Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 27, 14:46 
Nem a fészek alap formáj a lényeg, hanem a helye, hogy a madár számára megfelelő helyen van e. A fészekformát a madár készíti el. A madarak építenek fészket ágvillára, fűcsomóba, nádszálakra, stb. Fontos hogy a madaraknak kellő kitekintése legyen a környezetére. KL


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 27, 11:00 
Az biztos, hogy van jelentősége. ! pár csicsörkémnek felkínáltam fél kókuszdiót, illetve fonott kosarat is a 10x10-es fadoboz mellett. Mind a négy párom a szögletes fadobozt választotta. Előtte a természetes fészekformájuk miatt az ellenkezőjére tippeltem volna.

Kép


 
  
Hozzászólás 2007 nov. 27, 10:11 
Üdv Mindenkinek! Meggyőződésem, hogy az eredményes költés egyik feltétele a megfelelő fészek. Fajoktól függően ez lehet nyitott, félignyitott, odú,stb. Az álltalam tatott madarak nyitott fészekbe költenek. Fontosnak tartom hogy a fészekkosár mérete arányos legyen a madarakkal. Néhány méret: tűzcsíz,mozambiki csicsörke,8-10-es átmérő, magellán,szakállas csíz, fehérhasú csicsörke, 10-es, mexikói pirók nagyságúnak 12-es. A készen kapható fészekbetétet és fészekanyagot jónak tartom, és nálam a madarak számukra megfelelő fészket építenek belőle. Eddig nemtapasztaltam problémát, és azt látom ,hogy az ellenkezés oka az, hogy pézért kell megvenni. A nem megfelelő helyről begyűjtött rétiszénával különböző gombákat vihetünk be. A fészekkosark, és betétek tisztzíthatók ,és töbször felhasználható. Várom mások véleményét. KL.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO