Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 23:32 
Szia Lax20!

Olvasom a dísztyúkos topikot, Sőt! Elmó a lányom :lol:

Köszöntük is a segítséged, azért írtam ide, hogy konkrét szerek nevét kérjem. Az állatorvosunk ugyanis nem tudott veszélytelenebb szerekkel segíteni. :(

Tudsz esetleg valami konkrét nevet amivel a kismadarakat vagy legalább a kalitjukat befújhatom vagy permetezhetem?

A doki a Piret mix nevű port adta a tyúkokra és a Neocidol 600 EC nevű szert adta permetezésre, amin még egy halálfej is van! :(
Mindkettő erősen mérgező, nem hiszem, hogy be merném a kismadarakat ezekkel szórni vagy a helyüket lefújkálni.
Már a tyúkokat is fenntartással kezeltük, a permetezést a hétvégén próbálom a páromra bízni!

Nem is tudom hirtelen, hogy mitől félek jobban a kis vérszívoktól vagy a mérgező ellenszerektől! :?

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 27, 13:46
Hozzászólások: 1178
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton (Bács-Kiskun megye) // Szeged
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 23:14 
Helo!


Javaslom nézzetek be a dísztyúkos topikba éppen ma adtam ilyen tanácsot. Amúgy van olyan szer ami csak az ízlet lábúakat veszélyezteti. Azzal nyugodtan lehet permetezni. (a hogyan az említett részen).


Másrészt: Na akkor tisztázzuk! Én eddig úgy tudtam hogy a tyúktetű vérszívó, mely kicsi és a szúró-szívó szájszervéről könnyen felismerhető. Ezzel szemben a Tolltetű talán vmivel nagyobb, világosabb, és óriási rágó szájszervvel rendelkezik. Ezzel a madark tollát rongálja, (ami 1 idő után nagyon feltűnő). De jelezzétek légszi, ha vmit rosszul tok. Köszi.

Nektek pedig sok sikert a kezeléshez!

_________________
"Eltűnsz. S megérted a szavakat, miket a csillagok suttognak neked."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 21:59 
Ha szaladgálnak akkor lehet, neked van igazad:)
Az enyéim tolltetűsek. Ránagyítottam, és ezek nem futkosnak sehová, csak beágyazódtam a tollak mélyedésébe.

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 16:23 
Sziasztok!
Nem tolltetű, ez az állat a tyúkok vérét szívja!

Onnan derült ki, hogy az egyik tyúk nagyon sovány, húzza az egyik lábát, azért vittük dokihoz! A lányom vette észre, hogy valami bolhaszerű csak világosabb jószágok futkosnak a tollai között.
A doki mondta, hogy a vérét szívja és már nem is tudom minek nevezte tyúkatkának vagy tyúktetünek. De miután tudja a doki, hogy madaraim is vannak, ő hívta fel a figyelmem, hogy esetleg a pintyek is elkaphatták.

Persze mindjárt ajánlotta ugyanazt a port, de nem tudom, hogy lehetne megoldani, megfogdosni a madarakat és a bőrüket beszórni! :?
A tyúkoknál sem volt egyszerű, pedig azok nagyobbak és nem olyan fürgék mint a pintyek. A helyüket meg nem merem lepermetezni, mert erősen mérgező a szer és legalább 24 órára be kell áztatni, majd ugyanennyit száradni és szellőzni hagyni. Persze a tyúkoknál ezt is könnyebb megoldani! Elég reménytelen a helyzet! Azért írtam, hátha van valami kevésbé veszélyes módszer a megelőzésre, vagy kiirtásra.

Azért köszi a tippeket, ezt a fürdősót -mindentől függetlenül- kipróbálom! Biztos ami biztos alapon!

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 18, 21:55
Hozzászólások: 423
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Ördög Dániel
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 15:46 
Én is most a tolltetűvel harcolok. Nálam a papagájaim tetvesek. Az Ivermectin light spot on-t ajánlották nekem. Tegnap kezeltem le vele néhány madarat, a többit ma fogom. Eddig nem tapasztaltam változást.
Nem tudom, hogy vehető észre az, ha tetves egy madár. Én nem láttam változást a viselkedésükben, talán csak kicsit többet vakaróztak. Úgy vettem észre, hogy a tollukat makróztam, és ilyen fehér foltokat találtam rajta:)

Ez a fürdősó engem is érdekel, ha ilyen egyszerű akkor nekem való:)
És az baj, ha ebből a fürdősós vízből isznak a madarak? (csak mert papagájaim vannak, és ők mindent megkostólnak)

Köszi, és sok sikert!!!

_________________
Üdv: Ördög Dániel
http://indafoto.hu/ordogdaniel


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 15:35 
Szis Moncsi! :(

Így gyorsan csak annyit javaslok (ha tolltetűről van szó), hogy használj a madarak számára készített FÜRDŐSÓT, az ki is irtja a kártevőket és ha az egészséges madaraknál is használod, akkor ez megelőzésre is jó.

A Galambászkuckóban 3 márka is van, én az egyszerű magyart ajánlanám 500.- forintért fél kilót, amiből 2 gramm kell (1 csapott mokkáskanál) a fürdővízbe.
Ha addig nem tudsz várni, míg kipostázzák, akkor szerintem hívd fel a őket, hogy mi az a szer, amit talán azonnal beszerezhetsz a környékeden.

Üdv,
Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 11, 15:24 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!!!
Elég nagy pánikban vagyok! Most jöttem az állatorvostól, a 4 hete vett selyemtyúkok tetvesek!
Adott a doki port és permetezőszert is a kiirtásukra. A port a tyúkokra, a permetszert a helyükre.

Sajnos ez a "tyúktetű" megtámad más tollas jószágot is, ez a pánik oka!
Mit tegyek, hogy megelőzzem a madaraim eltetvesedését? Vagy már lehet, hogy nem is megelőzésről, hanem kezelésről kell beszélni?
Segítsetek!
A tyúkok nem érintkeztek közvetlen módon a madarakkal,(még csak a közelükben sem voltak!) de abban nem vagyok biztos, hogy közvetett módon nem fertőződtek-e meg!

Mire figyeljek? Hogy lehet észrevenni, megelőzni vagy kezelni a bajt?
Segítség!!!

_________________
Moncsi


 
Offline
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 21:28
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 2, 14:06 
Szia Zottan!

Köszi, de sajnos nem tarthatom meg őket, úgyhogy a kicsik, amint leválasztom, eladód lesznek.
Judit


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 1, 16:39 
Szia!
Nagyon szépek a madárkák, gratula! :lol:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 21:28
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 1, 14:09 
Szia Zottan!

Az odút már kitakarítottam. Igen, a szülők észre sem vették. A kicsiket már elég nehéz megfogni. Remélem a kép elment. Ha igen, akkor ők azok, tegnap előtt.:)
Kép :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 1, 13:38 
Kornis Judit írta:
Szia Zottan!

Nagyon köszi a választ!
Minden egybevág! Nedves volt a száraz homok alatt!
Az itató, és a fürdető nem ereszt, de persze gyakran kifröcskölik! Szoktam gyakrabban tisztítani, hetente, csak most a kicsik miatt nem. Szoktak néha legyek garázdálkodni a kalit körül.
Mégegyszer köszönöm, sokat segítettél!
Judit

Szia!
Örülök! :D
A kicsik mellett is nyugodtan takaríthatsz, csak nagyon extrém esetben zavarja ez meg a szülőket tapasztalataim szerint. Amíg nem "kirobbanósak" a kicsik, addig az odúval nem is igen kell foglalkozni, egyszerűen félrerakod, kikapod a szülőket és két perc alatt kész is. Észre sem veszik és nevelnek tovább. :lol:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 21:28
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 1, 13:32 
Szia Zottan!

Nagyon köszi a választ!
Minden egybevág! Nedves volt a száraz homok alatt!
Az itató, és a fürdető nem ereszt, de persze gyakran kifröcskölik! Szoktam gyakrabban tisztítani, hetente, csak most a kicsik miatt nem. Szoktak néha legyek garázdálkodni a kalit körül.
Mégegyszer köszönöm, sokat segítettél!
Judit


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 1, 12:41 
Szia Judit!
Légylárvák akkor telepednek meg a kalit aljában, amikor az ürülék és a hulladék (maghéjak, magok, zöld- és lágyeleség-maradék) benedvesedik (kifürdött víz, csepegő itató), és így ideális élőhellyé, igazi Kánaánná válik a nyüvek számára. A szappanos lemosás elegendő, megelőzésre a következőt javaslanám:
- első körben az itató/fürdető ellenőrzése, nem ereszt-e
- legyek távoltartása a kalitka környékéről szúnyoghálóval vagy légyriasztóval
- ha a kifürdött víz okozta a bajt, de nincs szíved megvonni ezt a lehetőséget a madaraktól, akkor ajánlatos gyakrabban (min. hetente) takarítani a helyüket, legalábbis az érintett részt.
Remélem segítettem.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 21:28
Hozzászólások: 10
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 1, 11:49 
Sziasztok!

Zebrapinty páromnál (+5 pár napja kirepült fióka) ma tisztítottam a kalitot. Ezelőtt két hete pucoltam őket, elvileg akkor sem lett volna szabad, mert pici fiókák voltak, de rettenetesen koszosak voltak. Most meg már inkább büdik voltak, de a megszokottnál sokkal jobban. És amikor kiöntöttem a koszos homokot, elég sok kukac volt ott. Azoknak volt olyan szaguk! Leginkább a csontkukacra hasonlítottak.
Olvasgattam ebben a fórumrészben, de itt inkább a megelőzésükről volt szó. Csak az lenne a kérdésem, hogy ezek a sok kaki miatt látogattak el? Nem túl nagy a kalitka, és 7-en vannak benne jelenleg, de csak a fiókák miatt. Még soha nem fordult elő ilyesmi. Sajna nincs itthon rovarölő szer, de ha kell, akkor veszek, csak azt nem tudom, hogy milyet. És ha belegondolok, hogy a pintyek csipegettek a kalit aljáról, akkor mi van, hogy véletlenül mondjuk valami petét is megettek? Most csak annyit tettem, hogy szappannal kimostam a tálcát. Az egész kalitot át kéne súrolni? Mint Lajos írta, a thujaágat kipróbálom, a kalitka oldalára aggatom fel. Remélem nem baj, ha a hím pintyem folyton cibálja, vagyis nem mérgező, vagy ilyesmi.
Szóval csak az lenne a kérdésem, hogy csak a kaki volt-e az oka ennek, és hogy a madaraknak nem lesz-e bajuk? Elegendő annyi amit csináltam, vagy kellene rovarölő szer, vagy bármi más?

Előre is nagyon köszönöm: Judit


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 5, 22:27 
Sziasztok!

Azt elfeledtem mondani az előbb, hogy ilyenkor ülőrudat és homokot is cserél egy festett fém kalitban.
Tehát: semmi olyan anyag nincs a kalitban, ami porózus! :idea:
Akinek fa a kalitja oldala, vagy természetes anyagból van a fészek benne, tehát olyan szerves anyag van a kalitban bárhogy, ami rögzíti a vegyszert, nos ERRŐL NINCS TAPASZTALAT! :idea:

Csak nehogy félinformációk miatt valakinél elhullást okozzon a tanácsom... :oops:

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 5, 22:22 
Sziasztok!

Én is köszönöm a tippeket, mindenképpen hasznosítom az általatok leírtakat!

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 5, 21:46 
Szia Balance!

Köszi a tippet, azt hiszem a következő takarításnál lefújom a röpdét. Biztos ami biztos alapon!

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 5, 17:47 
Szia Moncsi! :)

Az ismerősöm madarak közt a kalitokat "PROTECT EXTRA"-val (Bábolna Bio terméke) fújja be az atkák kiírtására úgy, hogy a madarakra ne menjen. Nem fogja ki őket a kalitból.
Régóta használja ezt a szert és eddig semmilyen károsodást nem vett észre a madarakon.
Természetesen az etető és az itató (és persze semmilyen más takarmány) ilyenkor nincs a kalitban.

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 5, 10:43 
Szia Lajos!

Köszönöm a választ!

Hasznos dolgokat tanultam! Esetleg leírnád néhány gyakoribb élősködő tüneteit? Nagy segítség lehetne a baj korai felismerésében!
Kicsit több mint két éve madárászok, eddig elkerültek a fertőzések, élősködők, de ez nem hiszem, hogy garancia a továbbiakra. Szeretnék a lehető legjobban képben lenni, főleg, hogy van egy 3 éves kislányom, aki szintén imádja a madarakat és sokat van a közelükben.

(Mi a szúnyogriasztó növény neve? :oops: )

_________________
Moncsi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 5, 7:50 
Sziasztok !

Hát igen ez a téma egy nagyon fontos dolog és a kezelésekre mindenki mást tart célszerűnek.
Vannak akik a vegyszerekre, vannak akik a természetes anyagokra és vannak akik a kevert kezelésekre, de vannak olyanok is akik a semmilyen védekezésre esküsznek.

Ezeket a tennivalókat elsősorban a mikrokörnyezet határozza meg, mivel ez minden tenyésztőnél más és más rovar ( élősködő) faunát alakít ki.
A fertőtlenítéseket az is behatárolja, hogy ki, mivel kezeli és minek a híve.

Egy fertőtlenítésnek általánosan az alábbiaknak kell megfelelni:
- el kell pusztítania a nem kívánatos fertőzési gócokat, illetve csökkentenie kell a lehetséges fertőzés veszély kialakulását, de ne legyen teljesen "steril a környezet" , mivel ez egyben csökkenti a madarak immunrendszerének a reagálását...
a legfontosabb szempontok....

- külső, belső élősködők,
- élősködőket hordozó gazdaállatok,
- gombák, vírusok,
- behurcolások okozta fertőzések megelőzése, írtása, megszüntetése..

a témát komplexen kell kezelni, tehát egy olyan megelőzési rendszert kell kiaklakítani, mely többé - kevésbé megfelel az adott körülményeknek.

Talán az én rendszerem ismertetésével adhatok tanácsot, de ezt mindenkinek magának kell kialakítania .....

Tehát nálam a tenyészterület félig nyitott / télen zárt és fűtött/ beépített fa kalitokkal sűrűn telerakott beton ajzatú védőházikó, + nyitott volier, mely felülről és az nyugati oldalán fényáteresztő kemény lemezzel zárt.

Ezzel ki van küszöbőlve a vadmadarak által "pottyantott" fertőzés,

A beton ajzat és fa kalitrendszer lehetővé teszi /tenyészidőn kívűl/ félévente a teljes fertőtlenítést. Minden felületet tömlővel erős nyomás alatt vizzel átmosok, majd kivéve a külső volier dróthálóját mésztejjel közepes vastagságban átpermetezek, beleértve az odukat is.
Negyedévente egyszer A teljes madárházat " virocid " -al lepermetezem a gomba és virus fertőzés gyengítésére. Az etető és itató edényeket viszont hetente kezelem ezzel a szerrel. A behurcolás ellen is ezt a szert használom a taposó szivacsban.

A rovarok ellen a teljes területen különböző thujákat telepítettem, vagy aggatom fel, ezzel oldva meg a káros rovarok riasztását, szunyog ellen, meg a szúnyogriasztó dísznövényt használom a volieren kívűl ez egyben díszítő is a madarak körűl.

A külső élősködőket féken lehet tartani a napi rendszeres fűrdési lehetőség biztosításával...
Az egerek, ellen betonalapba ágyazott apró lyukú madárhálóval és a zselés rágcsáló írtó külső elhelyezésével védekezek.
Röviden ennyi, hosszan pedig egész évben rendszeres és sok munkát ad..gondoljunk, csak a helyiségek napi többszöri felseprésére...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 16, 20:14
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO