Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 9, 16:25
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 nov. 10, 12:07 
Kedves Eszterolajos!

Meg szeretném kérdezni, hogy mivel szoktátok fertőtleníteni atka ellen a kalitkát és milyen gyakorisággal.És erre az időre külön kalitkába teszitek a madarakat?
Nekem fa kalitkám van, időbe telik, amíg megszárad.Elviselnek a madarak akár több napot is egy külön kalitkában? Csak kisebb másik van, amit arra a célra vettem, hogy állatorvoshoz legyen miben szállítani őket szükség esetén.Nem szívesen tartanám ebben őket hosszabb ideig.
Nincsenek hozzászokva, hogy kézbe vegyem őket, nem tudom, mennyire viseli meg őket (a macera, a kalitka megváltoztatása, új szagok, stb.).Mennyire bírják jól a "gyűrődést"?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 9, 23:27 
Szia Vacak!

Fészekanyagnak az 1cm-es csíkokra vágott papírtőrlőt ajánlanám, ez jól szívja a nedvességet, és megfelelően tudod formázni. Egyébként: fűfélék, moha, toll, papírzsepi,stb. a zebrák mindent beépítenek.
A fürdetést azért ne rendszeresítsd mert traumát okozhat, és könnyen megfázhat.
U.P.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 9, 16:35 
Gyerekek, ti aztán nem szaroztok! :-)
Nálam csak úgy csüng a guanó a fészek szélén! Nem mertem kitakarítani, mert még ennek a pár zebrának ez az első költése, és nem tudom, mennyi zavarást viselnek el. Meg kell várnom, amíg a picik kimerészkednek, aztán egy óvatlan pillanatban kikapom az odút, és teszek másikat.
Ja, és soha többet olyan fészket-odút, ami a kaliton belül van.... A külsőhöz viszont új kalitka kell, az üres kalitkába új madár, ajjjjajjjjj! Már attól tartok, a kedvesem kihajigál madarastó! (főleg amikor vasárnap hajnalban 5 kis pióca kunyerálja a kaját...)
:-)


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 9, 15:28 
Hú, Vacak, van aztán bajod velük :D de mostmár túl kell élje! Mert a szülők elfogadták és etetik is, igaz? Meleg van, kaja is, szülői gondoskodás!

Pontosan így jártam én egy kanári fiókával... Betapadt szegénynek a kloákája a sok rászáradt trutymótól! Miután leáztattam a nagyját, babaolajjal kentem be többször is. Ez nem fáj neki, sőt! Puhítja a bőrt. Mikor már láthatóan tiszta és kellően fellazult, finoman megnyomtam a hátulját és ne mondjam, hogy mekkora adag belerekedt trutyi jött ki!!! Nem csoda, hisz a legyengült kismadárnak már annyi ereje sem volt, hogy kinyomja a fölöst...

Üdv: Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 10:34
Hozzászólások: 20
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 9, 12:52 
Kivételes engedéllyel a szülők is felkerülhettek a szobámba. Itt legalább egyenletes a hőmérséklet, és mégis kicsivel melegebb van, mint ahol eddig laktak. A kis fiókát visszatettem a szűlőkhöz, de rongyostúl, mert az még jó meleg volt, és nagyon tetszett neki, még mindig nem mászott ki belőle (remélem csak azért, mert tetszik neki :? ). Mikor visszatettem erőszakosan követelni kezdte a kaját. A szűlők először megrökönyödve nézték, az apa bele is kötött a rongyba, de aztán megetették. Jelenleg is ott piheg a ruhában, kicsit furán elterülve, de én úgy látom jól van - remélem így is van.
A fészket úgy ahogy volt kipucoltam, kiszedtem belőle mindent, át is mostam, meg is száradt, most visszatettem nekik.
Mit ajánltok fészek anyagnak?
Remélem most már minden rendben lesz, és holnap sikálhatom szegényt megint, és az lesz az utolsó... :)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 10:34
Hozzászólások: 20
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 9, 12:19 
Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket és a tanácsokat!
Még ősszel sose keltek ki fiókák, és ezért nem tudtam, hogy ki kell őket pucolni, meg eddig minden folyt a maga útján, annélkül, hogy én bármit beleszóltam volna, ezért okozott problémát az őszi szaporulat. :(

Sajnos az egyik elpusztult, pont az amelyik jobb húsban volt a másiknál. :( Akit egyszer megmostam (bár nem sok sikerrel) túlélte.
De ismét nagyon kis koszos lett, így gondoltam megpróbálom a fürdetést ismét, meg írtátok is, hogy amint tudom. Már túl vagyunk rajta, de nagyon megviselte szegényt, olyan kis csöppnyi, a tollával együtt nem tűnt ennyire kis vékonykának. Naggyábból sikerült róla leáztatnom, de mikor behunyta a szemét, és csak pihegett, nem küzdött ellenem kivettem a vízből és "becsomagoltam" egy rongyba, majd felhoztam magamhoz és a radiátor közé tettem (nem forró, pont kellemes). Most itt piheg mellettem, már párszor kinyitotta a szemét, de nem tűnik valami kicsattanóan egészségesnek. :( A fenekén odaragadt trutyi nagy része lejött, de még mindig maradt ott, és hiába a szivacsnak (már egy kis enyhén szappanozott vízzel is probálkoztam) nem jött le. Egyszerűen mintha pillanatragasztóval lenne odaragasztva. Durván meg nem mertem, mert gondolom így is fáj neki, nem hogy úgy... :( Nem akartam folytatni az áztatást mert úgy remegett a kis lába, és teljesen úgy nézett ki, mint aki most rögtön el akar pusztulni. :( Sajnáltam.
Arra gondoltam, hogy holnap ismét megprobálom leáztatni róla.
:? :(


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 8, 6:59 
Szia Vacak !

Mivel Zebráid vannak :
őket nyugodtan kimoshatod, de feltétlen száraz ruhába tekerve szárítsd meg, hogy ne fázzanak át.
A fiókák valószínűleg a fészekben lévő kosz miatt jöttek ki előbb mint ahogy kellett volna nekik, ezért olyan gyengék. Ez nem baj, mivel 4-5 nap múlva felerősődnek. A sarokba húzódás meg reflex náluk, amig nem érik el a megfelelő kort addig mindég védik magukat egy zugban, ezzel sincs baj.
A nyári kelésnél alacsonyabb volt a páratartalom és ezért beszáradt az ürülék as fészekben és a fiókáid tisztán maradtak, most meg hidegebb van és sokkal magasabb a páratartalom, így a fészek nem szárad ki és trutyisak lesznek a fiatalok, ha nem pucolod ki 8 - 1o naponta.
A zebráknál 8 - 1o napos korban ki lehet pucolni az odut és ezáltal tiszták maradnak.
Ezt a költőpár sosem fogja megtenni, mert nincs kódólva náluk a fészek takarítás, mint sok más madárnál.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 22:21 
Szia Vacak!

Minnél elöbb szabadítsd meg őket a piszkuktól! Használj tiszta meleg vizet, nehogy meghüljenek, és egy puha szivaccsal mosd le őket! Utánna szárítsd meg (a lehetőségekhez képest), és biztosíts minnél melegebbet, ha nincs más bajuk néhány nap alatt megerősödnek.
U.P.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 10:34
Hozzászólások: 20
   
Hozzászólás 2007 nov. 7, 21:48 
Sziasztok!

Kisebb - nagyobb problémába ütköztem, amit úgy érzem egyedül nem tudok megoldani, ill. félek, hogy csak bajt okoznék vele. Két éve rendszeresen jönnek világra nyáron zebrapinty fiókák. Eddig csak nyáron, és hogy őszinte legyek semmi gond nem volt velük, minden úgy zajlott, ahogy a nagy könyvben meg van írva.
De most, ősszel is kikelt két pár fióka, már kimásztak a fészekből, de mégis annyira másak, mint a nyári szaporulat. Sokkal gyengébbeknek látszanak pedig ugyanazt kapták, ugyanúgy elkészítve, mint a nyáriak. S ráadásul ami számomra "újdonság" és tanácsot szeretnék kérni az az ápolatlansággal lenne kapcsolatos. Szóval szószerint piszkosak, de olyan szinten, hogy a kalitkában való mozgásuk bicegéssé alakult. Annyira sajnálom őket, és olyan szívesen segítenék rajtuk, mert egyszerűen lehuzza őket a piszkuk, mert ráragadt a tollazatukra. A nyáriakkal nem volt ilyen probléma, sokkal erősebbek voltak, egészségesebbeknek tüntek. És ma is gubbasztva találtam rájuk a kalitka sarkában. Olyan kis esetlenek. :S
És vettem a bátorságot (van egy könyvem, amiben azt írták, hogyha a madárka nem képes a megtisztitására, akkor nyugodtan fürdessük meg lágy szappanos vízben) és megfürdettem az egyik fiókát (az egyik, aki először mászott ki nagyon kis nyugodt, csodáltam is érte). De igazság szerint csak nagyon picit, nem is sikerült rendesen, aztán természetesen megszárítottam (melengettem a kályha mellett, egészen jól érezte magát, elaludt :) ). De annyira félek, kicsit lelkiismeret furdalásom is van miatta, hogy ezzel ártottam neki, mint segítettem (a másikat már emiatt nem mertem). Csak nagyon féltem őket, és nem szeretném, ha elpusztulnának, mert a szülők nem figyeltek oda rájuk, vagy az én hibámból. Sajnos még lent laknak a garázsban (ez nem olyan garázs, ahová autók állnak be), de be van fütve, és majd ha kész lesz a szobai vitrin akkor fognak felköltözni, csak még nem tudom, hogy mikorra készül el... De hamarosan, remélem. :(
Szóval ahol laknak sincs mindig legalább szobahőmérsékletű idő, igaz úgy nőttek fel, akkor csak megszokták, ugye?
Légyszíves segítsetek! Mit tegyek velük? Inkább hagyjam őket, megoldják, vagy ha már nagyon olyan a helyzet beavatkozzak? Esetleg valami boltban kapható madár vitamin van, vagy amit én is előállíthatok? Szerintem rájuk férne, nagyon kis gyengéknek tűnnek, lehet ők azért, mert kevesebb napfény érte őket? :(

A válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!!!

Köszönettel: Vacak


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 aug. 7, 9:53 
"Kedves látogatóink!
Papp Karina, egyetemi hallgató, kéréssel fordult hozzánk, hogy segítsünk neki a TDK kutatásában. Ezúton kérünk mindenkit, amennyire tudja, segítse munkáját.

"Ha állatot tartasz vagy nem tartasz (vagy állatorvos vagy), kérlek töltsd ki a TDK-mhoz szükséges rövidke kérdőívet.
MINDEN kitöltött kérdőív nagy segítség."

Hát ezzel a kérdőívvel az a gond, a megközelítésből, szemléletmódjából a díszmadarak kimaradtak biza. Ez kutyásoknak, macskásoknak szól!
Gyakorlatilag kitölthetetlen.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 14, 22:26 
Szia!


Köszi a választ. De azt hiszem a pikkelyek alatt semmi nincs. Megpróbáltam megtisztítani sima vízzel, mert piszkos is volt és beiktattam egy kis pedikűrt is. Szóval egy kevés pikkely lejött a lábáról, de nem volt alatta semmi. Szép, síma a lába alatta, pont olyan, amilyennek eredetileg is kéne lennie!
Ebben az esetben is a parafint alkalmazzam, vagyvalamis mást kellene?
Egyébként több madár van egy röpdében és csk 1-2 madákra lába ilyen.
Ha atka lenne, akkor a többinek is ilyen lenne a lába, nem???
Ksözi
Timi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 14, 13:25 
Szia Timba !

Ha a pikkelyek alatt fehér lisztszerű anyag is van, minden bizonnyal atkás a madarad lába. Előszőr paraffin olajjal kend be naponta egyszer 4 napon keresztűl és ne adj fűrdővizet csak minden másnap. Ha fűrdik utánna kezeld le az olajjal újra. Ha kisímúltak a pikkelyek az élősködők ellen fertőtleníteni szükséges és le kell kezelni a teljes kalitot és az eszközöket is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
Hozzászólás 2007 feb. 13, 14:57 
Sziasztok!
1-2 éves madárkáim lába igen csúnyácska. Olyan durva pikkelyszerűségek vannak rajta. Mivel tudnám ezt kezelni, hogy szép, egészséges legyen?!
Köszi előre is!
T.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 2:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO