Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 28, 20:48
Hozzászólások: 889
Tartózkodási hely: Maglód
   
Hozzászólás 2010 júl. 30, 9:00 
Az egyik megoldás lehet, hogy egy olyan macska legyen a háznál, ha lehetséges, amelyik nem lusta és igenis elkapja az egereket. A nőstény macskák ilyenek, a kandúrok már lustábbak.
Ha még fiatal korban hozzászoknak az egerek húsához, és megtanulnak vadászni, akkor felnőtt korukban is azt fogják tenni.

Nekünk is van két macskánk. Az egyik egy nőstény macska (nemrég tudtam meg, hogy egy orosz kék fajta), ő nagyon aktív. Még a madarat is elkapja röptében, ha arról van szó. De nagyon intelligens is, mert párszor már kapott azért, ha a saját madaraimat piszkálta és azóta feléjük se néz. Ha nem én adom a szájába, akkor nem foglalkozik velük. De egyetlen egeret sem látok soha, de még egérpiszkot sem. Ahogy felköltöztem a padlásra a madarakkal, jöttek velem a macskák is és az egerek, amik voltak eltűntek.

Van egy másik macskánk is, ami még fiatal, de lusta szobamacska. És kandúr. :D

_________________
Ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!
Mindenki tud valamit, amit lehetetlen megcsinálni, majd jön valaki, aki erről nem tud semmit és megvalósítja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 20:25
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Bonyhád-Szekszárd-Pécs,attól függ :)
Valódi név: M.Ildikó
   
Hozzászólás 2010 júl. 30, 5:22 
Sziasztok!

Gondolom nem egyedül nekem van az a problémám, hogy a lehullott magokra, gyümölcs darabokra egér családok vetik rá magukat.
Madarakra nézve,van valamilyen káros hatása annak, hogy egerek szaladnak néha végig a földön és a tartó gerendákon? (Betegség,stb..)
Élve elfogó csapdától a ragasztós megoldáson át mindent végig próbáltunk már, de ezek okosak :evil: Nem lehet a volieren belülre tenni semmit a madarak miatt, de egyszerűen tanácstalan vagyok már, hogy hagyjam a fenébe, had éljenek ők is jól, vagy igenis írtsam ki őket valahogy, és ha utóbbi, hogy?
Köszönöm előre is segítségeteket!

_________________
"Magunkénak tudni egy kis lényt, méltónak lenni a szeretetére, a kezünkben tartva érezni szíve minden dobbanását, élvezni a bizalmát, s végül megérteni, hogy összetartozunk.Ez igazi örömöt jelent az életben."


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:20
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO