Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 28, 15:33
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Harka
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 22, 14:52 
Kedves Lajos!

Adataimat kérésednek megfelelően elküldtem.
Ahogy időm engedi hozzászólásaimat "sűrítem".

Segítséged kérem abban, hogy hol tudok vásárolni jó minőségű, szabványos gyűrűket.

_________________
üdvözlettel: st.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 22, 11:55 
Szervusz Tamás !

A tagságodnak nincs akadálya, de a hozzászólásaidat ne ritkítsad, hiszen - e honlap egyik célja a minél sürűbb és szorosabb kapcsolat kialakítása a forúmozók között. Ha meg képeket is raksz fel szinte meglátogatjuk a tenyészetedet, mégcsak, ha virtuálisan is.
Néhány adatodra azért szükségem van, amit az avikultura@t-online.hu E-mail címre légyszíves megküldeni.
Név, lakcím, email cím, telefonszám, és jelenleg mely egyesület tagja vagy, illetve tagja kívánsz lenni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 22, 11:45 
Szía díszmadár !

Ennek a kérdésnek éppen az lenne a lényege, hogy ki - miképpen vélekedik a rizs tenyésztéséről, netán törzsállományt alakítana ki, vagy eltérő véleménye van a rizsek tartásáról.
Ha én kezdem itt a rizsázást mindenki, vagy többségetek nem fog véleményt alkotni, legalábbis ezt tapasztalom. Ezért lenne jó, hogy bármit amit tapasztaltatok, vagy helyesnek tartotok az közzé tegyétek és szépen elcseverésznénk rajta és nem csak olvasgatnánk, hanem mindenki okulására valódi tapasztalat csere alakulna ki.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 28, 15:33
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Harka
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 21, 21:54 
Sziasztok!

Egy új rizses lennék. Természetesen ha felvesztek a klubba. Ígérni csak annyit tudok, hogy tetszeni fognak a rizsek, és ritkán fogok hozzá szólni.
Rizsek mindig is tetszettek. Úgy döntöttem, hogy a jelenlegi madárállományomat fajgazdagság tekintetében leszűkítem, és egy jó kis állományt rokok össze rizsekből, kitartó türelemmel. Ez szerintem jelenleg egy nehéz feladat. Célom, hogy minőségi madarakat szerezzek be, majd azt követően rakom párba őket. Nem akarom elkapkodni. Tavasszra építettem egy kinti röptéd, csak össze kell szerelnem. Kolóniában szándékozom tartani őket.

Jelenlegi állományom a következő:
- 2 db izabell-crém (egy jó barátomnak köszönhetően). Nagyon szép madark!
- 2 db ezüst madaram is van. Itt az egyiknek van egy kicsi fehér torokfoltja, de küllemre szépek.
[i]A minősítést persze nem egy hivatalos bíró készítette, de nekem akkor is szépek.[/i]

_________________
üdvözlettel: st.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 21, 9:10 
Sziasztok,

Nálam a minap repültek ki a fiókák, két fészekaljból összesen 9 egyed.
Ebből 2 fahéj és 7 normál színű. Folyamatosan figyelem a fejleményeket, majd igyekszem képeket is csinálni…

A fészekanyagnak nálam a durva fűszálak (sás) illetve a kukorica csuhély vékony csíkjai váltak be…


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 19, 9:23 
Szia Lajos! Ha elsőnek Te írtál volna a témáról, talán jobban beindultak volna a tagok is a kérésre :lol:

Nyáron került hozzám 9 pár rizspinty. Ebből 4 pár vadszínű ivarérett. A többiek idei tavaszi fiatalok. Mivel többetektől hallottam, hogy a rizseknek van egy őszi költési időszaka is, ezért augusztusban tettem fel 10 darab odút a röpdébe /hullámos odúk egy magaságba/, ahol kanáriakkal, mexikói pirókkal, törpefürjjel vannak együtt.
Az odúfelhelyezést követően elkezdtem a lágyeleség adagolását. A lágyeleség nálam áll : főtt tojást, rovarmix, mák, darált keksz, darált dió /kevés/, szezámmag. A zöldet külön kapják: általában répa, fehérrépa, zeller reszelve, alma, saláta, tyúkhúr, kákics, répalevél, sóska, spenót. Ezekhez férek hozzá megbízható forrásból. Nyáron kaptak rügyes fűzfaágat is.
Az odúkat hamar elfoglalták a párok. Előszeretettel használták /90%/ fészeképítéshez, a Nagylevelű pálmalilom /Yucca filamentosa/ elszáradt leveleit, melyeket 0,5-1 cm-es csíkokra tépve, 20-30 cm hosszúságban kaptak meg. Ezenkívül széna, kókuszrost, gyapjú, szalma, tujaágacskák is rendelekzésükre álltak. Az ivarérett párok hozzá is kezdtek a költéshez. 3 pár tojt le 4-5 tojást. mindhárom fészekben 2-2 fióka kelt ki, s a szülők szépen nevelték őket. Ők már is ki is repültek, mint a korábbi fotóimon látszik. Az egyik pár , mely elsőnek tojt le, második költésbe fogott, 7 tojást tojt, ebből a tegnapi napra már 5 ki is kelt. A másik három pár a hét elején látott hozzá a 2. költéshez, 2-3 tojás van alattuk.
A röpdében jelenleg 12-15 fok van éjjel is, nappal ha süt nap 20-22 fokra melegszik.
Túl sok tapasztalatom még nincs velük kapcsolatban. Ha ez a 4 fészekalj lemegy leállítom őket, az odúkat leveszem, s tavaszig pihenőt tartok nekik. Mivel a fiatalok kevesen vannak, még jó darabig, akár tavaszig maradhatnak a röpdében a "nagyokkal".
Hát egyenlőre ennyi. Jó ötleteket , tippeket várnék! Ha valami nagy baromságot csináltam szóljatok!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 19, 9:06 
Mi van klubtagok ? Nem működik a billentyűzet? :23:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 15, 18:03 
Megkezdödőtt a rizspintyek felkészítése a tenyésztési időszakra.

Ki hogy fogott hozzá, hogy csinálja?
Lehetőleg részletes leírásokat adjatok, hogy mindenkinek jusson valami új. :45:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 15, 17:53 
Szia Zsolt !

Jobbra fent az első sorban találod a csoportokat bal kikk rá, majd a görgetővel keresd meg rizspinty klubot, ujra klikk és klikk az "információk a csoportról"
Ott találod a neveket. A tiédet is !!!!!!!!!!4

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 15, 12:27 
ckuzmos írta:
Sziasztok,

létrehoztam egy Rizspinty Klub csoportot. Megtekinthető a csoportokban...
Ha valakit kihagytam volna a tagságból, sikítson...
:05:


Szia!

Ez merre van, nem találom:(
Tehát a Rizspinty Klub tagnévsorát, elérhetőségeket keresnék.
Köszi


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 4, 13:34 
http://www.rizspinty.lap.hu
Jó böngészést!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 3, 22:18 
Szervusz Lajos, szervusztok Többiek!
Ami igaz, az igaz eltüntünk egy kicsit, mert a kiállítás után következtek a dolgos hétköznapok. A madarak felkészítés alatt, sajnos eggyel kevesebben, mert az egyik izabell rizspinty két nappal a verseny után lefordult. Külsőre semmi elváltozást nem láttam rajta, de miután kézbe vettem éreztem, hogy határozottan kitapintható a mell csontja. Nem tudom mi lehetett az oka, mert a versenyt követöen egy nagy közös röpdébe került a kiállított madarak mindegyike, és ugyan azt a takarmányt kapták mind. Tehát ez van. Lassan kapják a fészket a tenyészetbe fogott párok és várjuk a fejleményeket.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 3, 18:48 
Sziasztok!
Véleményeket várok a következő két készítményről.
Vitamin plus V.
Kondi csepp.
Most csak ezekhez tudok gyorsba'hozzájutni.
Az "E"vitaminos cuccokra csak kitágúlt szemekkel reagáltak a bótosok.
Üdv.: mindenkinek Péter.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 8:58 
Keresem Katicát és Tangarát a Karcagi szemle óta eltüntek !!!

Kitud róluk valamit ???????, :46:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 8:54 
Kedves Zsolt !

Köszönöm minden résztvevő és szervező nevében az elismerést, remélem másokat is megmozgatott a szemle és jövőre jelentkezni fognak a madaraikkal.

Addig is a klub szakmai oldalát erősítjük fel. Előkészületben van egy országos vérvonal törzskönyv felállítása és az ehhez szükséges adminisztrációs lapok elkészítése. Hamarosan felkerűl a honlapra az is.
Addig is jó munkát a rizses tenyészetőknek.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 8:43 
Kedves Lajos!
Köszönöm a kiegészítést, így teljes már a beszámoló!
Gratulálok mindannyiotoknak a szép eredményhez! :salut:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 8:25 
Szia Díszmadár !

A rizspinty szemlén 3 színkategóriát állítottunk fel és nem a versenyzés, hanem a tenyésztői munka értékelése volt a fő célkitűzés. Színkategóriákban : vad, fakó, ezüst-pasztell és különlegességek voltak.

A felkérésemre a bírálatot különlegesen szígorúan vették a bírók, mivel célunk a legfejlettebb nemzetközi elvárásokhoz igazodó "egyed" szemle volt, amit különösen szigorú pontozással biztosított a bírói team.
Szakvéleményük szerint a 87 és ez felett pontot kapott madarak a világkiállításon is megállják a helyüket és esetleg még jobb pontszámot is kapnának egyes madarak, mint amit most kaptak az értékelésnél.


A színkategóriákban 5 db 89 pontot elért madár volt.

Tenyősztőik neve : Fazekas József (1) Küzmös Csaba (1) Pataki Viktor (1), és jómagam (2).
Zárójelben a 89 pontot elért madár db. száma van.

88 pontot 16 egyed ért el.

Tenyésztőik neve : Prockow Katalin (1), Koós László (1), Pataki viktor (1), Domokos Gyula (1), Fazekas József (1), Imre istván (2), Eszteró Lajos (9)

87 pontot 24 egyed kapott.

Tenyésztőik neve : Imre István (5), Pataki Viktor (2), Küzmös Csaba (4), Prockow Katalin (2), Koós László (4), és én (7).

Különlegességeknél Somogyi László által bemutatott rizs x sirályka keresztezése 89/88 pontot kapott.

A szemle egyben a 2oo7 évi Országos bajnokságot megelőző kvalifikáló szemléje is volt, mely eredményeként a 87 és ez fölött elért pontszámú madarak az országos bajnokságon résztvehetnek és ott koronázzák meg a bajnokot. :37:

Remélem sokan köztük lesznek :20:

és ünnepelhetnek. :83:

Sok sikert a versenyhez.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 22:39 
ckuzmos írta:
Sziasztok
Eszteró Lajosnak köszönhetően felkerült a honlapra Az IDREnet rizspinty klub 2007 szeptemberben tartott Karcagi szemléjének szakmai értékelése

A győztes madarak tenyésztőinek neve remélem nem titkos :76:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 21:40 
Sziasztok
Eszteró Lajosnak köszönhetően felkerült a honlapra Az IDREnet rizspinty klub 2007 szeptemberben tartott Karcagi szemléjének szakmai értékelése


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 28, 11:08 
A fene egye meg :23: elszállt a Karcagi Rizspinty szemle értékelése :41:
Most várhattok mig újra írom :33: :84:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 11:49
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO