Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 18, 8:04 
Szia,

keresd Kalapost, itt a forumon is fent van.
Az igaz hogy nagyon hatékony, de ugye ne felejtsük el hogy akkor 40x is kell kiüríteni, illetve újra beállítani...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 9, 23:52
Hozzászólások: 352
Tartózkodási hely: Tolna megye
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 23:46 
feketemarcsi írta:
Szia!

Pl. a Brico Store-ban, Praktikerben, Baumaxban, de én a törpikkel vigyázné, azok sok mindenre képesek. Viszont én láttam egyolyan változatot élő csapdábó., ami egy vékony kis négyzetes hasáb és van benne egy billenő szekezet, amire femegy az egér, a súlyától lebillen és bekerül a csapda hátsó részébe, ahonnan nem tud kijönni.

Ki kell, hogy ábrándítsalak, de valószínűleg több egered is lesz, ahogy hül az idő. Ja és gyorsan szaporodnak.

Szerintem add a macskának, ha nem akarod tenyészteni és szaporítani őket.


Hali!

Ezzel én is találkoztam, csak pont a lényeg nem látszott a képen, hogy házilag nekiálljak összetákolni. Nincs róla valami leírásod? Állítólag nagyon hatékony, volt röpde ahol fél nap alatt 40 egynéhány dögöt megfogtak vele.

Üdv!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 12, 13:18 
feketemarcsi írta:
Én megyek röpit építeni a hullámosoknak és két törpi is költözik hozzájuk...


Irigyellek.

Én tervrajzokat készítek ezerrel, méricskélek, lopom az ötleteket. Tavasszal egy 24-30 köbméteres röpdét tervezek a tűzfal mellé. A mostani röpdébe pedig törpepapagájokat szeretnék majd, de ez a nagyon távoli jövő.

Addig marad a tervezés, és a pénzmagok gyűjtögetése.

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 szept. 12, 13:10 
Spirit írta:
Az előbbi mondjuk szerintem simán a madárnak is csúnya sérülést okozhat...

dujuor írta:
Az előbbit kihagynám, mert a macsektól is meg szoktam menteni az egeret és kitelepítem az erdőbe, az utóbbi pedig a madarat is elkaphatja.



Meglátjuk melyikünk nyer. Ha én, akkor nem lesz egér. Ha az egér, akkor a keres-kínál rovatban meghirdetem a madaraimat, és a továbbiakban egértenyésztéssel foglalkozom majd. :97: :97: :97:

Na jóóóó, ez vicc volt.

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok, nekem lassan véget ér a munka mára, irány a hétvége. De azért adásban maradok.

dujuor

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
Hozzászólás 2008 szept. 12, 13:05 
Az előbbi mondjuk szerintem simán a madárnak is csúnya sérülést okozhat...

dujuor írta:
Az előbbit kihagynám, mert a macsektól is meg szoktam menteni az egeret és kitelepítem az erdőbe, az utóbbi pedig a madarat is elkaphatja.



 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 12, 13:02 
Spirit, Marcsi köszönöm szépen!

Hétvégén irány a barkácsáruház. A törpiket eleve kivettem volna, de lehet Rikit (kézzel nevelt nimfa) is ki kell vennem, mert nincs veszélyérzete, a végén még képes, és beleszorul.

Egerünk minden évben van, nem tudom honnan vettem, hogy pont idén nem lesz, és nem tudom honnan gondoltam, hogy pont a röpdét nem találja meg.

Marcsi! Hacsak nem kapja el a macska, akkor nem adom neki, inkább kiviszem messzire az erdőbe. Én szeretem az egeret is. Csak azt nem szeretem, ha az életteremet zavarja.

Köszönöm még egyszer, beszámolok a fejleményekről.

duju

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 12, 12:53 
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
Hozzászólás 2008 szept. 12, 12:48 
http://www.addel.hu/template/temp1/detailproduct.php?productid=47303&storeid=341

dujuor írta:
Nem tudod véletlenül, hogy hol lehet ilyet venni, és hogy hogy hívják ezt a szerkezetet? Bár azt hiszem nem hülye az egér, minek menne be valamibe, amikor terített asztal várja a talajon. Így azt hiszem, előbb át kell pucolnom az ajzatot, hogy megtisztítsam a magoktól. Bár lehet, hogy a macsek már elintézte, azért csak ki jön a röpdéből. A hulik odúját le kell szerelnem, mielőtt úgy gondolja, hogy belekölykedzik.

Kívánjatok sok szerencsét nekem.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 szept. 12, 12:03 
Spirit írta:
Szia! Az a fajta egérfogó esetleg nem jöhet szóba, ami olyan mint egy felfordított tésztaszűrő, a tetején megy bele az egér, csak ugyanaz a nyílás kifelé nem járható, mert befeleálló tüskék vannak rajta, de az állatot élve hagyja.


Szia Spirit!

Bevallom :oops: :oops: még nem is hallottam ilyen egérfogóról. Én csak a minden érintésre lecsapódós-megölőset, és a cserép alá berakott fél diót ismerem. Az előbbit kihagynám, mert a macsektól is meg szoktam menteni az egeret és kitelepítem az erdőbe, az utóbbi pedig a madarat is elkaphatja.

Nem tudod véletlenül, hogy hol lehet ilyet venni, és hogy hogy hívják ezt a szerkezetet? Bár azt hiszem nem hülye az egér, minek menne be valamibe, amikor terített asztal várja a talajon. Így azt hiszem, előbb át kell pucolnom az ajzatot, hogy megtisztítsam a magoktól. Bár lehet, hogy a macsek már elintézte, azért csak ki jön a röpdéből. A hulik odúját le kell szerelnem, mielőtt úgy gondolja, hogy belekölykedzik.

Kívánjatok sok szerencsét nekem.

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 12, 11:39 
Látom már, papagájok és fürjek, na hát ők nem tudnak véletlen se bemenni abba a csapdába szerintem, egyszerűen mert az kicsi.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
Hozzászólás 2008 szept. 12, 11:37 
Szia! Az a fajta egérfogó esetleg nem jöhet szóba, ami olyan mint egy felfordított tésztaszűrő, a tetején megy bele az egér, csak ugyanaz a nyílás kifelé nem járható, mert befeleálló tüskék vannak rajta, de az állatot élve hagyja. Szerintem madár ilyenbe nem megy bele (meg sajnos nem tudom, milyen madaraid vannak -bocsi-, de ha nem kistestűek, akkor nem is tudnának belemenni)...

dujuor írta:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Az udvari röpdémbe bevette magát egy egér. Mi módon tudnám kipaterolni?

A röpde OSB lapból készült, és nádfonattal van beborítva. Tegnap láttam elsurranni, és amikor utána néztem, akkor úgy láttam, mintha felmászott volna az OSB lapon a nád mögé.

Mivel madarak vannak bent, ezért a macskát nem engedhetem be, így rám vár az egérírtás. Van valami tanácsotok?

dujuor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 12, 11:19 
Véletlenül új témát nyitottam, a kártevőkhöz szerettem volna ezt írni.

Esetleg van már erről szóló topic (még nem találkoztam ilyennel).

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 szept. 12, 11:17 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Az udvari röpdémbe bevette magát egy egér. Mi módon tudnám kipaterolni?

A röpde OSB lapból készült, és nádfonattal van beborítva. Tegnap láttam elsurranni, és amikor utána néztem, akkor úgy láttam, mintha felmászott volna az OSB lapon a nád mögé.

Mivel madarak vannak bent, ezért a macskát nem engedhetem be, így rám vár az egérírtás. Van valami tanácsotok?

dujuor

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 28, 20:24 
Szevasztok!

A madarakat sokkal szívesebben zaklatják a macskák. Én is vidéken lakom. Egy pár gyöngybagoly mindíg vadászott a madárházam körül, gyakran vittek el madarat az etetőről, ami az udvaromban volt. A karvaly sem szégyenlősködött, és lapátoltam a havat, tőlem olyan 5-6 méterre lefogta a zöldikét. Egy kuvik pedig az alsóépületem padlásán lakott. Mégsem bántották soha a madaraimat. Igaz azok zárva voltak, de sokszor raktam ki kis kalitkában madarakat napozni. Nem így a macska, akik sokszor csak azt várták mikor megyek el, néha még a kaput sem csuktam be magam mögött már surrantak is be a madárházba. Jó erős rácsos ajtó lett a megoldás. Akkor már hiába próbálkoztak, nem bírtak bejutni. Nem is az a baj, hogy bejutnak, mert a madarakhoz nem fértek hozzá, néha igaz egy-két fiatal madár fejét leharapdálták, sokszor csupán a jelenlétükkel stresszelték a madarakat. Ez költési időben a fiatalokra nézve végzetes volt.

üdv:
G2

_________________
G2


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 28, 19:27 
Szia!

Készíts a kalitka köré egy nagyobb méretű, max. 2,5 cm rácstávolságú fémhálós keretet. Akár egyszerűen tetőlécből, és aprószemű madárhálóból, s borítsd rá a kalitkára. Ezt etetéskor egyszerűen leemelheted a kalitkáról. Illetve élvefogó kisragadozó csapda is segíthet ha valamilyen menyétfélére, macskára gyanakszol.

üdv


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 11, 22:02
Hozzászólások: 189
   
Hozzászólás 2008 aug. 28, 18:17 
Sziasztok!
A múlt héten repültek ki a zebrapinty fiókáim. Egy kalitkában tartom őket a kertben. Az egyik reggelre pedig eltűnt a zebrapinty hímem, és a kalitkarácson egy pár pihetoll volt.A kalitka nem dőlt fel, a rácson se fért volna ki de valószínűleg egy ragadozó madár szedte ki. :cry: :cry: :cry:
Már egy pár hete is jelen volt ez a madár, az egyik hullámos papagájunkat véresre karmolta, de nem bírta kiráncigálni, és már azóta meggyógyult. Egérragasztót raktunk ki a kalitka mellé, mert akkor még nem tudtuk hogy mi, de másnapra eltűnt, magával vihette. Akkor a pintyek még egy kisebb kalitkában voltak és leborította őket. :evil:
Biztos hogy egy ragadozó madár, szerintünk bagoly, mert mindíg ürüléket hagy maga után, nagy fehéret, az autón is kétszer, de inkább a madarak közelében.
Faluban lakunk, nem is erdő közelében. Egy tető alatt vannak. Nagyon sajnálom a pintyemet, mert nagyon szép volt, etetgette a fiókáit. Szerencsére azok megmaradtak, mert már eszegetnek. Milyen madár lehetett és hogy lehet ellene védekezni?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:01
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO