Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 74 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 jún. 15, 13:46 
Végre a másik párnál is lett miről beszámolni.
4 tojásból a 14. nap kikelt az első fióka a másik 3 tojásról tudtam, hogy még legalább egy szemes lesz köztük.A tesója is már épp feltörni készült a tojást de sajnos a kíváncsiságomnak meg leginkább az ügyetlenségemnek ez a fióka elpusztult (nem kelt ki).
A másik két tojást alatta hagyva majd a tojó úgy is kidobja címmel, az egyik zápnak nézett ki míg a másik egyértelműen üres volt.
Amin nagyot csodálkoztam, mivel a zápnak vélt tojásból másnap kikelt a fióka de sajnos nem volt hosszú életű.
Kicsit bővebben erről a fiókáról, a tojást azért hittem zápnak mivel a légkamra a tojás felétől is nagyobb volt és a tojás majd 2/3 része teljesen üres folyadék mentes volt.A kikelt fióka alig volt nagyobb egy normál borsó szemtől tokkal vonóval.A kép sajnos nem sikerült túl fényesen de minden forgó mozgó alkatrésze megvan, viszonyítás képen egy mongobab társaságában fotóztam le.A madarak nem lehetnek rokonok mivel a hím külhoni és évjáratra is teljesen másak.DE VAJON AKKOR MITŐL LEHETETT ILYEN LILIPUTI???
Esetleg aki már találkozott vagy hallott hasonlóról az kérem jelezze.

Kép
ő a kikelt első fióka

Kép


Kép
ő pedig a kérdés alanya
válaszokat előre is köszönöm.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 máj. 27, 19:50 
Nagyon nagy a csend mióta Vlad sem ír a fórumra, gondoltam felteszek egy pár képet a jelenlegi állásról.
Kép
(kilenc nappal ezelőtt)
Kép

Kép
(mai képek)
Megint nagy a perpatvar,készülődnek már a következő költéshez. A tojó jó egy hete engedi etetni a hímnek a kicsiket, egyenlőre nem bántja a kölköket ezért együtt hagyom a családot.
Sajna a másik párom hol harmonizál hol meg nem.Ők egy hónappal korábban elkészültek a fészekkel de nem tudom rá venni őket se a lágy sem az élő eleség evésére. A tojót ma láttam ücsörögni az üres fészken, párzani meg többször is de mostanában a tojó vált agresszívebbé a hímmel szemben. A hímmel tenyész szempontból minden rendben van de remélem erről egy másik topikba még be tudok számolni. :wink:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 ápr. 10, 21:41 
Hali!
És én mért nem????????????

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 9, 22:08 
Attila69 írta:
Mért nem teszi ki a képeket????????? :evil:

Én látom a képeket...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 ápr. 9, 21:54 
Mért nem teszi ki a képeket????????? :evil:

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 ápr. 9, 21:53 
Hali!
Tegnapelőtt kiugyráltak a picik.
Ma lekaptam őket.18.naposak.
Kép

Kép

Kép

Kép
És az új szerzemények 4-eskéék:mrgreen:
Kép
magellán család
Kép

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 31, 20:54 
Köszi, használom a lágyeleségbe mindig kapnak!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 31, 20:35 
feketemarcsi írta:
A szalmonella és a coli már a tojásban is fertőzhet, ezért okoz terméketlenséget, befulladást, kelésgyengeséget és fejlődési rendellenességet. Magából a szaporító szervekből kerülhet közvetlenül a tojásba és ezen keresztül az embrióba. :?

Sziasztok!
Igazad van Marcsi,közben eszembe jutott amit olvastam az torok atkárol szólt.
Ma jobban szemügyre vettem a kicsiket és 2 magellán 1 tűz akik megmaradtak :oops:remélem ez a felállás már megmarad!!!!!!!!!!!!!
Ja és a magellán papát a 3. pici elpusztulása után már nem tettem külön,azóta jól viselkedik :mrgreen: (kopp-kopp)

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 29, 22:04 
feketemarcsi írta:
VladTepes írta:
Attila69 írta:
Hali!
Sajna,megismétlődnek a dolgok ezeknél a tűzeimnél is tegnap a legkisseb ma meg a második legkissebb pusztult el.(VALAMI JÓ TANÁCS?? MI LEHET A BAJ?)
A magellám szépen fejlődik alattuk a tűzekbe meg bele kell erőszakolni a kaját,már többször is próbáltam ráetetni.
Az elsőszűlött magellánokat ma meg is gyűrüztem(nem egyszerű mutatvány)

Töröm a fejem az elpusztuló kis tűzcsízek miatt, de ....
Ha jól követem a dolgokat, a tűzcsízeknél van "zabigyerek"ként egy magellán is, és az meg szépen fejlődik > azaz ezzel kb ki is lőttük a kaja, elhelyezés, hőmérséklet, pára problémák, zavarás lehetőségét.
Ha tűzcsízekben lenne vmi olyan baci, fertőzés, ami etetéssel átmegy és lefekteti a piciket, akkor a magállán sem virulna.
Talán mégis visszakanyarodnék a hőmérsékletre. Élőhely alapján magellán hidegállóbb, mint a tűzcsíz. Pár napos külkökön meg már kevesebbet ül az anyjuk, jobban hathat rájuk a környezeti hőmérséklet. Nálam az adott helyiségben 23-24 fok van átlagosan, nem sok mozgással. Világítást kapnak reggel 6-tól este 9.30-ig, de van éjjeli fény is náluk (zöld led) aminek a fényénél előfordult, hogy etettek (láttam, nappali fény kioltása után egy fél órával még tömtek egyet a kicsiken.) Kaját már írtam, mit kapnak, tán még annyi, hogy Orlus kézinevelő táppal 2 napos koruktól úgy 10 naposig rendszeresen ráetettünk (a később kelt, kisebbekre főleg)


Nem akarok vészmadár lenni, de lehet, hogy a baci a saját gyerekekbe már a tojásban bekerült, a kölcsönkölkökbe meg az etetéssel és később fognak lefeküdni tőle...

Szuasztok!
Ma elpusztult a 3. is.
Lehet rájöttem a megfejtésre:Olyanok voltak a picik mintha kilennének száradva.Ma tünt fel az elpusztult picinél.Aztán vissza gondoltam és ma megfigyeltem ,hogy alig hiányzik viz az itatójukból. Amelyik párok alatt nincs fióka sokkal többet isznak mint akik nevelnek :shock: Néztem a meglévö kicsik begyét hát eléggé százaznak tünik benne a kaja. Ma többször is ráetettem jó híg kézinevelővel.
Ja és elfelejtettem írni,hogy eszik a lisztkukacot is.

Marcsi én úgy tudom,hogy tojásban nem fertözödnek,valahol olvastam is külfüldi gould tenyésztökröl,hogy tojást vesznek idegen helyről vérfrissítésnek és saját madarakkal keltetik ki.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 márc. 29, 9:46 
canary1 írta:
Helo Diamand !

Nem szándékozlak +bántani, de mutass nekem Kérlek, 10 illetve 12 éves tűzcsízt. 6-7 évesek már matuzsálemnek számítanak, vannak persze kirívó esetek, mint pölö az a KS-től származó kapucinus csíz tojóm, mely 6 évesen a nálam kelt 2 éves hímmel 6 tojást rakott, mely mind FIAS lett. Azonban ezek igencsak szélsőséges esetek, a csuklyások 3-4 éves koruk táján érik el nemi csúcspontjukat, legmegbíz6óbban a két év körüli tojglik teljesítenek.
Szabad természetben gyűrűzések bizonysága szerint 8 éves maximum kort ért meg egy tengelic, és egy kenderike, 12 évig bírta egy zöldike. Ám ezen adatok megen csak a ritkaságszámba tartozó dolgok közé tartoznak, kalitkában ezek az értékek jóval magasabbak lehetnek (max. 20 év). S hiába az ominózus nagy genetikai tisztaság, ha természetes predátoraik száma oly magas, hogy ha sikerült négy-öt évet elélniük, már összetehetik evezőiket, hálát adva az Úrnak...

canary1


Hali!

Jó, ok, tűz/magellánnál tényleg ritka a 10-12 év, igazad van. De jó kalitka tartás mellet tényleg megérhetik a 10-12 éves kort (főleg ha nem mint tenyészmadarat, hanem mint házikedvencet tartod>saját tapasztalat, két egyszerre beszerzett madárból sokkal tovább él az, amelyik nem, vagy csak nagyon ritkán nevel fiókákat.)
Tény, hogy a hazai madarak a szabadban nagyon rövid ideig élnek, átlagos élettartamuk mindössze 13 hónap! Vagyis felnőnek, áttelelnek, költenek. Kalitkában viszont jóval többet élhetnek! A példákat én is úgy írtam, hogy jó kalitka tartás mellett, nem mondtam, hogy a szabadban. Mindenesetre tényleg érdekes, hogy a madarak az aranyszabadságban mennyivel rövidebb életűek, mint a fogságban. :idea:
És nem, nem bántottál meg!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 28, 21:06 
Hali!
Sajna,megismétlődnek a dolgok ezeknél a tűzeimnél is tegnap a legkisseb ma meg a második legkissebb pusztult el.(VALAMI JÓ TANÁCS?? MI LEHET A BAJ?)
A magellám szépen fejlődik alattuk a tűzekbe meg bele kell erőszakolni a kaját,már többször is próbáltam ráetetni.
Az elsőszűlött magellánokat ma meg is gyűrüztem(nem egyszerű mutatvány)

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
Hozzászólás 2011 márc. 28, 13:36 
Helo Diamand !

Nem szándékozlak +bántani, de mutass nekem Kérlek, 10 illetve 12 éves tűzcsízt. 6-7 évesek már matuzsálemnek számítanak, vannak persze kirívó esetek, mint pölö az a KS-től származó kapucinus csíz tojóm, mely 6 évesen a nálam kelt 2 éves hímmel 6 tojást rakott, mely mind FIAS lett. Azonban ezek igencsak szélsőséges esetek, a csuklyások 3-4 éves koruk táján érik el nemi csúcspontjukat, legmegbíz6óbban a két év körüli tojglik teljesítenek.
Szabad természetben gyűrűzések bizonysága szerint 8 éves maximum kort ért meg egy tengelic, és egy kenderike, 12 évig bírta egy zöldike. Ám ezen adatok megen csak a ritkaságszámba tartozó dolgok közé tartoznak, kalitkában ezek az értékek jóval magasabbak lehetnek (max. 20 év). S hiába az ominózus nagy genetikai tisztaság, ha természetes predátoraik száma oly magas, hogy ha sikerült négy-öt évet elélniük, már összetehetik evezőiket, hálát adva az Úrnak...

canary1


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 márc. 28, 12:01 
VladTepes írta:
A normál, európai csízekről azt olvastam, hogy jó 12-15 évet elélnek. Magellánról, tűzről van valakinek vmi idevágó infója?


Tüzek és magellánok is élnek elég sokáig. 10-12 évre náluk is lehet számolni.
Vadmadarak (európai csízek, stigák) azért élnek általában tovább mert a madárnak tisztább a genetikai állománya (biztosan nem "túltenyésztett") és mert a mi éghajlatunk a teljesen természetes nekik.
(Pl. stigó jó kalitka tartás mellet 20 évet is élhet, de van olyan madár, ami bizonyítottan 27 évet élt kalitkában! :shock: )


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 26, 21:42 
VladTepes írta:
Attila69 írta:
Atrata:igen enyém!
Tavaj szeptemberi monori vásásrfia.Sajna már csak a tojó van meg,a hím novenberben lepottyant :evil:

Veszélyes hely az a Monor.... én is volt, hogy direkt szállítót sem vittem, hogy ne vegyek újabb madarat.... így vehettem szállítót is helyben végül :77:
Kár a hímért.
gondolom, akarsz majd mellé tojót szerezni. Én most ezt az arany csízt nyomozom, hol lelni, kinél és mennyiért (csak van Európában..., odaát az USAban tök közönséges szrítfájter madár, csak átgyütt belőle egy adag...)

Veszélyes biza!!!Én már mentem kiszámolt pénzel is,hogy csak lágyeleség meg itató stb.aztán kölcsön kellett kérni az eggyik havertól.Délután meg kocsikázhattam ,hogy visszaadjam,ahelyett hogy az új szerzeményt nézegethettem volna :twisted:

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2011 márc. 26, 22:23-kor.
Idézet-javítás :)


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 26, 21:32 
Remélem nállam is lessz ilyen kép hamarosan,mint a 3. ahol eggyütt a család :mrgreen: Nem akartam pasztelt tűzből,de most gondolkodóba estem :shock:
Dálután volt egy kis időm figyelni őket,így vissza tettem a hímet.A tojó kérte a kaját ő meg felre értette és ráugrott és szemesíteni akart kétszer is.Éppen felemelkedtem,hogy vissza teszem a helyére,(Amúgy kiskalitban oda van akasztva a helyükre,néha látom etetni rácson keresztül)de kiugrott a tojó szemesíttetek eggyet aztán a hím megetette és már ment is vissza.Késsöbb mégegyszer lejött a tojó a hím pedig oda szált a fészekhez és kukolta a kölköket,én meg ugrásra készen figyeltem,de nem bántotta csak leste őket.
Itt olvastam,asszem B.B. irta hogy a fiatal hímek csinálják ezt mármint hogy lepározza a fészekről.Remélem a kidobálás is ennek tudható be.
Tényleg Vlad a tieid is fiatalok?

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 26, 12:36 
Hali!
Megtörtént a csempészés,ráadásul úgycsináltam,hogy a 2 első szülött ment alá.Ezt még reggel megtettem és ez előbb láttam,meg is vannak etetve.
A tojó biztos nézett 1 nagyot :shock: amíg leszált kajálni mekkorát nőt és osztódott is a kölök :roll: :wink:

Atrata:igen enyém!
Tavaj szeptemberi monori vásásrfia.Sajna már csak a tojó van meg,a hím novenberben lepottyant :evil:

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 25, 21:45 
Akkor ezt most nem nézitek meg!!!!!!!!!!!!
Valamiért nem tudom felrakni!!!!!!!!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 25, 21:42 
Én voltam a béna :oops:
Kép

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 25, 21:37 
Na ilyenkor mivan hova lett a kép?????????
Valamit elbénáztam ,na mégegyszer. :oops:

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 25, 21:35 
Hali!
Megvan a kicsi nem dobta ki a tojó,sőt eteti is!Várok pár napot és ha minden rendben lessz vissza csempészek mégeggyet,hogy ne terheljem a tűzeket.
Tűzeknél az utolsó tojás még nem kelt ki :roll:
Nekem is bejön az a kis sárga :40:
És ehhez mitszólsz:
Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 74 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 11:08
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO