Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 ápr. 6, 21:26 
Még egyszer a PIRETMIX-ről.
Használja valaki fürdővízben hígítva? A galamboknál fürdetésre 2 kupak/10L víz arányban használják.
A gyártó által javasolt használati mód pedig a szóróflakon tartalmát az állatok testfelületére a toll növekedésével ellentétes irányába hordjuk fel!
Ez idáig rendben is van. Ami kíváncsivá tett, hogy ha ennyire felhígítható, mint ahogy a fürdetésre használják, akkor miért is kell a gyártó szerint töményen ráfújni a célállatra.
Vagy, nem ér semmit a fürdetési koncentráció!
Megjegyzem, azért szimpatikus volna egy ilyen fürdetési technológia, ráadásul simán lehetne a kalitokat madarastól egy virágpermetezővel tisztántartani!

_________________
zozimo2


 
Offline
Csatlakozott: 2009 szept. 9, 18:12
Hozzászólások: 12
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 26, 7:07 
Köszi a választ.Ha gondolod utána kérdezhetsz.Mondjuk én a piret mixet használom mert azt mondták hogy az jó.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 25, 20:58 
Sziasztok!

Előzményket nem tudok és most nincs időm visszaolvasni, de tetű problémában a legjobb, ha nemcsak a madarakat, hanem a helyet ÉS a madarakat permetezed le vmi szerrel. Én most konkrétat nem tudok mondani, de ha kell megkérdezhetem, ill. egyzser már írtam is vhol a fúrumon...

Ezt persze nemsokára meg kell ismételni a kikelő peték miatt.

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Csatlakozott: 2009 szept. 9, 18:12
Hozzászólások: 12
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 24, 14:08 
Köszi a válaszokat.Arra gondoltam hogy az öregeket le kéne vágni és a fiatalok még nem olyan fertőzöttek.Nem?Mert azt hallottam hogy az öregek hordozzák legjobban a parazitákat.
Nyuzilla!
De ez nem tyúktetű hanem tolltetű.Ez is látszik a kezeden ha megfogod a tyúkot?(az a pici fehér?)
És a tyukikat egyesével kell lefújni?Ma megnéztem egy kihullott tollat és láttam rajta nagyon pici kis fehér pontot.Az az?
Jolovitot én is szoktam nekik adni.
És hol kell fújni a tyukikat?Mindenhol vagy csak a farktoll tövénél?Mert úgy hallottam hogyott teszik le a petéket.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 24, 8:31 
Szia Szilvi!

A tetű szabad szemmel látható, ha szelídek a tyukik, kapj el egyet, túrj bele a tollába, a kezeden érezni és látni fogod utána a mászkáló tetveket. Ha nem szelídek, akkor az alomban lehet turkálni, ott is és az ól falán is látni fogod a tetűt. Amikor a milyeink tetvesek voltak, látszott a tarajukon is, majdnem teljesen fehér volt piros helyett!
Ha tetvesek, ha nem, vegyél Neostomosan nevű szert (állateledel boltban, takarmányboltban, állatpatikában, gazdaboltban), és alomcserével egybekötve fújd ki vele az ólat is, majd ha este elültek a tyúkok, akkor őket is. 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy a közben kikelt peték is elpusztuljanak.
Én a frissen fújt tyúkok tojásait pár napig a biztonság kedvéért eldobálom.

A tolluk télre úgyis kinő, nálunk is tollasodnak, akikről a kakas letáncolta a tollat.
Valami vitamin nem árt nekik, és Jolovitot használok, havonta egy hétig kell adni a vizükbe.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 24, 7:25 
Köze lehet a toll tetűhöz, de inkább a kopasz hátért a kakas szokott felelős lenni!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2009 szept. 9, 18:12
Hozzászólások: 12
   
 
Hozzászólás 2009 szept. 23, 18:08 
Sziasztok!
Most olvasom hogy ti szakértők vagytok a tolltetű témában.Szerintem én is ezzel a problémával küzdök.A tyúkjaimnak le van töredezve a farktolla meg a szárnytolla.Ez attól van?Vagy lehet hogy vitaminhiány?A hátuk is kopasz és nem akar visszanőni a tolluk.Egyébként a tolltetűt lehet látni szabad szemmel?Már jó rég óta nem is tojnak.Ennek köze van a tolltetűhöz?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 20, 11:40 
patniki írta:
Gabikaaa írta:
Szia!

Insecticide 2000 - Vény nélkül állatkereskedésekben, állatgyógyszertárakban és egyéb helyeken kapható élősködők elleni szer. 500ml és 1000ml-es kiszerelésben kapható. Közvetlen a madarakat is befújhatod vele, valamint be kell a kalitkát is. Időnként meg kell ismételni a kezelést.


Szia Gábor

Köszönöm szépen , holnap megyek és veszek is , általában egy 500ml-es kb. meddig elég ?

Az hogy időnként ez kb. mit takar?? hetente , 2 hetene, havonta ??

Kösziiii neked is a segítséget.
Anikó


Sztem elsőnek kezeld le őket amikor megkapod a szert. Aztán 1-2 nap után újra és ezt játszd így tovább pár napig, mert nem tudom mennyire biztosít hosszantartó védelmet és pár nap altt kikel a következő nemzedék, mert ugye a petékre nem szokott hatni az ilyesmi.

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 19, 16:47
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Fót
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 20, 10:40 
lax20 írta:
Szia!

Zebrapintyes topicra válaszoltam.

Igaz azt el is felejtettem írni, hogy a madarak helyét is be kell szórni a szerrel. Én nem kimondottan madarakra valót használtam mikor gond volt, hanem általános háztartásit. Különösen figyelj az ülőrudakra! Szerintem ha lehetőséged van rá vágj egy fáról a régieket pedig dobd ki, ásd el, égesd el vagy hasonló.


Szia Lax20!

Köszönöm :-) mindkét helyen a segítséget, ki is dobtam az ülőrudakat és vágok helyette másikat :-) homokot kicseréltem, mindjárt adok nekik vizet fürdeni... remélem holnapig nem lesz komolyabb "bajuk" és beszerzem azt a szert amit ajánlott Gábor a másik fórumban.

Üdv
Anikó


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 19, 16:47
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Fót
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 20, 10:35 
Gabikaaa írta:
Szia!

Insecticide 2000 - Vény nélkül állatkereskedésekben, állatgyógyszertárakban és egyéb helyeken kapható élősködők elleni szer. 500ml és 1000ml-es kiszerelésben kapható. Közvetlen a madarakat is befújhatod vele, valamint be kell a kalitkát is. Időnként meg kell ismételni a kezelést.


Szia Gábor

Köszönöm szépen , holnap megyek és veszek is , általában egy 500ml-es kb. meddig elég ?

Az hogy időnként ez kb. mit takar?? hetente , 2 hetene, havonta ??

Kösziiii neked is a segítséget.
Anikó


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 20, 10:27 
Szia!

Zebrapintyes topicra válaszoltam.

Igaz azt el is felejtettem írni, hogy a madarak helyét is be kell szórni a szerrel. Én nem kimondottan madarakra valót használtam mikor gond volt, hanem általános háztartásit. Különösen figyelj az ülőrudakra! Szerintem ha lehetőséged van rá vágj egy fáról a régieket pedig dobd ki, ásd el, égesd el vagy hasonló.

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 28, 21:16
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szombathely
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 20, 10:05 
Szia!

Insecticide 2000 - Vény nélkül állatkereskedésekben, állatgyógyszertárakban és egyéb helyeken kapható élősködők elleni szer. 500ml és 1000ml-es kiszerelésben kapható. Közvetlen a madarakat is befújhatod vele, valamint be kell a kalitkát is. Időnként meg kell ismételni a kezelést.

_________________
Mátyás Gábor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 19, 16:47
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Fót
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 19, 17:06 
Sziasztok !


Van egy zebrapinty párom, 1,5 hete találtam a hímet és 2 napja vettemm mellé egy tojót, amivel vmit hazahoztam ajándékba :-( azóta mindketten vakaródznak, borzolják a tollukat és minden bajuk van... nem tudom mennyire veszélyesek ezek az élősködők emberekre, csak azért (is) aggódom mert van egy 4 éves kislányom is.

Kérdezném hogy milyen élősködőre való szerek vannak és hol lehet ezeket beszerezni.. Előre is köszi a tippeket

Óhh mellesleg soha nem volt semmilyen madaram..

Köszönöm ha valaki válaszol.
Anikó


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 8, 10:45 
zozimo2 írta:
Skrachlaci írta:
Szia Zoli!

nyakracsepegtetős..izé...

Ivermectin!

Nálam jelenleg nincs probléma, csak megelőzésre a fészkek kezelésére vettem. (Piret Mix)
Kipróbáltam egy madaramon, csak úgy locsogott rajta, de semmi baja nem lett. Talán még a rovarok is bírják :lol:


Ja az... :) Azt mondták, túladagolásra vigyázni kell, vagy erősebb dózist, ami nagypapagájoknak való ne adjak apróbb madaraknak!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 28, 15:33
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Harka
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 8, 8:54 
zozimo2 írta:
Szia Tamás!
Lehet, hogy egyről beszélünk?!

A tapasztalatok szerint az élősködők ellen a PIRETRIN, (PIRET MIX) a vírusok, gombák ellen a VIROCID a leghaté

http://www.idre.hu/taeniopygia/zebrapinty.html


Szia Zoltán!

Igazad van! Nem egyről beszéltünk. Tudom, hogy sok új termék van a piacon. Pénztárca függő. Csak azt akartam mondani, hogy nekem a PIRETRIN jött be és amikor hosonló fantázianevű terméket vásároltam az nem volt olyan hatékony.
Jelenleg nem tartok madarakat, de ha lesznek akkor feltétlen kikérem a véleményed az alapszerekről. Szeretem a hagyományos termékeket.
Jó madarászást!

_________________
üdvözlettel: st.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 7, 22:27 
Szia Tamás!
Lehet, hogy egyről beszélünk?!

A tapasztalatok szerint az élősködők ellen a PIRETRIN, (PIRET MIX) a vírusok, gombák ellen a VIROCID a leghatékonyabb ellenszer.
PIRET - MIX javasolt a : madár óvantag (Agas columbarum ), vörös madártetű ( Dermanissus gallinea ), rühatka ( Cnemidocoptes laevis ), tollmoly, tolltetű ( Columbicola Columbae ) irtására. Használata : higitatlan állapotban a toll alá permetezzük/szórjuk. Fürdetéshez : 5 liter vízhez I vagy 2 kupaknyit használjunk a fertőzöttségtől függően

http://www.idre.hu/taeniopygia/zebrapinty.html

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 7, 22:26 
Szia Tamás!
Válaszom a Tartási helyek, eszközök, felszerelések/ élősködők rovatban.

_________________
zozimo2


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 28, 15:33
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Harka
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 7, 21:58 
zozimo2 írta:
Skrachlaci írta:
Szia Zoli!

nyakracsepegtetős..izé...

Ivermectin!

Nálam jelenleg nincs probléma, csak megelőzésre a fészkek kezelésére vettem. (Piret Mix)
Kipróbáltam egy madaramon, csak úgy locsogott rajta, de semmi baja nem lett. Talán még a rovarok is bírják :lol:


Én a "PIRETRIN" nevű készítményt használtam. Mezőgazdasági boltban lehet kapni. Ez természetes alapanyagból, növényi kivonatból készül és melegvérű állatokra nézve teljesen ártalmatlan.
Ha jól emlékszem a készítmény neve utal az alapanyagáúl szolgáló növény latin nevére.
Gyerekkoromban egy idős kanáris ajánlotta és bátorított rá, hogy a kikelt fészekaljat nyugodtan szórjam meg. max. következmény egy gyenge hasmenés.
Tapasztalatom szerint az összes hasonló fantázianevű termék szintetikus anyagot is tartalmaz. Én ezektől mindig is tartózkodtam és sohasem próbáltam ki.
Takarításkor a kalitkát is mindig beszórtam és a madarakat pedig behelyezés után, felülről.
A kitakarított fészekodut, fészket is meg lehet vele szórni, mielött a fészekanyagot behelyezem.
Nem drága és nekem mindig bevált.

_________________
üdvözlettel: st.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 7, 21:23 
Skrachlaci írta:
Szia Zoli!

nyakracsepegtetős..izé...

Ivermectin!

Nálam jelenleg nincs probléma, csak megelőzésre a fészkek kezelésére vettem. (Piret Mix)
Kipróbáltam egy madaramon, csak úgy locsogott rajta, de semmi baja nem lett. Talán még a rovarok is bírják :lol:

_________________
zozimo2


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 7, 20:36 
Szia Zoli!

Jól látod :) Sajnos valamelyik vásárolt kanárival, vagy fakalitkával tetveket is hoztam.. :( Nagyhírtelen ezt tudtam beszerezni, meg a nyakracsepegtetős..izé..lenn van a madárházban, majd megnézem neked!
Szóval rendszeresen lefújom a madarakat is meg a kalitokat is, főleg a résekbe. Még nem tudtam kiírtani teljesen, de már csak itt ott látok néha takarításnál. Lakó Anti javasolta a nitrohígítót, beecsetelésre a kalitkákra, még azt is meg fogom csinálni.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 12:08
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO