Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2017 aug. 8, 19:29 
Kösz a jókívánságokat. Nem, ezek a madarak sajna tényleg nincsenek legyűrűzve. Bár én magam a gyűrűzés híve vagyok, ám bennem is bennem van a félsz, és való igaz, azokat a fajokat, amelyeket érzékenynek tartok, és először tenyésztek életemben, nem gyűrűzöm meg (eddig legalábbis így volt) . A törpepapagájok és kanárik miatt évente 100-nál több kismadarat gyűrűzök, így nem mondhatom, hogy nincs gyakorlatom benne, de amikor az első csíkos csicsörkéket tartottam a kezemben gyűrűzésre, és azon morfondíroztam, ha ezek elpusztulnak, vajon lehet-e pótolni őket bárhogyan, gyakorlat ide-vagy oda, úgy remegett a kezem, mint egy szűzlánynak. Úgyhogy ezeket az érzéseket messzemenőleg megértem. Szóval a kis hypostictusokkal is addig teketóriáztam, hogy mire bemerészkedtem a röpdéjükbe, már nem voltak gyűrűzhetők.

A salátáról: Kerek Laci tapasztalt motoros, így érdemes odafigyelni rá mit mond. Jövőre én is vetek salátát, habar magam is úgy vagyok vele, hogy utálom minden formában (iskolásként a menzán jó pár tükörtojásos spenótos förmedvényt kellet megennem). De valóban nagyon jó beltartalmi értéke van, és a madarak eszegetik (a hypostictusok pont nem, de a csíkos csicsörkék igen), és jó nevelőeleség lehet. Olvastam nemrég egy Durell könyvet, amiben ír egy állatról sajnos tökéletesen elfelejtettem mi volt az, aminek a kicsinyét fogságba ejtették, és nem evett semmit, hiába próbálkoztak. Kitalálták, hogy beengedik egy zöldséges kertbe, hátha megmutatja, mit enne onnan. És a spenótot választotta. később ezt összerágták neki, és ezzel etették. Ekkor érett meg bennem a gondolat, Kerek Laci útmutatásával kiegészítve, hogy erre a növényre több figyelmet kellene fordítani.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 aug. 8, 16:15 
Üdv mindenkinek!
Én is gratulálok Sándornak a szép fiatal csicsörkékhez! Szurkolok, hogy felcseperedve tovább gyarapítsák a hazai citromcsicsőrkéket. Nem tudom, hogy sikerült-e legyűrűzni, de nekem a kép is bizonyíték arra, hogy Sándor nem járt Afrikában! Nézzétek el ezt a iróniát. Valakit szeretnék elküldeni ODA, a melegebb éghajlatra, mivel most nálam a gyűrűzési kényszer miatt a fiatal sámarigóimnál 9-ből 4 ment a kukába! Az idősebb párok megszokták, hogy a fiatalokat gyűrűzésnél kiszedtem a fészekből, de az idén első költéseit nevelő fiatal pár ezt nem díjazta! Azt ,hogy a röpdében a fejemet jól megkokizták természetesnek tartottam, de arra nem számítottam, hogy másnapra a kicsiket a földön találom! Tehát még az általam ismert fajnál is lehet olyan pár, ahol nem lehet a fészekben kotorászni! Ezért kitől kérjek kártérítést? Nagyon okos természetvédő tőrvényalkotók!: Köszönöm!
Visszatérve a citromcsicsörkéhez azt kell mondanom, amit Kerek Laci mondott: "többet érdemelnének"! Persze nem a spenótra gondolok, mert gyerekkori élményeim alapján ettől is bizonyára többet érdemelnek! Engem evvel a világból kikergethetnek! Egye Popey és a gyűrűzést kötelezővé tevő összes törvényalkotó! Üdv.LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 aug. 7, 23:43 
Gratula!
Nagyon szepek a fiokak is es a kep is.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 aug. 7, 19:10 
Jópofák. Sajnos kevesen tartják és tenyésztik, nálunk. Valóban a fióka neveléshez nem igénylik a lágy eleséget, nálam is kizárólag száraz és csíráztatott magkeverékkel neveltek, zölddel kiegészítve (spenót). Többet érdemelne ez a faj is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2017 aug. 7, 13:24 
Kicsi citromcsíz fiókák. A szülők nálam "nyári beállítottságú" madarak.
3 fiókából 1 elpusztult, hiába próbáltam kanári alá rakni, ott is csak gyengült, habár etették. A két megmaradt fióka szépen nő, az öregek főleg száraz mageleséggel, némi tyúkhurral etetnek, más gyomot, vagy lágyeleséget nem igazán esznek. Talán még egy kis csíráztatott magot etethettek.


Csatolmányok:
DSCF1650.jpg
DSCF1650.jpg [ 48.54 KiB | Megtekintve 12840 alkalommal. ]

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/
 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 feb. 14, 19:02 
Úgy hangzik mint egy összeesküvés elmélet. A facebookot minősítetted amihez nincs mit hozzátenni. Remélem az olvasók közül lesz kérdező is,és lesz aki hozzá is tud tenni. Valamikor carduelisz néven írtam a fórumon ami valóban még ma is olvasható. Jó szakmai fórum nélkül nem lessz jövő :cry:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2017 feb. 14, 17:03 
Kerek László írta:
Úgy látom Anti Sanyi már megint hároman társalgunk egymással. Tényleg ilyen igénytelen az érdeklődés ? :(

Az úgynevezett "közösségi média" elszipkázta innen az embereket. Megjelenésével (pl facebook) az aktív fórumozók száma erőteljesen lecsökkent. Ez betudható annak, hogy ott elvileg több embert lehet elérni (gyakorlatilag nem egészen). Azonban mivel tucatszám alakulnak a zárt/nyitott/titkos csoportok, megy a klikkesedés ezerrel és az információ áramlás a csoportok között sem épp tökéletes. Valószínűleg el kell telnie egy nem kevés időnek, míg az emberek rájönnek, hogy ezek a "közösségi oldalak" tökéletesen alkalmatlanok arra amire használják őket. Ellenőrizetlen, vissza nem kereshető információk zagyva halmaza az egész.

Ugyanakkor érdekes, mert bár aktív hozzászóló itt kevés van, de mégis elég sokan rendszeresen olvassák a témaköröket ezen a fórumon is...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 feb. 14, 16:37 
Úgy látom Anti Sanyi már megint hároman társalgunk egymással. Tényleg ilyen igénytelen az érdeklődés ? :(


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 feb. 13, 8:14 
Nálam a madarak 100x100x70 cm. helyen vannak elhelyezve, a többi dolog szinte teljesen megegyezik Antalfavi, és a német tenyésztő tapasztalataival. Nálam nem építettek iker fészket.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2017 feb. 12, 20:48 
Én is azt vallom, hogy valódi értelme a hobbinknak akkor teljesül ki igazán, ha összegyűjtjük és át is adjuk az eredményeinket. Ezek a fajok nem élnek túl soká, így nagyon hamar kikopnak a tenyészetekből, főleg ha nincs fióka, ami a veszteségeket pótolná. Nagyon fontos, hogy etikai és szakmai okokból is minimalizáljuk a veszteségeinket. Rajtam nem múlik, én folyamatosan jegyzetelek, csak sajna alig van mit. Ahogy már említettem neked, érdekes de nálam most fejezi be a két öreg madár a vedlést, ami december végén kezdődhetett.
És még valami eszembe jutott: Antalfalvi Jánostól én anno kaptam egy kis írást, amiről meg is feledkeztem. Sajna nem túl sok, a java ennyi (remélem nincs ellene, hogy közkincsé teszem)

"Az elhelyezésük páronként 100x80x60-as láda ketrecben volt. Ősszel 2 párat elcseréltem így maradt magnak 1 pár. 2014-ben felszabadult egy volierem (3x1x2m) ide raktam a megmaradt egy párat és békén hagytam. Több fészek ládikát(10x10x10cm) felraktam különböző magasságokba így lehetőséget megadva a szaporodásra. (a képen látható) Ebbe a fészekládikába érdekes módon két fészket épített a tojó. Későbbi megfigyelésem szerint az egyikben a tojó kotlott a másikban a hím aludt. Május 12-én a tojó elült 3 tojáson és 13 nappal később kikelt mind a három fióka. Sajnos egyik fióka elpusztult 2 napos korába, de a másik kettő sikeresen felnőtt. Júniusban és júliusban is neki futottak egy-egy fészekalj költésének, de sajnos ezeket már nem nevelték fel. (Minden fészekben csak három tojást tojt az anyamadár.) Tapasztalatom szerint nem etettek semmi féle lágyeleséget csak szárazat, és csíráztatott magot és sok-sok zöldet. A többi fiókát miért nem nevelték fel nem sikerült kiderítenem.
2015-ben nem tudtam biztosítani nekik ezt a voliert így a fészkelési kísérlet is elmaradt."


Csatolmány:
abasszin citrom csicsörke 005.jpg
abasszin citrom csicsörke 005.jpg [ 80.35 KiB | Megtekintve 13596 alkalommal. ]

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 feb. 12, 20:05 
Már ebből a néhány infóból is lehet látni hogy a költési idő az év második felének végére tehetők.Ez adódik abból is hogy a hyposticus a déli féltekén található amire a magyar neve is utal dél afrikai citromcsicsörke. A hazai eredményeket jó lenne egybegyúrni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2017 feb. 12, 19:16 
A fajt először Papp Laci és édesapja tenyésztette 2006-ban. Ő többször is sikeres volt. Rajta kívül Antalfalvi jános is tenyésztett ilyen madarakat. Lehet még egy-két sikeres tenyésztő, de én sem tudok többet. Antalfalvi Jánostól az öreg madarak és két fiatal hozzám került. A fiatalok nem csináltak semmit. Az öregek kinti röpdében október (!) végén raktak fészket. Be kellett hoznom őket, a fészket is hoztam a tojásokkal, de sajnos bent már nem ülték. Az igazán nagy nehézség velük, hogy mikor is van a költési idejük. Kerek Lacinál most télen, Papp Laciéknál tél talán(?) Antalfalvinál nyár vége, nálam ősz. Így legyen okos az ember. Tenyésztésükről magyar nyelvű cikk nincs (Kerek Laci majd pótolja ezt), németül is csak 1-2, azok sem túl részletesek.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 feb. 12, 18:44 
Köszönöm. Két madarászról tudok akiknek voltak sikerei, és egyről aki ma is próbálkozik. Nekem harmadik nekifutásra sikerült, egy német tenyésztő útmutatásai alapján, szerinte a téli költetés eredményes. Szerintem az ideális tenyésztési ciklust eltaláljuk, a tartásuk fiókanevelésük nem igazán körülményes. Valóban nem lelkesedek a hibridekért, annak ellenére biztos érdekes és izgalmas lehet az előállításuk. Felvetésed állításod megalapozott hisz angolul majdnem minden csicsörke canary és a kanári meg csicsörke. Mindig azt gondoljuk hogy már mindent tudunk, de rá kell jönni hogy minél többet tudunk annál kevesebbet tudásunk, egyébként a jó madarász is holtig tanul. KL


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 feb. 12, 17:49 
Szia Laci!
Olvastam írásodat, és azonnal megszólalt bennem a kis ördög. Valaha a kanárik eredetének kutatása során olvastam az afrikai citromcsícsörkéről. Ekkor arra a saját és azóta is magamra maradt elméletre jutottam, hogy a ma ismert kanáriknak nem csupán egy őse lehetett. Ezeket a serinusok és nem a carduelisok között kell keresni! Szerény véleményem változatlan. Vallom, hogy a tűzcsíznek kevesebb köze lehet a ma ismert kanárikhoz, mint mondjuk akár a citromcsicsőrkének. Ö is egy a néhány között, aki serinus, azzaz "kanári" is lehet. Sajnos én ilyen madarakat nem tartottam, így velük keresztezési kisérleteket sem folytattam, de te Laci még megteheted! Tudom, hogy ellene vagy az ilyen dolgoknak, de az eddigi sikertelen párral megpróbálhatnád! Még talán ebben az évben is, hiszen ha jól tudom, vannak kistestű kanárik a madaraid között. A kemény idei tél valóban több tenyésztői gondot okoz, sőt még okozhat másoknál is. Nálam is több faj egyede "vacog". Nos gratulálok az eddigi felnőtt citromcsicsörkékhez! Nem hiszem, hogy sokan ismerik ezeket a kedves madarakat, az pedig meglepne, ha olyan is írna, aki rajtad kívűl tenyésztői sikerekről is beszámolhatna. Üdv.LA.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 feb. 12, 14:24 
Üdv mindenkinek! A mai napon kirepült az első citromcsicsörkém. Három párral indultam neki ennek a fajnak, amiből egypár sikeres, egypárnak részeredményei vannak, és eddig egypár sikertelen. A hosszan tartó kemény tél rányomta bélyegét az eredményekre, nem mindig sikerült az elvárható hőmérsékletet biztosítani mindenhol, így ez néhány költés rovására ment. A hibákból tanulva egy kis átszervezéssel a problémákat ki lehet küszöbölni. Az tény hogy a téli keltetés nagyobb odafigyelést gondoskodást igényel. Remélem lesz még eredményes költés. KL


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 17, 20:39 
Üdv László! A vadon fogott madarakból egy párat venni és valami eredményt várni szinte reménytelen. Célszerűbb lett volna valamelyik fajból három párat venni. A sárga hátú csicsörkék élőhelye leginkább dél Afrika. Nem próbálkoztál még a téli keltetéssel? Nem véletlenül énekelt a hím ősszel aktívan. A vadon fogott madarak beszoktatása sem egyszerű, de nem reménytelen. Már a vásárlásnál is nagyon oda kell figyelni kondíció, vitalitás, mozgás stb. Etetésükre is gondot kell fordítani mert hajlamosak a hízásra.KL


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 10, 22:02
Hozzászólások: 7
Valódi név: Oláh Lászlo
   
Hozzászólás 2017 jan. 17, 18:59 
Üdv. Egy ével ezelőt vettem egy párat kereskedőtől befogot madarak voltak,egy félévet voltak nálam utána elpusztultak.Velük egyidőben vettem egy pár szürkearcu csicsőrkét(serinus canicollist) és egy pár reichenowi csicsőrkét(serinus reichenowi).A szürkearcuakat talán három hét után már megsirattam a reichen csicsőrkék még ma is megvannak, a him az őszel gyönyörüen énekelt remélem tavaszra szaporitani is sikerül őket. Sajnálom hogy töbre nem jutotam velük.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 16, 9:08 
Üdv mindenkinek! Látom nem nagy az érdeklődés. Sajnálom hogy nem tudunk megosztani tapasztalatokat. :cry: KL


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 15, 9:49 
Üdv mindenkinek! Régen volt mozgás ezen az oldalon, és ennek a fajnak a besorolása is változott srinus hypostictus ra. Hazai tenyész eredményekről szinte semmilyen eredmény nincs. Kíváncsi vagyok hogy tartja e valaki, és esetleg megtudná e osztani tapasztalatait, a negatívat is. Találtam két madarászt akik eredményesen tartották, és egyről tudok aki tart néhány párat. Érdekelnének a hazai eredmények tapasztalatok. KL


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 27, 12:39
Hozzászólások: 22
Valódi név: sitku tibor
   
Hozzászólás 2012 júl. 23, 19:47 
A képen látható madárhoz szerenék párt találni,tud nekem valaki segíteni?
Kép

Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO