Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2008 máj. 4, 22:01 
Moncsi írta:
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy megelőzésképpen mivel kezeljem a volierem.... Tudnátok a témában segíteni? Előre is köszönöm!


Szia Moncsi!

Iszonyatos a tolongás :D , pedig jó lenne, ha ráharapna valaki a kérdésedre. Csatlakoznék én is a témához, de sajnos nem válasszal, csak újabb kérdéssel.

Az afrikai asztrildokról szóló angol nyelvű cikkek kivétel nélkül említik a "worming" fogalmat, ami szövegkörnyezetben féregtelenítést jelent. Hangsúlyozzák, hogy talajon keresgélő fajokról van szó, tehát nagy a férgekkel (gondolom bélférgekkel, de gyanítom, hogy tágabb értelemben értenek alatta mindenféle élősködőt) való fertőződés veszélye, különösen, ha külső röpdét biztosítunk a madarak számára. Emiatt elengedhetetlen a rendszeres "worming" (havonta, negyedévente). Azonban az általam eddig fellelt cikkek olyan természetességgel beszélnek a témáról, hogy nem is említik annak módját.

A magyar fajismertetők, szakirodalomban megjelent cikkek elegánsan kikerülik ezt a témát. Nem tudom elképzelni egyébként, hogy pl. az ausztrál tenyésztők havonta összefogdossák a röpdékből az összes Pytiliát és Ivermectinnel lekezelik őket, tekintve, hogy ez a szer időszakosan sterilitást is okoz, azonkívül az apróbb termetű fajok rendszeres zaklatása, esetleges költésének megzavarása beláthatatlan következményekkel is járhat.
Kell tehát létezni más megoldásnak is, pl. valamilyen itatható szernek az adagolása.

Ha van valakinek ismerete a témában, kérem tegye közzé.

Előre is köszönöm.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
Hozzászólás 2008 máj. 2, 16:29 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy megelőzésképpen mivel kezeljem a volierem.
Egyáltalán szükség van megelőző kezelésre, vagy elég a takarítás az élösködők ellen?

Most vettem észre, hogy hangyák mászkálnak az aljában, ezért jutott eszembe a téma.
Okozhatnak a hangyák bajt? Milyen rovarölőt lehetne használni, hogy a madaraknak ne essen bajuk?

Egyáltalán mire kell figyelni, hogy az élősködőket a lehető leghamarabb észrevegyem és ne csak akkor, ha már nagy a baj?

Egy-két elejtett mondatot találtam a témában, de ott már inkább a kezelésről és nem a megelőzésről volt szó. Azért bátorkodtam egy új témát indítani.
Állandó félelmem, hogy nehogy valami bajuk legyen, nézegetem őket, vizsgálgatom, de rá kellett jönnöm, nem tudom mit keressek, mire figyeljek.
:roll:
Tudnátok a témában segíteni?
Előre is köszönöm!

_________________
Moncsi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:46
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO