Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 9, 5:31 
Szia szilard !


Ezek kimondottan jó felvételek és jellemző mozzanatai a dominikánus vidák násztáncának.
Tulajdonképpen sikerűlt a fotósnak a tánc sorozatból a - tojó főlérepülést -szinte mozzanatról, mozzanatra képekben megörökíteni. Nagyon jó munka , ha megvan a készítő neve érdemes lenne pótlólag a képekhez aláírni.

Az első négy kép a kezdeti udvarlási mozzanatot kapta el, amikor tulajdonképpen a domináns hím a tojó elött kb. 2o cm. távolságig le-fől egy helyben röpköd és, így hívja fel magára a csapatból éppen esedékes násztársa figyelmét.
Majd ezt követi a többszöri főlérepülés, ha nem ugrik el a tojó, akkor hajlandó a párzásra, és 6-8 fölérepülés után bekövetkezik a párzási aktus.

Érdekes, hogy ha két tenyészérett hím kerűl testközelbe, akkor az első képen lévő alakzatot veszi fel mindkettő, és egymással szemben fordulva éles csivitelés közben elriasztásnak használják e pózt.
Ha ezek után nem tér ki a betolakodó hím, bizony jön az életre - halálra menő küzdelem a csapatért...
.. ezeket a mozgásokat ilyenkor szinte minden nap élőben figyelhetem meg,... ÓRIÁSI ÉLMÉNY.....ezért érdemes foglalkozni a vidákkal...

KÖSZÖNÖM A KÉPEKET...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 21:04
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
   
Hozzászólás 2008 máj. 8, 21:27 
Találtam a világhálón néhány, a dominikánus vidapintyről (Vidua macroura) Tanzániában készült képet.
Gondoltam megosztom másokkal is ezeket a számomra nagyon szép képeket az udvarló hímről.

Üdvözlettel,
Szilárd


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
szilard


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 31, 16:46 
Szívesen.. bármilyen gondod van csak szólj...

Ha tudsz nagyobbat csinálni akkor azt építsd meg, madárnak semilyen hely sem nagy...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
Hozzászólás 2008 márc. 31, 16:27 
Nagyon köszönöm!
Azt hittem nagyobb kell, de ezt simán megoldom! Szerintem egy kicsit nagyobb is elfér! :D
Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget!

_________________
Moncsi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 31, 16:18 
A front Hossza = 12o cm, Magassága = 8o cm,
Mélysége 4o - 6o cm.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
Hozzászólás 2008 márc. 31, 15:56 
Szia Lajos!

Köszönöm szépen a gyors választ, sajna erre tippeltem én is :(
A többi madár kivételére nincs lehetőségem. (egyszerűen nincs helyem :?) De ha lehetne egy kisebb volierben vagy kalitban is tartani a szövőket, akkor azt meg tudnám csinálni nekik. Esetleg egy legkisebb kalit vagy röpde méretet tudnál nekem mondani? (amiben talán szaporodnának is) Most a kényszerszünet alatt kitalálnám, hogy is lehetne megoldani!
Köszönöm!

_________________
Moncsi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 31, 15:44 
Szia Moncsi !

Hát mostmár nyugodtan hagyhatod a többi madarat is a szövökkel ugyanis a Te hímed most vonul akár 3-4 hónapra is nyugalmi állapotba, majd csak őszre fog újra nászruházni, bár beindíthatod úgy június vége felé újra és még felnevelhetnek egy nyári fészekaljat.

Figyeld meg, ha változik a színe, a mell tájékon újra rózsaszínesedik akkor beindult, ekkor kezd el nemileg felturbózni, (kb 1-2 hónap múlva.)
addig nem kell komolyan venni a fészeképítési munkáit sem.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
Hozzászólás 2008 márc. 31, 15:18 
Szia Lajos!

A vöröscsőrű szövő hímem vedlik, ami önmagába nem lenne gond, de a régi szép vöröses tollai helyett, fakó, a tojóhoz hasonló színű tollai nőnek. :shock:
A fekete álarca is szinte teljesen kifakult.
Ha a vöröses szín a nászruhája volt, amit most levetett, akkor, hogy lesz ebből
udvarlás és nász a közeljövőben?
(Egyébként ugyanúgy szövöget, már egy csomó mindent betekert és egy egész érdekes fészekkezdemény is készült.)
Kép
Sajnos a hímet nem tudom lefotózni, bujkál előlem, de lassan csak a piros csőre alapján lehet megkülönböztetni a tojótól.:(
Előre is köszönöm!

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 4, 20:28 
Szia Moncsi!

Mikor Nálad voltunk, már akkor akartam említeni, de most jutott az eszembe, ezért kérdeztem Lajost! :) Szóval, szívesen, nincs mit. :wink:

(Mindjárt megyek rizspintynézőbe a topikjába, köszi! :wink:

Dobj egy privit légyszi, hogy mennyibe kerül a madárka!)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 4, 19:43 
Szia Balance!

Megint Te vagy az eszem! :07: (bár megesküdtem volna, hogy a többi madarat már emlitettem, de most utánanézve, tényleg nem :oops: )
Szóval köszi a kiegészítést :D!

(a kicsi rizsnek még nem tudom a nemét, hisz még csak 2 hónapja jött elő a fészekből, a csőre is csak nemrég szinesedett ki. Megpróbálok egy képet feltenni a rizses topikba, hátha ott a hozzáértők már most is meg tudják mondani vagy tippelni :D )

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 4, 15:21 
eszterolajos írta:
Kedves Moncsi és Blance !

Szívesen segítek, de konkrét dolgokat kérdezzetek, arra sokkal könnyebb válaszolni.
/ bocsánat Moncsi de itt kötelező a tegeződés, legalábbis nekem így tanították mikor elkezdtem forumozni, és már nehezen áll a számra az önözés, főleg arra a két ujjamra amivel pötyögök /

Kedves Moncsi !
ez a szövőpár habitusától függ, hogy költéskor eltűri - e a más fajok jelenlétét. Költéskor és neveléskor én kivenném a zebrákat mindenestől. A hím szövő üldözheti kotlás idején a számára betolakodókat a revier védése folyamán, sőt le is verheti őket. Jobb megelőzni a bajt.
De a zebrák képesek a fészkeket néhány óra alatt szétszedni is, tehát ezért feltétlenül el kell távolítani őket.
Van olyan pár is mely eltűri az együttlétet, de ritka jelenség.


Köszönjük Lajos! :)

Azt még hozzátenném, hogy gouldok, sirálykák és kanárik is vannak a repdében. Nem kéne inkább különrakni őket teljesen? Ha igen, mi a legkisebb kalitméret, amiben még jól érzik magukat és költenek is?

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 4, 15:18 
Moncsi írta:
Szia Balance!

Kösz a segítséget, ha ketten kiabálunk hátha hangosabbak vagyunk!
KÉREKSZÉPEN TANÁCSOT A VÖRÖSCSŐRŰ SZÖVŐKHÖZ!

Kedves Lajos!

Úgy hallottam, Ön az igazi szakértő szövő ügyben! Kérem szépen segítsen!
Semmi infót nem találtam a net-en!

( Balance! Ha szeretnéd a krém-tarka rizst, máris a Tied :lol: )
Moncsi


Moncsi! :)

:lol: Ez aranyos! :lol:

***

Hú, tééényleg? :D Igen, szeretnémszeretném, köszönöööm! 8)

A múltkor nem néztem, hogy királyfi, vagy királylány, esetleg Te tudod? :roll:
Azt tervezem, hogy szerzek hozzá Hegedűs Zsoltitól (még nem tudja :51: ) egy ezüst párt. Gyönyörű rizsei vannak Neki is, ha még van... :roll:

Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 4, 10:03 
Kedves Lajos!

Közönöm,hogy foglalkozol a témával! ( Természetesen semmi gondom a tegeződéssel :) )
Kérdésem az lenne, hogy milyen fészekanyagot tegyek be nekik, mi lenne a legmegfelelőbb, mert amit eddig próbáltam azt látszólag szívesen fogadták.(szizal, hosszú fűszálak, száraz és friss is, vékony raffia szál), de a tyúkhúr szárát is felhasználja miután a leveleit megette.
Ágrendszer már van többféle, V alakú, lelógó fűzfa ág, de eddig még az ülőrúdra is kötözött csomókat. Nem derült ki melyik a legmegfelelőbb.
Még a táplálásukkal kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy a tojásos egzóta lágyeleség,+ "gyári" rovareleség és a magok, zöldek elegendőek-e, vagy van valami extra igényük is.
Válaszodat előre is köszönöm:
Moncsi

Jól kijönnek a volier többi lakójával, a fészekkezdeményeket nem piszkálják, nincs vita. látszólag semmi gondjuk :D .
Azért a zebrákat el fogom távolítani, nem kockáztatok! Köszönöm!

_________________
Moncsi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 4, 1:23 
Kedves Moncsi és Blance !

Szívesen segítek, de konkrét dolgokat kérdezzetek, arra sokkal könnyebb válaszolni.
/ bocsánat Moncsi de itt kötelező a tegeződés, legalábbis nekem így tanították mikor elkezdtem forumozni, és már nehezen áll a számra az önözés, főleg arra a két ujjamra amivel pötyögök /

Kedves Moncsi !
ez a szövőpár habitusától függ, hogy költéskor eltűri - e a más fajok jelenlétét. Költéskor és neveléskor én kivenném a zebrákat mindenestől. A hím szövő üldözheti kotlás idején a számára betolakodókat a revier védése folyamán, sőt le is verheti őket. Jobb megelőzni a bajt.
De a zebrák képesek a fészkeket néhány óra alatt szétszedni is, tehát ezért feltétlenül el kell távolítani őket.
Van olyan pár is mely eltűri az együttlétet, de ritka jelenség.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 4, 0:11 
Szia Balance!

Kösz a segítséget, ha ketten kiabálunk hátha hangosabbak vagyunk!
KÉREKSZÉPEN TANÁCSOT A VÖRÖSCSŐRŰ SZÖVŐKHÖZ!

Kedves Lajos!

Úgy hallottam, Ön az igazi szakértő szövő ügyben! Kérem szépen segítsen!
Semmi infót nem találtam a net-en!

( Balance! Ha szeretnéd a krém-tarka rizst, máris a Tied :lol: )
Moncsi

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 3, 17:37 
Tegnap megcsodálhattam a szövőket, hmmm, hogy azok milyen szépségesek!!! :D

Kedves Lajos, kéretik nagyonnagyonnagyon besegíteni szövő ügyben, mert én is szeretnék ilyenszépségesmadárkát! :)

Na, milyet nem szeretnék? :roll: :oops:
Pl. ne szeressem azt a szép krém-tarka rizspintyet? :oops: :?

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 23, 10:26 
Kedves Lajos!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Ezek szerint még van esély a szaporulatra! Valóban több helyre kezdett a szövő fészket készíteni és azt hittem én rontok el valamit és azért nem készül el. Most ismét reménykedek!
:D
Ha bármilyen tanáccsal tudna nekem segíteni, hogy mit tehetnék a cél érdekében, nagyon szívesen fogadnám!

Köszönettel:
Moncsi

A költő pár zebrát is vagy csak a kicsiket vegyem ki?

_________________
Moncsi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 23, 3:28 
Szia Zsolt !

- a narancsszövő kb 1/2 centivel nagyobb a napoleon tojójától,
- a test felső része halványbarna sötétbarnán csíkolt, a napoleoné fakóbarna és feketén csíkolt,
- a narancsnál a farokfedőkön a sötét csíkoltság hiányzik.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 23, 3:08 
Szia Moncsi !

A jelenségek amit leírtál a szövőmadarak nagy csapatos életviteléből adódnak. Nem lesz rájuk semmilyen hatással, hogy melléjük bújnak a fiatal zebrák..
A szaporodási időszaka, meg ezen az éghajlaton márciustól júliusig tart, most csak gyakorolgatják a fészeképítést, a szaporodáshoz 4-6 fészket is fog építeni a hím és abba fog elkotlani a tojó, melyet ő maga bélel ki.
Ha szaporulatot is akarsz tőlük, a zebrákat márciustól távolítsd el, mivel zavarni fogják a szövőket a fészek kiválasztás é s kotlás időszakában..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 23, 0:04 
Sziasztok!

Mostmár minden féle fészekanyagot és ágrendszert kipróbáltam, de nem jut semmire a szövőm :(
Viszont nagyon érdekes dolgot figyeltem meg! A zebrapintyek költöttek ugyan abban a volierben és ahogy a kicsik hangoskodni kezdtek a fészekben, a hím szövő állandóan ott ült a fészek közelében és be-be kukucskált és énekelt nekik. A szövögetéssel leállt és csak a fészket mustrálta. Ez a zebraszülőket látszólag nem is zavarta és pár napja szépen elöjött az 5 kicsi pinty. Azóta a hím szövő nem foglalkozik velük, viszont a tojó lebzsel álandóan a kicsik körül és azok meg szépen kérik tőle a kaját, mint a mamájuktól. A többi madárral nem csinálják csak a szövő tojóval. Figyelgetem őket és nem gyözök csodálkozni, néha olyan mintha etetné is a kicsiket, de akkor a mama közbeszól és elzavarja. Olyan aranyossan örzi és vigyázza öket, mint egy kotlós a csibéit! A kicsik is kezdik egyre inkább keresni a társaságát és mellé bújnak. Nem fog ez károssan hatni a felnőtkori párválasztásukra? Gondolok itt a sirálykák álltal nevelt gouldokra, hogy esetleg nem a saját fajuknak fognak udvarolni. :roll: Sajnos a kicsik nagyon félénkek és nem tudok képet csinálni, de nem adom fel :lol: hátha szerencsém lesz és sikerül lefotózni!

_________________
Moncsi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:17
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO