Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 26, 22:24 
Az idei szaporulat Lipták József állományában.

Kép

Kép

Kép
gratula

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
  
 
Hozzászólás 2008 júl. 23, 10:01 
Üdv Mindenkinek! Kukkantsatok csak bele www.ljozsef.mindenkilapja.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 okt. 30, 20:40 
Bocs, Gyula de a levéllel kapcsolatos felvetésedre nem reagáltam. Tegnap egy privát üzenetben írtam Neked.

_________________
LJ


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 okt. 30, 20:38 
Szia Gyula

A meggyvágónak ez a faja igencsak ritka. Ma voltak nálam a Természetvédelmi Hivataltól a nagypapagájok papírjait ellenőrizni,és igen jól felkészült fiatal srác volt kint és Ő sem ismerte ezt a fajt, le is fotózta. Remélem nem olyan céllal készítette a fotót, hogy kiderítse róla azt, hogy nem tarthatom mert védett.

A lisztkukac technológia az amiről a honlapodon írsz?
Nálam is folyamatos a szaporítás, így kb az év minden szakában vannak különböző korú lárvák.
A"liszkukacos" helyen írtam röviden a gyászbogár tenyésztésével kapcsolatos eredményemről. Ne feletsd el annak a beltartalma sokszorta jobb mint a lisztkukacé, de erről már írtam.
Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2007 okt. 30, 18:58 
liptak jozsef írta:
Amint a magánlevélben írtam sajnos nem túl sokat tudok a tenyésztéséről...


Szia Józsi!

Nem kaptam meg a leveledet, sajnos. Nekem nagyon tetszik ez a madár, bár lehet, hogy nem az én pénztárcámnak való... :(
Sok sikert hozzá, kíváncsian várom majd a fejleményeket.

Köszönöm az elismerő szavakat a weboldalammal kapcsolatban, bár tudom, hogy több idő kellene e karbantartására. Most meg valami vírus is vacakol vele, nem tudom, mit lehetne tenni.

A lisztkukac hibernálás tényleg nem sikerült sajnos. Az apró kukacok 90 %-a megbarnulva, elpusztulva került elő két hónapos hűtés után. Most nem hűtésben gondolkodom, hanem nagyüzemi alapokra helyezem a kukac-tenyésztést. Erre a technológiai leírást itt találtam:
http://www.javafinch.co.uk/feed/live/live.html Nagyon jó ötleteket tartalmaz. Valamit tennem kell, mert az apró lisztkukac szükséglet nálam elég nagy. Bár ez már nem az ázsiai meggyvágó topicba tartozik.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 okt. 30, 14:36 
Szia Gyula

Szerettem volna én is képet feltölteni, de valamilyen oknál fogva nem sikerült, de pont ezt a képet. Amint a magánlevélben írtam sajnos nem túl sokat tudok a tenyésztéséről, de megszereztem külföldi irodalmakból a hozzá hasonló meggyvágófélék anyagát és megpróbálom annak segítségével rábírni őket a szaporodásra.
Más:jártam a honlapodon, extra jó. Gratulálok!!! Nekem az informatikai képzettségem közel 0, szegény Csaba már emiatt többször a macerálás tárgya volt. Szerencsére nagy türelemmel segít mindig a nehézségeken túlvergődni.
Mi van a lisztkukac hűtéses tárolásával kapcsolatban?, emlékszem Te irtad, hogy az apró kukacok nem aktiválódtak felmelegítéskor.

Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 29, 21:08 
Szia Józsi!

Ha erről a madárról beszélünk, akkor gyönyörű egy jószág!!!! Milyen nagyságú? Könnyen szaporodik?


Kép
forrás: www.orientalbirdimages.org

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 okt. 29, 17:49 
Tisztelt Magevőket Tenyésztők

Régi keletű vágyam teljesült amikor Hollandiában sikerült egy viszonylag ritka magevőt beszerezni. Ez egy ázsiai meggyvágó féle Eophona migratoria.
Úgy néz ki, hogy a pár jól viseli a karantén körülményeit, jövőre a tenyésztésüket megkísérlem.
Érdekelne, hogy van-e valakinek hasonló madara, milyen tapasztalatokkal rendelkezik a tartást illetően.

Köszi[/b][/youtube]

_________________
LJ


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO