Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 2, 13:50 
Már eltemettem.Nem volt sovány.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 2, 13:09 
Sajnálatos hír :(
Nézd meg hogy a hasán a mellcsont nem áll e ki túlzottan, élesen…
Menyire volt lesoványodva?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 2, 11:45 
Sajnos az új kismadaramnak nem sikerült az akklimatizálódás :cry:
Tegnap semmi rendkívülit nem vettem észre, az utóbbi időben a lány nem is bántotta már.Élénk volt, evett, rakosgatták a fészket, biztató volt a helyzet.
Ma reggel azonban nem kirepült, hanem kiesett a fészekből.Bevonszolta magát a sarokba.Mire visszamentem, -kicseréltem a vizüket- már halott volt.Nem látszik rajta semmi.Nem volt beragadva a kis feneke.Nem vakarózott.Szép volt.Rendesen evett.Hibátlanul mozgott.Nem értem. :cry:
Arra következtetek, hogy ez az öngyilkosság valamiféle formája.Nem érezte jól magát nálunk...Megértette, hogy most már mindig így lesz...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 22, 18:51 
A salátát is és a fűcsomót is facsipesszel rögzítve (különbőző távoli pontokra) kapják, hogy megnehezítsem a dolgukat :)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 20, 20:01 
Szia!

Ha a füvet összekötöd egy gumival, és úgy rögzíted a fűcsomót a rácshoz, lasabban építik a fészket. De ami fontosabb, remek elfoglaltságot találnak amíg kicibálják a szálakat, és talána béke is nagyobb lesz.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 20, 18:11 
Bárcsak a próféta szólna belőled, ahogy mondani szokás! :)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 19, 21:58 
Majd kitollasodik az a fiú, amíg az asszonyka el lesz foglalva a kotlással.... :-)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 19, 20:19 
Nos, megbékéltek a helyzettel, bár egyértelműen a tojó a domináns, aki a korábbi lakó.Kergetik egymást sokszor, de egyidejűleg esznek, és együtt alszanak a fészekben.Nem párzanak.A hím elég zilált.A fészket nagy erőkkel rakják együtt, már alig férnek be a sok fűtől.Egyelőre kíváncsian várom a fejleményeket.Alakul :wink:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 17, 13:01 
Szia!
Ne várj hétfőig! Ha enni sem hagyja a fiút, el fog pusztulni! Mindenképpen szedd külön. Ha többen is vannak a kalitkában (ezt nem értettem pontosan), akkor a verekedőt különítsd el!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 17, 12:55 
Hát, ha nincs senkinek jobb ötlete, akkor hétfőn "válóper" lesz a kényszerházasságból. :cry: (Sajnos nem tudom biztosítani a spontán párválasztás lehetőségét, mert csak egy kalitka tartására van mód a lakásban, és a kalitkában lévő mozgási lehetőséget is meg akarom hagyni, amíg szép voliert nem tudok csináltatni.)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 16, 19:46 
Kb. 1 éves, csinos, fiatal zebrapinty párom az első pillanattól kezdve haragban van!
2 napja vásároltam társat az ifjú özvegynek.Előző partnerét rögtön megszerette, körültoporogták egymást és kurkásztak, noha kb. 60 évnyi korkülönbség volt köztük, még a fészket is rakosgatták egyesült erővel, és az első naptól fogva együtt aludtak.
Most, amikor végre egy korban hozzá illő és egészséges hímmel van dolga, most gyűlölik egymást.Se a fészekbe, se az ennivalóhoz nem engedi a tojó az új hímet! Egyik lábukról a másikra állva tárogatják a szárnyaikat, és a tojó zavarja a hímet ide-oda, de leginkább nem engedi le a legfelső rúdról.Van, amikor ott is csipkedi, és szegénynek a fészek tetején kell állnia...A hím nyaka kezd rosszul kinézni...A tojó mintha "egy számmal nagyobb" lenne.Ha ez még napokig így lesz, a hím végelgyengülésben meg fog halni! (Bár hajnalban evett valamennyit, amíg a tojó még a fészekben gubbasztott).Meddig lesz ez így?
Van alapvető összeférhetetlenség? Előfordulhat, hogy nem fogadják el egymást? Meddig várjak? Különítsem el valamelyiket? Nagy, zajos perpatvar van!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 9, 20:48 
Szia Judit !

A verekedés anya és lánya között abból adódik, hogy a tojód újra kotlani fog és üldözi a " mostmár ellenséges, számára vetélytársat jelentő" leányát.
Az állatvilágban és ezen belől a madaraknál a felnött gyermekek a leválasztás után konkurenciát jelentenek és a felnöttek már nem gyerekükként kezelik őket. Ezért választjuk le 6-8 hetes korban, (vagy amikor a szülő valamelyike üldözi a fiatalt) a szüleitől.
A hosszantartó gubbaasztás általában betegség szokott lenni. Kérd meg Csabát nézze meg, addig is szerezz be Ekodiár + cseppeket és adagold az ivóvizükbe. A gubbasztót viszont vedd ki közülük és tedd melegebb helyre és adj neki csumizt enni. Ha megy a hasa még aktív szenet is adj neki a lágyeleségbe.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 21:28
Hozzászólások: 10
   
Hozzászólás 2006 dec. 8, 20:55 
Sziasztok!! A pintyeim verekednek. Az anyuka, és felnőtt lánya. Éppen szét akarjuk őket választani. Van még rajtuk kívül 2 fiú z.pinty.
És a fiú pintyem gubbaszt ( nem az amelyiket Csabától kaptam). Próbáltam fürdetni, de nem léttam, hogy belement volna a vízbe.
Mit tegyek ezek ellen???
Előre is kösz,: Judit :roll:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO