Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 29, 17:31
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Siófok, Pécs és a kettő között
Valódi név: Kálmán András
   
Hozzászólás 2011 ápr. 3, 20:36 
Warhawk írta:
xelgon írta:
Amúgy a W. Zs. is lehet álnév, hamis papírokkal (bár szerintem ezt hülyeség lenne neki bepróbálni, hisz ha leellenőrzik a feljelentések alapján, akkor ez könnyen kibukik és ezért már ugye indulhat ellene eljárás)

Mert azzal indít, hogy bemutatja a személyit, lakcímkártyát, jogsit? Kovács János vagyok... a kutya sem fog kételkedni benne, mert miért is? Pláne, ha csak telefonon beszél.


Ezt csak a rendőri intézkedésre/ellenőrzésre értettem a papírok ellenőrzését, nem arra, hogy rendőrt játszok és mindenkitől, akivel találkozok elkérem a személyazonosságot bizonyító papírokat :wink: :wink:

Warhawk írta:
Az meg különösen nagy marha lehet aki mindig ugyanazt a hamis nevet használja. Szóval nekem csak ezért "fura" ez az egész. Azt viszont simán el tudom képzelni, hogy ha a lopás értéke nem túl magas, akkor nagy ívben tojnak rá a yardon...

Ez biztos az igazságok közé tartozik, méghozzá szerintem az első 3 hely valamelyikén sajnos...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 3, 19:10 
feketemarcsi írta:
Viszont az álkameráról sem tudják, hogy be van-e kötve, vagy sem. :wink:

De ha olvassák ezt a fórumot, akkor be fognak menni oda is ahol igazi kamera van (majd megnézzük róluk a videót a youtube-on :lol:)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 28, 16:58
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Törökbálint
Valódi név: Zatkó Attila
   
Hozzászólás 2011 ápr. 3, 19:08 
Villanyszerelőként 99%-ban megmondom hogy igazi-e a kamera,sajna ők is kiismerik "kitanítják" magukat.
De maga a kamera látványa is,általában visszariasztja őket.Pláne ha egy kűrt is van mellette.

_________________
Az embernek választania, nem pedig elfogadni kell a sorsát.

Üdv. Zacsi
Tel. +3620 230 4337
zacsiati@citromail.hu
http://zacsimadarai.5mp.eu
iwiw : Madarász klub


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 3, 18:57 
feketemarcsi írta:
Egyébként akinek értékes állománya van, nem ártana jól látható helyre egy kamerát feltenni, nem is kell, hogy igazit, lehet venni pár száz forintért kamu kamerát, de a tolvaj azt hiszi, hogy felvétel készült róla, így nem mer visszamenni éjszaka.

Nos, mivel a sógorom biztonságtechnikával foglalkozik, nekem már meg van szervezve egy komplett térfigyelő rendszer. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 3, 12:57 
xelgon írta:
Amúgy a W. Zs. is lehet álnév, hamis papírokkal (bár szerintem ezt hülyeség lenne neki bepróbálni, hisz ha leellenőrzik a feljelentések alapján, akkor ez könnyen kibukik és ezért már ugye indulhat ellene eljárás)

Mert azzal indít, hogy bemutatja a személyit, lakcímkártyát, jogsit? Kovács János vagyok... a kutya sem fog kételkedni benne, mert miért is? Pláne, ha csak telefonon beszél. Az meg különösen nagy marha lehet aki mindig ugyanazt a hamis nevet használja. Szóval nekem csak ezért "fura" ez az egész. Azt viszont simán el tudom képzelni, hogy ha a lopás értéke nem túl magas, akkor nagy ívben tojnak rá a yardon...

De tételezzük fel valóban egy idióta áll a háttérben aki valós nevét (vagy ugyanazt az álnevet) használja minden esetben. Ez azért a rendőrségnek is feltűnne egy idő után, hogy ahol megjelenik ott lopás történik... Arról nem is beszélve, hogy az eltulajdonított madarakat valahol értékesíteni is kell (nem hiszem, hogy valaki saját magának lopna).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 29, 17:31
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Siófok, Pécs és a kettő között
Valódi név: Kálmán András
   
Hozzászólás 2011 ápr. 3, 11:09 
Warhawk írta:
Számomra azért furcsa ez kicsit, mert ha van bármi bizonyíték, akkor annak alapján lehet feljelentést indítani, stb. Vagy direkte csak akkora "mértékben" csinálják, hogy az összeg még ne haladja meg azt a határt amikor már foglalkoznának vele?!? Ugyanazt a nevet használja valaki? Miért nem mond "álnevet"? Hiába van letiltva a hívószám kijelzés, a telefontársaság ki tudja adni a számot ha szükséges. Stb.

De azért nem árt vigyázni, bár el nem tudom képzelni, hogy hogyan... :evil:


Konkrét bizonyíték nincs ugye, csak azt, hogy valaki ellopta őket, és elötte nap, vagy valamikor egy W.Zs. nevezetű információt kért (gondolom vásárlás céljából) a tenyésztőtől, vagy járt a tenyésztőnél...
Az, hogy ő lopta-e el, konkrét bizonyíték nincs, csak az, hogy járt ott, érdeklődött és utána történtek a bűncselekmények... ergo a hülyének is leesik, hogy ki/kik lehet/lehetnek a lopás mögött, pláne, ha több eset történt e forgató könyv szerint, de mivel konkrét bizonyíték nincs, így a hatóságok nem tehetnek semmit...
Amúgy a W. Zs. is lehet álnév, hamis papírokkal (bár szerintem ezt hülyeség lenne neki bepróbálni, hisz ha leellenőrzik a feljelentések alapján, akkor ez könnyen kibukik és ezért már ugye indulhat ellene eljárás)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 3, 10:44 
Számomra azért furcsa ez kicsit, mert ha van bármi bizonyíték, akkor annak alapján lehet feljelentést indítani, stb. Vagy direkte csak akkora "mértékben" csinálják, hogy az összeg még ne haladja meg azt a határt amikor már foglalkoznának vele?!? Ugyanazt a nevet használja valaki? Miért nem mond "álnevet"? Hiába van letiltva a hívószám kijelzés, a telefontársaság ki tudja adni a számot ha szükséges. Stb.

De azért nem árt vigyázni, bár el nem tudom képzelni, hogy hogyan... :evil:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 26, 16:00
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Balatonszabadi
Valódi név: Kálmán Zoltán
   
Hozzászólás 2011 ápr. 3, 9:41 
Szia Sanyi!

Sajnos évek óta tevékenykednek, és nem csinálnak velük semmit. :evil:
Láttam már olyan hirdetést is, hogy szegény tenyésztő pár galambját visszavásárolná tönbbszörös áron csak adjanak neki vissza pár darabot a majdnem 30 éve tenyésztett állományából. :(
Országos szinten csinálják, Így mindenki vigyázzon kit enged be a tenyészetébe :!:

Üdv: Zoli


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2011 ápr. 3, 7:59 
Sziasztok,
tényleg van ilyen :( ?
Ti hallottatok valamit ezekről a bűncselekményekről?

http://www.expressz.hu/allat_noveny/mad ... -25662452/
és
http://www.expressz.hu/allat_noveny/mad ... -25664364/

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:40
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO