Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 16, 22:43 
Mindenképpen, aki szóba jöhet, annak már említettem a klubot, az eredményesség az adott személyek hozzáállásán múlik... És bár egyelőre jelenleg csupán 2 pár rizsem van (igaz, régebben viszonylag népes tenyészetem volt belőlük), én is szeretnék a klubhoz csatlakozni. Email címem: z.herczeg@gmail.com . A karcagi kiállításról hallottam, reményeim szerint eljutok rá, bár elég nehézkes innét Győrből... :( Addig is minden jót!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 16, 20:02 
Ha ráklikkelsz a képre, nagyobb lesz és jobban látod!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 16, 19:29 
Szervusz Lajos!

Cisnáltam én is pár képet!
Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 15, 9:42
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Iváncsa
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 15, 10:56 
Üdv!

Lefényképeztem a rizspintyeim fejét és a csőr alatti részét,hogy megpróbáljam megállapítani a neműket (kezdő vagyok a szakmában és ezek az első rizspintyeim) és most megnézve mindegyiknek van kisebb nagyobb torokfoltja :cry: . Jó ez a klub, mindig megtudok valami újat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 15, 7:08 
Lajos küldött egy képet, így kéne kinézne kinéznie egy Standard vadszínű Rizspintynek:

Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 15, 6:02 
Szia Tangara !

Igen, így szelektálva elérhető a tiszta színben való tenyésztés, de ez egy hosszú folyamat több évig is eltarthat, mire biztosan kihozod a kívánt színt.
Sajnos a Magyar madarak döntő többsége "kutyulék" csak az üzleti szempontot figyelembevevő, minden tenyésztői cél nélküli madárgyártás, amely sokat romlott a faj standarjához képest. Ami a legnagyobb baj, hogy közel 1o év szorgalmas és szisztematikus tenyésztési munka után is előjöhet az utódokban. Ezért aztán érdemes jó külföldi párokat venni, mert hamarabb kapsz megfelelő törzsállományt.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 15, 5:14 
Szervusz Lajos!
Igen éppen erről van szó. Nekemis fejtörést okoz olyan madarat találni, amelyik tökéletes szinű, viszont most van pár darab amin nem jöttek ki a foltok. Szóval most hogyan tovább? Keressek idegen vérü és jó szinezetűt? Talán az olasz börzén lesz és ha az így kialakított párokkal megyek tovább, akkor egyre kevesebb lesz az esély a foltokra?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 14, 21:55 
Mindig a kiállított madarat nézik és bírálják. De törzstenyészetben már nem jó mert bármikor kijön a torokfolt a leszármazottakon.
Legbiztosabb, ha a felmenőkben visszamenőleg is foltnélküli a tenyészpár.
Hát ilyet nehéz találni és ezért kezdeményezte Padda is a rizsek tiszta tenyésztését.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 14, 21:13 
Szia Lajos!
Igen erről beszéltünk már, de ha a torokfoltos szülőknek a fiókái nem torokfoltosak az a COM szerint akkor nem hiba?? Mert ugye a kiállításon az adott, tehát kiállított madarat bírálják, nem a szüleit vagy a nagyszüleit.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 14, 20:47 
Sziasztok.

A torokfolt a COM Standard leírásban hiba.
De van egy idegen nyelvű honlapon ezzel foglalkozó anyag, de nem találom.
Azt még meg kell keresni, hogy mit írnak róla.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 14, 18:51 
Szia Gyuszi!
Nos, nekem is vannak olyan példányok amelyeknél előfordul, hogy van egy kis torokfoltjuk. De mint írtam, hiába van folt a szülőpárnál, a kikelt fiatalokon nincs sehol folt. Szerintem ha valamelyik egyednél látható a folt, vagy mindkét szülőnél, ahhoz, hogy 100%-kosan örökíti csak akkor lehetsz biztos, ha egy kontroll költést csinálnak. Így azonnal kiderül, hogy örökíti e vagy csak hordozza. De ugyanakkor lehet a torokfolt nélküli párnak is torokfoltos fiókája, amire ugyan úgy van esély, mint fordítva. Remélem nem bonyolult. Tehát ahhoz hogy kiderüljön mindenféleképp kell egy kontroll költés. ..."Más a helyzet a rizspintyek Japánban és Kínában kitenyésztett fehér színű kultúr alakjával. Ez a madár nem albínó, mert szeme pigmentált. Megesik, hogy a fehér szülőknek szürke utódaik lesznek, amik éppen olyan könnyen költenek, mint fehér szüleik. Nagyrészüknél azonban a fehér ősökre következtetni lehet, mert a fejen néhány kisebb-nagyobb fehér folt elárulja származásukat. A fehér szin dominál, a szürke recesszív. Siroki Zoltán Díszmadarak a lakásban 1976 "


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 14, 14:58 
Szia Tangara!

Bár még nem kaptál választ a torokfolt-jelenségre, én is észrevettem az egyik vadszínű tojómon. Kisebb a kiterjedése ugyan, mint ami a te képeiden látható, de bizony ott van.

Én is kérdezném Lajostól, hogy ennek mekkora a jelentősége? Szeretnék ui. kiváló minőségű párokat tenyésztésbe állítani (ha már egyszer tagja vagyok a virtuális rizspinty-klubnak), és nem tudom, hogy torokfoltos madarat érdemes-e. A tollazata amúgy kiváló, sehol egy fehér toll, gyönyörű vadszín, de egy kb. 2-3 mm-es folt látható az alsó csőrkáva tövén.

A választ előre is köszönöm.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 14, 7:31 
Szia Zoltán!

Köszönjük a beszámolót és küld el majd a cikket is, itt is felrakjuk, hogy minél többen tájékozódjanak felőle.
Az lenne a kérésem, hogy a rizst tenyésztőket segíts a klubunkba beszervezni, hiszen ez nem jár egyesületi tagság váltással, sem tagdíj fizetési kötelezettséggel, csak szeretnénk az ország rizspintyeseinek egy biztos alapot teremteni a mínőségi tenyésztés elkezdése érdekében, de ehhez a nevek is kellenének a jelenleg tenyésztők - tartók nevei elérhetőségei. Ha ebben segítenél sokat teszel a céljaink megvalósítása érdekében, amit előre is megköszönök neked és a leendő klubtagoknak is.
Fontos tudni, hogy a klub 2oo7 szeptember 21-én Karcagon országos rizspinty szemlét tart Külföldi COM bírók bírálnak és a megfelelő párokat továbbtenyésztésre ajánjuk a klub tagjainak és ezen a fórumon megszervezzük a madarak országos tözsálományának (vérvonalainak) nyílvántartását is, sőt a minőségi tenyészetektől felvásároljuk a felesleges szaporulatot. ezzel is segítve a rizsek felfuttatását a tenyészetekben.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2007 aug. 13, 20:51 
Üdv mindenkinek!
Nos, a kérésnek eleget téve röviden összefoglalnám a bemutatónkat (ha igény van rá, elküldöm a Díszmadár Magazin részére készülő változatot is majd).
22 kiállítónk volt, akik összesen közel 350 madarat mutattak be. Ezeknek nagy része papagáj (bár példányszámban a kanári vitte a prímet), és ha már ezen a fórumon írok, akkor megjegyezném hogy egy ekkora rendezvényhez képest viszonylag sok rizspinty volt látható, ha jól emlékszem öten hoztak és 10nél több példány volt, pedig felénk is nagyon kevesen foglalkoznak ezzel a madárral. a szombati napunk várakozások felett sikerült, szép idő, sok látogató, baráti hangulat, sok nevetés. Azonban vasárnap reggelre a pénztárnak, börzének és egy kereskedőnek helytadó 3 pavilont feldöntötte (és az egyiket eltörte) az éjjeli vihar. A problémát megoldottuk, ám az eső egész nap zuhogott, így kevesebb látogatónk volt, azonban panaszra nincs okunk. A nap végén a kiállítók részvételükért átvehettek egy kis emlékserleget, valamint 3 kategóriában (kanári, pinty, papagáj) a közönség által legszebbnek ítélt madarak kiállítói egy különdíjat is átvehettek.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 15, 9:42
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Iváncsa
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 11, 9:32 
Üdv!

Tangara köszönöm a segítséget, remélem el tudok menni a karcagi kiállításra.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 9, 21:11 
Szia Díszmadár!
Bíztosíthatlak, hogy csak némelyik egyednél jöhet elő, de volt olyan fészekaljam, hogy egyik fiókán sem jött elő ez a kis folt. Annak ellenére, hogy a szülőknek van, nembiztos hogy a fiókának lesz, de az is lehet, hogy csak hordozó és latens módon van jelen és akkor jön elő ha olyan gének találkoznak. Ezt talán Lajos jobban tudná, ezért én is megkérdezem.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 9, 10:18 
Kedves Tangara!
A saját és a Te vadszínű rizspintyeiden is megfigyeltem, hogy némelyiknek fehér a torokfoltja. Külföldi oldalakat, illetve vadon élő madarakat nézve úgy tűnik, hogy ez a fehér torokfolt nem sajátja az igazi vadszínnek. Nálam profibbak majd biztos reagálnak felvetésemre.: Ezek szerint ez a torokfolt, hogy egy kiküszöbölendő színhiba?
Tapasztaltabb kollégákat kérdézném, hogy az ilyen párok utódain is megjelenik-e ez a fehér torokfolt, vagy nem? Magyarán a minőségi tenyésztés esetén ezeket a példányokat érdemes-e a tenyészetben hagyni?


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 9, 9:45 
Látom, nem csak nekem okoz gondot a képek méretezése:(. Valami központi megoldás kéne hozzá lehet.
Én minden képem leszedtem, viszont a feltettem a weboldalamra a képtárba, ott mind megtekinthető!:
http://www.papagajtenyeszto.mlap.hu
NÉZZÉTEK MEG!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 8, 21:45 
Szia Csaba!
Köszönöm a segítséget!!!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 8, 20:25 
Kedves Zoltán,
A többiek nevében is köszönjük szépen, és mi is hasonló jókat kívánunk a hétvégi rendezvényetekhez.
Egy kis képes élménybeszámolót szívesen olvasnánk, hadd élvezzék azok is akik nem tudnak elmenni hozzátok.

Üdv:
Küzmös Csaba


Zottan írta:
Én a Díszmadár Magazinban megjelent cikkük alapján kerestem fel a fórumot és nagyon örülök hogy vannak manapság ilyen kezdeményezések!!! Ha lehetőségem lesz rá, mindenképp ellátogatok a rendezvényre. Munkájukhoz kitartás és jó egészséget kívánva, sporttársi üdvözlettel:
ifj. Herczeg Zoltán


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:31
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO