Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 máj. 9, 8:46 
Rég volt hozzászólás, van (még valaki) akit érdekel ez a téma?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 3, 11:14 
Nagyon köszönöm a segítséget és a türelmet!


 
  
 
Hozzászólás 2007 okt. 3, 11:01 
Szia Díszmadár! Nem vagy összezavarva csak nem figyeltél! Azért hívtam fel a figyelmed az élőhelyre mert igy számos információhoz lehet hozzájutni, költés, táplálék stb. Ezeket a tartásnál tenyésztésnél is érdemes figyelembe venni. Ha egy faj a déli féltekéről származik nembiztos hogy a mi tavaszunkkor akar költeni. Ha a származási helyén a szaporodás az esős évszakhoz kötődik, akkor az évszakoknak a tenyésztésbe nem ojan nagy a jelentősége, kivéve a vedlést. Általába a pintyfélék a kiszineződést követően ivarérettek, de a tenyészéretségüket kb. egyéves korukra érik el. üdv:KL


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 3, 9:56 
Na most jól össze lettem zavarva. :cry: Azt hittem, hogy meghatározott költési időszakuk van, mint mondjuk a mozambiki csicsörkéknek az ősz.
A magellán csízek milyen idősen ivarérettek?


 
  
 
Hozzászólás 2007 okt. 3, 9:34 
Szia Díszmadár! A szaporításnál mindíg figyelembe kell venni a lehetőségeinket, hogy tudunk-e fűteni vagy nem, ezenkívül nézzünk utána, hogy az élőhelyükön mikorra esik a költés. Én ezeket figyelembe véve szaporítom a madaraimat, tehát a magellánok nálam ősztől tavaszig költönek. Erről akár most személyesn is meg győződhetsz. Az is igaz, hogy ha a madarak tenyészérettek, a szaporodásukat lehet befojásolni fénnyel, hőmérséklettel,fehérje bevitellel, és fészkelési lehetőséggel. Nálam a magellánok egy 100x50x50-es.kalitba költenek páranként. Az itt leírtak saját tapasztalataim, ez is egy alternatíva, a döntés,hogy mit választsz a Tiéd. üdv:KL


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 20:39 
Nagyon köszönöm!
Így teszek!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 20:27 
Szia,

Amikor nekem volt, akkor tavasztól késő őszig. A meleg és a fényintenzitás erőssége hihetetlenül inspirálja őket!
Én télen jellemzően 10-15 C-on tartottam április május végén, egy kis lágyeleség rásegítéssel + liszkukac etetéssel és a tartós meleg beköszöntével párban költethető, egyébként békés természetű.Nálam magas röpdében volt (3m)
de 1-2 méteres magasságon tartózkodtak főként. A tojó épít a hím ilyenkor elég izgága.Szeret finom és durva tollakal bélelni.
Kanári fészket használj. Röpdébe ne az igénytelen műanyagot, hanem valami természeteset

Állítólag a tűzpinttyel nagyon könnyű keresztezni, hibridekkel vigyázni kell!!


Remélem segíthettem:)

Üdv: Zsolt


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 okt. 2, 18:28 
Szeretném megtudni, hogy a magellán csízeket mikor érdemes költetni, az év mely szakában?


 
  
 
Hozzászólás 2007 szept. 21, 10:24 
Üdvözöllek Zsolt79! A hőmérséklet fontos tényező a madár tartásba tenyésztésbe. Mindíg azt kell figyelembe venni hogy tartani ,tenyészteni, vagy spórolás címen szenvettetni akarjuk a madarakat. Miden fajnak van egy fölső,alsó határ,amit károsodás nélkül elvisel.Nekünk jógazda módjára mindíg az optimális elhelyezésről kell gondoskodni,és ebbe beletartozik a hőmrséklet is. Természetesen szivesen látlak,elérhetsz a:06306062681-t. számon. üdv:KL


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 21, 10:08 
Kedves Laci!
Köszönöm válaszodat! Időközben megoldottam a fűtött teleltetést a madaraknál, hozzávetőleg 15 C fokot fogok náluk tartani.
Lassan elkészül a beltéri 10 db-os volierrendszerem is, ahol cirkó fűtés van, itt annyira fűtöm fel a helységet, amennyire akarom /meg pénztárcám bírja/
:lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 21, 9:39 
Üdvözöllek Carduelis,

Szívesen megnézném a madaraidat ha megadnád az elérhetőséged...
kíváncsi lennék, hogy jelenleg vannak e eladó madaraid.

Én például a gould amandinákat egész késő őszig kint tartom egy nyitott röpdében.. igaz hogy már az ükapjuk sem élt a trópusokon. A madaraim
szerintem a nagyobb fagyokat is kibírnák... csak nem akarok kisérletezni.
A gould amandináknak van egy "hard -line" vonala... szlovákiában láttam olyan tenyésztőt aki végig kint tartotta őket.., de hollandiában is gyakori, viszont ott enyhébba klíma:))

Akkor várom az elérhetőséged!

Üdv: Zsolt


 
  
 
Hozzászólás 2007 szept. 21, 9:15 
Üdvözöllek Díszmadár! Az általad feltett kérdés lassan aktuálissá válik, fűtött hely vagy fűtetlen? Valóban jóltudod hogy az északamerikai és ázsiai fajok egyrésze elviseli a mi klímánkat. Hogy nálunk mi beszerezhető már nehezebb kérdés. Sajnos idehaza kevesen foglalkozunk ijen fajokkal. Tudok tenyésztőt akinek van andok csíze.Az álltalam tartottak közül a mexikói pirók,himalája zöldike,feketefejű zöldike,szakállas csíz birják a mi telünket,de megfelelő búvóhelyről gondoskodni kell. Fontos dolog hogy a beszerzett madarakról midíg győződjünk meg, hogy milyen körülmények között tartották. üdv:KL


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 jún. 3, 15:19 
Szeretném megtudni, hogy melyek azok a Magyarországon elméletileg / lehetőleg gyakorlatilag is/ beszerezhető magevő díszmadarak / Carduelis, Passerina, stb./ melyek fűtetlen, de zárt helyen is tarthatóak. Gondolom az Észak- Amerikai magevők, illetve magashegységi ázsiai magevők jöhetnek szóba?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 16:45
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO