Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 49 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 19, 15:36 
Szervusz Lajos

Remélem sikerülni fog végre az utam és be tudom szerezni amiért már annyit utaztam. Drukkoljatok , hogy sikerüljön, ha megjövök beszámolok a látottakról.

Üdv mindenkinek.:

_________________
LJ


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 18, 21:59 
Az utak jók lesznek, csak ne tévedjetek el....jó utat mindanyiótoknak !

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 18, 10:35 
Üdvözöllek Mindkettőtöket

Lajosnak:Engem is nyugtalanít egy kicsit az időjárás, de remélem hét végéig javulni fog, bízom abban is, hogy az utak tisztítása magasabb szinten működik mint nálunk. Ez ne tartson vissza senkit ha jönni szeretne.

Zsoltnak: Köszönöm javaslatod, Papp Lacinál élek majd a lehetőséggel.

Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 18, 10:33 
Üdvözöllek Mindkettőtöket

Lajosnak:Engem is nyugtalanít egy kicsit az időjárás, de remélem hét végéig javulni fog, bízom abban is, hogy az utak tisztítása magasabb szinten működik mint nálunk. Ez ne tartson vissza senkit ha jönni szeretne.

Zsoltnak: Köszönöm javaslatod, Kerek Lacinál élek majd a lehetőséggel.

Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 17, 21:26 
Szia Józsi !

Nem volt most szervezés és nincs is informácíóm arról, hogy valaki menne, vagy nem fért volna be valamely csoportba.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 17, 20:58 
Eseteleg érdemes lenne Papp Lacit megkeresned. Beszélgettem vele a múltkoriban, s említette, hogy ismer szlovák kardinális tenyésztőket, a hazaihoz képest meglepően alacsony árral. Talán még áll az információ.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 17, 20:52 
Lajos

Nem tudsz még valakit aki jövő héten jönne Olaszországba. Pénteken indulunk Reggio Emilia-ba. Van még egy hely.

Reménykedem, esetleg ott lesz még kínálat.

Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 17, 20:27 
Szia ..Ez aztán a pech...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 17, 18:51 
Szia

Béla azt mondta, hogy az idei szaporulatot a papagájai tönkretették.
A kardinálisoknak az a sajátsága, hogy a 12-13 napi kotlás után a fiókák rendkívül gyorsan növekednek. Nem ritka, hogy a fiatalok 10 napos korukban kiugrálnak a fészekből minden különösebb inzultus nélkül. Ilyenkor olyan esetlenek, hogy egy nagyobb eső /szabad volierben/ vagy a szomszéd volier lakói /ha a dróthálón kapaszkodik a fiatal/ tönkre teheti a szaporulatot.
Nála a szomszéd volierben lévő papagájok intézték el a fiatalokat.
Elmondása szerint több fészekalj fiatal volt, de egy maradt meg neki az is megnyomorgatva, és egész véletlenül az is hím.

Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 17, 18:22 
.. és Bélának nincs szaporulata, mely neked is megfelelne ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 17, 18:18 
Szervusz Lajos

Így most már két hímem van, mert a vett párból csak a tojó pusztult el.
Még nehezebb helyzetbe kerültem, de nem adom fel. Ennyire peches vagyok velük,de a kihívás ennél is nagyobb, minden bosszúságot legyőz. Keresem a további lehetőséget.
Korábban a nyugati kereskedőknél 20-30 eFt-ért kínálat volt belőlük, most hogy az EU-ba megszünt a behozatal rendkívüli módon felértékelődött.
Hollandiában is csak egy pár volt 500 Eu-ért, de olyan csúnya és öreg madarak voltak, hogy inkább nem vettem meg. Olaszországban Pócsi Béla vette meg az egyetlen tojót előlem, itt meg a leírtak szerint megjártam. Nincs reményem most sem, de utazgatok amíg meg nem találom a megfelelő madarat.

Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 17, 18:06 
Szervusz Józsi !

Kár azért a tojóért, nem is maradt már csak egy hím ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 17, 10:42 
Sziasztok

Azt láttam, hogy valakinek nem adtam választ kérdésére, pontosabban mennyibe kerültek a madarak Straubingban. Amit megvettem és a tojó elpusztult 420 Eu volt. De volt 500 és 350 -ért is. Sajnos az utóbbiról lemaradtam, szívesen megvettem volna.

Személyes üzenet Csabának:képzeld ma reggel meg tudtam írni ezt az üzenetet. Egyszerűen nem értem mi van a gépemmel, köszönöm a segítséged.

Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 17, 10:39 
Sziasztok

Azt láttam, hogy valakinek nem adtam választ kérdésére, pontosabban mennyibe kerültek a madarak Straubingban. Amit megvettem és a tojó elpusztult 420 Eu volt. De volt 500 és 350 -ért is. Sajnos az utóbbiról lemaradtam, szívesen megvettem volna.

Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 16, 18:11 
Sziasztok!

Húúúúúúúúú... Hát nem is tuom, mit mondjak... vagy írjak. A kedvem nem ment el, de egyelőre be kell látnom, hogy nincs realitása kardinálisok beszerzésének nálam. Nekem ui. az "egzóta ágazat" nemigen tartaná al a veszteséges "kardinális ágazatot".

Mindenesetre ez akkor valahol a madarászat csúcsa. Megvallom őszintém, nem gondoltam, hogy ilyen nehéz a beszerzés és a szaporítás. Köszönöm, hogy válaszoltatok, nagyon sok új dolgot olvastam.

majd egyszer...

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 16, 12:11 
Szia waxbill!

Nos azt hiszem, hogy valóban hasznos információkhoz jutottál, mert
igazából őszinte válaszokat kaptál.Én ezért is "adtam" fel a további
keresgélést, hogy jó párokat szerezzek be.Biztos hogy szép, de még
a szépségét is felülmúlóan nehéz dolog.(És nem is a legolcsóbb, mert
azt azért nem kaptad meg a válaszban, hogy Straubingban mennyibe
került a pár?.)És arról már ne is nagyon beszéljek, hogy egy pár ma-
dár még csak "fél" madár.

Üdv: Vs.


 
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 16, 9:52 
Üdv Mindenkinek! Bizony a kardinálisok tartása, tenyésztése nem könnyű feladat. Én is próbálkoztam szürke, dolmányos, és dominikánus kardinálisokkal, és a szürkékkel sikerült eredményt elérni. Nekem nem voltak tojó pusztulási problémák, de permetezős somszédokkal nekem is voltak gondjaim. Mára elértem, hogy szólnak előre és közlik, hogy milyen szert használnak, így megtudom előzni a bajt. A börzéken vásárolt madarak egyrésze kihajtott madár, amit látszólag olcsón meglehet venni, de ezektől nevárjunk nagy eredményt , már az is jó ha életbe marad. Ijen kaliberű madarakat csak megbízható helyről szabad venni. Nekem ezekkel a madarakkal a fióka neveléskor volt problémám, ugyan is nagymennyiségű változatos élőeleséget kívántak, amit folyamatosn nem tudtam biztosítani, és ezért kellett felhagynom a vörös koronás pinttyel is. Ezek a madarak valójába nem pintyek még ha annak nevezzük, vagy annak látszanak, ha nem inkább a tangarákhoz, sármányokhoz állnak közelebb. Én semondtam le végleg ezekről a madarakról. üdv:KL


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 nov. 15, 20:51 
Szia Gyula

Két napig nem tudtam belépni, mert a jelszavam nem működött. Az előbb is irtam és elküldés után nem jelent meg írásom. Na mégegyszer nekirugaszkodom.

Amikor beléptem az IDRE fórumára írtam egy rövid bemutatkozást és abban benne volt, hogy kardinálisokat is tartok.
1972 óta vannak kardinálisaim, a következő fajokat tartottam:vörös, szürke,zöld, mantel,törpe kardinális.

Sok madár tenyésztésében volt sikerem, de ezekkel volt legtöbb kudarcom, néhány eredménytől eltekintve. Csak két példát, amellyel senkit se szeretnék elriasztani ezektől a csodálatos madaraktól.
2005-ben a nehezen összeállt vörös kardinálisaim 3 tojásból 3 fiatalt felneveltek. Kirepültek a fiatalok amikor a szomszédom a telekhatáron B58-al permetezett. Másnapra a tenyész hímem és a 3 fiatal elpusztult.
2005 őszén sikerült egy hímet vennem, 2006-ban a tojó elült és a fészken "örökre" elaludt. Tojót szerezni a lehetetlenségig nehéz ezért a múlt vasárnap kimentem Straubingba és a tojó miatt megvettem egy párat. Kedd reggelre a tojó elpusztult.

Szürke kardinálisok:3 éve sikerült egy jó párat beszereznem, a beszerzés után 1 hónappal a tojó letojt és 1 fiatalt felneveltek, meg is van.
2006-ban szintén egy fiatalt neveltek ez is megvan.
Ez évben 3 fiatalt neveltek, mind a 3 megvan, de,hogy ne legyen túl nagy az örömöm egy hónapja nyom nélkül eltünt a tenyész tojóm. Egyébként a 3 fióka szerencsés felnevelése olyan eredmény nálam ami azóta se volt, hogy ezeket a madarakat tartom.

Hát ilyen a kardinálisok világa, nálam ez függőség szintű. Ha nem mennének a nagypapagájok nem tudnám ezt a deficites "ágazatot" finanszírozni.

Üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 12, 17:31 
Szia Waxbill !

2oo6 - ban mikor Sacilébe mentünk a bőrzére egy busznyi madarász lepte meg tenyészetének megtekintésére Pócsi Bélát Tapolcán. Na nála is láttunk kardinálisokat több fajt is. Telefonja : o6-3o-7424-972. Kérdezz rá, hogy van -e eladó neki. Úgy tudom előrendelést is vesz fel.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 12, 15:55 
Szia Laci!

Kösz a biztatást, hátha összejön. Örülök, hogy a kis kuba hím megbarátkozott az új hellyel. Az enyémeknél van ám patália, de azt a kis kubás topicban írom le.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 49 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 20, 0:58
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO