Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 49 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2015 máj. 15, 9:23 
Az a baj a Kardinálisokkal,hogy nemigazán kiállitási madarak,mert eléggé vad természetüek,még a fiatalok is,még a szállitoba rakás és az abba valo pár perces szállitásnál is komoly sérüléseket tudnak maguknak okozni.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2015 máj. 14, 8:41 
Warhawk írta:
Csicsörke írta:
3.5-13-0856 számok szerepelnek a gyűrűn.

Az a 13 a 2013-as év lesz (a fekete szín is ezt erősíti meg).
A 3,5 talán a gyűrű méret (bár én nagyobbról tudtam: 4 - 4,5 mm)
Egész biztosan nem magyar gyűrű, nem magyar jelölés.

OK, köszi, azért élőben szívesen megfigyeltem volna idehaza terepen is :)

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 máj. 13, 18:56 
Csicsörke írta:
3.5-13-0856 számok szerepelnek a gyűrűn.

Az a 13 a 2013-as év lesz (a fekete szín is ezt erősíti meg).
A 3,5 talán a gyűrű méret (bár én nagyobbról tudtam: 4 - 4,5 mm)
Egész biztosan nem magyar gyűrű, nem magyar jelölés.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2015 máj. 12, 14:18 
szevasztok!
Budafokon egy elpusztult vörös kardinálist találtak május 5-én. Fekete gyűrű van a lábán, 3.5-13-0856 számok szerepelnek a gyűrűn. Esetleg valaki tudna segíteni a tenyésztő felderítésében?
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 máj. 9, 23:26 
Az, hogy az emberek féltékenyek, irigyek vagy csak szimplán lesz***k a tudás megosztását az egy elég általános dolog sajnos. A kardinálisok esetében (valószínűleg) közrejátszik az is, hogy bár a tartásuk nem túl bonyolult, a tenyésztésük már elég sok nehézségbe ütközhet. Így aztán a kezdeti lelkesedés elmúltával az állomány felszámolásra kerül. Több történetet is ismerek olyanról aki belefutott a kudarcba, aztán fel is adta hamarosan.

Kiállításokon és börzéken valószínűleg ezen okokból kevés ilyen madárral lehet találkozni. Azt hiszem egyszer láttam csak az elmúlt 5 évben (bár az is igaz, hogy én keveset járok kiállításokra sajnos).

Viszont ha van valakinek tapasztalata, arról csakugyan jó lenne olvasni...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 máj. 4, 21:44 
Hali!

Azt is bele kell számítani, hogy sok olyan van aki nem fórumozik és van neki.
Én már látogattam több tenyésztőt, aki azt sem tudja, hogy van ilyen fórum.De ha tudná se foglalkozna vele....

Voltam néhány öregnél akinek fantörpikus madarai vannak...de sajna nem fórumozik...tudását nem is akarja megosztani senkivel...Az állománya láttán berosáltam.A minőségen is...pozitív értelemben.

Pedig lehetne tanulni tőle, sőt némi szemléletváltást is belevinne a madarászéletbe.No meg etikát is.

No meg van aki csak külföldre árul magyarnak nem is "termel"...

Sokan meg is kértek, hogy kussoljak a látogatásról.

Van aki irigy, van aki csak dömpinget állít elő, van akinek az állománya mellett meghalni sincs ideje. nemhogy fórumozgatni.

Talán azokkal lehetne beszélgetést kezdeményezni, akik a kiállításokon vagy a börzéken árulnak ilyen madarakat.Ha ott az ember bekerül egy ilyen madártartók körébe, már többet lehetne ide is irogatni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 máj. 4, 9:14 
jibraB írta:
Nagyon behalt a Topik. Magyarországon nincs senki, aki tenyésztené őket?

Én egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ne lenne. Ugyanakkor tény, hogy nagyon (Mo.-n) ritkán látni még kiállításokon is csak elvétve van. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2014 ápr. 9, 18:28
Hozzászólások: 11
Valódi név: Barbara
   
Hozzászólás 2015 máj. 2, 16:57 
Nagyon behalt a Topik. Magyarországon nincs senki, aki tenyésztené őket?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 ápr. 30, 12:46 
Nagyon nagy a csend kardinális témában. Ennyire nem tartana senki idehaza? Naaaa.... legalább a "közönséges" kardinálispinty (Cardinalis cardinalis) csak van valakiknek?!?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 26, 22:21 
Hogy is van az a régi vicc?
-Magának mi baja?
-Nekem város.
A kardinális kedvelőknek pedig hamarosan zarándokhely.
A mindenki által nagyrabecsült LJ madarait volt szerencsém lefotózni, most közreadom:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 8, 13:57 
Sziasztok

Na azért amikor megnéztem kicsit megnyugodtam, hogy elmentek a képek a törpékről.Most itt utólag írok róluk néhány szót:
Lophospingus pusillus a tudományos neve, mi M.o-on csak nemes egyszerűséggel törpe kardinálisnak neveztük. 1973-ban már volt belőle egy páram,de akkor szaporítása nem sikerült.
Ny-Európában több megnevezéssel találkoztam Bolivian cardinal,black-crested cardinal. Igazából csak a formája alapján nevezhetjük kardinálisnak, a taxonomusok az Emberizidae /sármányok/közé sorolják.
Csak a saját gondolat tovább futtatásaként, ilyen alapon a búbos pacsirtánk akár Magyar kardinális néven is szerepelhetne. ez csak poen

A képküldés sikerén felbuzdulva küldök a szürke kardinálisaimról is egy-két képet, az idei 3-as fészekaljam jelentette eddigi legkomolyabb sikeremet velük kapcsolatban

Kép
Kép

_________________
LJ


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 8, 13:40 
Szervusztok

Valamit biztos nem jól csináltam a képek feltöltésénél, egyébként a törpe kardinálisokról készült képeim.

Kép

Kép

Kép

_________________
LJ


 
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 28, 16:05 
Szia Józsi! Szerintem meglepődnél ha látnád azt az iratanyagot, beadvány, kérelem, engedéj, elutasítás, stb. amit néhany év alatt összegyűjtöttünk. Úgygondolom hogy sem szakmailag, sem jogilag nemtudták érveiket alátámasztani. Maradt a hatalom! A megoldás egyszerű, azt az egyedet ami a törvény szerit is tenyésztettnek minősül, ne lehessn temészetvédelemre hivatkozva akadájotni a tartásukat, tenyésztésüket, hisz ezek soha nemvoltak a természet, az ökológia része. A másik a minkét fél számára elfogadható nyilvántartás, amire számos működő példa van. üdv:KL


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 28, 14:49 
Szervusz Laci

Azt hiszem, hogy nem teljesen reménytelen az ügy csak egyenlőre úgy véli a tisztelt hatóság, hogy néhány embert érint csak az ügy.
A Kőrösi Leventével /Természetvédelmi Hivatal/ viszonylag hosszasan polemizáltunk az ügy felett és annyit mondott, hogy nincs az ügy az asztal alá söpörve.
Szerintem meg kell fogalmaznunk egy beadványt az IDRE vezetésével és azt a tagság egyetértő aláírásával nyugtáznunk kell. Ki kell nyilvánítanunk annak a szándékát, hogy ezt legális alapon, a Természetvédelmi Minisztérium egyetértésével szeretnénk megtenni.
Nem szabad erőszakot mutatni mert akkor hivatali hatalommal söprik el kérésünket. Meg kell győzni a leírt szövegnek a Minisztériumot , hogy úgyanazt szeretnénk ami NY-Európában már legálisan működik.

_________________
LJ


 
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 28, 9:24 
Üdv Mindenkinek! Örülök hogy az európai kulturmadár tartással felmerülő promlémát nem nekem kellett felvetni, hisz aki ismer az tudja ,hogy Laci barátommal a bíróságig elmentünk ezügybe. Csak egy megjegyzés az mdosz-től semmijen támogatást nem kaptunk! Ma Magyaroszágon nemtudonk ojan törvényt ,rendeletet, ami tiltaná a legális tenyészetből származó tenyésztett egyed jogszerűen megszerzett tartását. Valóban Józsi jól látod az egyik fő poblémát a nyilvántartást, ami nálunk még a hivatalos sem működik normálisan, aminek az oka hogy az érintettek kimardnak a renszer megalkotásból. Az országunkra jellemző ,hogy néhány jogsértő miatt büntetik a jogkövetőket is! Javaslok egy új rovatot JOGÁLAM vagy JOGÁLOM és ide írja meg az érintett a véleményét, javaslatát. üdv:KL


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 27, 22:46 
Üdv.

Ezek szerint jónéhányan jelen voltunk ezen a rendezvényen. Azt látom, ahogy évek óta járom a nyugateurópai börzéket, hogy ezek lesznek a jövő madarai, vagy már azok is. Kedvelik a többi európai magevőt is de a tengelic vezet. Ebből láttam a legtöbb mutációt.
Amint korábban írtam már árban is vetekszenek a nagypapagájokkal. Azután mennyivel egyszerűbb tartani, nem rág , nem ordít, kisebb hely elég, nincs probléma a szomszédokkal a zaj miatt. Nem véletlenül javasoltam a kompromisszum keresését a Termszetvédelmi Hivatallal. Viszont fel kellene akkor azt is vállanunk, hogy csak gyűrűzött madarakat tartunk és a vadbefogást a hazai állományból felfüggesztjük. Itt ezen a ponton sajnos támadhatók leszünk, tisztelet a kivételnek.Ez lesz a legkomolyabb érvük a tartás engedélyezése ellen.

_________________
LJ


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 27, 22:15 
Sziasztok,

A gold finch a tengelic mutációi engem is lenyűgöztek, hihetetlen a lemaradásunk egy bagatel törvény miatt:

íme van mit behozni:
http://www.youtube.com/watch?v=zQ3hsahw ... re=related


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 27, 20:26 
Szervusztok

A börzén utólag tudtam meg Bodrogközi Zoltántól, hogy Kerek laci is ott volt.
Mivel egyikőtökkel sem találkoztam még személyesen/Kerek és Papp Laci/ így elképzelhető, hogy elmentünk egymás mellett, amit természetesen sajnálok. A nagy forgatagban azért tudtunk volna néhány szót váltani. Érdekelt volna a véleményetek, hogy hogyan lehetne egy offenzívát indítani a Természetvédelmi Hivatal felé az európai madarak tartása érdekében.
Nekem rettentően tetszenek , szívesen tartanék néhányat belőlük.
Lehet, hogy megérne ez a téma is egy új topikot.

Üdv.:

_________________
LJ


 
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 27, 14:33 
Üdv mindenkinek! Szia Józsi! Sajnálom ,hogy nemsikerült a vörös kardinális, én is egy párat láttam, és valóban az általunk tartott pintyfélékből arányába kevés volt. Három himalája zöldikéről maradtam le, és fehérhasú csicsörkét sem láttam, viszont volt alárió ,brimston, sárgahasú csicsörke, szíriai csicsörke, fekete, feketefejű, sárga hasú csíz, magellán, tűzcsíz mutációk (rubin), és az európai kulturmadarak változatos tömege. Laci barátomnak sikerült egypár délafrikai citrom csicsörkét venni. Megemlíteném az egyébb kellékek,takarmányok ,tápok, gazdag választékát. Láttam egy ázsiai magtörőt. Röviden ennyi üdv:KL


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 27, 12:16 
Szervusztok

Személyes élményeimről írok, mert értesültem, hogy mások is voltak, így elképzelhető, hogy az általam szerzett élmények eltérőek másokétól.

Ritka mennyiségi felhozatal, rendezés, szemtanúja voltam. Természetesen aki nagypapagájokat akart látni az csalódott. Nagy papagájok tekintetében egy vidéki kiállítás is szinvonalasabb nálunk. A börzén voltak komolyabb madarak is pl. kék-sárga ara kézzel nevelve 3000 Eu-ért. Tehát ide az árak és a kínálat miatt nagypapagájért jönni nem érdemes. Szerencsére nem is ezért mentünk. Azért azt is meg kell említenem a hitelesség kedvéért, hogy a kanárin kívül ami madár szerepelt a kiállításon és börzén, beleértve az egyéb exotikus fajokat, az összlétszámhoz képest nem érte el az 5 %-ot sem.
Ennek ellenére lehetett csemegézni.
Amire érdemes felfigyelni az az európai magevők és ezen belül a különböző tengelic mutációk felfutása. A Carduelis klub egyik jelentős képviselőjével beszéltem, aki csak erre az egy fajra specializálódott. Áruk a nagypapagájokéval vetekszik, néhol annál drágább. Meglepődtem amikor egy pár tengelic mutáció 850 Eu volt, amikor volt 550 Eu-ért kézzel nevelt jákó fióka.
Sajnos vörös kardinális tojót nem találtam, egy hím volt összesen. Egy pár szürke kardinális is volt 500 Eu-ért és elkelt.
Nekem törpe kardinálist/bolíviai/ sikerült vennem 3 db-ot, 2007-es kelésűt. Nemüket még biztosra nem tudom.
Viszont örülök, hogy Dr Bodrogközi Zoltánnak sikerült venni egy pár pápa pintyet, amiből nem is volt több, utoljára kb . 20 éve láttam egy nyomorult beteg hím példányt a TIT kiállításon Pesten. Kívánom őszintén, hogy szerencséje legyen vele, mert igencsak borsos áron vette meg./ 550 Eu./

Üdv.:

_________________
LJ


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 49 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:53
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO