Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 19, 19:29 
Szia Balance!

Nekem nagyon tetszett az "agymenésed", komolyan elgondolkodtatott... és egyetértek.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 19, 11:26 
borlacsa írta:
Ugye szeretnénk, hogy minél több fiatal tartson madarat és ne mással(drog...)foglakozon. És megkérdezem ekkor magamtól, az elmúlt három évben spontán mikor találkoztam madarakkal?
Hát...amikor elmentem nagybevásárolni és állatkereskedésbe jártam, és még??? Máshol nem, nem hallottam ilyenről semmit sehol.
Na képzejünk el egy fiatalt aki bemegy a kereskedésbe mint potenciális vásárló és mit lát?
Egész falak tele akváriumokkal, terráriumokkal gyönyörűen berendezve (persze hogy szép legyen és hogy eladja magát) majd valahol a sarokba az üzlet végén vagy éppen az elején pár kalitkába aminek a méretéről és tisztaságáról beszélhetnénk unalomtól ücsörgő zebrapintyek várják a fiatalt hogy okkal vagy ok nélkül hazavigye őket. Hát persze !!!!! Mert a fiatal az vak!!
Persze mi szeretnénk, hogy minél több fiatal tartson madarat és nyilvánvaló, hogy ehhez az első pár madár megvétele a legfontosabb de vajon így lehet?
Mit vesz? Akváriumot ami egyáltalán nem baj, de azért veszi meg mert az olyan szép.
Szerintem ez itt a nagy baj a madarakkal!! nehéz hozzá "köretet" csinálni pedig négy akvárium helyén egy növényekkel betelepített szépen elrendezett kisebb röpde amibe van három pár (persze az sem lenne baj ha más faj) mennyivel szebb és eladhatóbb lenne. Biztos vagyok benne hogy többen megnéznék maguknak és ki tudja?? Én egy ilyenbe lettem szerelmes és azóta is tartok madarat!!!
Ezzel szemben a "tenyésztők" nagy része ide adja le a selejtet (mindegy csak vegyék meg tőle) a kereskedő pedig a keresletnek megfelelően oda rakja sajnos a sarokba.
Csak azt akarom ezzel mondani, hogy a fiatalokat ilyen helyeken kell a madarakkal utolérni persze csak ha azt akarjuk hogy sokan legyünk! Ámen


Sziasztok Mindenki! :)

Volna pár gondolatom a témában átfogóbban. Igyekszem rövidre fogni... :roll:

Amikor azt szeretnénk, hogy egy fiatal a madarakkal és ne a droggal foglalkozzon, akkor tulajdonképp mi is történik? Próbáljuk rávezetni a természet, tehát a cáfolhatatlan VALÓSÁG megismerésére: ezen keresztül a TISZTELET elsajátítására. Azok a dolgok, amik a valóságra reagálva léteznek, fejlődést és stabilitást mutatnak!!! Amiknek az EGÓS GONDOLATOK és ÉLVHAJHÁSZAT az alapja, mind-mind zsákutca.

Erre csak egy eszköz a madarászat. Az ÖSSZES természettudományi dolog ide tartozik. Az akvarisztika épp úgy az élőhelyek, társas együttélések/létezések modellje. Az egész világ a TISZTELETTŐL működik. Értem itt ez alatt, hogy egy rendszer egyik tagja a másikra a TÉNYLEGES VALÓSÁG szerint reagál. Így keletkezett az anyag, keletkeznek a csillagok, az élet. De ugyanígy keletkezik a társadalom perifériájára szorult drogos, alkoholista, érzelmileg és értelmileg frusztrált egyén. Mert a tiszteletlen és valóságtól elrugaszkodott viselkedése mintázódik meg saját lényében! A természet itt is a valóság szerint reagál: ezek az egyének kitisztulnak a társadalomból. Az egyetlen baj az, hogy ehez nem annyi idő kell, mint szeretnénk és sokat rombolnak környezetükön (ami a miénk is). Évszázadok kellenek... De ez a valóság. Ezt pedig nekünk kell tudomásulvenni. A lassan érő paradicsomnak van illata, zamata, beltartalma: az üvegházi tápszeres fotózásra jó csupán...

A világ "jobbátétele" bennünk egyedekben, bent kezdődik és végződik.
Senkit nem lehet rávenni semmire. Ez tulajdonképp azt jelenti, hogy azért kéne valakit valmire rávenni, mert nincs benne IGÉNY egy dologra! Ha meglenne, nem kéne rávenni...
Az egyetlen amit mindig megtehetünk: önmagunk csiszolása és kinyilvánítása MINTA gyanánt. Erre fog reagálni az, akinek IGÉNYE van rá, aki a saját belső fejlődésében megért erre. Aki nem tart itt, annak olyan alap-tapasztalást, leckét ad az élet, hogy ihajjcsuhajj... Tehát ezzel sincs dolgunk.

Egy díszállatkereskedésben a színvonal a kereskedőt mutatja. Ha azonnali hasznot akar, beáldozza a minőséget. Ez van...
Tudok olyan kereskedőt, aki nem árul gömbakváriumot, nem ad el aranyhalat akváriumba (mert ez tavi hal) és a drótkalitokból kidobja a műanyag rudat és gallyakkal árulja. Nem ad el Húsvétkor csibészeknek nyulat (hogy csak kínozzák, szórakozzanak velük). Megítéli a vevőt képességei szerint és igyekszik minden állatot "megfelelő" gazdihoz juttatni. Láttam egy botrányt is, mikor a vevő hiába lobogtatta a kezében a duplaannyi pénzt, mint az eladásra szánt állat értéke: akkor sem kapta meg. Őrjöngve távozott.
Van ilyen kereskedő is, meg olyan is. És ez éppúgy igaz a vevőkre is.
Hiába vásárol valaki egy igényes, tiszta, színvonalas és hozzáértő kereskedőtől, ha a vásárló maga egy egomán, divatból vásárló, az életét kirakatként élő egyén. Itt a jó kondiban lévő állat is leromlik, elpusztul...
Mert minden IGÉNY kérdése, ami vagy megvan, vagy nincs.
Ha valakiben megvan a tisztelet és rossz tapasztalata lett az akvarisztikával kapcsolatban a selejtes beteg áru miatt és feladja a hobbiját, akkor másfelé nyit, de UGYANEBBEN a témakörben: hüllőtartás, madarászat, növénytartás, természetjárás stb... A lényeg ugyanaz: aki a természettől akar tanulni, az ebből a témakörből választ. A tapasztalás konkrét eszköze lényegtelen...

Mi madarászok - ebben a témakörben képviseltetve magunkat -, csupán lehetőséget kell adjunk, ha belénkbotlik egy IGÉNNYEL rendelkező emberke! :) A saját hozzáállásunk legyen a példa, a többit az illetőre kell bízni. Nincs jó vagy rossz ember, nincs jó vagy rossz kereskedő, csak más igények, más utak, más körülmények. Senki nincs kényszer hatása alatt. Legfeljebb a saját korlátai nyomasztják, amiből neki kell túllépnie.
Más helyett nem lehet élni sehogy. Se jól, se rosszul. Az életképtelen, tiszteletlen dolgok mindig megszűnnek a világban. A Jóisten remek szoftvert írt! :salut:

Elnézést az agymenésemért, de ez kikívánkozott belőlem, nem tudtam rövidebbre fogni.

További szép napot,

Üdv, Balance :)


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 14, 8:56 
Szia Dóra!
Nézem én, de nem kaptam se mailt, privátüzit....
06203237218


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 13, 22:33 
Hát nem nézitek a mailboxaitokat?
Ostromollak benneteket, hogy vegyek végre egy "jó házból való" fiatal fehér standard zebrapinty hímet Budapestről! Adjatok telefonszámot, budapestiek!


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 11, 9:01 
Standard összeszokott párjaim nincsenek, de nagyon szép fiatalok igen. Hímek, tojók, de egy pártól. Egy barátom pedig másik két pártól választott le fiatalokat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 10, 23:30 
Kedves Dóra,

ha szeretnél még zebrapintyet tartani, hívd fel Tangarát (Koós Laci: 20/5500-670). Budapesti tenyésztő, sajnos felszámolja a tenyészetét. Talán van még standard zebrapintye és tudna neked adni egy megfelelően összeszokott és minőségi párt!

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 10, 22:25 
Tisztelt KUVIK ÚR!! Emelem kalapom!!
Igy fogok tenni!!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 8, 12:58 
sgabi13 írta:
guvat írta:
Abban viszont borlacsának igaza van hogy ha egy gyerek madarat akar, akkor százból nyolvanszor a kisállatkereskedésbe megy. és nem mindegy mit tapasztal!


sziasztok

azt tudom hogy én is állatkereskedésböl vettem a Izabella páromat.De azt tudom igazolni hogy az eladók nem tájékoztatnak.


Teljesen igazat adok mindenkinek annyiban, hogy a kiskereskedésekben - még az állatpatikákban se - nem érdemes az eladókhoz fordulni, és vásárláskor sem tájékoztatnak, ill. nem árusítanak szakkönyveket a boltjaikban.De ez egész Magyarországon általános - sajnos -, hogy nem szakképzett, érdeklődő munkatársakat alkalmaznak a cégek, hanem családtagokat, a haverok hozzátartozóit, szegény rokonokat, stb.
A másik oldalról, egyszerű vevőként azt tudom mondani, hogy az állatok minél rövidebb szállítása érdekében a legközelebbi kereskedésből célszerű venni az állatokat.Az áraknak nincs igazán jelentősége, mert egyrészt nem sajnáljuk élőlényekre a pénzt, - valójában az ár nem tükrözi az értéküket, ezért minden esetben jelképesnek tekinthető - másrészt a párszáz Ft-os különbség megér annyit, hogy kevesebb ideig tartson a hazaszállítási tortúra az állatnak.Nincs információnk, kapcsolati tőkénk az "alternatív" beszerzési forrásokról, a tenyésztőkről, madarászokról.Legtöbben az itt fórumozó proffesszionális tenyésztők is vidéken élnek, és itt a honlapon sem reklámozzák, mely kiskereskedésekbe szállítanak (?).
Elmondhatatlan kudarcélmény és szomorúság, ha a feltehetően betegen vásárolt állat nemsokára elpusztul, bár az is igaz, hogy megveszünk olyan állatot is, amit sajnálunk, "megmenteni" akarunk, a kiskereskedésbeli állapotokat látva, tehát a tetves, sovány, megtépett tollazatút is.Külföldön van állatrendőrség, amelyik rendszeresen ellenőriz és megmenti a rossz állapotban lévő állatokat és megbüntetik a rossz körülmények közt a tulajdonost.Magyarországon viszont a sajnálat jó üzlet...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 8, 10:16 
Üdvözöllek!
Azért írtam azt, hogy ahhoz idő kell míg saját magad megismered egy működő közösség tagjait, és különbséget tudsz tenni madarász és madarász között. A kereskedelmet el kell felejteni egy madarásznak-főleg M.O.-on,- mert itt a kereskedelem tisztessége finoman fogalmazva is nem normálisan működik.Erről azt hiszem, hogy elsősorban nem a madarászok tehetnek.Ha sokáig madarászol, majd megismered az "igazi" madarászokat, de ehhez olyan közösségbe kell mened, ahol ŐK vannak. Járjál sokat kiállításokra, kössél barátságot MADARÁSZOKKAL, és biztos, hogy megváltozik a véleményed.Ezen a fórumon szinte csak ilyen embereket találsz.Ha a te közvetlen környezetedben ilyeneket nem találsz, tanuld meg, hogy egy madarásznak nincs távolság,mert a barátság nem tér és idő kérdése.

Üdv: Vs.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 8, 0:09 
Jó estét mindenkinek! Tisztelt KUVIK úr!!
Az ön hozzászolását teljes mértékben elfogadom, valóban azért nem ismerek normális tenyésztőt mert személyesen csak hármat ismerek.
Itt a fórumon vált számomra nyilvánvalóvá, hogy nem azokból kell tudást merítenem hanem itt fejlődhetek igazán. Ha őszinte akarok lenni akkor talán ezt a hozzászólást vártam volna el másoktól is akik ezt a fórumot létrehozták. Most tünt fel igazán, hogy önök kritikákat nem is nagyon fogalmaztak meg, a témákhoz való hozzászólások szigorúan építő jellegűek ezért érzem jogosnak a dorgálásomat. ezért megkövetem magamat!!
Én csak azt próbáltam ecsetelni, hogy amikor elmegyek a kereskedések(ahol járok) előtt inkább elfordítom a fejemet mert nem akarom látni mi folyik odabent! És így tehát az is biztos, hogy nem a felelősőket kell szidni hanem megpróbálni változatni rajta.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 4, 19:45
Hozzászólások: 29
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 7, 22:18 
guvat írta:
Abban viszont borlacsának igaza van hogy ha egy gyerek madarat akar, akkor százból nyolvanszor a kisállatkereskedésbe megy. és nem mindegy mit tapasztal!



sziasztok

azt tudom hogy én is állatkereskedésböl vettem a Izabella páromat.De azt tudom igazolni hogy az eladók nem tájékoztatnak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 7, 22:07 
Remélhetőleg eltévesztette, talán kereske......t akart írni!?

_________________
zozimo2


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 7, 21:47 
:38:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 7, 21:45 
borlacsa írta:
Üdv mindenkinek! Teljesen igaza van Lajos úr én még normális egzóta tenyésztővel nem találkoztam.


Na azért ezt kár volt leírni!

Azért mert Te kezdő vagy, és nem ismersz SENKIT a madarászok közül,
még nem jelenti azt, hogy ilyen kijelentésekre ragadtasd magad.
Előbb egy kicsit gondolkoznod is kellene.
Más: -Amit a Lajos tenyésztői címlista alatt szerepeltet, az még nem jelen-
ti azt, hogy azok a TENYÉSZTŐK.Az ott felsoroltakon kivűl még jó páran
VANNAK.(Az csak egy KIS minta)
Azon kivül, jó pár évnek-????- el kell telnie, hogy valaki ismeretségekre,
megbízható barátokra tegyen szert.
Szerintem, ha neked ez a véleményed, nem is fogsz találni NORMÁLIS
egzóta tenyésztőt.
Én csak sajnálni tudom azokat, akik így gondolják, mert én még 30 év
madarászat után sem mernék ilyen kijelentést tenni, ezért az ilyen hang-
nemet sokak nevében visszautasítom.

Tisztelettel. Vs.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kuvik 2007 dec. 7, 21:48-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 7, 19:42 
De nem is ez volt a fő lényeg!
Mint kezdő madártartó bizony rá kellet jönnöm hogy nagy hiányoságok vannak ezen a téren. Ezt a hiányt potolta ez a honlap beleértve Waxbill, Díszmadár és a többi ide kapcsolodó lapokat és ez bizony már nagyon jó alapja egy sikeres marketingnek amivel nyilvánvalóan tisztába vannak.
De itt van a másik dolog ahol nagyon sokat kellene tenni. A kereskedések komoly "hívómadarai" lehetnének a következő madarász generációknak, ha azt szeretnénk hogy sokan legyenek mert bizony a vevő-madártartó-természetvédők bizony ott fordulnak meg csak meg kell szólítani őket, és hogyan? Nos hát a madarak jobb kihelyezésével, (és most szándékosan beszéltem akár az én kicsi madaraimról is mint árucikkről)nem egy helyen láttam gyönyörű vitrinekben tartott madarakat ami tényleg megdobogtatja az ember szívét, kereskedésbe ilyet soha ! Nem hiszem hogy a kereskedő részéről ha volna rá kereslet ez pénzkérdés lenne, hiszen több százezerért vannak tengeri akváriumok!!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 7, 19:05 
Üdv mindenkinek! Teljesen igaza van Lajos úr én még normális egzóta tenyésztővel nem találkoztam. A tenyésztőkkel kapcsolatosan pedig tartom a véleményemet(akinek meg nem inge az nem veszi magára), hiszen az a töménytelen mennyiségű madár a kereskedésekben biztosan nem a hobby madarászoktól kerül oda. A másik dolog ami idetart hogy mindeddig nagyon zavart hogy mindenki csak beszél itt is meg máshol is a rossz , kupec ...stb tenyésztőkről de senki nem nevezi meg őket, de ma valahogy amikor leírta a tenyésztőlistát ráébredtem jobb is. Sokkal jobb ha van egy olyan lista ahol azok vannak megnevezve akik tettek az ügy érdekébe és csak eredménnyel lehet felkerülni és nem azért mert az a valaki jó barátja annak a valakinek aki már valaki!! :roll: Jobb nem is törödni velük mert mint tudjuk a negatív reklám is reklám!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 7, 10:02 
Ez igaz, de éppen az lenne a cél, hogy tájékoztatva legyenek a kezdők is a megfelelő vásárlási lehetőségekről. A madártartás felelösségéről, a kapcsolódó ismeretek előzetes megszerzéséről, majd gyakorlásáról.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 7, 9:50 
Abban viszont borlacsának igaza van hogy ha egy gyerek madarat akar, akkor százból nyolvanszor a kisállatkereskedésbe megy. és nem mindegy mit tapasztal!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 7, 8:49 
Kedves borlacsa !

Amit leírtál az nagyon is valós helyzet, de az írásodban megfogalmazottakkal bizony kissé sérted a "Tenyésztőket", vagy legalábbis a rendeseket, az elhivatottakat és a tenyésztés rejtelmeibe fiatalokat bevonni akarókat,vagy munkájukba már ténylegesen bevonókat. Nem is kevés azoknak a valóban tenyésztőknek a száma akik becsületesen és gondosan, vagy megfontoltan adják el szaporulataikat. Ezt persze nem ismerheted, hiszen ha találkoztál volna ilyen madarásszal akkor nem ez lenne a véleményed, sőt akkor talán példaképeddé válna a hobbid gyakorlása alatt.
Mivel saját magad bevallása szerint is kezdő vagy így azt hiszem ennyi elég is a szigorú dorgálásból, amit persze nem édemelsz meg, hiszen olyan jelenséggel találkoztál, melyet a madarászok zöme nem tart helyesnek és ellene küzd a maga módja és lehetősége szerint.

Tehát sokban igazad van, de szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy a madárral foglalkozók között nagy - nagy különbségek vannak. Ezt mi akik ismerjük egymást már régóta érzékeljük ezeket a vadhajtásokat és igyekszünk levagdosni, pontosabban a helyes irányt megcsillantani azoknak akik bármilyen okból még csak most kezdenek el madarászni.
Ezért hoztuk létre ezt a honlapot, van egy madarakkal foglalkozó havilap, illetve egyre szaporodik a magyar nyelvű szakirodalom is, mely szakmai tájékoztatást nyújt és segít a kezdőknek a madarak világában való eligazódásban.
Mindezek után azért azt tudnod kell, hogy embere válogatja a ténykedését, ismerek tisztességes kereskedőket, akik nem is veszik át a rossz minőségű madarat, még 1o foritért sem és olyat is aki direkt olcsón vásáról és a selejtet is I osztályú madárként adja el, főleg az általa amatőrnek itélteknek, mint pl. a kezdőknek. Az ilyeneknek én bizony évek óta nem adok el madarat, sőt amelyik kereskedőnek eladom, még az üzletét is megnézem elötte, hogy hogyan tartja madarait és csak aztán kap, ha azt kiérdemelte. Ezek nagy szavaknak tünnek, de egy bizonyos szinten már, és ez a "tenyésztő" megnevezés, a madarász ad a hírnevére és nem kockáztatja azt egy pár ezer Ft. + bevételéért. Aki meg mégis megteszi az nem igazán tenyésztő többnyire kupecnak hívjuk magunk között. Vannak szintek, melyek eléréséhez idő és sok tapasztalat kell ebben kivánunk segíteni minden érdeklődő fiatalnak és korosabb kezdőnek egyaránt. Remélem neked is tudunk segíteni és hamarosan a tenyésztők soraiban leszel.
Sok - sok kitartást és eredményes madarászást kívánok neked, mivel úgy érzékeltem, hogy van benned jó megfigyelő kézség a madarászás iránt.
A honlap fő oldalán van egy tenyésztők menügomb az alatt találsz tenyésztőket, ebbe a névsorba nem mindenki juthat be, ezt ki kell érdemelni és ezek a tenyésztők már bizonyították, hogy nem kupeckodnak madaraikkal. Tehát ajánlom őket mint potenciális eladókat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 7, 8:45 
Arról meg már nem is beszélve, hogy megfelelő szakirodalom hiányában + az eladó hozzá nem értése (itt általánosságban gondoltam, természetesen vannak, akik értenek az állatokhoz, ismerik az igényeiket) miatt
bemegy az apuka a gyerekkel egyből megvesz egy 30cm-es kalitba 2 gouldot, azt’ 3 hónap múlva meg lefordulnak az ülőbotról. Lehet, hogy még egyszer bemegy a fater, de utána már nem. Ezzel gyakorlatilag a madarász társadalom már el is vesztett egy embert. Vagy ha a tenyésztő selejtest ad a kezdőnek… akkor is ez a vége. A sikerélmény hiánya. Hány és hány hullámos papagáj v. nimfa van egy kör alakú 30centis kalitba letakarva az erkélyen???? Ez potenciális állatkínzás… nálam ez ugyanaz a kategória mintha a kutyát a kocsi után kötik… csak ez egy lassú halál.
De visszatérve a kereskedőhöz. Szerintem az lenne a megoldás, ha az állatkereskedőknek v. szakirányú végzettsége v. valami 1-2 éves tanfolyamon való kötelező részvétel lenne előírva. Legalább tanácsot tudjon adni.
Ill. ha az elő van írva, hogy egy struccnak mekkora hely kell, akkor miért ne lehetne ugyanígy egy pintyre is??


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 9:57
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO