Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 1, 15:05 
Szia rencsi0808!

Ne félj Monoron meg fog jönni az ihlet, és azt fogod megvenni a végén amit először kinéztél :D Csak legyen elég pénzed :D :D :D

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 1, 14:51 
Köszi! Megfogadom a tanácsod akkor a kecske papi kilőve (nem akarok állatkínzó lenni :oops: ). Lehet érdekel valakit a japán kakaskám + tyúkom a keres- kínál rovatban hátha el tudom cserélni őket. Pedig nagyon szeretem a kiskakast ő nincs bezárva, mert a nagyobb kergeti , így kint tartom. Ha meglát hogy megyek ki már jön is hozzám, várja a kaját :D
Nagyon cuki ha nem tudom elcserélni az sem baj! (biztosan sajnálnám :cry: ) Legfeljebb vásárolok egy pár madárkát! :lol: Addig kutakodok a neten valami ihletet csak kapok! :idea:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2009 márc. 1, 11:14 
rencsi0808 írta:
Sziasztok! Nagyon azon vagyok hogy egy pár nimfa lesz a dologból! Most nálunk az állatkereskedésbe hoztak egy ezüst színű madárkát. Már többször megnéztem és egyre jobban tetszik. (Nem is tudtam hogy van ilyen szép ezüst színű is :roll: ) Azért a monori börzére kimegyek az tuti. A neophemákat is nézegettem pl.a rózsa bourk félét végeredménybe is lehet hogy sokszor csak pénztárca dolga! :lol: Ja és állítólag a kecske papi is aranyos. Szóval nehéz a választás és még a röpde is csak félig van kész, (odúk, oldalak, világítás már megvan) de majd csak lesz valami. Már kifolyik a szemem annyit olvastam a papagájokról ma is :lol: . Nagyon rendesek vagytok hogy így segítetek! Köszi mindenkinek! És persze a tájékoztatás nem marad el a fejleményekről!

Szia!
Ha már említed a kecskét. Őket is nagyon ajánlanám (elképesztő egyéniségek), de mivel gondolom párban szeretnéd tartani őket, ezért mégsem.
Az a 'baj', hogy ugyan a kecske tojó alig nagyobb egy hullámosnál (a hím inkább nimfa termetű), de rettentően nagy a térigényük (szerintem). Így egy ekkora röpde lehet nem lenne elég egy párnak.

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 28, 23:41 
Sziasztok! Nagyon azon vagyok hogy egy pár nimfa lesz a dologból! Most nálunk az állatkereskedésbe hoztak egy ezüst színű madárkát. Már többször megnéztem és egyre jobban tetszik. (Nem is tudtam hogy van ilyen szép ezüst színű is :roll: ) Azért a monori börzére kimegyek az tuti. A neophemákat is nézegettem pl.a rózsa bourk félét végeredménybe is lehet hogy sokszor csak pénztárca dolga! :lol: Ja és állítólag a kecske papi is aranyos. Szóval nehéz a választás és még a röpde is csak félig van kész, (odúk, oldalak, világítás már megvan) de majd csak lesz valami. Már kifolyik a szemem annyit olvastam a papagájokról ma is :lol: . Nagyon rendesek vagytok hogy így segítetek! Köszi mindenkinek! És persze a tájékoztatás nem marad el a fejleményekről!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 28, 19:47 
rencsi0808 írta:
rencsi0808 írta:
Na és a rozellához mit szóltok? az is nagyon kiabálós?

Na jó tudom teljesen ostobának néztek, de elég nehéz eldönteni hiszen mindegyik madarat nagyon szeretem! :) A párom most gyártja a röpdét nekik a méretei 1m magas 80cm hosszú és 40cm széles. Szóval nem tudom mi legyen már azon is gondolkodtam, hogy veszek bele pintyeket mert akkor több elfér benne. A pintyfélékből viszont inkább valami színeset szeretnék, de a gould amandina nagyon sok forint! (láttam egy párt hirdettek 12000 Ft-ért). Bár ahogy ajánlottátok a neophemát a rózsáshasú is nagyon tetszik. Azt már láttam 6000-ft körül. (tudom lehet egy kicsit így anyagiasnak tűnik a dolog, de van egy kislányom is akinek szintén meg kell vennem dolgokat így nekem nem sok marad hobbizgatni). Csak most nagyon rákattantam erre a madárka tartásra! :D
Szóval várom a véleményeket pintyes és papagájos oldalról egyarát!! :lol:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat is!


Szia!

Csatlakozom daniduke-hoz! A nimfa és a hullámos egyaránt a "kezdők" madara . Én is tartom mindkét fajt! Az általad leírt kalitkában max két pár (de inkább csak egy pár) hullámos fér el, esetleg még itt költhetnének is.
Nimfából pedig egy párat helyezhetsz el abban a kalikába, ezek is költhetnek!
Mindkét fajnak vannak nagyon szép színváltozatai.

Ne gondold azt hogy, a pintyeknek kissebb hely kell mert ők kissebbek!
Pl zebrából is max 1-2pár fér el ha költetni is szeretnéd őket! Ha nem akarsz kis madarakat akkor sem szabad tulzsúfolni őket.

Na majd közöld, hogy melyik fajt választottad.

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 28, 19:26 
rencsi0808 írta:
3 éves és nagyon szereti a madarakat bár nem hiszem hogy hozzájuk nyúlna (mármint nem bántja őket). A hullámosok csapatban biztos sokat veszekednének kiabálnak! :roll:


Szia!
Én hullámost és nimfát is tartok (mint sokan mások), és nekem a nimfa jobban bejött.(nem mintha baj lenne a hullámosokkal 8) ) Persze nálam kint vannak, így a hang nem volt döntő.
Neked kell döntened, milyen madarat is szeretnél. A hullámos nem igazán tud megállni (a beszédben sem), a nimfa nyugodtabb, de persze ők is szoktak bohóckodni (nem is keveset).
Amúgy akármelyiket is választod, nem hinném hogy csalódnál :wink:
Sok sikert!

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 27, 14:27 
feketemarcsi írta:
Szerintem itt azért az is kérdés, hogy mennyi idős a gyerek és hozzáférhet-e a madárkákhoz...

A hullámosok lehet, hogy tényleg jó ellenének, azok strapabíróbbak, mint a színes pintyecskék.


3 éves és nagyon szereti a madarakat bár nem hiszem hogy hozzájuk nyúlna (mármint nem bántja őket). A hullámosok csapatban biztos sokat veszekednének kiabálnak! :roll:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 27, 13:34 
rencsi0808 írta:
rencsi0808 írta:
Na és a rozellához mit szóltok? az is nagyon kiabálós?

Csak most nagyon rákattantam erre a madárka tartásra! :D
Szóval várom a véleményeket pintyes és papagájos oldalról egyarát!! :lol:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat is!


Hát ekkora helyre, ha a színeket nézem és az olcsóságot, akkor egy csapat hullámos papagájt vennék. Könnyű őket tartani, kézhez szelídíthetőek, bohócok, és dumálósak.

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 27, 11:58 
rencsi0808 írta:
Na és a rozellához mit szóltok? az is nagyon kiabálós?

Na jó tudom teljesen ostobának néztek, de elég nehéz eldönteni hiszen mindegyik madarat nagyon szeretem! :) A párom most gyártja a röpdét nekik a méretei 1m magas 80cm hosszú és 40cm széles. Szóval nem tudom mi legyen már azon is gondolkodtam, hogy veszek bele pintyeket mert akkor több elfér benne. A pintyfélékből viszont inkább valami színeset szeretnék, de a gould amandina nagyon sok forint! (láttam egy párt hirdettek 12000 Ft-ért). Bár ahogy ajánlottátok a neophemát a rózsáshasú is nagyon tetszik. Azt már láttam 6000-ft körül. (tudom lehet egy kicsit így anyagiasnak tűnik a dolog, de van egy kislányom is akinek szintén meg kell vennem dolgokat így nekem nem sok marad hobbizgatni). Csak most nagyon rákattantam erre a madárka tartásra! :D
Szóval várom a véleményeket pintyes és papagájos oldalról egyarát!! :lol:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat is!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 26, 20:54 
Na és a rozellához mit szóltok? az is nagyon kiabálós?


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 26, 20:37 
eszterolajos írta:
Igaza van F. Csabának.

A Neophema az igazi papagáj a lakásba. nem kiabál, sőt szépen csicsergően fütyül, színes, és lakás hőmérsékleten szeret telelni. Jól szaporodik stb.
Nem túl nagy és a lakásban szelidebbé is válik.


Teljesen jó a dolog csak az a baj hogy Neophema fajtákból úgy láttam elég drága madárkák vannak! (Kinyír a család ha erre költöm a kosztpénzt :lol: )
Szóval akkor lehet maradok a nimfánál egy szép példány azért még megfizethető. Lehet így jobb úgyis kezdőke vagyok! Bár gyönyörűek a Neophemák lehet a börzén lesz jó árban is! Szerintetek az is inkább párban jobb tartani vagy elvan egyedül ha foglalkozunk vele? :roll:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 16:18
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 26, 19:49 
http://www.youtube.com/watch?v=UBYtx-yc2pk&NR=1


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 26, 19:38 
Igaza van F. Csabának.

A Neophema az igazi papagáj a lakásba. nem kiabál, sőt szépen csicsergően fütyül, színes, és lakás hőmérsékleten szeret telelni. Jól szaporodik stb.
Nem túl nagy és a lakásban szelidebbé is válik.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 26, 19:22 
Fegyverneki Attila írta:


Jujj, ez nem semmi "kórus".

Rencsi! Fegyverneki Attila igazad mond. Nekem 2 rózsásfejű törpe van a lakásban. Hétvégenként hajnalban, amikor még aludhatnál az egész hetes koránkelés után...na olyankor szoktam nekik beígérni azt, hogy kitekerem a nyakukat egytől-egyik (kettőig), ha azonnal nem fogják be a csőrüket. Természetesen nem egy dialektusban beszélünk, így nincs csend sem. Én a nimfát ajánlom neked. Az is tud elég rendesen "beszélni", de közel sincs olyan fülsértő hangja, mint a törpéknek.

dujuor

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 26, 18:12 
Szia !

Nyugodtan vásárolhatsz Monoron, egyszerűen nézd meg az eladót, a madarakat, a körülményeket, szerintem nagyon fontos az összbenyomás!
A madarak egészségesnek nézzenek ki, ne legyenek összetörve(tollazat legyen ép). Ha élőlényekkel foglalkozunk a veszteség elkerülhetetlen, nincs olyan, hogy 100%-os állomány, előbb-utóbb mindig van elhullás, de ez Monortól függetlenül is bekövetkezik. Nálam is volt már olyan, hogy a Monoron vásárolt törpe egy hónap múlva elpusztult, a másik 20(szintén monori) meg azóta is éli világát!
A törpék nagyon hangosak, különösen ha fiókákat is akarsz, minden lesz csak csend nem! Én nagyon szeretem őket, de lakásban semmi pénzért nem tartanék! Akkor inkább a nimfa, bár lakásba szerintem a Neophemák is nagyon jó választás!
Egy kis ízelítő a törpékből(bár itt több madár dalol, de 2-3 egyed is rendesen tud hangoskodik):
http://www.youtube.com/watch?v=bWtTvu7a ... re=related

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2009 feb. 23, 15:22
Hozzászólások: 70
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 26, 11:04 
Sziasztok! Papagájt szeretnék vásárolni csak még azt nem döntöttem el hogy Fischer vagy Nimfa legyen. Mind a kettő nagyon tetszik, bár úgy hallottam a nimfa csendesebb ez igaz? Szóval azért mert egy szobában lesz a házi röpdénk velünk és néha jó lenne aludni is! :lol: Párban szeretném venni őket Fischerre már van egy tenyésztő aki ott lesz a monori börzén. Sokat olvasgattam már legalább egy hónapja készülök az új lakókra. A nimfánál nem tudom hogyan lehet megállapítani, hogy mennyire fiatal a madár (a törpét már olvastam, bár valahol bízok a tenyésztőben is!)
Valamint azt is meg szeretném kérdezni melyiknek a szaporítása könnyebb?
Szeretnék sok kis madarat (nem igazán tenyésztés céljából inkább csak a családnak :D ), viszont úgy olvastam, hogy valaki vett a monori börzén tenyésztőtől kék fischert és egy hónap múlva elpusztult! Tudom ezt nem lehet kikerülni, de azért ha tudtok biztos jó tenyésztőket várom a listát! Minden segítséget előre is megköszönök!! Üdv minden madárbarátnak!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 20:04
Hozzászólások: 30
   
Hozzászólás 2009 jan. 20, 22:12 
Bárcsak igazad lenne az utolsó előtti mondatoddal kapcsolatban.De sajnos a rossz mindig újra termelődik v. mi oknál fogva -lehet,hogy ez is a természet része ? De amig az olyanok mint Te erre rálátnak és rá mutatnak ,nem lessz egyszerű dolga a rossznak. Üdv. k. dezső


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 21, 0:01 
Szia Moncsi! :)

Ha valakinek tényleg fontos valami, akkor egy kicsit a saját tudását is megkérdőjelezi, sőt, a tutinak látszó dolgokat sem fogadja el egyből.
Kicsit körbenéz, meghallgat mást, utánaolvas.
Így nyilvánítja ki igazi tiszteletét egy kis élőlény iránt, ami után felelőssé válik. Ez előtt egy dolog van: önmagunk tisztelete, ez után jöhet a szeretés. Tisztelet nélkül nem létezik szeretet. Azt másképp hívják.

Sok kereskedőnél jártam Budapesten, később munkámból adódóan (díszállat nagykereskedésben dolgoztam) Magyarország déli részén majd' minden kereskedésben megfordultam. Mindegyikben találtam jó dolgot. Ezeket az élményeket hoztam magammal. Budapesten is vannak jó kereskedők. Biztos vagyok benne, hogy más is ismer lelkiismeretes boltost. Rám annyi tartozik, hogy ide vigyem esetleg a szaporulatom és másnak is ajánlom.
Nekem nincs időm negatívumokat keresni, amíg találok szépeket.

Biztos vagyok benne, hogy Nálad is jó soruk van a madárkáknak! :)

Milyen szövőd van? :roll: :wink:

Kép
Netán ilyen? :)

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 20, 23:23 
Sziasztok!

Öszintén tetszettek az "agymenések"! Annyival egészíteném ki, ha nem bánjátok, hogy a kereskedők szakértelme is igencsak megkérdőjelezhető. Nekem, életem első pár madarát ( egy pár zebrapintyet ) azzal a "használati utasítással" adta el a kereskedő,hogy - nagyon igénytelen madarak, nem kell nekik csak víz és magok, esetleg egy kis főttojás, és a 20X30-as kalit bőven elég! Szegény madárkáim, még szerencse, hogy a könyvtárba ráakadtam, hosszas keresgélés után, Siroki Zoltán: Díszmadarak a lakásba című könyvére. /azóta a 20X30-as kalitba szobanövény él nagy boldogságba :D /
Viszont engem elkapott a gépszijj, és már vannak sirályka pintyeim, gould amandinák, rizspintyek, kanárik és persze zebrák is! :lol:
Azért még megpróbálták elvenni a kereskedők a kedvem, amikor két GARANTÁLTAN tojó sirályka helyett kaptam két hímet ill. az első pár gouldal, akikről rővid uton kiderült, hogy öregek és végnapjaikat élik nálam. :cry:
Kicsit el is bizonytalanodtam,de mióta van net, és rátaláltam erre a fórumra,ismét visszatért a hitem! Ezt mi sem bizonyitja jobban, mint az, hogy vettem egy pár szövőmadarat! ( de már nem kereskedőtől!!! )
Összefoglalva a dolgokat: ha virágot akarok árulni, csak akkor tehetem, ha vizsgát teszek virágkötészetből. Ha madarat árulok, nem kellene tisztába lennem legalább az alapokkal? Talán több madárbarát és talán több "boldog" madár lenne hazánkban. (és a kereskedésekben.)

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 19, 21:09 
Szia waxbill!

Köszönöm. :)

Minden madár jómadár! :D

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:07
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO