Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 17:50 
Hoppá!
Én nem azt írtam, hogy az elnöknek kell könyvelnie, hanem éppen fordítva. Azt, hogy szakembernek KELL!!! Azt pedig nem értem, hogy ki beszélt itt a Lajosról? MDOSz. elnökéről volt szó!! A mérlegképesről meg annyit, hogy gyakorló közgazdasági vezetőről van szó.(?!?!)
Amúgy kb. ekkora "felzúdúlásra" számítottam. Ez a jó, senkinek sem kell csinálni semmit, abból nem lesz baj!!!
Már az ajánlatom nem is ÉL. (sajnálom!)
Egyik fórumon megkérdezték tőlem, hogy mit tettem én az "asztalra".
A válaszom az, hogy mit kéne még tennem, mikor minden az asztal alá kerül. (A szemét kosárba!!)
Kérdezte tőlem az, aki tehetne, de még nem tudok róla, hogy tett volna valamit, ami látványos lenne. Igaz, hogy egyszerűbb helyeselni, csak az a baj, hogy az még sohasem vitte előrébb a "világ dolgait."
Amikor valóban felkészültem arra, hogy hatékonyan tegyek valamit, rá kellet jönnöm, hogy oda kell ...., ahonnan eszek. Ettől már én besokalltam.
Na nembaj, elleszek én így is, így legalább sosem b...k el semmit.
:95:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 17:43 
Üdvözöllek titeket!

Én mint laikus kezdő tényleg szinte mindenben egyetértek veletek!
Nagyon jó elgondolás a meghívásos verseny hiszen mondjuk a kezdőknek (mint én) lehet mindjárt egy kitűzött cél hogy egyszer engem is meghívjanak!
Lajos bá az én regisztrációmról még nincs hír esetleg?
A fiatalokban és kezdőkben szerintem aki komolyan gondolkozik a tenyésztésről szeretné tudni mi is az etalon a standard ezért is értem mondjuk Zottan-t aki ugye azt sérelmezte hogy néhol nincsen részletesen lebontva egy bíráló lapon mire hány pontot kapott a madara így nem is tudja hogy esetleg jövőre min kellene neki változtatni a madarán! Szerintem a tagdíj emelés nem rossz ötlet írom ezt úgy hogy a fizetésem nem éri el az átlagot és nem is egy több tízezer forintos tagságra gondolok de szerintem akkor sokat ér az emelés ha van utána látszat ahogy már előttem szóló is írta!
Az általam tartott madarak standardja engem is persze érdekelne még idegen nyelven is akár és ezért vállalná is az ember a tagdíj emelést is!
Amúgy a problémák sokkal mélyebben erdenek egyre több olyan emberrel találkozni akit akár már többször is megvezettek átvertek keresekedők pénzhajhászok és ez manapság a túlnyomó többség! Lépten nyomon találkozni olyan megjegyzésekkel hogy "neked ez megéri?" válaszom az hogy nem márcsak azért nem mert rengetegszer átvertek mindenféle madárral mire megtanultam melyik utat járjam! következő "akkor miért csinálod?" Mert szeretem a madarakat a természetet jó nyomon követni egy kis élet fejlődését...stb Nekem eddig ez nagyon fontos volt és nem számított milyen madárról van szó! De most lépek egyet előre és (remélem nem esek hasra) vettem olyan madarakat amelyeknek már van tenyésztői értéke el lehet indulni esetlegesen a fiókáikkal egy kiállításon!
Én mindenkinek azt tanácsolom hogy keressen fel szakembereket nézze meg mi hogyan történik és előbb készüljön fel a madártartásra és csak utána vásároljon madarat!
Irományom javarészt lehet hogy már nem is ide tartozik de azért köszönöm hogy elolvastátok...!!!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 15:44 
Szia Marcsi !

Azt hiszem félreértetted a dolgot Kuvik beírása nem nekem szólt...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 7:45 
Szia kuvik !

Na ezt vártam már, hogy valaki benyúljon már a lepedő alá.

Nos nem érek rá leírni a véleményemet, de nem marad el azt garantálom.

Annyit azért megnyugtatásúl, hogy 9o %-ban egyetértek veled, a szövetségi tagdíjnál már van ellenvetésem, mivel jelenleg nincs a szövetség részéről az egyesületek felé semmilyen visszajuttatás, vagy csak ritkán fordul elő, így ezt a lépést még korainak tartanám, de megfelelő kompenzálás esetén, pl. az MDOSZ-nél több mint fél éve meglévő COM standardok eljuttatása az egyesületek felé ( még ha idegen nyelven is ) már feltételezné a tagdíj magasabb szintre emelésének pl. tagságarányos befizetésének megvalósítását. Én szívesen propagálom ezt a témát, de csak akkor van értelme és az egyesületi tagság részéről támogatottsága, ha azt a többlet befizetést valamilyen formában érzékelik a tagjaik is, így már számukra is megéri a fáradozást. Pl: az éves költségvetési tervezet és annak időarányos megvalósulása olvasható lenne az MDOSz honlapján, vagy tényleg kapnánk COM bírókat az egyesületi rendezvényeinkre a szövetség közreműködése révén..és még sok - sok kicsi, de az érdekeinket segítő intézkedés is szolgálná ennek a javaslatnak a megvalósítását/megvalósíthatását. De addig nem hiszem, hogy valaki is felemelné a kezét, hiszen a többletet, majd neki kell befizetni az egyesület felé, illetve neki kell majd a közösségben végzett munkája során előteremteni, ezt pedig a jelen müködés alapján nem tartom kivitelezhetőnek. Az sem igazán serkentő, hogy az önnálló egyesületek elszámolása saját jogon áttekinthető a szövetséghez tartozó csoportokról meg csak részinformációt sem kapunk, nemhogy a pénzügyi elszámolásukba némi betekintést.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 4, 4:49 
Sziasztok!

A napokban a színkanáris topikban oda nem illő dolgokkal folalkoztunk, és most szeretném helyére tenni a dolgokat.

1)Etikai kódex: -Annak idelyén H. Zsolt felvetette az etika kódex fontosságát, ami aztán szépen befulladt, -pedig igaza volt, -csak szerintem nem így kellett volna hozzá kezdeni. Szerintem ezt úgy kéne megközelíteni, hogy egy ilyen kódex olyan legyen, mint mondjuk az "Úttörő 12 pontja" volt. Rövid, tömör, érthető, és mindenki számára világos. Ezt a szövetség berkein belül gondolom megoldásnak, és aki tagjává válik azokra vonatkozna.(És senki másra, aki nem vállalja a szövetségi tagságot.Kereskedőkre meg végképp NEM!)

2)Verseny szabályzat:- (Én a következő szempontokat javasolom)

-A szabályzat egyértelműen határozza meg, hogy milyen tipúsú kiállítások lehetnek, és azok teljesítésének melyek a kritériumai
.
-Rendezni kell az egységesítés elvét, a pontozások egységesítését, melynél irány adónak kell lennie a COM szabályoknak. (Ez egy nehéz kérdés, hiszen nincsenek COM minősítéssel rendelkező bíráink.Talán az elindított bíróképzés némi"gyógyír lehetett volna, de már ezt igyekeznek "megtépázni", mert biztos "fáj" valakinek(valakiknek), hogy valaki megint jót akart, és dolgozni is akart. NA EZ NÁLUNK NEM SZOKÁS, csak a h...nek.)

-Valóban rendezni kéne, ebben a szabályzatban, hogy az elért eredmények honorálva legyenek. Ezt éves szinten ( valaki elvállalja, és összegyüjti) lehetne vezetni, és minden évben közzé lehetne tenni (mondjuk a neten, mondjuk akár én is) , hogy egyes tenyésztők hogyan állnak. Ez előfeltétele lenne egy esetleges "tenyésztő cím" visszavezetésének(!!!).(Melyet szerintem(!!!) át is kéne nevezni.)

-Itt kellene foglalkozni azzal,hogy az egyes tipusú kiállításokon, az elért eredményt hogyan kelljen elismerni. Itt kéne foglalkozni azzal, hogy pl. a szövetség bajnokságán milyen címet lehessen kiadni, és azt valóban le kellene védeni. (Rangra egy dolog csak így emelhető!!)

-Itt kellene rendezni, hogy ki (kik) indulhatnak a különböző szintű veresenyeken, és milyen kritériumoknak kell megfelelni a kiállítónak, és a benevezett madarának.(Itt kellene előírni, technikai előírásban, hogy a madár gyűrűzése, egyáltalán a bemutatása milyen szabályok szerint történhet.)
(TUDOM, hogy ezek mind "kényes" dolgok akkor, amikor lasszóval kell fogdosni a madarászokat egy-egy kiállításra, és könyörögni kell neki, hogy ugyan nem-e jönne el a kiállításra(?!!!), mint kiállító.)

-Le kellene ÍRNI, hogy egy-egy versenytipus megrendezéséhez milyen kritériumokkal lehet nekivágni. (NEM értek vele egyet, hogy egy versenyt "családi válalkozásba" adjunk ki, még akkor sem, ha az ötlet jónak "látszik".) Ezzel nem akarok megsérteni senkit, de ehhez egy "kis" háttér, és szervezési tapasztalat szerintem szükséges.(Itt speciális tapasztalatra gondolok, melyek egy-egy kiállítással kapcsolatban felmerülnek.)

3)Szövetségi tagdíj:

-Azt gondolom, hogy ebben is lépni kellene, hiszen a "közteherviselés" messzemenően nem arányos. Tudom, hogy nem egyszerű a dolog, de meg kellene oldani. Szerintem erre jó lenne a regosztrációs megoldás - csak az is el lett szúrva a jelenlegi formában. (Erre is kitérek). Szerintem a tagdíj mértékének tükröznie kell a tagszervezet létszámhelyzetét.(!)

4)Szövetségi tagság, regisztráció:

- Az alapszabály értelmében a MDOSz.-nek tagnyílvántartást KELL vezetnie a tagjairól. (Az egyesületekről, vagy azok tagjairól(??????), mert a szövetség tagja az egyesület, és az egyesületen át válik taggá a személy.)Én úgy gondolom azonban, hogy a szövetségi egyéni regisztráció lenne a megoldás továbbra is, csak nem a jelenlegi "módszer" szerint. (Az egy kissé "furcsa", hogy egy regisztrációs "eljárásra" már lassan több évet kell(!!!!) várni. Amikor ez bevezetésre (bevezetésre????) került, én akkor is elmondtam, hogy miért nem fog jól működni, csak akkor is h...nek néztek. Miért kell mindíg újjat kitalálni, amikor jól működő példák vannak.(Csak azért mert azt nem "ÉN" találtam ki. -Tipikus magyar "ÉN" effektus.)

4)Szövetségi vezetés:

-Sajnos nem tudok egyetérteni bizonyos dolgokkal a feladat elosztásban, már ha beszélhetünk ilyenről- mert számomra a legeklatánsabb példa a szövetség pénzügyi, "gazdasági" tevékenysége.
Nemszeretném, ha valaki bántva érezné magát, de finoman fogalmazva is furcsa számomra, hogy a szövetség gazdasági részét a szövetség elnöke végzi. Szerintem ez összeférhetetlen, mert ezt az elnökségben mondjuk(!!!) "gazdasági alelnök" végezhetné. (SZERINTEM!! Lehet, hogy ehhez is h.. vagyok, de például a mi kis sz..s egyesületünkben is egy mérlegképes végzi, és nem az elnök. (Mert Ő ÉRT hozzá!!!) (Az igaz, hogy a balhé az elnöké, de neki meg kell bíznia a másik SZAKtudásában.)

Kérem, hogy senki sem "lektorálással" legyen elfoglalva, mert nézzen az "órára" és rájön, hogy ezt mikor írtam, és a lényeg különben sem az, hanem, hogy "hol is tartunk mi?".
Tudom, hogy kiktől várhatok reakciókat, de remélem sokkal többen fogják ezt elolvasni, mint reagálni, mert az a gyanúm, hogy legtöbben ezt az egészet csak kritizálni tudják. (Lehet, hogy részemről is megkapom ezt, hogy én is csak kritizálok, hiszen ezerszer megkaptam már, de ha segíteni akartam, sajnos mindíg saját magam vágtam "orrba". A segítség az "mindíg gyanús", mert ott a kérdés: "-Mit akarhat ez már megint?" El sem hiszik, hogy létezik olyan ember aki segíteni akar.(!!!) Jó páran a "jók" közül bizony már ezért távolodnak el egyre messzebbre az "ügytől".(SAJNOS).

Sokmindent szándékosan nem írtam tovább, mert tudom, hogy a magyar ember nem szeret "litániákat" olvasni , és ez csak nekem nem hosszú. (Bár tévednék!!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 13:56 
carduelis írta:
Szia Balance! Természetesen nem bántottál meg ,de azt hiszem akikre én gondoltam azoknak az értékitéletükkel én nemtudok azonosulni. Persze az én véleményem is csak egy vélemény. Itt mindig elkezd valaki valamit és az edig elért eredmények sutba kerülnek. Nézd el tudatlanságomat ,hogy még mindíg nemtudom mitől lennék minőségi madarász, ezért tettem fel a kérdést. üdv:KL


Szia Carduelis! :)

Bocs, hogy eddig nem írtam, de átmenetileg nincs most otthon Internetem...

Persze, én is tudok, ismerek olyan dolgokat, vagy embereket, amivel/akikkel nem egyezik az értékrendem. Próbálom Őket is megérteni és elfogadni ennek ellenére, hisz Velük is színes a világ, Ők is tanítanak és példát mutatnak azoknak, kiknek szükségük van rá. :)
Csupán én nem mélyedek bele azokba a dolgokba és kész. :wink:

Vannak dolgok a munka terén (gondolok itt az elkezdett és befulladt munkákra), amiknek nem jött el az ideje teljes körben, csak egyéni szinten. Mikor egyensúly lesz a kettő között, akkor érdemes tevékenykedni, szerintem.

Olvastad a DEK-et? :) Amennyiben úgy érzed, hogy madaraidat ugyanúgy tiszteled, mint saját Magad, akkor MINŐSÉGI Madarász vagy! :D
EHHEZ kell az ismereteket hozzáadni és úgy tevékenykedni, hogy eredményesebbek lehessetek a madárkákkal együtt. :)
Aki a madarait nem tiszteli, az legfeljebb hatékony mennyiségi termelő lehet, ami szintén egyfajta szinvonalat képvisel, ahogy azt Zsolt79 megfogalmazta lentebb.

Egy iskolában melyik a jó diák, az elsős vagy a harmadikos, esetleg a végzős? :roll: :idea:
Mindenkinek a saját szintjén kell helytállnia, végigjárva az utat.


Madárbaráti üdvözlettel, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 22:06 
Engetelmetekkel a megkezdett gondolatmenetet/eszmecserét átraktam ide, itt talán jobb helyen van.

Kedves Laci,

már miért ne lehetne minőségi madarászást folytatni anélkűl hogy kiállításokra hordanád a madaraidat, illetve COM bíró lennél?
Van aki ugye versenyre tenyészt madarakat, ez esetben a versenyen elért eredményei egyértelműen megmutatják hogy (az adott régióban) milyen minőségi madarakat tenyészt. Tehát egy kiállítás akár mérce is lehet, a bíró pedig a minőség mérője.

A minőségi madarászást sokféle oldalról meg lehet közelíteni illetve minősíteni de elsősorban a tenyésztő "belső igényességéből" fakad, ami nem jelenti azt hogy nem változtatható. Egy jó példamutatással szerintem sokmindenen javítani lehet még a legigénytelenebb tenyésztőn is, vagy épp elenkezőleg, egy rossz ráhatás "megronthat" másokat is.
Egy tenyésztőnek azonban már a megnyílvánulása és a viselkedése sokmindent elárúlhat a minőségi igénnyeségéről.

A te minőségi madarászásodat azok tudják megitélni, akik meglátogatják a tenyészetedet, akiknek eladsz madarakat a szaporulatokból. Az álltalad tartott fajok esetén már azonban maga a puszta tény hogy vannak szaporulatok is kivívhatják a tiszteletet és az elismerést.


 
  
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 15:51 
Szia Zsolt79! Tehát ha nem állítok ki, és nemvagyok COM. bíró még lehetek minőségi madarász? kössz:KL


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 14:16 
Szia Carduleis,

Nagyon jól látod, a "minőség" egy hosszútávon fenntartható különböző szegmenseket megcélzó filozófiai állandó.

Mire gondolok itt!

Ha bemész a Mekibe, tudod hogy mire számíthatsz.... akár Székesfehérváron akár Debrecenben veszed ugyanazt.

Ha Trabantot veszel az is egy "minőség" pontosan definiált keretek között megy a gyártás, és Te pontosan tudod mit veszel.

Tehát a minőségi madarászat, önmagában egy nagyon tág gyűjtőfogalom,
amelynek az egyik szegmense lehet a "mercedes" a másik a "trabant" kategoria.

Ha valaki hosszútávon kizárólag nagybani eladásra tenyészt madarakat, gyűrűzés, vérvonalvezetés nélkül, és azt egy állandó színvonalon teszi, az IS MINŐSÉGI MADARÁSZ, ugyanis pontosan meghatározott keretek között műveli ezt.

Ha javasolhatom az IDRE célja olyan minűségű madarak tenyésztése, melyek kiállíthatók.
Tehát "KIÁLLÍTHATÓ MINŐSÉGŰ MADÁR"
Ennek a feltételei azt gondolom elég pontosan definiáltak.

Ha nem megfelelő helyen, táplálékkal, gyűrű nélkül tenyésztik automatikusan kiesik ebből a minőségi kategóriából......


Zsolt


 
  
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 12:59 
Szia Balance! Természetesen nem bántottál meg ,de azt hiszem akikre én gondoltam azoknak az értékitéletükkel én nemtudok azonosulni. Persze az én véleményem is csak egy vélemény. Itt mindig elkezd valaki valamit és az edig elért eredmények sutba kerülnek. Nézd el tudatlanságomat ,hogy még mindíg nemtudom mitől lennék minőségi madarász, ezért tettem fel a kérdést. üdv:KL


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 11:59 
Szia Carduelis! :)

Ajaj, nagyon kényes vizekre eveztél... :roll:

Sose feledd, hogy azok az emberek akikről írsz, ők épp egy fejlődési utat járnak be, aminek a végén mindenki tanul. Azt se feledd, hogy Te is és én is járhattunk már hasonlóan más területen. Biztos mi is tettünk életünkben rosszul dolgokat (és fogunk is! :idea: ), holott szentül meg voltunk győződve, hogy ez, vagy épp az szolgálja érdekeinket, vezet eredményre.
Aztán jött a lecke, a tanítás az élettől, utána pedig "helyrerakódtunk".

Aki az igét akarja hirdetni, tegye. Aki bort iszik és vizet prédikál, az tegye!
Mi pedig eldöntjük, hogy miben akarunk résztvenni, ez tartozik ránk.
Úgy vélem, a tisztelet ott kezdődik, hogy képesek legyünk azon embertársainkat is tisztelni, akik nem így viszonyulnak felénk. Ők is léteznek, tanítanak a maguk módján, példát szolgáltatnak erre, vagy arra... Ők is változnak, fejlődnek, mint bárki más!

Aki szeretné megismerni érdemeid, tapasztalataid, sikereid vagy kudarcaid, annak biztos lehetőséget adsz rá, gondolom! :) Nos, én úgy gondolom, hogy ezzel kéne foglalkozzunk mindnyájan. :)
Én is látok rossz példákat a madarászat során például, de jót is! :idea:
Én igyekszem az általam jónak vélt dolgokat népszerűsíteni, megismerni és megismertetni mással is. Akit érdekel, megnézi, kipróbálja. Akit nem, azzal nem foglalkozom, hisz nekem is véges az időm és erőm. Nem szeretnék Istent játszani és ítélkezni, de van úgy, hogy muszáj állástfoglalni egy-egy dolog kapcsán. Véleményem kinyilvánítása során próbálom az előremutató dolgok igazát meglelni és nem azt az igazságot feszegetni, ami csupán az egómat simogatja. Nem mindig sikerül, de próbálom... :oops:

A qrvákból lesz a legjobb feleség! 8) Ami persze nem azt jelenti, hogy célzottan a kupiban keresgéljünk, de az élet mindig olyan dolgokat művel, amire nem is gondolnánk. :idea:
Amikor én úgy gondolom valamiről, hogy az 110%, rögtön kezdek gyanakodni, vizsgálni önmagam, meglátásom. Veszélyes a túlzott magabiztosság mert a totális tévedést rejtheti esetenként magában.

Remélem nem bántottalak meg, de én így tudok fogalmazni. Ne vedd egyetlen soromat sem kioktatásnak, kérlek! Csupán megosztottam a véleményem Veled! Nem vagyok sem tanár, sem más unikum! :lol:
Járom az utam, ténykedek, hibázom, tanulok, sírok és nevetek, mint bárki más ezen a Földön.


Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
  
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 11:13 
Szia Balance! Azért tettem fel ezt a kérdést mert egyre többet látom ,hallom olvasom hogy minőségi , és azt tapasztalom hogy hirdetői nem gyűrűznek nem igényelnek szakcikkeket, könyveket, komolyabb megmérettetésen alulmaradnak, tevékenységük státuszával nincsennek tisztába stb. miközbe hirdetik az igét ,és csak az Ő elképzelésük a minőségi. Engem ez zavar mert nem ismerik tevékenységemet eredményeimet, kudarcaimat ." Úgy gondolom, hogy ha szeretm a nőket nem feltéel ,hogy kupiba járjak." Remélem éted hogy mire célzok. üdv:KL


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 10:32 
Szia Carduelis! :)

Jól feltetted a kérdést! :idea: :wink:

Nehéz is válaszolni rá teljesen kimerítően és egyértelműen.

Mi emberek szeretünk minősíteni és kategorizálni, főleg saját érdekeink szerint és nem a teljes valóságot figyelembevéve!!! :idea: No, ettől nehéz igazán a kérdésed!

Mi (én) úgy gondoljuk (gondolom), hogy az a minőségi madarász és madarászat, aki a DEK szellemében teszi ezt. A DEK-ben leírtak nem újkeletűek, csupán legfeljebb a megfogalmazása. Nem egy olyan "törvény" amit ember talált ki, csak az evolúció, a természet példája, a tisztelet és önös érdektől lehetőleg mentes madarászatot szedi mondatokba megfogalmazva. Persze nem hibátlan biztos, de törekszünk arra, hogy minél jobban megközelítse azt. Alapja a madarak és önmagunk érdekeinek súlyozatlan tisztelete, úgy vélem. Célja az egységbe tömörítés, nem a "hittérítés", rábeszélés és kényszerítés. Célja továbbá a jövő nemzedék részére egyfajta útmutatás is egyben.

Arra a kérdésedre, hogy a minőségi madarászt, madarászatot kik döntik el és mi alapján, erre könnyebben tudok válaszolni: Ki-ki saját maga alkothat véleményt róla végülis, nomeg az eredményei hosszútávon igazolják, vagy épp az eredménytelenséget igazolják.
Mindenki saját tudása, célja és körülményei szerint tevékenykedik. Az egyik esetleg eredményesebb vagy stabilabb eredményeiben, mint a másik. No, ez dönti el végülis, nem maga az ember!

Aki másképp gondolja persze, tisztelettel tudomásulveszem, de én így vélekedek ezekről a dolgokról. :)

Remélem, találtál számodra értékes üzenetet a "magyarázatomból". :)

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 8, 9:07 
Szervusztok !

Az anyagot be kell vinnem a számító gépbe, mivel nagyon rossz minőségű a kézírás, egy pár napot igénybe fog venni az átírása, mivel más sürgős írnivalóm / egyesületi munkaterv, beszámoló, szakanyag a DM- nek, levelek, stb.../ és egyéb fizikai dolgom is akad az utazás elött, ezért elnézést kérek a késöbbi küldésért..
Ez az anyag a bíróképzés anyaga, mely minimális térítési díj köteles a beszerzési és fordítási költségek miatt, de azt nem hiszem, hogy bárkit is letaglózna az ára.

Egyébként most a Belgiumi világkiállításon szerzem be a legujabb standard leírásokat is, úgyhogy lesz végre lefordítani való anyagunk, bár ez is zsebbe nyúlós téma, de megoldjuk valahogy....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 7, 13:12 
Lajos bá! Ha e-mailben át tudná nekem is küldeni a rizspinty standardot lekötelezne nagy segítség lenne a jövőmre nézve!


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 6, 20:01 
Kedves Lajos!

A rizspinty standard engem is érdekelne, megköszönném, ha hozzám is eljutna valahogy.
Az IDRE-re nem lehetne feltenni, hadd okuljon a jónép?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 6, 19:44 
Szia Sanyi !

Nekem Szerb fordításban vannak meg a COM standard-ek könyv alakban
jelenleg K. Csabánál van tanulmányozásra.
Ebben a könyvben minden madár szerepel, mely COM által elismert és standardizált faj, kivéve azokat, melyeket az elmúlt évben F2-szekcióból átminősítettek az F1- es szekcióba.
A rizsek Magyar fordítása is megvan, azt átkűldöm a napokban. Kedden, vagy esetleg szerdán.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2008 jan. 8, 9:09-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 6, 19:29 
Szervusz Lajos

Természetesen a rizseidnek kinnt a helye a világkiállítosan, remélhetőleg ott is 90 pontosak lesznek, de ha van rizspinty, vagy bármilyen COM standard-ed, légyszives küld el nekem (Tudtommal egyszer már megérkeztek az országba, ám hollétükről senki nem rud semmit)

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 6, 19:04 
Huhhh.. akkor ne vigyem ki most 17 - én a Belgiumi világkiállításra a Karcagi mínősítőn COM bíró által 9o pontra minősített, és az Országos bajnokságon is 9o pontot elért rizseimet ?
Lehet, hogy leégek velük.......

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 6, 18:30 
Üdv Kynyoo

Természetesen senki nem ítél el azért, hogy esetleg kevesebbet tudsz egy adott fajról, hiszen nem is régen foglalkozol vele. Mentségedre legyen mondva, nálad sokkal tapasztaltabb tenyésztők sem tudnak többet nálad! Két év viszonylag még kevés idő, így persze hogy nem tudhatsz mindent. Megróni a "tudatlanságodért" csak akkor lehet(ne), ha nem tennél meg mindent lehetőségeidhez mérten, nem olvasnál, nem kérdeznél minden kérdésednek utána.
A legeslegnagyobb probléma hogy nem csak te, de gyakorlatilag senki sem tudja itthon hogyan is néz ki egy kiállítási rizspinty, hiszen nem láttuk a COM standard-jét. Nagyon bízom benne, hogy még e hónapban megérkeznek a standard-ek Magyarországra (dolgozunk rajta).
Olvass el mindent a fajról, keresgélj az interneten, érdeklőd, és persze tenyéssz, és nagyon gyorsan választ kaphatsz a kérdéseidre. És ami a legfontosabb: sohse szégyeld megmondani, hogy az adott témában még nincs kellő jártasságod, tudásod (előbb-utóbb lesz) mert ha úgy teszel, mintha lenne, magadat is lejáratod, plusz a nálad is tudatlanabakat nagyon-nagyon megvezeted.
Sok sikert a rizsekhez, és remélem egy-két éven belül "lesöpröd" a többi tenyésztőt a kiállítási rizseiddel!

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 14:29
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO