Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 51 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 14, 13:32 
carduelis írta:
Szia Zottan! Mejik az törvény (szám, paragrafus) mejszerint tiltja a jogszerűen megszerzett tenyészetből származó tenyésztett európai kulturmadár egyedének tartását tenyésztését? KL.

Szia carduelis!
Ha jók az ismereteim, a törvény nem terjed ki a tenyésztett madarakra, mivel a jogszabály nincs összhangban a külföldi ezirányú törvényekkel (ugyanis tenyésztett madár csak külföldről jöhet szóba, itthon engedély kell a "tenyészmadarak" megszerzéséhez is). Ennek alapján lehet tartani tenyésztett európai kultúrmadarat, de hacsak nincsenek jó kapcsolatai az embernek a Hivatallal, akkor nem ajánlott ilyennel kísérletezni, mert könnyen rá lehet fázni... :? Ha "elkapják" az embert ilyen madarakkal, akkor nemigen fogja őket érdekelni, hogy az egy német gyűrűs izabell tengeleic, hanem hogy tengelic... Félre ne érts, szerintem elég sz@r így ez a rendszer, valamiféle megoldást ki kéne találni, de én sem vagyok teljesen képben, de hallottam már ilyen "akcióról". Valaki tájékozottabb azért hozzászólhatna, nem mondtam e hülyeségeket?? :oops:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
  
 
Hozzászólás 2008 ápr. 14, 9:26 
Szia Zottan! Mejik az törvény (szám, paragrafus) mejszerint tiltja a jogszerűen megszerzett tenyészetből származó tenyésztett európai kulturmadár egyedének tartását tenyésztését? KL.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 12, 21:15 
remus írta:
...kevés exotikus madárrol leirás?

Egzotikus madarakat írtál és az egzotikus madarak azok, amelyek egzotikus helyekről származnak (Afrika, Ausztrália, Dél-Amerika), ahogy a díszmadarak túlnyomó többsége... A zöldike, csíz, tengelic, csicsörke, kenderike hazai pintyfélék, amelyek tartása törvénybe ütköző így díszmadárként való leírásuk (a fordításokat leszámítva) nemigen van, de nem is lenne sok értelme, hisz nem szabad tartani... Tehát leírásuk van, csak a határozó könyvekben, nem a díszmadarasban. És egy határozókönyv nemigen foglalkozik színváltozatokkal, hibridekkel...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 7, 14:22
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Spanyolország[La Marina]Alicante tel.0034666642961
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 12, 21:08 
Zottan,én valószinünek tartom, hogy van de én nem sokról tudok,vagy legalább is nem találtam, és mi a tengelic,zöldi ,csiz,csicsör,kenderike süvöltö,stb.és a hibridizáció-ró sem találtam semmit,vagy van?
Nekem van csak spanyolul valami (De Vechi) olasz kiadó adta ki.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 9, 15:01 
Remus!
Mi, magyarországiak is láttunk ilyet, csak éppen külföldön vagy interneten, mivel a felsorolt fajok természetvédelmi oltalom alatt állnak és a tartásukkal kapcsolatban még nem sikerült megegyezni az illetékes hatósággal...
Egyébként mi az hogy nincs/kevés az egzotikus madarakról a leírás?? A díszmadaraink túlnyomó része egzotikus és a legtöbb tartott fajról igenis sok leírás van. (Ha standardra gondoltál, azzal már vannak bajok, de a Fórum gazdája, az IDRE és még sok hazai tettrekész ember épp ezért dolgozik.)
Kicsit lehetne konkrétabb a kérdés...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 7, 14:22
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Spanyolország[La Marina]Alicante tel.0034666642961
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 9, 14:42 
Én spanyolorszàg-ban élek jelenleg azert itt találtam még tengelic, csiz,zödike,süvöltó-röl is leirást meg hibridizáció stb. nem hittem a szememnek hogy ilyen van pedig van,amint tudom készitek róla fotót és felteszem.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 7, 14:22
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Spanyolország[La Marina]Alicante tel.0034666642961
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 9, 14:33 
Magyarorszàgon miért nincs vagy legalab is kevés exotikus madárrol leirás?


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 1, 8:31 
Szia!
Akkor hasonlóan állunk. Nálam is két pár van, mindkettő idei fiatal pár. Költési tapasztalatom még nincs. Nálam a nagy röpdében vanak a többiekkel együtt. Nem volt gond idáig velük. Az egyik hím néha már danolászik is. A kanári kalit szerintem kicsi nekik, elég nagy mozgásigényű madaraknak tűnnek.
Nyitott fészket ajánlották nekem. Érdemes lenne Kerek Lászlót /carduelist/ megkérdezned. Ő több párat tart, sikeresen tenyészti a mexikói pirókokat. Az egyik párom is tőle való.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2007 okt. 31, 21:17 
Üdvözöllek

Szeretném megtudni, hogy a mexikói pinty tenyésztési körülményeiről mit tudsz, étrendje is érdekelne.
Jelenleg a neten találtak szűk köre képezi 2 pár pirókom ellátásának alapját.
Kalitméretek is érdekelnének, a hallottak szerint szinte kanári tenyésztéséhez használt kalitméretek elegendők. Egyesek szerint odu, mások szerint nyitott kanárifészek szükséges keltetésükhöz.
Ha időd engedi akár itt akár magánlevélben kérlek tájékoztass.
üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 28, 15:11 
Mexikói pirók
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2006 dec. 8, 14:58 
http://www.magevok.lap.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 51 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 8:50
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO