Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 2, 5:06 
Kozben Angliabol kaptam ezugyben egy eleg jo valaszt:

"I've kept and produced many chicks from Golden-breasted E flaviventris, but sadly I never managed to rear them past a week old.They are insectivorous when feeding chicks, but that is like most seedeaters.
They can be nervous when first imported, but can become surprising tame when established. They can become finger tame using livefood and one male used to sit by the door of the aviary and follow my feet around the aviary until I gave him a mealworm or waxworm.
Because they have quite a dry feather type, they can look quite tatty when they are first imported, but when offered clean bathing water they soon smarten up and look outstanding after a moult. When in good feather and settled nicely they make excellent show birds, one male we had was exceptional in a show cage!
Please buy yourself a pair they are stunning birds to keep, but don't mix them with smaller and similar sized birds that have a lot of yellow, orange and red and black plumage, the male will chase them when in breeding condition."


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 1, 11:12 
Helo Shama!

Nem akarok uj topikot nyitni, ugyhogy itt kerdeznem meg vannak-e tapasztalataid a szavannasarmannyal is? Tervez behozni importorunk, es mivel sarmanyokat en eddig meg csak nem is igen lattam, kicsit felpiszkalta az erdeklidesemet.
Amellett hogy tobb rovart fogyasztanak, eleg vadak, felenkek is?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 szept. 30, 21:58 
Pár év, és Monor faunájából is kijön egy nagydoktori. :)

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2011 szept. 30, 17:49 
sziasztok, köszi a hozzászólásokat!
bizony sok kérdés felmerül a témában, a válaszok száma kevesebb...
állítólag a spanyoloknál már a szökevény trópusi fajok megtelepedése jelent komoly kihívást faunisztikai szempontból, legalább is erről árulkodik az egyik madarásztársam alábbi beszámolója egy Madridtól néhány kilóméterre lévő gyűrűzúállomásról:
"Összesen kb. 80 madarat fogtunk 15 fajból. Érdekesebb fajok: berki poszáta, szarka, kékbegy, csicsörke, tigrispinty. Igen, tigrispinty. Spanyolországban igen komoly problémát jelentenek az invazív madárfajok. Az enyhe tél miatt a trópusi szökevények önfenntartó állományokat tudtak kialakítani és elterjedni az egész félszigeten. Ilyen faj a tigrispinty is, de mellette számos más trópusi madárfajjal lehet találkozni a terepen."
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2011 szept. 28, 16:29 
Érdekes kérdés a védettség kérdése, különösen az ázsiai fajok esetében. Nem tudom kik és milyen alapon döntenek a tartási tilalomról. Tartásról írok szándékosan, mert azt még elfogadom, hogy ne fogdosson nálunk senki semmit. A VÖRHENYES sármány mellett nagyon sok kalitkás tartásra alkalmas, majdhogy nem ideális ázsiai fajt ismerek. A sármányok között ilyen a vörhenyes sármány és az aranyos sármány is. Egyik szebb, mint a másik. A hazai klímát szeretik, tenyésztésük egyszerübb, mint a koronás pinty és a pápapinty tenyésztése. Egyetlen feltétel a betelepített röpde, amiben más madár a tenyészpáron kívül nem lehet. Lényeges, hogy a fiókákat kizárólag apró élő eleséggel etetik. Tehát a magevő besorolás nem pontos. A szülők is egész évben igénylik az élő eleséget! A magkeverék egy jobb összetételű egzóta és kanárikeverékből összeállítva megfelelő. Lágyeleségnek alkalmas bármelyik gyári vödrös tojásos eleség sárgarépával kevés zúzott macska vagy kutyatáppal fűszerezve. Nálam gyümölcsöt, bogyókat nem ettek. A zöld eleséget sem láttam, hogy keresték volna. Lágyeleséget egész évben etettem mind az aranyos, mind a vörhenyes sármányokkal. Evvel kaptak fejenként 5-10 lisztkukacot. Aki teheti, ellenőrizze le egy írt levélben a felügyelőségeket, hogy milyen választ adnak egy behozatali, tartási kérelemre! Külföldi bőrzéken korábban gond nélkül beszerezhető volt. Jelenleg olyan országokban elérhetők, ahol nem érvényes az Ázsiából történő behozatali tilalom. Mellesleg nem listás madarak. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 szept. 27, 18:14 
Ez jó!
Szóval, ha megfogom Gyurikát, ... pardon, egy Melopsittacus undulatust, egy függönynek látszó tággyal a Kopaszi gát mentén, nyomok rá egy gyűrűt és már dobom is vissza , mint az aranyhalat?
Nem akarok tippeket adni, de a fejem feletti égen, már több nimfát láttam, mint pl. kék galambot (Columba oenas).

Komolyra fordítva a szót, ha bebizonyosodna, hogy a vad kanári vadon fészkel Magyarországon (ez nem 100 % életszerűtlen) automatice védetséget kapna mint minden más énekes madár, és felkerülne a tarthatatlanok listájára minden "változatával" egyetemben ?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2011 szept. 27, 14:16 
Ne haragudjatok, de ez nekem egy kicsit gyanús. Hogyan került ide egy fiatal vörhenyes sármány? Nekem voltak ilyen madaraim, nagyon kellemes tapasztalatokat szereztem róluk. Nagyon szépek, lágy hangú énekesek. Méretük szűken 14cm. Sem a hím, sem a tojó nem hasonló a képen látottal. A kép alapján elvileg fiatal hím lehetne, de akkor ez valahonnan szökött. Mondjuk a csehektől. A védettség kérdése egy újabb probléma. Mitől lenne védett egy több ezer kilóméter távolságban élő madár hazánkban, ha nem listás? Több ilyen kétely megfogalmazódott bennem az ázsiai fajokkal kapcsolatban, sajnos a hivatalok érdemi választ ezekre a mai napig nem adtak. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 szept. 26, 18:47 
Érdekes hír, minden képpen.
Akkor, mostantól a vörhenyes sármányt is kihúzhatjuk a tartható fajok listájáról?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2011 szept. 26, 16:37 
sziasztok!
valakinek van tudomása arról, hogy esetleg idehaza vagy a környező országokban tart-e valaki díszmadárként vörhenyes sármányt (Emberiza rutila)?
(Szibéria, Mongólia és Kína területén költ, telelni Délkelet-Ázsiába vonul.)
2011. szeptember 25-én Piliscsabán egy fiatal vörhenyes sármányt (Emberiza rutila) fogtak függönyhálóval, majd gyűrűzés után el lett engedve:
infó:
http://www.birding.hu/megfigyeles/adatlap/124561
képek:
Kép
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 2:34
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO