Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 aug. 25, 14:00
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2015 okt. 31, 10:31 
Ha sajnáljátok az egeret...
A ragasztóban nagyon sokáig sír az a szerencsétlen állat és más kismadár is beleragadhat. Van egy, az esetek kb. 98 százalékában élve elfogó, szinte ingyenes módszer, nem tudom, ismeritek-e? Igaz, utána nektek kell valami távoli helyre elvinni a befogott egereket, mondjuk egy lyukasztgatott tetejű befőttes üvegben.

Hozzávalók 1 csapdához:
1 db fél dió, héjastól,
1 db járólap vagy hasonló méretű, vastagságú fa lap,
1 db virágcserép (nem műanyag!), nagyjából 18 cm átmérőjű.

Leteszitek a járólapot az egér vélhető útvonalába. Ráteszitek a cserepet úgy, hogy szájával lefelé ráférjen mindenhol a lapra és a fél dióval feltámasztjátok egy helyen a száját. A dió bele a cserép belseje felé legyen fordítva.
Amikor az egér bemegy enni a dióból, magára borítja a cserepet. Megszökni nem tud, ha jól tetted a járólapra a cserepet. Kap levegőt és van enni valója is, míg rátalálsz. Nagyon ritkán előfordul, hogy a lecsapódó cserép nyakon találja csapni szegény kis állatot.
Sűrűn nézzétek a csapdát, mert ha sok az egér, akár napi nyolcat is meg tudtok így fogni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 21:50 
Nekem annak idején a "madárbarát macska" vált be a legjobban, de manapság nem tudom, hogy honnan lehetne ilyent beszerezni... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 21:49 
Igen! Sajnos ez igy van! :/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 21:43 
Jocc55 írta:


Kedves tenyésztők!

Érdemes esténként ( 10-12 óra körül) kimenni a madárházba, madarakhoz és megnézni mi folyik ott...lehet nem is gondolnánk mennyi egér van a madaraink között. :)
Ez csak tipp!


Egyetértek! Bár nem bántják őket, egészen biztos nem hagyják őket rendesen pihenni. TV-ben láttam, hogy az egér akkora helyen bepréseli magát ahol befér egy normál méretű ceruza!!! Az mennyi talán fél centi? Így akármilyen sűrű a rács, a kalitba is beférkőznek, zavarják a madarakat.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 21:42 
Ilyen igen! :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 21:38 
Cápás egérfogó:
Kép
Csak ekkora kép volt róla.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 21:33 
Ilyet használtam a pincébe 100%-os hatás! Most is veszek majd egy zacsival.

Ragasztó mellé!

Kedves tenyésztők!

Érdemes esténként ( 10-12 óra körül) kimenni a madárházba, madarakhoz és megnézni mi folyik ott...lehet nem is gondolnánk mennyi egér van a madaraink között. :)
Ez csak tipp!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 21:26 
Sziasztok!

Én is láttam mindig egérszart, de gondoltam csak pár darab van. Raktam néha ragasztót az megfogott néhányat. Aztán múltkor egy alkalommal jóval napnyugta után (éjfél) mentem be a madarakhoz és felkapcsoltam a villanyt. Döbbenet!!! Szinte fürtökben lógtak az egerek mindenhol. Másnap gazdaboltba be, egérirtó vásárlás. Kicsi csomagocskákba adagolt egérirtó pépet vettem:

http://www.praktikerwebshop.hu/image.php?id=165493&m=t

Tobzódtak rajta a kis rohadékok, napi 4-5 tasakkal megettek. Már kezdtem azt hinni, hogy nem ér semmit, mert a használati útmutatón megjelölt idő ami alatt hatni kellene jócskán lejárt, de aztán napi 10-12 dögöt találtam jó 3-4 napon át. A poén az benne hogy "előjönnek megdögleni" így nem kell az oszladozó egérhullákat keresgélni, csak reggelente összeszedni.
Nálam bevált. Röpdébe csak óvatosan lehet, mert elvonszolják olyan helyre is esetleg ahova a madarak hozzáférhetnek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 21:14 
Igy igaz. "ipari" mennyiségben jó a ragasztó!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 21:02 
Ha rajtam múlna rágcsálók csak fosszília formájában léteznének. Tavaly ősszel rengeteg apró méretű, ismeretlen eredetű rágcsálóval kellett megküzdenem. Ragasztó nélkül reménytelen lett volna. Szerintem hasznos holmi. Ha zárt helyen használják csak a betolakodóknak árt, értük pedig nem kár.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 20:03 
Cápa az egy olyan egérfogó ami úgy néz ki mintha egy cápa feje lenne.
Nálunk Jánossomorján így hívják. :)

Egérragasztót zárt helyen használom. Én nem tudom már sajnálni az egereket. Rengeteg kárt tettek nekem.
Madarak, magok, gyógyszerek.

Több 10 ezer forint.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 19:51 
Én verebet láttam ugyanígy.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 19:48 
Frici írta:
Ezt az egérragasztót be kéne tiltani. Én még azt a nyomorult egeret is sajnálom ami abba beleragad. Akkor már inkább egérfogó, az legalább gyors...

Amióta nálunk megfogott (beée ragadt) egy cinke, be van tiltva (a családi környezetben).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 19:41 
Ezt az egérragasztót be kéne tiltani. Én még azt a nyomorult egeret is sajnálom ami abba beleragad. Akkor már inkább egérfogó, az legalább gyors...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 19:29 
Jocc55 írta:
Nálam is gond van az egerekkel. "cápa" egérfogót használok, mellette egér ragasztót. Pincéből kiírtottam már a madarakat, a madarak jelenlegi helyén egy nap elteltével 5 egeret fogtam. Ragasztót is használok! Bevállt módszer!

Mi az a "cápa" egérfogó?!?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 1, 15:44
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Jánossomorja
Valódi név: ifj. Erdősi József
   
Hozzászólás 2010 aug. 25, 19:15 
Nálam is gond van az egerekkel. "cápa" egérfogót használok, mellette egér ragasztót. Pincéből kiírtottam már a madarakat, a madarak jelenlegi helyén egy nap elteltével 5 egeret fogtam. Ragasztót is használok! Bevállt módszer!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 20:25
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Bonyhád-Szekszárd-Pécs,attól függ :)
Valódi név: M.Ildikó
   
Hozzászólás 2010 júl. 30, 18:40 
Köszönöm a válaszokat!

Cica kizárt, az amúgy jámbor újfullandim őrjöng, ha macskát lát/érez, úgyhogy a macsek kilőve :?
Hátsó teraszon elkerítve, palázva, Raschel hálózva van minden, de a mocsok egér beszökik,kirág mindent.. Ahol eddig bejárt, ott csapdák hada áll, valószínű, hogy a tetőn át jut be, legalábbis este arra futott.Oda még nem tettünk semmit :roll:
Fürjek miatt aggódom, nehogy belelépjenek a ragasztóba/csapdába,kecskékről nem is beszélve.
2 naponta van takarítva papagájéknál, de lehet a hörcsög a bűnös :shock: Kitudja kivel haverkodik ott a volier mellett és mivel fizette le az egér. :mrgreen: Bocsi :D
Mégegyszer köszönöm a hasznos tanácsokat, remélem a hétvégén sikerül elkapni :roll:

_________________
"Magunkénak tudni egy kis lényt, méltónak lenni a szeretetére, a kezünkben tartva érezni szíve minden dobbanását, élvezni a bizalmát, s végül megérteni, hogy összetartozunk.Ez igazi örömöt jelent az életben."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 júl. 30, 14:38 
A legjobb megoldás az, sötétedés előtt elveszed a madarak elöl az összes kaját, utána összetakarítod a legapróbb maradékot is az aljzatról meg a környékről, aztán kihelyezed az egérfogókat meg a ragasztót, stb. és reggel megnézed az eredményt. Tapasztalatom az, hogy ezt egymásután 2-3 alkalommal megcsinálva, totális egérmentességet lehet elérni. A csapdába dió gerezdet, vagy keksz darabkát tegyél. Persze egy egész voliersoron ezt nehéz megcsinálni, de 2-3 volier esetében könnyen megy. (na persze csak annál aki rendszeresen takarít)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
Hozzászólás 2010 júl. 30, 9:44 
Madárházból egeret irtani azért nehéz, mert tele van a padló kajával, nincsenek rákényszerülve, hogy a csapdából egyenek...
A ragasztós csapda nálunk bevált: az egerek útjába kell letenni, a párom hajtogatott rá egy "takarót" csibedrótból, hogy a madarak (mondjuk így sem a röpdében volt, csak mellette) és a macskák ne érhessék el.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 júl. 30, 9:35 
Ahogy Norbi is mondta a legjobb biológiai védekezés a macska. A méreggel az a baj, hogy bejuthat a madarakhoz és akkor... a befogó csapda sem rossz - kivéve ha az egerek okosabbak nála. Lehet még próbálkozni a klasszikus fordított virágcserép alá féldió és ha az egér eszegeti a diót akkor ráesik a cserép, de ez az én tapasztalataim alapján nem túl hatékony.

Apósomnál a ragasztós csapdába egy cinke került a múltkor, azóta le van tiltva náluk a ragasztós csapda.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:29
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO