Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 11:46 
Ide kívánkozik: Én pl jó ideje nem adok egyetlen madárnak sem földimogyorót, mert több vele a kockázati tényező (Aspergillosis, Aflatoxin). Pedig ugyanakkor a földimogyoró önmagában nem mérgező, sőt nagyon is jó, vitaminokban gazdag táplálék lenne.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 16:12
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 11:30 
Igazat adok Haroldnak.
Bizonyos esetekben pusztító vegyületek alkalmazása is lehet gyógyító hatású.
pl. rákos sejtek
A legkiválóbb magkeverékek is tartalmazhatnak viszont raktározási és egyéb okokból pl gombatoxint, mely etetése huzamosabb idő után gyengíti az immunrendszert, és hirtelen elhulláshoz vezethet.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 szept. 22, 4:47
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Seres László
   
Hozzászólás 2010 márc. 10, 9:44 
Sziasztok!

Mérgező- nem mérgező

Nagy a kavarodás úgy látom a fejekben, erről a témáról.

---A máriatövis mag---egy ismerősöm több orvosilag bizonyítottan nemzőképtelen hölgynél, gyermekáldást ért el egy komplex kúrával melynek alapja a máriatövis.

Mégsem hiszem, h. mindenhol, mindenkinél mint egy csodaszer csak ez használ.
Szerintem a pont Lajosnál van, ha figyeljük a madaraink reakcióit, és a természetben fellelhető anyagokat "okosan", és nem rá erőszakolva minden madárra etetünk, valamint rossz reakció esetén, általunk megbízható szakemberhez fordulunk, madaraink ""egész""ségesen fejlődnek.

Boccs Marcsi, de nem értek egyet veled.

"Sok mérgező növény gyógyszeralapanyag, ez még nem jelent semmit, mert csak egyes hatóanyagit vonják ki, nem a mérgezőt."

A gyógyszerészek általában szintetikusan állítják elő azt a ható anyagot amit az emberek a természetben is felfedeztek már sok-sok éven keresztül tapasztalati úton, valamint magában elkülönített mérgező anyagot is használnak "gyógyszernek".
Például a cíán magában azt hiszem elég mérgező, viszont a természetben kelát kötéses formában megtalálható a sárgabarack magban, mandulában. Gyerekkorom óta "halálos dózist" fogyasztok ezekből a magokból, ha szerencsém van azért holnap 41 éves leszek.

Tehát ha egy élő szervezetet -növényt- szétcincálunk és megtaláljuk benne a periódusos rendszer félelmetes részeit, attól még egészben lehet az hasznos más élő szervezetnek.

Ne becsüljük le a régi és "új" füves emberek, javas asszonyok tudását.

Tapasztalat, tapasztalat……

_________________
Seres László


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 10:19 
Sziasztok !

Ha már itt tartunk, azért azt jó tudni, hogy a " mérgező " megnevezés alatt mit kell értenünk.
Miután ez egy olyan kifejezés, mely a növényrész elfogyasztása utáni szervezeti reakcióra utal sokszor félrevezethet bennünket.
Ha szükebb értelemben vesszük, akkor mérgező az a növény, amely igen kis mennyiségben elfogyasztva is zavart, rendellenességet, vagy kóros elváltozásokat okoz az egészséges szervezetben.
Hatásuk lehet állandó, vagy időleges tulajdonság. Különbséget kell tennünk a kifejezetten mérgező és csak a bizonyos körűlmények között mérgezők között.

Ezek jelenleg az alábbiak szerint vannak besorolva:

a.- mérgező növények,
b.- erős hatású növények,
c.- enyhe hatású növények,
d.- Teljesen veszélytelen növények.

E besorolásokat általában összevontan írják le, de a hatásfokot valamilyen módon külön jelölik. Pl- egy +, vagy két ++ , illetve három +++.

Érdekes dolgok ezek, egy példát is felhozva az alábbiakat tapasztaltam.
Piros szemű fehér tollazatú rizspintyet hoztam Straubingból. Nyáron a volierben a földön kinyúlva előszeretettel napoznak madaraim, köztük ez a fehér is. A zöldeleséget mindég a szezonális zöldség/gyümölcs félékből kapják. Ekkor kaptak reszelt zöldségeket ( répa, zeller, gyökérzöldség, káposzta, stb.) valamint kis mennyiségben pasztinákot is. Hatását akkor még nem ismertem, de hamarosan megtapasztaltam. Ugyanis ez a fehér tollazatú madaram másnapra elkezdett gubbasztani, megfogás után megnézve tapasztaltam, hogy erösen kivörösödött a böre, elkülőnítés után másnapra előszőr a csőrzugban, majd a test más részein is vizenyőképződést találtam. Miután értékes madár volt elvittem az ismerős állatorvoshoz, aki már többszőr járt nálam és ismerte a madarak elhelyezésének körűlményeit, így azonnal azt kérdezte, hogy előző napokban milyen takarmányt kapott a madár. Szerencsére említettem a pasztinákot is, mint lehetséges takarmányt. Rögtön leszögezte Fotodinamiás hatás lépett fel a madaramnál. Persze én csak néztem ki a fejemből, hogy mi is az, de mikor elmagyarázta megértettem. Ha le akarom egyszerűsíteni a pasztinák hatóanyaga napfény hatására a fehérbőrű állatoknál ; itt a rizspintynél is súlyos bőrelváltozásokat, gyulladást okoz, mely esetenként végzetessé is válhat.
Tehát a tanúlság : a pasztinák etetése a fehérbőrű állatoknál nyáron kerülendő.

A Máriatövis magot én is keverem a takarmányba, igaz csak 2 %- ék erejéig, problémát nem tapasztaltam, viszont azt többszőr láttam már, hogy télen az elszáradt kórókra stigók szálltak és lakmároztak a terméséből, és ha azok megeszik a többi madárnak sem árthat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 10:11 
kulturia írta:
Érdekes a máriatövis több gyógyszer alapanyaga (Pl:: májvédő gyógyszerek.
C vitamintartalma nagyságrendekkel magasabb a citroménál.
Nem néztem részlezesen utána, ennyit tudok róla.

Nemcsak, hogy nyugodtan lehet adni a madaraknak, de egyenesen ajánlott is. A benne található C vitamin mellett a szilibin egy májvédő hatású anyag. Nincs benne semmi mérgező és nem is lehet "túladagolni". Nem értem, hogy került be a "problémásnak" jelzett növényi részek közé...

"A máriatövisnek mind ezidáig semmilyen mérgező hatása vagy káros mellékhatása nem ismert. Mindazonáltal terhesség és szoptatás ideje alatt használatát nem tanácsolják, és ellenjavallott az epeutak elzáródásánál is."


Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 16:12
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2010 márc. 9, 1:40 
Érdekes a máriatövis több gyógyszer alapanyaga (Pl:: májvédő gyógyszerek.
C vitamintartalma nagyságrendekkel magasabb a citroménál.
Nem néztem részlezesen utána, ennyit tudok róla.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 18:34 
Sziasztok,

gyorsan átfutottam illetve belelapoztam a könyvbe. Célzottan engem a kereskedelemben nem forgalmazható "termékek" érdekeltek, ahol érdekes módon a máriatövis mag-ot is megtaláltam.
Nem tudom ilyen szempontból mennyire friss vagy "hiteles" ez a 2006-os kiadású könyv...
Vagy azóta megváltozott a dolog?...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 16:12
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 14:08 
Kedves Kanaris

Bizonyára sok kérdésre választ kapunk .
Talán néhány látszólag indokolatlan, és gyors elhullás okát is felfedezhetik, akik elolvassák.
Nagyon hasznos.
Köszönjük!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 12:29 
Kanaris írta:
Üdvözlök minden madárbarátot!

Szerintem hasznos információkat lehet találni a következő magyar kiadványban.

ORSZÁGOS KÉMIAI BIZTONSÁGI INTÉZET 2006.
MÉRGEZŐ NÖVÉNYEK,
NÖVÉNYI MÉRGEK


Dr. Bordás Imre és Dr. Tompa Anna

Elérhető, letölthető: http://kanaris.tvn.hu/cites.html



Szia Laci !

Átolvastam az ajánlott anyagot nagyon jó és hasznosítható gondolatokat tartalmaz, nekem még a gyógynövények rész is ad új kipróbálásra való ötletet.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 12:22 
Kanaris írta:
ORSZÁGOS KÉMIAI BIZTONSÁGI INTÉZET 2006.
MÉRGEZŐ NÖVÉNYEK,
NÖVÉNYI MÉRGEK

Ez egy kiadós és hasznos olvasmánynak tűnik! Köszönjük!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 21, 19:24
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Valódi név: Gyulai László
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 11:59 
Üdvözlök minden madárbarátot!

Szerintem hasznos információkat lehet találni a következő magyar kiadványban.

ORSZÁGOS KÉMIAI BIZTONSÁGI INTÉZET 2006.
MÉRGEZŐ NÖVÉNYEK,
NÖVÉNYI MÉRGEK


Dr. Bordás Imre és Dr. Tompa Anna

Elérhető, letölthető: http://kanaris.tvn.hu/cites.html

_________________
Madárbaráti üdvözlettel: Kanáris http://kanaris.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 11:50 
feketemarcsi írta:
A gyümölcsfákról tudtok valamit?

Engem a meggy, barack és szilva érdekelne elsősorban.


A felsoroltakat kiegészíteném még a keserű mandulával,

Kincses Ajtay Mária szerint:

A keserű mandula (prunus amyagdalus convar. amara), az öszibarack (Prunuszpersica L.), a sárgabarack (Prunus armeniacaL.) és a szílva (prunus domestica L:)

"Ezeknek a csonthéjas termésük közös méregtani vonatkozásai, hogy a termésük magja erős hatású cianogénglikozidot, az amigdalint, valamint glikozidát bontó enzimet, az emulzint tartalmazzák." Emésztés során ciánhidrogén képződik, mely már kis adagban is véglegesen bénítja a sejtlégzés legfontosabb enzimeit. Ezáltal általános oxigénhiány alakúl ki a szövetekben, és fulladásos halál következik be. "

Az egyéb növényi részek nincsennek említve így tehát valószínűleg nem mérgezőek.
A magok keserűsűge hívja fel a figyelmet a toxikus anyag jelenlétére, minél keserűbb a mag, annál nagyobb százalékban van jelen a mérgező glikozida.

A kesrű mandula magjából felnötteknél 6o szem gyerekeknél, már 5 - 1o szem is halálos adag lehet.

Meggy és cseresznye tekintetében nincs mérgező tulajdonság felsorolva.
Saját tapasztalat : valamikor gyerek koromban nagyon szerettem a vadon termő őszibarack magját, de mindig jól elszédűltem tőle, aztán egy orvosi és az azt követően az apai beavatkozás után leszoktam róla.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2010 márc. 8, 12:14-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 11:42 
feketemarcsi írta:
A gyümölcsfákról tudtok valamit?

Engem a meggy, barack és szilva érdekelne elsősorban.

Úgy tudom, hogy a gyümölcsfák rendben vannak, nem mérgező egyetlen részük sem. De nem tudom megerősíteni "tudományos" adatokkal.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 10:43 
kulturia írta:
Kedves Lajos és Gábor
Minden felelős madártartó nevében köszönjük a részletes információkat. :D
Vajon dekoranyagként léteznek-e még az örökzöldek között mérgező növények? :roll:


Igen sok olyan fa és cserje, valamint díszítő növény van körülöttünk, amelyek a díszmadarainkra valamilyen veszélyt jelentenek. A Vadon élők ismerik ezeket a növényeket és nem fogyasztják, vagy csak a számukra megfelelő részeit, de díszmadarainknál más a helyzet ott nekünk kell jól ismerni, hogy elkerűljük a mérgezéseket.
Ehhez esetleg tudunk tanácsot adni, de teljes részletességgel nem hiszem, hogy tudnánk vállalkozni az ismertetésükre, ezért aztán az inkább követhető lenne, hogy egy - egy fajról feltett kérdésre válaszolunk nektek. Kibontva a jó és rossz hatásait mint ;

Pl: az Akácfa kérge és érett magja mérgező, de a virágzata már gyógyító hatású, vagy az igen veszélyes anyarozs bekerűlése a takarmányba sok gondot okozhat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 16:12
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 10:18 
Kedves Lajos és Gábor
Minden felelős madártartó nevében köszönjük a részletes információkat. :D
Vajon dekoranyagként léteznek-e még az örökzöldek között mérgező növények? :roll:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 9:38 
kulturia írta:
A tiszafa pl. őshonos magyar fafajta, a bodza is gondolom élőhelyileg csak Európában létezik.
Így az amerikai, ázsiai, afrikai kontinens madarai lapból nem rezisztensek.
Volt-e valakinek negatív tapasztalata, pl. elhullás ez ügyben?



A kanárik röpdéjében, az éppen hogy kinyílt bodza virágot szoktam a rácsra csippenteni szezonjában hetente 2x, kb. 5 éve. Örömmel cincálják-eszik, gondot nem okozott.
Ágait ülőpálcának mindenkinek ajánlom. (még a papeszosoknak is. a vastag ágainak külső 2/3 része elég kemény. egyik c'zimborám ausztrál középpapeszoknél, sándorféléknél használja, meglepően jól bírja. nagypapagájok meg amúgy is mindent kivégeznek.) Egzótáknak, kanárinak kimondottan jó! 10-25 mm.-s méretben szép hosszú szálakban vágható, könnyen vágható-faragható, gyakorlatilag mindenhol könnyen hozzá lehet jutni. Ha elkoszolódik könnyen, olcsón pótolható. Sokan ellenzik használatát e célra, mert a tetvek nagyon szeretik a puha bodzaág belsőt, de én ezt kimondottan előnynek tartom! Csak meg kell nézni az ülőpálcák végeit, oszt ha ott nincs tetű, akkor általában sehol sincs. :wink:

Érett bogyójából az erdei pintyemnek is minden évben adok rendszeresen. Megeszi, de nem rajong érte. Jobban szereti az almát, körtét. A kanáriknak ebből néhányszor adtam, de hozzá sem nyúltak. Nem hiszem, hogy gondot okozna, egy kis kitartás kéne a hozzászoktatásukhoz.

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 márc. 8, 8:45 
Sziasztok !

Néhány adalék az eddig leírtakhoz. Nagyon fontos és jó dolog, hogy ilyenekkel is foglalkoztok, hiszen a madarak iránti felelősség sugárzik belőle.
Már tegnap elkezdtem egy hozzászólást begépelni, de úgy belendültem, hogy a végén elsszállt az egész.

Ezekkel a növényekkel kapcsolatban egy néhány gondolat Kincses Ajtay Máriától, valamint saját tapasztalataimból vett gyakorlati tanáccsal kiegészítve :

Tiszafa (Taxus baccata, népies elnevezése taszafenyő):

A növény minden része, de főleg a tűi tartalmazzák az erős hatású TAXIN nevű alkalloidot, valamint TAXAKATIN nevű glikozidot.
A növényben a toxikus hatóanyagok mennyisége évszakoktól fűggően változó, télen a koncentráció az 1- 2 % -ot is elérheti.
Hatása
: az alkaloid narkotikus hatású, a légző és a keringési központot bénítja.
A taxakatin szívméreg. Mérgezés gyors lefolyású izgatottságban és görcsös izomrángásokban mutatkozik. A halált legtöbbszőr a légzésbénulás okozza.
NE ETESSÜK és NE DEKORÁLJUK EZZEL a NÖVÉNNYEL a MADARAK KÖRNYEZETÉT

BODZA

Kisebb fa, cserje, vagy kóró alakban erdőszélen, folyóvizek partján, illetve havasi esztenák közelében jelenik meg.

Hazánkban 3 faja ismert ezeknek fajait, hatásait feltétlenűl ismerni kell, mielőtt alkalmazni kezdjük. közülük a feketebodza ( Sambucus nigra L.) a legelterjedtebb, kisebb termetű fa, cserje melynek megfelelő kezelés után az ágrészeit, virágzatát és érett csontos magjától elkülönitett terméshúsát hasznosíthatjuk. ( a tüző nap is segít a felhasználás előkészítésében)
Mindhárom faj tartalmaz SZAMBUNIGRIN nevű cianogénglikozidot, mely a madár szervezetébe kerűlve ciánhidrogént tesz szabaddá.
A 3 faj közűl a feketebodza a legkevésbé mérgező, így madarászatban csak ennek a fajnak részeit ajánlatos felhasználni.

Melegítésre a mérgező hatóanyag elbomlik, ezért a bodza ágait felhasználás előtt több órás erős napfénynek, vagy mesterséges melegítésnek kitéve űlőfának használhatjuk.
Kocsánytól megtisztított virágzatát nyersen is adhatjuk madarainknak. A teljesen beért termésének húsrészét szintén felhasználhatjuk, de itt ajánlatos a magot előtte eltávolítani.
(a fekete bodzánál a mérgező anyagok a mag kemény héjában koncentrálódnak.)

Gyalogbodza ( Sambucus ebulus L.) és a vörös bodza (Sambucus racemosa) madártenyésztésnél nem ajánlott sem eszköz kiegészítőnek, sem takarmánynak, mivel mindkettő erősebb mérgező hatással bír mint a feketebodza.
Különösen nagy a gyalogbodza zöld termésének toxikus koncentrációja.

Én magam is évtizedek óta használom a fekete bodza ágait ülőrúdnak ( paraszemőlcsei mozgásra késztetik a lábújjak izomzatát, a bodza kérgében féregüző vegyűlet is van, annak rágcsálásakor ilyen hatást is elérünk vele.) Tavasszal zöldeleségnek adhatjuk madarainknak a főkocsányoktól megtisztított virágzatát, ( illóolaj és nyálkatartalma miatt regenerálja a madarak tápcsatornájának nyálkahártyáját és a bélflóráját.) A teljesen megért és a magoktól elkülönített vitaminokban gazdag terméshúst a lágyeleséghez keverhetjük.

Buxus
Csak hallottam, hogy mérgező. Az általam ismert szakkönyvekben nincs besorolva a mérgező növények közé.
A volieremben évtizedek óta az eggyik díszítő növény, melyet minden tavasszal megkopasztanak az egzoták, korábban pedig a papagájok közűl ugyanezt tették a Neophémák, soha semmilyen mérgezési tünetet nem tapasztaltam náluk.
Bátran használható dekorációként a madárházakban, kiállításokon.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 7 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2010 márc. 8, 10:34-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 márc. 7, 22:49 
Bgéza írta:
Bodza: Sambicus Nigra,- népies nevén csete. Ez fa vagy cserje, szára fás.
Virága palacsintatésztában sütve izletes, ill. szörp és bor készíthető belőle.
Virágai május-júniusban nyílanak.

Bár én nem értek hozzá, de a Wikipédián találtam további infókat róla. Megemlítették, hogy:

Wikipédia írta:
Fontos! A zöld részeket, így a virág kocsányát is el kell távolítani, mert mérgezőek!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 16:12
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2010 márc. 7, 20:09 
a gyalogbodza lágysága miatt a funkcióra szerintem nem alkalmas.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 16:12
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2010 márc. 7, 20:06 
Köszönjük Géza az infókat
ez azért megnyugtató
:lol:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO