Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 14, 15:20 
Feltettem!


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 14, 14:00 
brimston írta:
Helló Zsolt

Az mDOSZ forumán tudtommal senki sem vár semmire választ. Az általad említett beírások az egyik alelnöktől származnak, és a kérdésre maga a válsz a honlap működése. A kérdést akkor intézte amikor a honlap még nem működött, és senki sem érezte magát személyesen megszólítva a válaszra.

Üdv


Igérem hamarosan oda is teszek fel kérdéseket! :lol:


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 14, 13:57 
brimston írta:
Helló Zsolt

Az mDOSZ forumán tudtommal senki sem vár semmire választ. Az általad említett beírások az egyik alelnöktől származnak, és a kérdésre maga a válsz a honlap működése. A kérdést akkor intézte amikor a honlap még nem működött, és senki sem érezte magát személyesen megszólítva a válaszra.

Üdv


Megnéztem, valóban, elnézést!
Azt hiszem az is a gond, hogy mivel az idre már egy bejáratott, látogatott fórum, gyorsabban is kapható válasz bizonyos kérdésekre itt. Az mdosz fóruma még nem igazán működik /nem Te tehetsz róla, tudom/.
A többség szerintem egy-egy fórumon aktív, túl sokat nem lehet nyomonkövetni, s aktívan működni tajta. Ezért nem könnyű egy új fórumot élővé tenni manapság már.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 14, 13:53 
ckuzmos írta:
Akkor enged meg hogy válaszoljak neked pár kérdésre, vagy legalábbis megpróbálom leírni én miként látom a dolgokat:

MDOSZ Kiállítási Szabályzatról én nem tudok. Legalábbis az amire szerintem te gondolsz, az nincs. Erről azonban legjobban a szövetség elnöke tudna tájékoztatni, és ha van is, jelen pillanatban biztos hogy Nyíregyházán lehetne fellelni.

Ha jól tudom, a szövetség "főbíró" tisztségben jelenleg Nóthof Sándor van. Ezért gondolom neki kell koordinálnia a bírókat, listája gondolom neki van róluk.

A standardokkal kapcsolatban pedig elég egyértelmű a helyzet.! Tavaly még az idegen nyelvű standardok sem voltak meg!
Mivel ha jól tudom COM bíró Magyarországon csak Roller kanáris van nehezen tudom elképzelni hogy ne külföldiek bíráljanak.
A bírálatokon azzal hogy nemzetközi COM bírók fognak bírálni, a COM standardok fognak érvényesülni. Szerinted érdekli is majd őket hogy nekünk megvannak e azok magyarul? A fejében kell hogy legyen az egész, max konzultálnak ha bizonytalan vagy puskáz a könyvéből...


Esetleg nektek nincs meg? Gondolom a kiállítások megszervezéséhez, lebonyolításához is szükség lehet rá.
Reménykedem azért, hogy a keresett dokumentumok / kiállítási szabályzat, bírói lista/ nem csak egy -egy embernél vannak meg "eldugva", ha vannak egyáltalán.

Minden, az országban megrendezett versenyen COM birák bírálnak? Ha nem, akkor kik bírálhatnak jelenleg?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hegedűs Zsolt 2008 júl. 14, 13:57-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 14, 13:41 
Helló Zsolt

Az mDOSZ forumán tudtommal senki sem vár semmire választ. Az általad említett beírások az egyik alelnöktől származnak, és a kérdésre maga a válsz a honlap működése. A kérdést akkor intézte amikor a honlap még nem működött, és senki sem érezte magát személyesen megszólítva a válaszra.

Üdv

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 14, 13:37 
Akkor enged meg hogy válaszoljak neked pár kérdésre, vagy legalábbis megpróbálom leírni én miként látom a dolgokat:

MDOSZ Kiállítási Szabályzatról én nem tudok. Legalábbis az amire szerintem te gondolsz, az nincs. Erről azonban legjobban a szövetség elnöke tudna tájékoztatni, és ha van is, jelen pillanatban biztos hogy Nyíregyházán lehetne fellelni.

Ha jól tudom, a szövetség "főbíró" tisztségben jelenleg Nóthof Sándor van. Ezért gondolom neki kell koordinálnia a bírókat, listája gondolom neki van róluk.

A standardokkal kapcsolatban pedig elég egyértelmű a helyzet.! Tavaly még az idegen nyelvű standardok sem voltak meg!
Mivel ha jól tudom COM bíró Magyarországon csak Roller kanáris van nehezen tudom elképzelni hogy ne külföldiek bíráljanak.
A bírálatokon azzal hogy nemzetközi COM bírók fognak bírálni, a COM standardok fognak érvényesülni. Szerinted érdekli is majd őket hogy nekünk megvannak e azok magyarul? A fejében kell hogy legyen az egész, max konzultálnak ha bizonytalan vagy puskáz a könyvéből...


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 14, 13:06 
ckuzmos írta:
Szia,

Az MDOSZ-el kapcsolatos kérdéseket most már szerintem nyugodtan felteheted a szövetség honlapján, hiszen azért hozták létre.
A fórum tökéletesen működik ott is, csak még nem használja szinte senki.

A kérdéseid egy részére pedig valószínű ismételten Nóthof Sándor tudna felvilágosítást adni, adatokkal szolgálni.


Csak van itt a fórumon is valaki aki tud ezekről a kérdésekről valamit. Lehet, hogy nem csak engem érdekel a téma, tehát nem akarom Nóthof Sanyit hívogatni állandóan. Ha jól tudom jár ide a fórumra néhány MDOSZ elnökségi tag, illetve rutinos kiállító, meg végül is áttételesen minden egyesületi tag MDOSZ tag is, tehát nyilván vannak olyanok, akik hozzászólnak a témához. Meg nyilván az idre-ből is tájékozottak egy páran még témában, hiszen számos kiállítást rendez idén az idre.

Az MDOSZ fórumán ahogy nézem mások is hiába várnak bármire is választ. Még Lajosnak, mint MDOSZ alelnöknek sem sikerült 1 hónap alatt választkapni kérdésire:

idézet az MDOSZ fórumáról származik:
"2008 Jún 19 Csü, 07:30de
Itt arra várunk, hogy történjen már valami, vagy nem fontos a honlap forumán válaszolni ???
akkor minek is hoztuk létre ???? "

:cry:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 14, 12:55 
Szia,

Az MDOSZ-el kapcsolatos kérdéseket most már szerintem nyugodtan felteheted a szövetség honlapján, hiszen azért hozták létre.
A fórum tökéletesen működik ott is, csak még nem használja szinte senki.

A kérdéseid egy részére pedig valószínű ismételten Nóthof Sándor tudna felvilágosítást adni, adatokkal szolgálni.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 14, 11:57 
A kiállításokkal kapcsolatosan szeretném megkérdezni valakitől, /nem feltétlen elnöki szinten/ hogy létezik-e, s ha igen, akkor hol elérhető az MDOSZ Kiállítási Szabályzata, illetve a jelenleg aktuális, elfogadott magyar bírói névsor.

Amennyiben még csak a kanárik COM standardja létezik magyarul, s az sem publikus, akkor jelenleg milyen szempontok szerint, milyen standardok figyelembevételével történik bírálat? Vagy az idei versenyeken csak külföldi COM bírák fognak bírálni, COM standardok alapján?



 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 15, 12:58
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Bányai Norbert
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 18, 9:56 
Köszönöm szépen a választ!

_________________
Üdv Check
"Jó madarász holtig tanul"


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 18, 8:08 
Miután a bírálat elsősorban küllemi szemle ezért a külsőségek kerülnek előtérbe a felkészítés során.
A versenyre való felkészítés fogalma már egy összetett feladatsort jelent aminek a fő szempontjai :

1. Egészséges jól fejlett, testi és rajzolat hibáktól mentes legyen a kiválasztott madár.

2. A birálat során nyugodt viselkedés jellemezze.

3. Tollazatában, viselkedéseben felismerhető legyen a jellemző külső nemi eltérés.

A felkészítés célja ezeknek a fő szempotoknak a csúcsra járatása a verseny időszakára.

Tehát ha versenyezni szeretnénk először is a verseny fokozatát,
( egyesületi bemutató, közhiteles bírálatot adó kiállítás, országos minősítő kiállítás, nemzeti bajnokság, vagy netán a világbajnokság) majd az idejét válasszuk ki, hogy mikorra kell felkészíteni az állományunkat. Aztán a következő lépés, hogy milyen fajjal versenyzünk és egyéniben, vagy kollekcióban is kívánjuk madarainkat szerepeltetni.

Ezután jöhet a fiatalok felkészítése : röpdében, vagy kalitban.

- a röpdés felkészítés mindig jobb, mert a madár a nagyobb mozgástérben hozni fogja a formáját. a kalitkában nevelt már kevésbé, de a szemle során a viselkedése nyugodtabb lesz.

- a versenyeztetésre szánt fajokból mindig több madarat válasszunk ki, hogy az időközben kiesőket pótólni lehessen,

- igazábol a felkészítést már a kikelést követő első 4 hétben meg kell kezdenünk, mivel a megfelelő táplálással ekkor tudjuk a standard nagyságot biztosítani.

- a tartási viszonyok tudatos kijelőlése a következő lépés, a versenyre szánt madarakat mindég egy kissé zajosabb és nyíltabb helyen tartsuk, hogy életstilusuk alkalmazkodjon a kiállítás forgatagához. Persze ez nem azt jelenti, hogy mindég ott ugráljon a kutya a volier, vagy kalit körül, hanem azt, hogy ne teljes csend uralkodjon körülötte.
Bár minden normális rendezésű kiállításon biztosítják a madrak bírálata során a nyugodt körűlményeket.


Az Ékfarkú amandinánál és általában a kis egzotáknál, (kivéve a gould, sirályka és zebrapinty, ezek már alapból elég nyugodtak, így nem igazán szoktuk őket csak küllemileg felkészíteni) ha kalitkában nevelődtek nem sok teendő van, elsősorban a hang effektusokat és a körülöttük lévő mozgást kell megszokniuk tehát néhány nappal (2-3) a kiállítás elött a korábbinál zajossabb és mozgásingerben gazdagabb helyre tesszük a saját kalitjával, úgy hogy a kalitka az előlap kivételével teljesen takarva legyen, direkt nem zavarjuk, de a közelében sűrűbben mozogjunk. Más a helyzet ha nagyobb volierben tartjuk őket. Itt számolni kell a kiállítási standard kalitka méretekkel és az elbújási lehetőségének a megszűnésével is. Ezért aztán legalább 3-4 héttel a verseny elött fokozatosan 3-4 lépésben mindig kisebb helyre rakjuk őket egészen a standard méretig bezárólag. Közben vigyázva a rendszeres fűrdési lehetőség biztosítására.

folyt. köv.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 15, 12:58
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Bányai Norbert
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 17, 23:17 
Ékfarkú amandina és Rizspintyre gondoltam.

_________________
Üdv Check
"Jó madarász holtig tanul"


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 17, 22:20 
Sziasztok !

Konkrétan milyen madárfajt készítenél fel versenyre ?...

ez a döntő, mert fajonként is változó lehet a technika...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 17, 16:39 
Szia!

Nagyon jó a felvetés! ;)

Vannak általánosságok és a madár fajából adódó különbségek.

Általánosságban elmondható, hogy a madárnak meg kell szoknia az egyedüllétet, ha egymagában lesz a kiállításon.
Meg kell szoknia a standard kalitot, a nyüzsgést, ami a kiállításon vár rá. Ez főleg pszichés terhelés, de nem szabad elhanyagolni, máskülönben a madár az első órában összetörheti a friss tollazatát!
Mindjárt ideértünk a tollazathoz. Elő kell segíteni egy szabályozott vedlést, hogy madárkánk hibátlan, friss, fényes és rendezett tollazattal "virítson".

Ami nem általánosság, hogy milyen a madár faja. Másként kell felkészíteni egy egzótát, másként egy papagájt és megint másként egy roller kanárit, és ezek csak a főbb különbséget adó fajok.

Ami a technikáját illeti, majd mások...
Leon az egzótákban biztos tud segíteni, habár mostanában nem láttam a fórumon. :? Neki vannak VB edzett szép sirálykapintyei. :idea:
Roller ügyben nézz fel a főoldalra, vagy a topikjába. :wink:
Hullámos papesz ügyben én is szívesen venném, ha írna valaki! 8)
Hallottam én is sok praktikát, de mivel nem én próbáltam ki, nem leszek észosztó... :lol:

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 15, 12:58
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Bányai Norbert
   
Hozzászólás 2008 márc. 17, 16:05 
Sziasztok!
Mindenki mondja,hogy külön tette a madarat és elkezdi felkésziteni a versenyre/kiállitásra,sajnos sehol nem találtam,hogy ezt hogyan is kell. Mekkora helyen esetleg speciális táplálékkal,mire kell figyelni?!
Remélem valakinek van türelme leírni ezeket:)

_________________
Üdv Check
"Jó madarász holtig tanul"


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:44
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO