.O. madarászat előre lodoljun,minőségi madarakkal.A másik baj,hogy senki nem akar áldozni a madarászatra pénzt,itt gondolok:madarak(minőségi,aminek kint ára van)takarmány(nem minden jó ami a legolcsóbb),vitaminok,gyogyszerek,oltások,több tagsági díj,mert mint köztudott,hogy a mai világ a pénzről szól és egy szervezet csak akkor mükődik ha a tagság támogtaja úgy anyagilag,tettekel,eljár a közgyülésre,hozzászól mint miként hogyan és tesz is érte,ha ezt mindenki megprobálná biztos működő képesebb lenne a M.O madárászat és nem utolsó sorban ha kimaradna az írigykedés,mert mi nem itt egymásközött kéne rivalizálnunk hanem nemzetközi szinten,mert egységben az erő de ehez kell akarat,cselekvés,hozzáállás,áldozat.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 4, 19:16 
Sziasztok!

EZT AKARTAM, hogy a FEJÜNKET HÚZZUK MÁR KI A HOMOKBÓL. Hónapokkal ezelőtt elkezdtem, és most végre valami MEGMOZDULT a FEJEKBEN. Ha lesz szabadidőm, majd "jövök"!!!.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 4, 17:59 
Szia Sanyi !

Éppen ez az, hogy nincs aki (ami) ezeket az embereket felhomályosítsa a problémákról, ezt csak közösen összefogva lehet megoldani, egyfelé tolva azt a bizonyos szekeret....
Én is felelősnek tartom a vezetőket köztük magamat is, mert a madarászat ugyan hobbi, de csak a kapun belől... már egy klubban, vagy szakkörben közös üggyé válik, A civil egyesületben, valamint feljebb az már egy szervezet felelős vezetése kell, hogy legyen...ezt fel kell mérni mindenkinek aki szerepet vállal az irányításban...vagy belép egy egyesületbe, netán szövetségbe...rég lejárt a kézi vezérlés módszere csak észre kell venni, ugyan az emberek elvárják, hogy mindent készen kapjanak... és ezt főleg azok igénylik akik tényleg nem tesznek semmit a közös ügyért, számtalan példa van rá... az utobbi hónapokban sikerült többszőr szembesülni a fafejűséggell.....
de az év végén, viszont a rolleres verseny mindenért kárpótolt, ilyen jó csapattal rég találkoztam, nem az egyéni érdek motiválta a versenyzőket, szervezőket, hanem a verseny sikeres megoldása.....igaz az is, hogy csak néhány madarászt mozgatott meg, de azok a legjavát adták a tudásuknak, lelkesedésüknek...és a saját pénzüknek is....
talán tanulnunk kellene együtt dolgozni és nem mindig a kibúvókat előrángatni, ha kell valamit csinálni....
Az rohadtul elkeserítő, ha az ember több hetet és egy csomó munkát, pénzt beleől egy jó kiállítás megszervezésébe, mint ahogy Karcagon tettük és az "illetékes felső " vezetés még csak nem is nézi meg, bár igéretet tett rá.... és most nem Tóth Sándorra gondolok...hanem a bírói testületre...ha van m-on ilyen egyáltalán...
vagy soroljam a Lurdy- házat...netán az egyesületek 2oo8 -évi rendezvény tervének összeállítását, a fele egyesület a füle botját sem mozdította arra, hogy bekértük a következő évi kiállítási terveit... többek között egyik Békési egyesület sem küldte meg... mi ez ha nem hanyagság, felelőtlenség...? Így aztán nem lehet fiatalokat sem kezdőket meggyőzni a madarászatra, de nem ám...és a többi......nem is folytatom mert

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 4, 16:12 
Üdvözlet mindenkinek

Magam is sokat merengtem már a hazai tenyésztés színvonalán (színvonaltalanságán), ám ahogy lentebb néhány hozzászóló megjegyezte, a vezetőkben még nem kerestem ennek okát. Szóval a lentebb leírtak szerint az egyesületi vezetők, szövetség vezetői alkalmatlanok, emiatt tartunk ott, ahol tartunk.
De kérdem én bármilyen, bármennyi csapnivaló vezető van is az országban, hogyan írhatjuk az ő számlájukra:
-azt, hogy akkora sötérség lakik egyes tenyésztők fejében, amitől megijed az ember
-azt, hogy jobb tenyésztők sem tudják egy versenyre benevezve eldönteni, milyen színváltozatot is tenyésztenek, neveznek (jó hogy legalább a fajt ismerik)
-azt hogy a többség egyáltalán nem áldoz arra a csekélyke madaras újságra, könyve ami megjelenik nálunk (ezt már úgyis tudom jelszóval)
-azt, hogy akkora szakbarbárok vagyunk, hogy egy nagypapagáj tenyésztő képtelen megkülönböztetni egy zebrapintyet egy sirálykától
-azt, hogy kistílű emberek csak a pénzt látják a madarászatban
-azt, hogy az átlag madarászok képtelenek egyetlen közös célért összefogni?
A legjobban díszmadár hozzászólásaival értek egyet. Hiszen újság, honlap, könyvek, információ ebből a pénzből, amink van egyáltalán nem tartható fenn. Ki az aki meg akarja ötszörözni a befizetéseinek összegét?
A vezetők, legyenek bármilyenek, mégiscsak szabadidejüket fordítják a szervezésre, utánna járásra. Hány ember lenne egyesületi elnök, vagy országos elnök épésszel (bocsánat a kifejezésért) ? Van szerencsém mindkét munkába belelátni, és idegörlő. Adminisztráció, APEH, Minisztériumok, pályázatok, pénzkuncsorgás, levelezés, utánajárás, kiállítás szervezés.
Szóval ehhez egy olyan munkakör kell, ami ezt lehetővé teszi.
Egy szó mint száz: mindent lehet jobban csinálni, de nagyon sok idő, pénz, energia befektetés kell hozzá. Ám pl. az MDOSZ is nyitva áll minden jó kezdeményezés előtt, és a kommunikáció is javulni fog, mert tudomásom szerint mát dolgoznak a honlapunkon.
Tehát sok szerencsét mindenkinek, jobb anyagi feltételeket, és ami a legfontosabb: VILÁGOSSÁGOT A FEJEKBE!

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 4, 15:07 
Szia Neco!

Nos már sokat gondoltam ezen, néztem, hogy külföldön is egyre többet lehet fajtaklubbokkal találkozni.
S ez által sokkal könnyebb az érdeklődési körünknek megfelelő tenyésztőt találni.

Szóval tervezem, de kicsit nagyobbba.
pl
www.gouldamadine.be
Na ha valami ilyesmit őssze tudnék hozni....

De egyedül nagyon kevés vagyok hozzá, DE TERVEZEM

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2007 aug. 14, 10:20
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Albertirsa, Petőfi u.2/2
Valódi név: Iker Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 4, 11:05 
Sziasztok!

Nagyon jó, hogy ilyen oldal van. El kell mélyedni benne.

Adalékul két idézetet szeretnék megosztani veletek:

Az egyik egy közmondás: Amilyen a kanász, olyan a csürheje.

a másik a Dick Tracy-ből van: ha egy vezetőnek nincs koncepciója, akkor csak kolonc a többiek nyakán.

Szóval fontos a vezető, a vezetőség minősége. Rossz vezető ellen jó megoldás a működő demokrácia, de bizony ezt még tanulnunk kell.

Ez sajnos nem csak madarász probléma, hanem általános magyar betegség. Ki kell gyógyulni, mert hátrányba kerülünk!

üdv

_________________
Feri


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 4, 8:01 
No megetettem a madarakat, jobban vagyok :lol:

Néhány ötlet, csak úgy röptében.
Sajnálkozunk, hogy nincsenek fiatalok, nincs utánpótlás az egyesületekben ,a díszmadaras társadalomban. Mitől is lenne?
Pedig itt is lehetne előre lépni. Néhány ötlet:
A jelenleg hatályos alaptantervhez kéne kapcsolódni minden korosztály tekintetében. Számos olyan témakör van több tantárgyban ahol egyértelmű lehetne a kapcsolódás. Szükséges lenne egyes korosztályokra 4-18 éves korig kidolgozni a témaköröket, óravázlatokat. Pl: természetvédelem, a madarak felépítése,madarak téli etetése, ház körül élő állatok, hobbiállatok tartása,stb. mind- mind szerepel mint téma az oktatási rendszerben valahol.
Minden tanító , tanár szívesen venné a következőket. A tantárgyi struktúrához kapcsolódóan egy komplett óratervvel, tanári vázlattal előállni, melyben a középpontban a madarak, díszmadarak vannak. Akár a rendőrökhöz, kábítószerszakértőkhöz, stb. hasonlóan vállalni a környezetünkben lévő iskolákban bemutató órák, vendégórák tartását.
Lenne egy központi tudásbázis, tervek, vázlatok, fotók, videók, stb. Ennek segítségével, s egy kalitkával a hónalatt bizony odakéne menni az óvodókba, iskolákba, s megmutatni mit nyújt ez a hobbi, s közben rengeteg ismeretet át lehetne adni, kedvet csinálni a hobbinkhoz, megszerettetni a madarakat. A tanárok repesnének az örömtől, s remélhetőleg a gyerekek is :lol:
Igy már könnyebb lenne mintegy lehetőséget felkínálni, a helyi díszmadaras egyesület által nyújtott lehetőségeket.
Minden egyesületben létre kéne hozni egy gyerek- ifjúsági szekciót, aki beintegrálná a fiatalokat a díszmadarasok világába, tanácsokkal, madarakkal, ötletekkel, anyagokkal, stb, akár egy mentori hálózat keretében.

Más. Azon siránkozunk, hogy a kezdő madarászok a plázákbe járnak vásárolni drága és ócska holmit, s elmegy a kedvük ez egésztől. Központilag létre kéne hozni egy /akár webes/ díszmadaras szaküzletet. 100%, hogy gazdagáson működhetne, még hasznot is hozna az üzemeltetőjének. Nagy tételben, olcsón fel lehetne vásárolni a takarmányt, magokat, s szakszerűen összeállítva árulni a tagoknak kedvezményesen, másoknak olcsóbban, mint a jelenlegi piac. Megfelelő felszereléseket, könyveket, kalitkákat, gyógyszereket, stb.
Hol lehet most vásárolni megfelelő ládakalitot, voliert, füttykalitkát, olcsó ponthegesztett rácsot , stb? Hát nem egyszerű egy laikusnak, de még tagnak sem. A tagegyesületek összegyűjthetnék a féléves/ éves mag és egyéb igényt, s el lehetne hozzájuk juttatni. Máris visszanyerhetnék az éves befizetett tagdíjukat !
Az MME is sikeresen működteti üzletét. Árulnak jelvényeket, kiadványokat, odúkat, etetőket, központilag megszervezik a téli etetéshez szükséges napraforgóvásárlást, stb. S lám működik a dolog. Mellette lobbiznak , pályáznak, kapcsolatokat építenek, megjelennek. S persze jóval több tagjuk és pénzük, programuk, reklámjuk, kiadványuk, honlapjuk, stb. is van ennek következtében.
Sok olyan díszmadarast ismerek, akinek kiváló termékei vannak: kalitka, szállítókalit, odú, takarmánykeverék, stb. Számukra egy kitágult piac komoly bevételt jelenthetne. Díszállatkereskedésből megél kb. 100 az orsázgban iszonyatos bérleti díjak mellett a plázákban. Gondoljátok, hogy 1 komoly díszmadaras szaküzlet egyesületi, tagegyesületi háttérel életképtelen lenne???

Nekem sajnos, mint mezei tagnak, az MDOSZ 2007-es, egészéves működéséből csak a Lurdy Házban megszervezett jól-rosszul sikerült kiállítás "jött le". Se más program, se információ, se éves beszámoló, se célok, tervek, se egyéb, hozzám nem jutott el. /most nem az IDRE-ről beszélek!!!/ Ez ha tetszik évi 1000 ft-ért sok, ha máshogy nézem kevés.
Nem véletlenül nem kapartam eddig egyesületi tagságért. Lássuk be, jelenleg egy átlagos egyesület nem sokat kínál egy tagnak, vagy érdeklődőnek, esetleg 1-2 kiállításon való résztvétel lehetőségét.
Ha azt szeretnénk, hogy növekedjék a társadalmi efogadottság, bázis, növekedjék a tagság, szélesdjen a kör, emelkedjen a színvonal, ismertebbé váljon ez a csodálatos hobbi, akkor ebből a helyzetből mindenképpen ki kellene lépni! Más kérdés, hogy akarjuk-e, más kérdés, hogy eléggé akarjuk-e ahhoz, hogy tenni is hajlandók legyünk érte.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 4, 6:43 
Sziasztok !

Úgyhiszem, hogy ebből a témából lesz valami ami mindenkit elgondolkodtathat, hiszen kezdenek a jelenlegi problémák és a megoldási feladatok felszínre kerűlni.
Szerintem jelenleg ezt CSAK folyamatonként lehet kielemezni és a lehetséges megoldási javaslatokat ide tárni.
Na ebben látom én a nagy munkát, mégpedig előszőr is a vizsgálandó szervezetet. Ki meri bevállalni, hogy szervezeti működését nyílvánosan elemezzük és az ideális működésre keressünk megoldásokat. Azt hiszem jelen pillanatban senki... Ezért aztán azt javaslom, hogy az előrelépést el tudjuk kezdeni, alakítsunk egy képzeletbeli virtuális egyesületet a kezdetektől indulva és ennek a képzelt egyesületnek a szervezeti életét boncoljuk fel és a kérdésekre a magunk által elgondolt lehető legjobb megoldásokat javasoljuk.
Zsolt felvázolt számunkra egy alternatívát, mely gerincét képezi a szervezeti élet megismerésének, ebből induljunk ki, persze ezt a folyamatsort át kell egy kissé madarász nyelvre ültetni, hogy mindenki számára érthetővé váljon.

Ilyen módon ez a topik válhat a szervezeti élet legjobb boszorkány-konyhájává és ezzel taníthatjuk is a többi egyesületet, bár biztosan sokan megrónak bennünket újra e kezdeményezés miatt, de ezt is be kell vállalnunk, ha zászlóvivők akarunk lenni és miért is ne lennénk????

Zsolti ... az utolsó hozzászólásodat nem olvastam még ekkor, de a benne leírtak első olvasatra nagyon ülnek a jelenlegi helyzetre, erre késöbb térnék ki, mert sokkal több időt igényel, mint amit most reggel rá tudok szánni... de jelentkezem...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 4, 6:35 
neco írta:
Díszmadár írta:
.....
Lehet, hogy kicsit elborult ötletneknek tűnik, de azért leírom. ... :lol: .......

Valóban annak tűnik (lehet hogy csak nekem :( ?!?)!


Tudtam én :twisted:

Egyetértek Veled abban amit írtál. Abból a szempontból nem biztos, hogy teljesen elborult amit írtam, hogy egy országos szervezet felépítését már érdemes komolyan átgondolva felépíteni. Nem véletlen, hogy sok momentumban sikertelen és tehetetlen, -vagy mindenki hívja ahogy akarja- az országos szövetség. Az a véleményem, hogy a jelenleginél mindenképpen komolyabb elemzést igényelne a helyzet. Azaz szükséges lenne egy helyzetelemzés több féle szempontból: pl. szervezetfelépítés, célok, eszközök, rövid - és hosszútávú tervek, érdekcsoportok, stb, mint ahogy azt már részletesebben kifejtettem.
Az elemzésre támaszkodva lenne érdemes átgondolni egy olyan egyesületi, tagsági, vezetési struktúra felépítését, ami választ és megoldást tud nyújtani az elemzésben feltárt problémákra kihívásokra, illetve a rövid- és hosszútávú tervek megvalósításához.

Ugyan nem valós számok, de hogy könnyebben számolhassunk írok egy példát. Jelenleg 30 valahány tagegyesület van az MDOSZ- en belül, plusz a nem integrált klubok, egyesületek, illetve a MGKSZ-ben belül működő kapcsolódó profilúak. Tegyük fel, hogy 50 tagegyesület. Ez 50 tagegyesületvezető, és mondjuk a példa kedvéért egyesületenként 50 tag, az 2500 ember. Földrajzilag, érdeklődésben, korban, végzettségben, tapasztalatban, célokban, stb természetesen nem homogén, hanem nagyon is különböző csoportokat alkotva. Amennyiben sikerülne a díszmadarazás felemelése, akkor ez akár 5000 főre is duzzadhat.
50 tagegyesület, 2500 ember, sokféle probléma, cél, feladat. Ez elméletileg már egy komoly szervezet, vagy azt szeretnénk, hogy az legyen.

Természetesen rengeteg feladattal: pl: tagegyesületek koordinációja, szakmai feladatok, egyéb szervezetekkel való kapcsolattartás, kiállítások, versenyek szervezése, adminisztrációs feladatok, szakmai iránymutatás, pénzügyi feladatok, könyvelés, eladások szervezése, bíróképzés, reklám, marketing, értékelés, fejlesztés, beszerzések, egyesületi honlap üzemeltetés, kiadványok szerkesztése, stb. Ekkora szervezetet, ennyi feladattal már komolyan fel kell építeni.

Most hadd ne számoljam ki, de amennyiben ezen feladatokat komolyan vesszük, és szeretnénk, hogy magas színvonalon működjenek, akkor ahhoz megfelelő emberek, szakemberek kellenek. Tőlük azonban hosszútávon legalábbis nem várható el egy idő után ingyen-bérmentve, igen színvonalasan, hatékonyan, időt, energiát nem kímélve dolgozzanak a közért. Az a tapasztalatom, hogy ez egy idő múlva egyszerűen nem működik.


Bár nem igen szeretem ezt az oldalát kidomborítani, de az anyagiakról is had ejtsek néhány szót.
A felsoroltakon kívül tehát fontos lépés lenne a korszerű és színvonalas egyesületi működés feltételeként az anyagi bázis megteremtése.
Ehhez azonban pénzügyi terv kell. Fogalmam sincs, hogy van-e most ilyen az MDOSZ-nek, illetve, hogy milyen az éves költségvetése.

Nyilván nem lesz népszerű ötlet a következő. A jelenleg 1000 Ft az éves tagdíj. Egy nem egészen 100 Ft havonta, ez fél kiló mag ára.... Azt gondolom, hogy aki komolyan gondolja az egyesületi életet, és ennek kitudja hányszorosát áldozza a hobbijára, az ettől többet kéne, hogy vállaljon. Mondjuk az 5-10 szeresét. Azaz havi 500- 1000 Ft-ot. Sok? Nem hiszem. Országos szintre vetítve mondjuk 2000 embernél viszont már sok, havi 1-2.000.000 Ft!!! Ebből már lehetne feladatokat finanszírozni. S az egyszerű tag pedig kapna is valamit a tagdíjáért. Legyünk őszinték, most keveset fizet, viszont nem kap érte gyakorlatilag semmit :D


Ha van már komoly munka, eredmény, feladat, akkor ehhez jöhet a lobbizás, pályázás. Higyjétek el, hogy komoly pályázatirásokkal milliókat, tízmilliókat lehetne összeszedni a célok érdekében. Higgyjétek el, hogy rengeteg pályázat létezik, ahová lehetne pályázni! Támogatók, szponzorok felkutatásával úgyszíntén!

Éves szinten nyilván most elméleti szinten!- akár 20-30 milliós költségvetéssel is lehetne számolni. Ebből már lehetne feladatokat finanszírozni, kiállítást szervezni, MDOSZ honlapot működtetni, saját újságot kiadni, reklámozni, eőadásokat szervezni, stb. S a részfeladatokhoz pedig céltámogatásokhoz jutni újra.
S ha ezen az úton elindulna az MDOSZ is, akkor előbb utóbb megteremthetné a honi díszmadarazás felemelkedésének alapjait, bázisává válhatna a szakmai fejlődésnek.

Most biztosan azt mondjátok, hogy ez álom, nem lehet megcsinálni, a valóság nem így működik.

Mégis van nem egy eset, ami azt bizonyítja, hogy igen is meglehet csinálni. Nem szokott itt szóbakerülni az MGKSZ, de én most szóba hoznám, mint jó példát. / bár nyilván nem tökéletes/.
Egyszer kerültem velük kapcsolatba, akkor tapasztaltam: Van honlapjuk, kiadványaik, számítógépes tagnyilvántartásuk, évkönyvük, stb. De számos nonprofit szervezetet hozhatnék példának, akik rövid időn belül komolyan feltudták építeni magukat, s ezzel célkitűzéseik megvalósításához is közelebb kerültek.

Na korán reggel éhgyomorra ennyit.....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 4, 2:57 
Díszmadár írta:
.....

Lehet, hogy kicsit elborult ötletneknek tűnik, de azért leírom. ... :lol: .......


Valóban annak tűnik (lehet hogy csak nekem :( ?!?)!

Viszont az tény véleményem szerint is, hogy azon országok szövetsége és egyesületei, ahol a sokat emlegetett színvonal, és minőség magasabb szinten áll mint nálunk, egy bizonyos jól bevált hierarchia és rendszer szerint épül (építették?!) fel! És biztos vagyok benne, hogy mindenhol egy sémára (vagy legalábbis nagyon hasonlóan)!

Szerintem a szervezeteken belül nem a legjobb tenyésztőnek kéne foglalkozni a pénzügyekkel (titkár), hanem egy pénzügyekben valamilyen szinten járatos szakembernek.
Egy kiállítás megszervezését nem a "koszorús mesternek" kéne összehozni, hanem egy rendezvényszervezésben, reklámszakmában járatos tagnak, vagy valamely tag hozzátartozójának. Attól függetlenül, hogy csak egy pár zebrapintye van, vagy esetleg csak a cél érdekében megválasztott tiszteletbeli tagja a csoportnak.
Megkockáztatom: az elnök is inkább egy modernül gondolkodó, "managger" legyen a mai világban, mint egy sikeres tenyésztő! A komoly tenyésztők munkája meg a kiállításokon legyen elismerve vagy bármely más formában, de ne a tisztségek kiosztásával. (Azért akad olyan "mester" aki alkalmas az említett feladatokra -de különben miért is lenne alkalmas, hiszen neki nem ez a dolga!-, de nem hiszem hogy ez a jellemző! Különben nem itt tartanánk!)
Meggyőződésem, hogy sokkal kevesebb lenne a kudarc, és elindulnánk felfelé a lejtőn.
Mindenki azt csinálja amihez a legjobban ért. Persze ezek a gondolatok jóval nagyobb társadalmi bázist feltételeznek a jelenleginél, de hát valahol el kell kezdeni.
Vannak már csoportok az országban ahol tudatos építkezés és munka folyik, és azt hiszem ezek a legsikeresebbek.

Az sem biztos, hogy a jelenlegi területi egyesületi lefedettséget nem lenne célszerűbb a ritkább fajok tenyésztőinél "fajklubb" szerűen is megszervezni, hiszen oly kicsi ez az ország, és a keselyű tenyésztő miért a kolibrissal tárgyalna szakmailag. (Ezért látok komoly jövőt a "rizs-" és "csicsörke klubban"! Misi! Te fogd össze a gouldosokat!)

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 2, 11:48 
Sziasztok!

Azért sejtettem hogy ez lesz a válaszod lényege Kuvik, mi is tul.képp erre l'ukadtunk ki!

És ezek szerint tényként kijelenthetjük, hogy A MAGYAR MADARÁSZAT EGYHELYBEN TOPOGÁSÁNAK, ELSORVADÁSÁNAK OKA, EGYESÜLETI, SZÖVETSÉGI VEZETŐK, VEZETŐINK NAGYRÉSZÉNEK PRIMITÍVSÉGÉBŐL FAKAD!

És ezt most remélem olvassák az általad említett sumákul olvasgatók, és viszik a hírt a szintén említett "illetékeseknek"!

Mostantól lehet engem is hívni, nemcsak Kuvikot! tel:06-30-9-382-862


(ui. vállalom a cinizmus vádját! valóban az voltam, de úgy érzem megvan rá az okom!
ui.2.a rollerosok emlegetését tudatosan kerülöm, mert rettenetesen elfogult vagyok a fajtával, és egy maroknyi csoporttal kapcsolatban! Ezen változtatni nem tudok, és nem is akarok!)

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 2, 11:33 
Annak idején, mikor még a diszmadaras információs centrum alapjait próbáltam meg kidolgozni, készítettem egy egyszerű folyamatábrát. Természetesen ez csak egy szegmens a lehetséges sok közül.
Az egyes szereplők lehetséges érdekeit, céljait szerintem se ártana tisztázni. A szervezetfejlesztési elemzés sok hasznos háttérinfóval szolgálhat a jelen topikban felvetődött problémák felismeréséhez, megoldásához.

Kép

Lehet, hogy kicsit elborult ötletneknek tűnik, de azért leírom. Akit nagyon lefárasztok vele, lapozzon :lol:

Hozzávetőleg 15 éve írtam egy dolgozatot:
"Az iskola mint szervezet kutatása szerepelméleti aspektusból, a kutatási eredmények felhasználása a vezetői munka során" címmel.

Ennek nyomvonalán haladva a fenti ábra folyamatianak elemzése mellett átgondolásra érdemesek lehetnének a következő szempontok is:

A téma kiterjesztésének lehetőségei
A kutatási téma sok irányba továbbfejleszthető. A következőkben összefoglalom azokat a lehetséges irányvonalakat, melyeket a további vizsgálatban vezérelvként szolgálhatnak.
Az MDOSZ, vagy bármely díszmadaras egyesület, mint szervezet vizsgálatát ki lehetne bővíteni több szociológiai aspektusra. Így érdemlegesnek tartanám az egyesület vizsgálatát a következő szociológiai nézőpontokból :

Az Egyesület mint színház
Az egyesület mint szerepek hálózata
Az elemzés kulcsfogalmai lehetnének:
Személyiség és szerepek, szerepkategória vagy pozíció, szerepkörök, szervezeti pozíciók, csoporttípusok, csoportnormák, szerepelvárás, szerepjelzések, szerepelfogadás, szerepelvárások típusai, szerepkonfliktus, szerepkonfliktusok feloldása, megoldási stratégiák, szerepelmélet következtetései

Az Egyesület mint Börtön
Az Egyesület mint kényszerítő hatalom
Az elemzés kulcsfogalmai lehetnének:
kényszer, társadalmi tények, kultúra, értékek, normák, szankciók, jog, erkölcs, szokás, szocializáció, konformitás, stb.

Az Egyesület mint Piac
Az Egyesület mint szabadon cselekvő egyének játéktere
Az elemzés kulcsfogalmai lehetnének :
munkamegosztás, tevékenységcsere, kereslet, kínálat, egyensúly, rend, racionalitás, stratégiai cselekvés, csereelmélet, játékelmélet, kollektív cselekvés stb.

Az Egyesület mint Nagy Stelázsi
Az egyesület mint az egyenlőtlen pozíciók rendszere
Az elemzés kulcsfogalmai lehetnének:
Társadalmi különbségek, társadalmi egyenlőtlenségek, rétegződés, kategóriák és csoportok, integráció, szegregáció, sztereotípiák, előítéletek, diszkrimináció, megkülönböztetés, egyenlőtlenség-elméletek stb.

Az Egyesület mint Nagy Aréna
Az egyesület mint ellentétes érdekű csoportok küzdőtere
Az elemzés kulcsfogalmai lehetnének :
konszenzus- és konfiktuselméletek, látens és manifeszt érdekek, kvázi érdekek, ideológiák, osztályok harca, konfliktusok intézményesülése, konfliktus és dinamika stb.

Az Egyesület mint Rendszer
Az egyesület mint funkciók halmaza
Az elemzés kulcsfogalmai lehetnének:
a biológiai analógia, szükségletek, funkciók, egyensúly, manifeszt és látens funkciók, funkciók és diszfunkciók, rendszer és környezet, az egyesület mint rendszer, alrendszerek, differenciálódás és integráció, adaptáció, célelérés stb.

Az Egyesület mint Beszélgetés
Az egyesület a szimbolikus interakcionizmus tükrében
Az elemzés kulcsfogalmai lehetnének:
makro- és mikroszociológia, face to face kapcsolatok, interakciók, kommunikáció, a helyzetdefiniálás, szerepátvétel, szerepformálás, a másik szerepe a szocializációban, a reaktív én és a felépített én stb.

Az Egyesület mint Összeesküvés
Az egyesület a fenomenológia és az etnometodológia tükrében
Az elemzés kulcsfogalmai lehetnének:
a mindennapi élet és az életvilág, a külső megfigyelő és a résztvevő nézőpontja, a mindennapi tudás jellegzetességei, a kontextus jelentősége, a valóság egyesületi konstrukciója stb.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hegedűs Zsolt 2008 jan. 2, 12:07-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 2, 8:39 
Sziasztok !

Végre megyünk a mélyrétegek felé. Bizonyára sokunkat érint és ezáltal érdekel is a téma, persze mindenki másképp vélekedik a dolgokról. Valamikori tanítómesterem mondogatta: "előszőr azzal legyél tisztában, hogy mit akarsz elérni, aztán állj egy ügy mellé, ha az találkozik a céloddal és azt szívesen támogatod" ezt mindig kis és könnyen elérendő dolgokra értelmezte.
Számomra pedig azt jelenti, hogy mielőtt mellé állok valamilyen elképzelésnek alaposan kielemezzem, hogy milyen módon és milyen eszközökkel tudom azt elérni, mennyi munkát és figyelmet igényel, meg tudom - e valósítani, vagy segítség is kell hozzá?

Mielőtt regénybe kezdenék leszögezhetem számomra a közösségi munka mindig is kíhívás volt és sokszor naivan azt hittem, hogy másoknak is az. Manapság egyre többszőr rá kell jönni, hogy ez a verzió nem állja meg a helyét. Kevés azoknak a személyeknek a száma akik az ügyet - jelen esetben a tisztességes madarászatot- teljes szivvel és odaadóan segítik. Talán itt rejtözkődik a probléma magja. Ezen kellene kezdeni a változtatásokat. Összegyűjteni a hasonlóan goldolkodókat és segíteni őket a maguk területén. Ezért tartom - e topikot fontosnak és a benne elhangzottakat megfontolandónak, követendőnek- mivel talán ez fog kimozdulást eredményezni. Ha meg összefogva mindig jó célokat határozunk meg és rendezvényeinket igényesen a saját magunk által alkotott és elfogadott szabályok alapján szervezzük, akkor a résztvevőkre is támaszkodhatunk, a közös akaratot kielégítve biztosan jönnek a követők is. Erre már van számtalan példa a közelmúlt eseményeit vizsgálva a rendezvények kapcsán.
Csak néhányat megemlítve : Karcagi minősítő kiállítás : hiába fikázták le
egyesek, mégis hozott olyan új kiállítókat akik eddig nem vettek részt benne... számszerint eddig 17 -en jelezték, hogy jövőre ott a helyük...
és a hozadéka... látványosan nött az egzotások között a gyűrűk beszerzési igénye... ez azt jelenti, hogy készűlnek a versenyre.. mi meg készülünk megfelelően megrendezni azt...

a másik : minden különösebb nehézség nélkül meg lehetett szervezni a bíró képzést... 16 fő jelentkezett eddig... persze korábban vizsgázottak közül, még csak rá sem kérdeztek arra, hogy mit is akarunk elérni ?....
hát majd 3 év múlva nézhetnek az illetékesek, hogy milyen jó csapat lesz a bírói gárda...(szakmai és nyelvismeret, korszerű kapcsolattartás, folyamatos képzés és magasfokú ismeretanyag birtoklása...nomeg tisztességes madár bírálat a tanulás végeztével lettett " birói eskü" után.

a legfrissebb : az énekes kanári Országos versenye : már másnap fikáztak, de azért még a helyszínen eldőlt, hogy az idén megbírkózunk egy 9 országot összefogó nemzetközi verseny megrendezésével.. már van 3 külföldi csapat akik jelezték a részvételüket.. és képzeljétek a hazai létszám is nőni fog kezdő énekes kanárikat tenyésztő madarászokkal.... szakmai képzésüket már régen megoldottuk és folyamatosan tartjuk ....
ezek a tenyésztők nem nyafognak, hanem megkérdezik....miben segíthetünk??...még a kezdők is ajánlottak segítséget, el is fogjuk fogadni tölük és épülésükre használjuk...
ezeken kívül még sok- sok tennivaló van, amiben előre haladhatunk, csak időben el kell kezdenünk....én benne vagyok teljes mellszélességgel...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 2, 8:26 
Üdvözlök Mindenkit!

Nagyon örülök hogy egy ilyen témával gazdagodott ez a fórum itt mindenki kibeszélheti a szörnyűséges dolgokat tapasztalatokat amelyekkel találkozik! Én nem nagyon tudok hozzátok hasonló (akit esetelegesen megbántok a "tegeződéssel" attól elnézést a tisztelet attól még megvan mindenki irányában!) több évtizedes múlttal rendelkező tapasztalatokat felsorakoztatni mivel röpke 2ésfél éve tartok madarakat és csak másfél éve vagyok tag a Pannóniánál! Tavaly májusban a Gyerkó Tibi pontosan erről kérdezett mindenkit hogy álljunk elő ötletekkel milyen módon tudnánk a standard hullámospapagájt népszerübbé tenni! Voltak teljesen jó ötletek de arra viszont nem született válasz hogy ki fogja eladni az egészen jó madarát versenyképes áron a már említett "monori 400assal szemben! Hiszen ők se azért hozzák akár a százezres madarak állományjavítás céljából hogy utána poton pénzért adja el a szaporulatot azt hiszem érthető! Amíg nincs egy elsöprő tanulmány oktatás ismeretterjesztő szakirodalom vagy bármi más amivel a gyerekek szülők érdeklődését felkelthetjük addig hiába kiabálunk szerintem! El kell érni valóban azt hogy egyre több lakásban legyenek díszmadarak! Én gyemekkorom óta szerettem volna de nem engedték mire kereső személy lettem arra lettek és olykor kegyetlen volt minden akire azt hitte az ember hogy jót akar abban csalódott a legnagyobbat! Én a mai napig nem adtam és nem is fogom eladni az első madaraim és mindig őszintén beszélek a korukról! Sajnos a kupecekből áll ki a világ én is megjártam de tanultam belőle már csak ritkán próbálnak csőbe húzni és nyilvánvalóvá vállt hogy gyűrű nélküli madarat nem veszek meg! Jelenleg szinte csak ilyen madaraim vannak hiszen a saját állomány még csak most lesz tenyésztésbe állítva de az első madaraimnak ennyi tisztelet kijár hogy nem válok meg tőlük amíg a halál el nem választ! :) Szóval ismerek sok olyan embert aki árul standard hullámost mondjuk Kanizsán és semmi köze szegény madárkának a COM által előírt standardhoz! Az ára mégis 1500-2000 Ft aki nincs tisztában azzal hogy milyen is egy egészséges madár milyen körülmények között kellene tartani őket mit kellene enniük stb az mi alapján vásároljon?!Én sajnos pl csak egy minimumot tudok adni nekik mert mindössze 8nm-en madarászgatok de igyekszem! Étrendben lágyeleségben azért törekszek a minőségre nálam a 800Ftért vásárolt hullámos is Orlux lágyeleséget kap ezért is nem vásárolnak tőlem a kereskedők madarat mert a kupecek előadták nekik hogy én mindenféle csodaszerrel teletömöm a madaraim eladom nekik és egy hét múlva felfordulnak hát ilyenek az emberek nálunk Kanizsán zömmel!! idén szeretnék viszont komoly madarakat vásárolni ezek egy részét már lefoglaltam! De az adott témára visszatérve ez a honlap nagyszerű és ha nekem az induláskor ennyi segítőkész ember adott volna tanácsot mint amennyien itt vannak akkor egészen biztos előbbre tartanék! A mai virtuális világban elengedethetelen egy ilyen adatbázis mint az IDRE! Kellőképpen favorizálva ez lehet a madarászat megmentője! Azt kell az emberek tudomására hozni hogy miért jobb zártgyűrűs madarat venni és madár madár között micsoda különbség van! Ez a lényeg szerintem! Majd még folytatom ha nem bánjátok de most már illene dolgoznom is kicsit! Szép napot mindekinek!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:24
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO