Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 7, 1:21 
Üdv. mindenkinek! Elolvastam az europai magevők témát és bennem is felmerült egy-két gondolat.

Számomra kb. három éve kiderült, hogy kevés egzótás van mifelénk amiért szomorú vagyok de amit mint kezdő látok attól még szomorúbb vagyok!
Ugye szeretnénk, hogy minél több fiatal tartson madarat és ne mással(drog...)foglakozon. És megkérdezem ekkor magamtól, az elmúlt három évben spontán mikor találkoztam madarakkal?
Hát...amikor elmentem nagybevásárolni és állatkereskedésbe jártam, és még??? Máshol nem, nem hallottam ilyenről semmit sehol.
Na képzejünk el egy fiatalt aki bemegy a kereskedésbe mint potenciális vásárló és mit lát?
Egész falak tele akváriumokkal, terráriumokkal gyönyörűen berendezve (persze hogy szép legyen és hogy eladja magát) majd valahol a sarokba az üzlet végén vagy éppen az elején pár kalitkába aminek a méretéről és tisztaságáról beszélhetnénk unalomtól ücsörgő zebrapintyek várják a fiatalt hogy okkal vagy ok nélkül hazavigye őket. Hát persze !!!!! Mert a fiatal az vak!!
Persze mi szeretnénk, hogy minél több fiatal tartson madarat és nyilvánvaló, hogy ehhez az első pár madár megvétele a legfontosabb de vajon így lehet?
Mit vesz? Akváriumot ami egyáltalán nem baj, de azért veszi meg mert az olyan szép.
Szerintem ez itt a nagy baj a madarakkal!! nehéz hozzá "köretet" csinálni pedig négy akvárium helyén egy növényekkel betelepített szépen elrendezett kisebb röpde amibe van három pár (persze az sem lenne baj ha más faj) mennyivel szebb és eladhatóbb lenne. Biztos vagyok benne hogy többen megnéznék maguknak és ki tudja?? Én egy ilyenbe lettem szerelmes és azóta is tartok madarat!!!
Ezzel szemben a "tenyésztők" nagy része ide adja le a selejtet (mindegy csak vegyék meg tőle) a kereskedő pedig a keresletnek megfelelően oda rakja sajnos a sarokba.
Csak azt akarom ezzel mondani, hogy a fiatalokat ilyen helyeken kell a madarakkal utolérni persze csak ha azt akarjuk hogy sokan legyünk! Ámen


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 14, 16:10 
Szeretném megtudni, hogy Európán kívülről a gyűrűzött- tenyésztett /tehát nem vadonbefogott/ madarak importja is tilos az Európai Unióba /Magyarországra/?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 5, 22:53 
Sziasztok !

Az új madarat hazavitel után előszőr minden esetben legalább 2 hétig karanténba rakjuk. Ezt sokan beszoktatásnak is nevezik, de az egy más fogalom (azt az egzotáknál akkor csináljuk, ha vadon befogott madarat próbálunk az új helyhez szoktatni)
A karantén is hasonló, de itt inkább elkülönítve megfigyeljük, hogy van-e valami baja. Az új eleségre szoktatjuk át (saját keverékre) , vagy a hőmérsékleti változásra stb.
Én a karantén közben megelőzésre használom az Ekodiár + t. és ha kell, a mákot és a faszenet.
Ha nincs, vagy nem akarsz régi madarat közéjük tenni (pl.zebra) akkor elég a fűrdővizes edénybe az első két napban egy fél centi bélsarat rakni, az átviszi a baktérium közösséget az új madarakba.
Persze ezek a tanácsok csak a jó egészségű új madarakra vonatkoznak így.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 5, 11:19 
Idősebb madarászoktól hallottam, hogy az újakhoz tesznek 1-2 madarat az állományukból a karanténidő alatt.
Azért, hogy a meglévő állomány bélflórája, baktériumállománya kis dózisban átkerüljön az új madarakéba.
Ezt még akkor is megteszik, ha két különálló épületben van a madárállományuk és egyikből a másikba vinnék!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2006 dec. 4, 21:23 
Már egy párszor megfogalmazódott bennem ez a kérdés, de most aktuális is.
A vásárolt madarakat elkülönítitek egy kicsit vagy egyből hozzárakjátok a többihez?
Nem okoz e egy új madár némi kockázatot a többi meglévőkre betegségek szempontjából?

Csikókoromban amikor még nyulakkal foglalkoztam, nem egy ismerősömnek komoly gondot okozott az új szerzeménnyel behurcolt betegségek. Volt akinek szinte az egész nyúlállománya ráment. Akkoriban igen komolyan kellet venni.
A madárkáknál mi a helyzet? Gondolom egy-két madárkáknál nincs sok értelme ezen töprengeni, de mondjuk Lajosnak ez teljesen más dolog.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 20, 1:57
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO