Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 5, 15:34
Hozzászólások: 2
Valódi név: Kerekes Angéla
   
Hozzászólás 2012 szept. 5, 16:07 
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni egy kérdésben!
Most szeretnénk szivárványos lórit venni ( korábban már volt nekem ilyen madárkám ) de nem tudunk a ketrec méretében dűlöre jutni. Egyelőre 1 madarat szeretnénk, későbbiekben hozzá egy párt is. Mekkora kalitkára van szüksége a madárnak?
Illetve ha párt kap, esetleg nem sínyli meg a nagyobb kalitkára váltást?

Segítségeteket előre is köszönöm,

Angéla


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 15, 18:41
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szeged/Derekegyház
   
Hozzászólás 2010 feb. 20, 10:34 
Idézet:
Én nem értek annyira hozzájuk úgyhogy kérem az egzótásokat, hogy írjanak egy kis véleményt (bár elég nehéz képről megítélni)! Valaki nem tudja hogy a párzás után mennyivel később rakja le a tojásokat? Észre lehet azt venni ha esetleg tojáselakadás van a tojónál? Köszönöm a hozzászólásokat előre is! :roll:


Szia!

A szép egészséges madárnak tűnnek a pintyeid, a színük is szép tiszta vadszín. Helyes ausztrál típusú madarak ezek, aki ha megfelelő minőségű lágyeleséget kapnak hamar megkezdik a tojásrakást, ám ez nem minden párzás után törvényszerű.

A zebrapintynél a tojásvisszamaradás nem gyakori jelenség, hidegben rosszul etetett vagy túl korán tenyésztésbe vont madarakkal esik meg és elég jól körülírható tüneteket produkál. Az elakadt tojást a madár igyekszik kipréselni magából. Láthatóan erőlködik, "guggol" a fészekben vagy a rúdon. A mozgása lelassul, még végül a rúdon sem lesz képes megmaradni. A kalitka alján kuporog borzolt tollazattal. Ha a kezedbe veszed, akkor a hasát finoman megérintve kitapinthatod az elakadt tojást s ekkor jöhet a jól ismert olajos befecskendezés és az infra lámpa. A tojás ilyenkor rendre kicsusszan, ám ha nem kérd tapasztalt madarász vagy állatorvos segítségét. Ez a rendellenesség azonban jól kivédhető megfelelő D vitamin ellátással, kalciummal és a tenyészérettség kivárásával.

_________________
Üdvözlettel: Csabi


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 15, 18:41
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szeged/Derekegyház
   
Hozzászólás 2010 feb. 20, 10:14 
Sziasztok!

Klassz a topic, jó hogy örültök egymás madarainak.

A rózsáshasú papagájok nemének megállapításához itt egy kis kiegészítés. A hímek homlokán egy kis kék sáv díszlik, ami egyes színváltozatokban hiányzik ugyan, de ahol a szárnyon látható a kék szín, az nem olyan mutáció. Ha egy lutínóra akadnál mondjuk, akkor a kék helyén egy éles fehér sávot láthatnál, a tojó esetében pedig egy halványabbat. Figyelhetsz még a szárnyak fonákára is, mert itt a tojók egy fehér sávot viselnek. A fiatalok pedig a tojókra hasonlítanak és 4-6 hónap alatt érik el felnőttkori színüket!

_________________
Üdvözlettel: Csabi


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vischlen 2010 feb. 20, 10:44-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 nov. 8, 19:17
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2010 feb. 16, 16:42 
Ezek tündériek! Nekem is kell ilyeeeen! :)
Utánuk olvasok, nem ismerem őket, de naggyon helyesek! Gratulálok, legyen sok örömöd bennük.

[quote="rencsi0808"]Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 27, 15:24 
Na sziasztok újra itt vagyok! Nemrégen bővült a család a két rózsabourke papagájom mellé egy aukciós oldalon vettem 3 zebrapintyet is. Talán nem részletezném milyen állapotban voltak (amikor megláttam a kalitot azt hittem elájulok!) Kb 2 napon keresztül fertőtlenítettem a kalitokat most már egy hete nálam vannak és szerintem nagyon jól érzik magukat! Csivitelnek állandóan és imádom őket csak ülök és nézem ahogy ide-oda ugrálnak! Egy hím egy tojó és nekik a csemetéjük egy tojó most keresek neki is egy társat! Nem igazán rabolják az időt már kétszer láttam őket párosodni a fiú szorgalmasan építkezik!
Kép

Én nem értek annyira hozzájuk úgyhogy kérem az egzótásokat, hogy írjanak egy kis véleményt (bár elég nehéz képről megítélni)! Valaki nem tudja hogy a párzás után mennyivel később rakja le a tojásokat? Észre lehet azt venni ha esetleg tojáselakadás van a tojónál? Köszönöm a hozzászólásokat előre is! :roll:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 10, 20:27
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Battonya
Valódi név: Nagy Éva
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 16, 9:52 
lax20 írta:
Helo!

Ha érdekel a weblapomon vannak fennt képek régebbi börzékről: tollas123.extra.hu


Köszi, tök jó :!: :D

_________________
A leghatékonyabb környezetvédő az emberevő cápa...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 15, 11:05 
Helo!

rencsi0808!

Egyrészt: olvastam h megcsípett a madár mikor hazavitted. Szal, ha máskor madarat vásárolsz és otthon be akarod engedni a helyére ne nyúkálj be a szállítókalitba/dobozba! Csak rakd be a röpdébe és nyisd ki az ajtót. Kicsit körbenéznek és kijönnek maguktól. Így te se sérülsz és talán a madárnak is jobb, mert ugye a megfogás csak plusz stressz lesz.


Lágyeleség (bár nekem fürjeim meg gyémántgalambjaim vannak): Egy legalább 20 percig főzött tojást lereszelek, adok hozzá Ca, P tartalmú szert (pl Furot), egy kis gyári lágyeleségport (ez tartalmaz vitamint). Így egy morzsás állagú vmit kapsz. A lényeg hogy ne legyen ragacsos.

A papagájoknak adhatsz vitamint a vízbe. Azt kénytelenek elfogyasztani. Egy kis Futort vagy hasonlót kaphatnának tálkában.

A zöldeleségre, zöldségre pedig rá kell őket szoktatni. Előbb-utóbb siekrülni fog. Nálam pl a gyémántgalambok úgy kóstoltak meg ilyesmit, hogy látták, hogy a törpefürjek is megeszik.

Magokat is kapjanak inkább valami keveréket, nagyon nehéz leszoktatni őket az egyoldalú táplálkozásról. De megéri. :wink:

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 15, 10:54 
Évcsi írta:
Sziasztok!
Rencsi!
Régóta figyelem ezt a párbeszédet. :-) Végülis milyen madarat vettél? Nimfát?
Engem érdekelnének a képek a monori börzéről, még soha nem voltam ott!
Üdv.: Évcsi


Helo!

Ha érdekel a weblapomon vannak fennt képek régebbi börzékről: tollas123.extra.hu

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
Hozzászólás 2009 márc. 13, 10:27 
daniduke írta:
Rencsi!
Csodásak a madarak! És mekkora helyük van!? Jó dolguk lehet :wink:
A nemüket hogy bírtad megállapítani?


Hát a röpde az 80 x 40 x 1 m lett szegénykék teljesen elvesznek benne :lol:
Olvasgattam hogy mekkorák, de azért egy kicsit meglepődtünk amikor ott voltak, én meg (állat) akkora szállítót vittem nekik, hogy kb 4 nimfa is elfért volna benne :shock: . Na mindegy szóval küldtem képet eszterolajos madarász barátnak aztán ő segített és megmondta, hogy melyik a nőstény és melyik a hím. Így hogy már itt vannak tisztán látni rajtuk. A Lili jóval kisebb, kecsesebb. A Vince (férfi lévén) nagyobb darab :D
Nehéz mostanában a dolgom minden nap rakok be nekik valami újat (kiwi, banán, reszelt zöldség) már utóbbit négermaggal is kevertem, de hozzá sem nyúlnak. Csak a fürtös kölest kajálják, azt nagyon szeretik. Nem tudom mit lehetne tenni. Így nem esznek semmi vitamint. Segítsetek légyszi, szerintetek adjak nekik valami vitamint külön?
Szerintem elég karcsú, hogy csak fürtöst esznek. Aztán arra is gondoltam, hogy azt nem adok aztán valamit majd csak megesznek.
Ja és mégvalaki leírhatná hogyan készíti a lágyeleséget! Hátha..
Köszönöm!! :88:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 12, 20:57 
Rencsi!
Csodásak a madarak! És mekkora helyük van!? Jó dolguk lehet :wink:
A nemüket hogy bírtad megállapítani?

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 10, 20:27
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Battonya
Valódi név: Nagy Éva
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 10, 8:57 
Rencsi, nagyon szépek a papagájok, nekem nagyon tetszenek a rózsaszín madarak :)
A börzéről is láttam a képeket, köszi, majd egyszer én is elmegyek oda :!:
Üdv.: Évcsi

_________________
A leghatékonyabb környezetvédő az emberevő cápa...


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 9, 18:09 
Kép
Kép
Kép

Kép
Sziasztok!
Évcsi kérdezted, hogy milyenek most itt vannak a képek rózsa bourkik nagyon cuki kis madarak!
Ők az én kis papikáim Lili és Vince! Már lecsupaszítottak egy fürt kölest és egyre jobban kezdenek kibékülni velünk! Nem annyira félnek mint kezdetben! Ja az Országos események- Monori börze topikba tettem fel pár képet a börzéről!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 9, 12:25 
rencsi0808 írta:

Szia! Megszereztük itt vannak a drágák! Bár volt egy kis gixer amikor átraktuk őket a nősténynek (Lili lett a neve :) ) kihullot a farktolla nem tudom visszanő-e neki remélem. Aztán olyan viharos idő volt hogy szétfagytunk és a mellényemet kellett rájuk tenni míg elvittem a kocsihoz hiszen parkolóhely az nem volt, csak messze. Szóval hazaértünk kivettem először a hímet (ő Vince lett :) ) aki hálából a sok utaztatásért szétcsípte a kezem. Na de sebaj a Lili jött utána tőle csak egy csipit kaptam. Alig hallottuk a hangjukat, egész nap és képzeld mikor leoltottuk a villanyt akkor ide oda elkezdtek szaladgálni mint a kisvonat :lol: Gondolom ismerkedtek. Már jól bevacsiztak ettek fürtös kölest és kevert cuccot, és úgy látszik mára kinyúltak. Elfáradtak! (ja ahogy mi is :lol: ) Te kint voltál? Mit szereztél? Komolyan ekkora vásárt még nem láttam nagyon tuti volt! Készítettem egy pár képet, de csak ámultam és bámultam! :shock: Nem is tudom miből volt több emberből vagy állatból??? :lol:


Szia Rencsi!

Gratulálok az új szerzeményekhez! A farktola vissza fog nőni a következő vedlésnél (ha csak letört neki akkor kb 2-3 hét múlva huzd ki a sérült farktollat és akkor hamarabb visszanő, ha nem akarod fogdosni várd meg még magától kivedli a farktollát).
Remélem sok örömöt fognak neked okozni :D

Én is kint voltam (már hajnalban 03-30 kor Monoron voltunk). Nem vettem nagyon semmit csak 4 db kínai fürj tojót. Két fahéj színűt magamnak és két ezüst színűt pedig öcsém cimbijének.

Hát igen Monoron nagy vásár van mindig van ott sok ember sok állat és sok emberállat :D . Szinte mindent lehet venni amit akarsz, nem csak madarat én pl bukósisakot is ott vettem most :D

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 10, 20:27
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Battonya
Valódi név: Nagy Éva
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 9, 8:43 
Sziasztok!
Rencsi!
Régóta figyelem ezt a párbeszédet. :-) Végülis milyen madarat vettél? Nimfát?
Engem érdekelnének a képek a monori börzéről, még soha nem voltam ott!
Üdv.: Évcsi

_________________
A leghatékonyabb környezetvédő az emberevő cápa...


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 8, 22:20 
Nagy Tamás írta:
Szia rencsi0808!


Megvan a vásárfia :D ?


Szia! Megszereztük itt vannak a drágák! Bár volt egy kis gixer amikor átraktuk őket a nősténynek (Lili lett a neve :) ) kihullot a farktolla nem tudom visszanő-e neki remélem. Aztán olyan viharos idő volt hogy szétfagytunk és a mellényemet kellett rájuk tenni míg elvittem a kocsihoz hiszen parkolóhely az nem volt, csak messze. Szóval hazaértünk kivettem először a hímet (ő Vince lett :) ) aki hálából a sok utaztatásért szétcsípte a kezem. Na de sebaj a Lili jött utána tőle csak egy csipit kaptam. Alig hallottuk a hangjukat, egész nap és képzeld mikor leoltottuk a villanyt akkor ide oda elkezdtek szaladgálni mint a kisvonat :lol: Gondolom ismerkedtek. Már jól bevacsiztak ettek fürtös kölest és kevert cuccot, és úgy látszik mára kinyúltak. Elfáradtak! (ja ahogy mi is :lol: ) Te kint voltál? Mit szereztél? Komolyan ekkora vásárt még nem láttam nagyon tuti volt! Készítettem egy pár képet, de csak ámultam és bámultam! :shock: Nem is tudom miből volt több emberből vagy állatból??? :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 8, 18:59 
Szia rencsi0808!


Megvan a vásárfia :D ?

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 4, 20:17 
rencsi0808 írta:
Nagy Tamás írta:
Szia rencsi0808!

Ne félj Monoron meg fog jönni az ihlet, és azt fogod megvenni a végén amit először kinéztél :D Csak legyen elég pénzed :D :D :D


Szia! Köszönöm az infókat és a mailt. Megvettem a madarakat Monoron veszem át őket sajnos alkudni nem tudtam, de remélem így is megéri!! :D
Majd a többit írom a fórumra ha már itt lesznek rakok fel képeket is!


Szia Rencsi!

Igazán nincs mit :D :D :D

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 4, 19:52 
eszterolajos írta:
Igaza van F. Csabának.

A Neophema az igazi papagáj a lakásba. nem kiabál, sőt szépen csicsergően fütyül, színes, és lakás hőmérsékleten szeret telelni. Jól szaporodik stb.
Nem túl nagy és a lakásban szelidebbé is válik.


Köszönöm az infókat és a segítséget neked is! Nagyon rendesek vagytok mindannyian hogy így segítetek egy kezdő madarasnak!!
Minden tiszteletem a tiétek! :40:


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 4, 19:49 
Nagy Tamás írta:
Szia rencsi0808!

Ne félj Monoron meg fog jönni az ihlet, és azt fogod megvenni a végén amit először kinéztél :D Csak legyen elég pénzed :D :D :D


Szia! Köszönöm az infókat és a mailt. Megvettem a madarakat Monoron veszem át őket sajnos alkudni nem tudtam, de remélem így is megéri!! :D
Majd a többit írom a fórumra ha már itt lesznek rakok fel képeket is!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 1, 15:08 
Hát remélem úgy lesz addig is gyűjtögetek egy kicsit háthaaaa...
(Már alig várom a vasárnapot! :lol: ) Hosszú hét lesz :(


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 16:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO