Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 27, 6:26 
Szia Zsolt !

Egyszerű a dolog körvonalazd a célodat 15 - 2o mondatban , írd le és küld el nekem és Csabának. Én ha a célok nem ütköznek a honlapunk vezérfonalával, máris engedélyezem. Csaba megteszi a megfelelő műszaki intézkedést és mehet a verkli.

Néhány fontos szempont :

- A klub tevékenysége illeszkedjen a honlap céljaihoz, :!:

- legyen mindenkor barátságos és segítőkész, :!:

- figyeljed a bejegyzéseket, javaslatokat, mindig kapjanak választ a kérdezők, :roll:

- legyen figyelem felhívó az új dolgokra, informácíókra, oktató jellege se szoruljon háttérbe, :idea:

- klub tagjait igyekezz bevonni az egyesületi életbe is : úgymint oktatási témakörök, versenyek, rendezvények, stb.

- különösen figyelj a hölgyek bevonására, a mozcsiknak szükségük van a szeretetre, :oops:

A többit találd ki magad.

Jó munkát és köszönöm a kezdeményezést.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 nov. 26, 23:21 
Kedves Lajos!

A Rizspinty Klub-hoz hasonlóan szeretnék indítani egy Csicsörke Klubot.
Mi lenne a módja?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 30, 22:17 
Az elfogadott tarka jellemzői :

egységes tónusú szürke és fehér tollak, de nem spricceltek. a hát középvonalától lefelé minkét oldalon szimetrikus rajzolatúak.
Ami nem ilyen az nem tarka hanem selejt színezetű madár.
Hát ilyet Én még nem láttam csak fényképen.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 30, 22:02 
Sziasztok !

A rizsek színeivel egy kis gond van, mert itthon nem igazán van egységes színmeghatározás.
Két fő sorozat van jelen pillanatban :

1. a szürke sorozat, / szürke, vagy vad, pasztellszürke, ezüst szürke, pasztell ezüstszürke, stb........./
ebben a sorozatban teljesen fekete szín is van....
2. a fakó / mely korábban izabell volt/ és enek tónusbeli változatai.....
Fakó, pasztell fakó, ezüstfakó, pasztell- ezüstfakó......
de van még fehér inó..... fehér fakó-inó.....

Magyarosított nevek sorozatba állításával ezidáig még nem foglalkozott senki, vagy csak részmegoldások születtek. Valószínű, hogy ez ránk vár hiszen jelenleg a klubtagoknak van ebből a fajból a legtöbb színváltozatuk. Ezért aztán adódik a feladat, hogy sorozatot állítsunk fel a magyar elnevezésekből. Természetesen igazodni kell a COM által használt nevekhez, de ott sincs jelenleg még minden szín elfogadva.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2007 okt. 30, 22:28-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 30, 21:49 
Szia Csicsörke !

Köszi a Tangara üzenetét vettem.

Ilyen rövid idő alatt 1-2 pont nem érlelődik sajnos.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 30, 21:46 
Szia Zsolt !

A pü. nem érkezett meg !!!!!!!

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 30, 21:22 
Helló Gyula!
Köszönöm vélaszod, az oldalt már nézegettem,de kétségeim voltak (vannak) egyes színekben. Ezek szerint a párosítás ennél a színnél megengedett? Szeretném ha jól dokumentált madaraim lennének, ehhez pedig nagy segítség ha hozzáértő emberek véleményét figyelembe veszem.Ha a tarkáról pár sort tudnál írni ,szerintem minden rizsező szívesen fogadná. Mégegyszer köszönöm segítséged.
Üdv.: Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 30, 22:32
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 30, 12:50 
még...

a pontosan megegyező színváltozatok között a különböző neműek is eltérhetnek.

Tehát egy fészekaljhoz tartozó ugyanolyan madaraknál a kiszínesedést követően a tojók általában egy árnyalattal világosabbak, de ez nem minden esetben igaz!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 30, 22:32
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 30, 12:48 
Szervusz Zsolt!

Az angol oldalakon mindkettőt izabellának nevezik és azon belül mindkettőt krém színűnek.

A sötétebb barna színű madarakat pedig az izabellán belül fahéj színnel jelzik, de neked mindkét madarak krém színű. (a világosabb pedig különösen szép)

Az egyes színárnyalaton belül sok árnyalatnyi különbség van, ami abból adódik, hogy ezek a színek több génhez kapcsolódva öröklődnek, úgy mint mondjuk az emberi hajszín.

Remélem segítettem! A színárnyalatokról és a színek öröklődéséről az oldalamon találsz leírásokat (www.padda.mlap.hu)

Üdv!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 29, 22:49 
Szevasztok!

Lajosnak: -Küldtem privát üzenetet.

Lenne pár kérdésem.:
-Olvastam ezekelőtt,hogy nem lehet már 3,5-ös gyűrűt rendelni az évre!?
-A tarkában mi az elfogadott standard?
-A következő két madár között, van "némi" eltérés.Melyiknek mi a színe?
Ezek közül melyiket nevezik izabellának?
Kép
Köszönöm válaszaitokat!
Üdv.:Zsolt


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 29, 17:22 
Szervusz Lajos Bátyám!
Most beszéltem telefonon a Tangarával és általam azt üzenteti Neked, hogy sajnos nem tudnak eljönni a Lurdy-házas Magyar Bajnokságra rizs-költetési-, de főleg munkahelyi elfoglaltságaik miatt :cry:
bizony ezt én is sajnálom, mert például a karcagi díjkiosztó vacsorán a kellemes asztaltársaságuknak köszönhetően a kedves feleségem is jól érezte magát :D
én ott leszek a Lurdyban, keményen egy szem mozambiki csicsörkével, aki már megmutatta magát Karcagon is (88p), hátha öregedett már 1-2 pontot :D

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 29, 12:24 
És még valami az őszi költetéshez .............


a decemberig kikelt madarak a következő év novemberében biztosan a gyöztesek, vagy a helyezettek között vannak..... :20: ez sem megvetendő szempont annak aki versenyezteti is a madarait......

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 29, 9:26 
Szia Padda !

Még nem volt gyűrű rendelési felhívás, hamarosan megkezdjük.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 30, 22:32
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 28, 20:40 
Szervus Lajos!

Nagyon köszönöm a szakszerű választ!

Nem tapasztaltam, hogy a nyári meleg zavart okozna a költésben, de abban mindenképpen igazad lehet, hogy 2x2 jobb, mint 1x3. A következő szezonban lehet, hogy megpróbálkozom vele.

Más:

Csak most olvastam az Idrén, hogy a madaram harmadik helyezést ért el Karcagon. Nagyon büszke voltam és remélem, hogy Te tudsz valamit kezdeni a színével. Azt hiszem a legmegfelelőbb személynek adtam. Sok szerencsét hozzá!

Más:

A 2008-as zárt gyűrűk rendelésével kapcsolatban is érdeklődöm. Tavaly lemaradtam, de idén mindenképpen szeretném nálatok megrendelni. Lehetséges, hogy megint figyelmetlen voltam és már írtatok róla máshol, de kérlek írd le, hogy mikortól lehetséges megrendelni és, hogy milyeneket.

Válaszodat előre is köszönöm! Üdvözlettel; Csertő Gyula


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 26, 14:37 
Szia Padda !

A rizspinty már domesztikált faj, mely egy kissé alkalmazkodott a folyamatos szaporodáshoz, ezért aztán tulajdonképpen bármikor rávehető a fészkelésre, de nem szabad túlhajszolni.

Én két dolog miatt hagyom szaporodni összel is a rizseket :

1. A meleg nyárban a rizsek általában nem költenek rendesen, viszont a természet őszre fordulásával többségében nem szabadban tartjuk a tenyészpárokat. 15 - 2o C fokon tartva hamarosan beindulnak és
szaporodnak. Ezt a lehetőséget lehet kihasználni az őszi 1 fészekalj felneveléséhez, ami dec. közepéig lezajlik. Ekkor kapnak egy rövid 2 hónapos pihenőt és jön a tavaszi szezon, de legfeljebb 2 fészkelést engedek. Ezután megint jön a meleg és a madarak kedvükre pihenhetnek őszig. Ez a módszer jobban kikíméli a tenyészpárokat, mint az egyhuzamba való 3, vagy 4 szeri költetés, mint melyet Te is alkalmazol.
A végeredmény ugyanaz, csak kevesebbet dolgoznak egyszerre a szűlők.
Előnye, hogy a költési időszak egy csaknem állandó 15 - 2o C fok körüli hőmérsékleti sávba esik és megfelelő a páratartalom is. Ami viszont a nyári időszakban nem jellemző.

2. A helységeket évente két alkalommal újjítom fel és fertőtlenítem, ez a munka zavarná a kora tavaszi keltetést ezért aztán a köztes pihenőidőket használom ki a nagytakarításra, amikor nincs inkubáció.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 30, 22:32
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 25, 22:38 
Szervusztok!

Régen írtam, de azért folyamatosan olvasgattam a fórumot.

Bár én nem évtizedekben mérem a díszmadártenyésztői múltamat és tapasztalataimat, de olvasottnak tartom magam a témában, különösen, ha rizspintyekről van szó. Mindezt azért írom, mert a tenyészidőszakkal kapcsolatban folyamatosan meglepetések érnek, ahogy olvasgatom a fórumot.

Én az elmúlt években ahhoz tartottam magam, hogy kora tavasszal kezdem a költési idényt és a harmadik-negyedik költést követően, ami kb augusztusra esik, elveszem a fészkeket és kezdődik a pihenőidőszak. Nekem bevált ez a módszer és eredményesnek érzem magam, de azt látom, hogy mindannyian most készültök az újabb költésekkel és nem igazán értem.

Kérlek győzzetek meg, hogy miért jobb télen is költetni és mondjátok el, hogy a ti módszeretekkel, hogyan tartjátok az évi max 3-4 költést.

Mindenféle szarkazmus nélkül kérdezem mindezt és kérlek, ne hánnyátok a szememre, ha a fórumon már egyszer megindokoltátok ezt.

Üdvözlet mindenkinek és előre is köszönöm a válaszokat!

Csertő Gyula


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 23, 21:10 
Tangara írta:
Utána a lágyeleséget csak heti két alkalommal kapták. Tehát egyenlőre itt tartunk.


Szia Laci!

A lágyeleséget miért csökkentetteted le, ha még nem kezdték el a tojásrakást sem? Nem kellene még minden nap adni?

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 23, 20:31 
Szervusztok!
Ahogy a többi tagtárs, én is párba raktam a költésrebírható egyedeket, de eddig csak a fészekanyag hordásáig jutottak a rizspintyek. Az eddig párba rakottak a következők: 2-pár normál
1-pár ezüst
1-pár izabell
és 1-pár fehér.
A vataminozás a következő volt. Egy hétig NEKTON-E és FERTI-VIT adalékot kaptak a lágyeleséghez. Utána a lágyeleséget csak heti két alkalommal kapták. Tehát egyenlőre itt tartunk. Igaz mindezt a Karcagi bemutatót követően kezdtük el Katicával. Érdekes, hogy ugyanezt az eleséget kapták a többi párba tett egzóták / st.zebrák--Ugró Gyula bácsitól kapott két pár egyenlőre még semmi--, a nyársfarkúak-- ebből az egyik párnál már jövő hétre valószínü a várható kelés--, szalagpinty hím+ ino sirályka tojó-nekik plusz lisztkukaccal kiegészítve az étrend, de szintén csak a fészekrakásig jutottak az egy hónap alatt. Csaba volt itt és azt mondta lehet, hogy magas a hőmérséklet és emiatt van. Megpróbálom valamennyire csökkenteni, de ez egy régi távfűtésü lakás, és még egy akváriummal is kiegészül, így néha trópusi a klima odabent. Hát így indulnánk, ha van valami ötlet azt szivesen fogadjuk. Üdv Tangara


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 28, 15:33
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Harka
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 22, 20:20 
Kedves Lajos!

Az információk helyesek, köszönöm a segítséget!

_________________
üdvözlettel: st.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 22, 15:09 
Szia Tamás !

Adataidat megkaptam, már fenn is vagy a klubtagok névsorában.
Ugye a Horváth Ernő csapatának tagja vagy ? Ha igen akkor azt a számot írasd a gyűrűkre amit megadtam az e-mailben, ha nem akkor keress meg újra e-mailben.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 22:16
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO