Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jún. 6, 21:05 
gigollo írta:
Mi a velemenyetek a verse laga omni vitrol?

Nem rossz cucc, de szerintem a Korvimin ZVT+ Reptil sokkal jobb (és sajnos sokkal drágább is).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2015 jún. 5, 23:35 
Sziasztok!
Mi a velemenyetek a verse laga omni vitrol? Hasznal? Vagy inkabb hagyja az ember mert tobbet art vele?

A valaszokat koszi! :)


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 18:17 
Okés, köszönöm a segítséget :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 17:58 
gigollo írta:
Értem, köszi a választ esetleg egy méretet tudnál mondani, egy kissanyihoz? vagy egy porcelán mélytányér(leveses) megfelel?


Szia! Az is megfelel, de a műanyagosnál lehet kapni 4-5 cm mély, 12-15 cm átmérőjű tálakat. Nálam ilyen van a madaraknál itatónak és szépen fürdenek benne. Csak 3-4 cm-nél több vizet ne rakj bele, nehogy véletlenül belefulladjon.

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 17:21 
Értem, köszi a választ esetleg egy méretet tudnál mondani, egy kissanyihoz? vagy egy porcelán mélytányér(leveses) megfelel?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 16:31 
gigollo írta:
Azt szeretném megkérdezni, hogy a melegre való tekintettel, milyen sűrűn lehet a madarat szobai növény spriccelővel, kicsit hűteni/fürdetni?

Egyszerűbb betenni nekik egy fürdető alkalmatosságot, ebben az esetben ugyanis pont annyiszor fürdenek ahányszor és amilyen sokáig csak jólesik nekik. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 24, 22:54
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület
Valódi név: Donát
   
Hozzászólás 2012 aug. 21, 16:22 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a melegre való tekintettel, milyen sűrűn lehet a madarat szobai növény spriccelővel, kicsit hűteni/fürdetni?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 ápr. 11, 16:42
Hozzászólások: 20
Valódi név: Nahaj Enikő
   
Hozzászólás 2012 jún. 6, 13:03 
Sziasztok!
Röpde aljába tehetek közönséges sódert zoolittal keverve vagy tisztítani kell a homokot? Zebráim vannak, a kalitkához madárhomokot vettem de a röpdéhez nem cipelnék annyit. A másik kérdésem a macskákkal kapcsolatos, teraszon vannak a madaraim és többször feszegette már a macska nincs valami jó ellenszerük? Persze nem méregre gondoltam :), de ha felteszem a plafonra akkor meg én nem férek hozzájuk, meg nem is tudom nézni őket pedig van mit :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 21, 12:13 
Zottan írta:
Barka15 írta:
Sziasztok!
Azt vettem észre, hogy a madaraimnak megnőttek egy kicsit a karmaik. Főleg a háromszínűeké és a kákáké.
Arra vagyok kíváncsi hogy mekkorát lehet belőle lecsípni????
:D 8) :?: :?: :?:

Szia!
Tartsd a fény felé a madaraid karmát, és látni fogsz egy sötétebb belső részt. Az a karmot tápláló ér, ha belevágsz, a karom vérezni kezd, minél mélyebben sikerül eltalálnod, annál intenzívebb a vérzés... Ajánlatos a sötét folt felett pár mm-rel ejteni a vágást. Csak nyugodtan, ha bele is vágsz csak kisebb a vérzés, Betadine-nal kúrálhatod. Idővel belejössz, és már szemre is látni fogod, hol kell vágni.


Köszönöm a segítséget! :P

_________________
Barabás Dávid


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 21, 12:00 
Barka15 írta:
Sziasztok!
Azt vettem észre, hogy a madaraimnak megnőttek egy kicsit a karmaik. Főleg a háromszínűeké és a kákáké.
Arra vagyok kíváncsi hogy mekkorát lehet belőle lecsípni????
:D 8) :?: :?: :?:

Szia!
Tartsd a fény felé a madaraid karmát, és látni fogsz egy sötétebb belső részt. Az a karmot tápláló ér, ha belevágsz, a karom vérezni kezd, minél mélyebben sikerül eltalálnod, annál intenzívebb a vérzés... Ajánlatos a sötét folt felett pár mm-rel ejteni a vágást. Csak nyugodtan, ha bele is vágsz csak kisebb a vérzés, Betadine-nal kúrálhatod. Idővel belejössz, és már szemre is látni fogod, hol kell vágni.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 21, 11:48 
Sziasztok!
Azt vettem észre, hogy a madaraimnak megnőttek egy kicsit a karmaik. Főleg a háromszínűeké és a kákáké.
Arra vagyok kíváncsi hogy mekkorát lehet belőle lecsípni????
:D 8) :?: :?: :?:

_________________
Barabás Dávid


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 19, 20:31 
:26:
Nagyon sajnálom! Tényleg megtettél te mindent szegény kis páráért, de sajna ebbe nem lehet belelátni... Lehet, hogy korábban kellett volna elkezdeni az akciót -meleg és tisztaság-, lehet, hogy nem kellett volna annyit mosni, lehet, hogy másféle lágyeleséget kellett volna neki adni, lehet, lehet..., hogy bármit is tettél volna, úgyis elpusztult volna... Ki tudja azt? Az is lehetett volna, hogy felépül és eddigre már az első repülést gyakorolná... Majd egy másik kismadárnál, ha netán szüksége lenne rád, hamarabb észreveszed, hol a baj! Ezt már megtanította neked ez a kis tollas lélek. Ne búslakodj, inkább igyekezz minél hamarabb befejezni a voliert, hogy megfelelő körülményt teremthess a szülőknek, akik majd a maguk során ismét megörvendeztetnek téged egy fészekalj aprósággal!

Üdv: Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 10:34
Hozzászólások: 20
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 19, 20:04 
Sziasztok! :(

Négy nappal ezelőtt írtam egy nagyon hosszú bejegyzést, de sajnos valamiért nem fogadta be az oldal. :( Még képet is akartam linkelni, de sajnos a kép feltöltés se működött. :(
Most tudok írni, viszont most már rossz hírt kell közölnöm. :(
Szombat reggelre elpusztult. :(
Nem tudom miért, lehet, azért, mert tényleg ivott a vízből, de lehet, azért is, mert ismét betapadt a kloákája. :? :( Nem tudom és nagyon sajnálom szegényt. :( :cry:

És utólag is mégegyszer köszönöm a sok segítséget!!! :(


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 16, 7:17 
:salut:
Vacak, mizújs???
Helyrepattant és kitollasosdott már a kis sz@ros?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 20:50 
Sziasztok!

Teljes mértékben igaza van Lajosnak. Korábban én is csak tiszta meleg(kézmeleg) vizet ajánlottam, és csak egyszer, nem pedig rendszeresítve a fürdőt.
Üdv.UP


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 20:06 
Szia Vacak és a többi kakikommandó problémával küzdő madarász !


Ne vegyétek kioktatásnak, de itt már közbe kell szólnom, mégpedig 2 okból :

1. A fűrdővízbe nem teszünk semmiféle vegyszert baba sampont se !!!
Miért ?
csak !!! mert nem való nekik, ezek nem ember gyerekek és nem szeretik a vegyszereket. :( Viccen kívűl a samponok általában zsíroldó vegyűleteket tartalmaznak és felodják a fiatal madarak tollazatában lévő zsírt is és ez a probléma majd a toll növekedése alatt az elszíntelenedéséhez ( fakuláshoz) vezet, rosszabb esetben töredezni fog és borzassá válik, mint a lányoknak a haja. (Az sem szép látvány.)
Bár ez a károsodás majd az első vedlésnél regenerálódik, de addig is csúnya lesz a madárka.
Tehát a fűrdető víz ilyen eseteknél mindig vegyszer mentes kézmeleg tiszta víz. A fűrdetést, meg egyszer végezzük és egésszen addig mig le nem válik a rászáradt guanó. Ez a művelet lehet akár 5 - 1o perc is, ki fogja bírni a madár. Nem az egész madarat nyomjuk a víz alá, hanem csak a rászáradt részt nedvesítjük meg, mondjuk egy benedvesített fűltisztítóval.

2. A madarak ilyetén fűrdetésénél allergiás tünetek is jelentkeznek, mint a bőrpír, ami most is volt.
Ennek hatása lehet a késöbbiekben a tollazat részleges elhullása is (kopaszodik), vagy krónikus borzassá válása.
Másik probléma amit okoz az emésztőrendszeri gyulladás kialakulása egészen a csőrtől a kloakáig.
A lenyelt vegyszeres víz károsítja az egész nyálkahártya rendszert és fekélyesedéshez is vezethet. Ezt aztán nagyon nehéz kikezelni, legtöbbszőr elpusztul a madár, főleg éhen, mivel hiába etetik a szülei, a károsított emésztőrendszer nem működik megfelelően és nem szívja fel a táplálékot olyan gyorsan, mint ahogy a fiatal madárnak szüksége lenne rá. Tehát tele beggyel is lehet éhen halni ...........

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 18:05 
:salut: Kakikommandó!
Feladat még nincs teljesítve!!! Fiókát, ha megszáradt, visszatenni a fészekbe! Különben miért is ülnének rá a szülők? Lágyeleség legyen előttük. Ha újból szaros lesz a fészek, adj nekik pipsitörlőt :lol: Többet azért ne füröszd, hiába, hogy olyan jónevű a samponod 8) Figyeljed őket, de csak tisztes távolságból.
Pihenj! :thumright:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 10:34
Hozzászólások: 20
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 17:42 
Szia Gabesz! :)

Újabb fejlemények vannak. :D
Jelentem, ez utóbbi fürdetés teljes sikerrel járt a tisztaság nevében. (igaz engem is megfürdetett... :evil: annyira ficánkolt :D)
Az első kettő nem volt túl hatékony, mert két napra rá ugyanúgy nézett ki szegény, hatalmas piszok egészen a fark tolla végéig... Megelégeltem, s úgy döntöttem nem lacafacázok, neki is jobb lesz, nekem is jobb lesz (lehet, hogy ő lesz az egyetlen zebra amelyiknek víz iszonya lesz, de akkoris) megfürdetjük, de rendesen.
Fél tál meleg víz, egy csepp Gabi fürdető (sajnos csak ez volt, amelyik babáknak jó, s gondoltam neki is be fog válni). Egészen szépen leoldotta a naggyát, s találkoztam gondunk gondjával. A kövé száradt guanóval, amely miatt odatapad a többi. Na az nagy munka volt... S ráadásul kicsit ijesztő is, mer tmár nem tudtam, hogy hogyan fogjam szerencsétlent, mert tele van a bögye (ott oldalt az a sárga izé :S, sajnos nem tudom mi a pontos neve) na meg ő is biztosan meg volt ijedve, elengedte magát, s azt hiszem nyelt a vízből. :( És lehet a szemét is csipte, vagy csípi, nem tudom. Mert utána végig behunyt a szemét, és ritkán nyitotta ki. Egy kicsit vörös lett a bőre is. Remélem nem lesz baja tőle. :(
Hosszas küzdés után - probáltam lazitani, a kis tollait kiszabadítani belőle, faragni abból a kavicsból (tényleg először volt olyan kemény) s végül sikerült. Csak egy kis maradvány maradt a tollain, de nem akartam tovább kínozni szegényt. Most már a kaki utja szabad. Remélem többször nem kell szenvednie. S remélem ezt a torturát túl éli!!!! Mert nagyon mérges lennék, ha most hagyná el magát... :x
A szülők gondoskodtak róla, bár erről a kakitémáról nem igen... ezért kellett a kakikommandó (már azzá avattuk egymást XD), de az etetéssel rendben volt, és evett rendesen, ajánlom neki, hogy így lesz továbbra is.
Lehet ezentúl ha meglát elbújik valahová. :D
Szerinted visszategyem a fészekbe? Most már patyolat, új fészek anyag is van bent, méghozzá papírtörlő kendő. Olyan szépen behordták és kipárnázták vele, csak nem ülnek be. :?
Most éppen a radiátor között melegszik a fióka. És én is mehetek fürdeni, mert tiszta kosz lettem tőle. :)
Drukkoljatok, hogy most már minden rendbe legyen! :)

Köszönöm! :) Majd írok, hogy mi hogyan alakulnak a dolgok. :)


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 17:06 
Szia, Vacak! (Vacak egy neved van :D )

Örülök, hogy sikerült jobb állapotba hoznod a picikét! A szobádban vannak még? A szülők rendesen etetik? Nem tudnál esetleg egy képet készíteni róla? Ha ilyen nagyon kéri a kaját, az tutira jó jel!!!

Hobbyból tartasz egy pár madarat, aztán ha tetszik nekik nálad, szaporodnak. Észre sem veszed és már tenyésztő lettél! :lol: Aztán eltelik egy év, kettő, több és nem tudsz leállni, annyira megszereted őket. És ez alatt az idő alatt lesz sok-sok fióka és előfordul, hogy egyik másiknak baja van. Ki kell találd, hogyan tudsz nekik segíteni. Van, hogy egyáltalán nem lehet... Nagyon sok kis fióka megörvendeztetett már engem, de pusztult is el egynéhány :cry: Sokat tanultam tőlük!

Igen, felépült az a kis sz@ros! És a te kis zebrád is fel fog 8) Reménykedjünk.

Üdv: Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 10:34
Hozzászólások: 20
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 15:21 
Gabesz írta:
Hú, Vacak, van aztán bajod velük :D de mostmár túl kell élje! Mert a szülők elfogadták és etetik is, igaz? Meleg van, kaja is, szülői gondoskodás!

Pontosan így jártam én egy kanári fiókával... Betapadt szegénynek a kloákája a sok rászáradt trutymótól! Miután leáztattam a nagyját, babaolajjal kentem be többször is. Ez nem fáj neki, sőt! Puhítja a bőrt. Mikor már láthatóan tiszta és kellően fellazult, finoman megnyomtam a hátulját és ne mondjam, hogy mekkora adag belerekedt trutyi jött ki!!! Nem csoda, hisz a legyengült kismadárnak már annyi ereje sem volt, hogy kinyomja a fölöst...

Üdv: Gabesz


Ne is mond. :o Most szinte ugyanott tartunk, mint két nappal ezelőtt. De mintha a közérzete jobb lenne. Úgy követeli a kaját, ráadásul állandóan, mint aki egy hétig éhezett volna. :o
Ez az őszi csapat kihívás volt, de azt hiszem soha többet. :) Én csak hobbyból kezdtem el tartani egy pár zebrapintyet, a szaporulat nem volt beszámítva. XD :D
Szegény kanári fióka. :( De már jól van, igaz?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 7:41
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO