Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 74 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 22:12 
Meseszép kis hibrid elnézegetném az eggyik kalitomban.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 22:08 
Hali!
Nemrég jöttem le tőllük!
Marcsi neked legyen igazad(reggel kiderül)!!!!!!!
Nagy dilámmában voltam ugyanis kikelt a 4. toji is(ott merjem e hagyni),ugye hím külön téve,tojó lejött kajálni gyors leskelődés volt egy kis kaja is benne utána tojó visszaült és etetett is.
Remélem reggel nem a földön lessz elpusztulva.
Tűzeknél 3 saját+ 1 toji,és a két örökbefogadott.Ők eddig nagyon tudják a dolgukat,csőrig van töltve az összes pici.
feketemarcsi írta:
Bizonyíték csak akkor lesz a dologra, ha még élő fiókát talál a földön.

Ha lessz bizonyíték, akkor remélem élő lesz! :?
De nem lessz és kész. :twisted:
Ja majd el felejtettem már tegnap is és ma is etettek zöldet.(magellánnál és tűznél is)
Vlad te csak az 5-ödik napon adtál vagy ők adtak akkor?Alma is fogyott elég szépen.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 21:40 
macronychus írta:
Idézet:
madaraknál: XY - tojó
XX - hím (Náluk fordítva van!!!!)


A jelölés helyesen:
Tojó: Zw
Hím: ZZ

Én vagyok a szőrszálhasogató, de ez a bevett jelölési forma, hogy még csak véletlen se tévesszék össze más rendszertani kategóriával. Egyébként rovaroknál is így van.
:25:



Nem nem vagy szőrszálhasogató, tudom én is, hogy Z és w a jelölés náluk (lásd magam is biomókus vagyok>genetika gyak. vizsga előtt belevésődött mélyen az elmémbe Dr Németh Gábor féle "így oldunk meg genetikai feladatokat" c. műből :D )

Gondoltam, hogy ez "elvi vita" és így írom, aztán délután gondoltam vajon nem kellet e volna a helyeset is kiírni, de megelőztél vele! :mrgreen:

És hogy ne legyen teljesen off:
Kép

8) Stigó X magellán paszta 8)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 26, 16:00
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Balatonszabadi
Valódi név: Kálmán Zoltán
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 15:31 
Idézet:
madaraknál: XY - tojó
XX - hím (Náluk fordítva van!!!!)


A jelölés helyesen:
Tojó: Zw
Hím: ZZ

Én vagyok a szőrszálhasogató, de ez a bevett jelölési forma, hogy még csak véletlen se tévesszék össze más rendszertani kategóriával. Egyébként rovaroknál is így van.
:25:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 14:34 
Legalább ötösék és az újonnan összerakott új párosnál alakul a helyzet!

Hatoséknál szerintem a "zavarás" lesz a gond, jövés menés előttük>érzékenyebb nem tűri.

Nálam kanári x tűzcsíz párosnál az épít-bont-épít-bont problémát megoldotta, hogy máshova tettem a fészket (1 nap alatt olyan fészket csinált a kanári, hogy csak na!) Náluk még a zavarás se lehet gond, mert ők vannak legfelül (>lehet az lesz a probléma>túl nagy a nyugi?) Nálam egyszer egy pillangópinty esett mély depresszióba, mert csak a többi madarat látta, és előlem védve, takarva volt (nagyon érzékeny madár, vigyázni kell rá okból) kicsit nyüzsisebb helyre raktam egyből helyre jött.
Fránya madarak mindegyik más egyéniség! :D (Ezt akkor veszed észre, ha hosszasan együtt laksz velük.)

Ja azt akartam mondani, hogy kistüzeknek, ha vedleni kezdenek adj a tojásos kajába egy kis őrölt pirospaprikát. Én azt (meg reszelt sárgarépát) szoktam adni színtápláléknak vedlés idején a tűzcsíznek és a bronzkanárinak is. Ez az étrend és a bőséges napfény pótol minden színezőt és még vitaminok is vannak benne, nekem évek óta beválik! :wink:

VladTepes írta:
(ráadásul tojó, azaz nőből van, azaz komplikált :mrgreen: (bocsi))


Most offolok, de ezt nem hagyhatom szó nélkül! XD

Embernél: XX - nő
XY - férfi
madaraknál: XY - tojó
XX - hím (Náluk fordítva van!!!!)

SZÓVAL???? :mrgreen: :mrgreen:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 24, 10:30 
Hali!
Hát már 8-0 biztos nem lessz,mert ma reggel a földön volt egy félig kikelt magellán picúr elpusztulva :evil: ugyhogy a tojóra terelődött a gyanum.Még van alatta egy toji amivel nemtom mitévő legyek.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 23:10 
Hali!
Jelentés!!!!!!!!!
Tegnap:magellán-tűz 1-1kölök,ma reggel még minden rendben volt meg voltak tömve kb 1 óra körül értém haza állás 2-2,de a magellánnál 1 a földön(visszatettem) :evil:
Aztán elkellett mennem meló ügyben,7 körül értem haza 2 magellán a földön.
Most az állás 4-0 tűz javára,nem mertem a magellán alatt hagyni nehogy estére megint kipotyogjanak oszt reggelre annyi nekik 1 óra őrködés után szépen megis etete őket.
Magellán hímet lehalásztam remélem ő volt a bűnös :twisted:
Holnap kiderül ha kel még esetleg több is :roll:
Ja és kelés ídő magellán 13. nap, tűz 12 .nap.
Tűzek máshogy viselkednek mint 1-esék itt a hím ahogy megnyikkan a tojó már rohan és eteti :drunken: Remélem végig így lessz!!!!!!!!!!!(bár magellánék is ezt a szisztémát folytatták,sőt nálluk a hím állandoan a fészek szélén ült amikor éppen nem evett)

VladTepes írta:
Nézve a képeket a madarakról 2 dolog jutott eszembe, az egyik, hogy én tennék be egy csomó-csomó tujaágat, mert egyrészt eszik is, mint a fene a friss hajtásokat, ami jót tesz a madár kondijának, tollazatának, másrészt kellő búvóhelyet biztosít egymás elől. Lásd a tűzcsízeknél a 3 fészekhelyből az kellett a tojónak végül, ami csak egy irányból közelíthető meg, s ahonnan ő lát mindent, de ő alig látszik.... s az első 1 hétben ő sem engedte hímet a kicsik közelébe..., ha csak arra jött, elkergette. Viszont a sok növény miatt, nem kellett hosszan kergetőzniük, 2 másodperc alatt elbújt a hím, a tojó nyugiban visszaült a kicskre, vagy etetett. Aztán mikor már keményen tokosodtak a kicsik, engedte a hímet IS etetni, mára (most jó 3 hetesek, főleg a hím etet, s már eszik a magot, önállóan is).
A másik, ami eszembe jutott > én most vettem nyáron ezt a tűzcsíz párt. Nem párnak, hanem két külön madárként > összeraktam őket egy kalitba, és augusztustól most januárig csak etettem, napoztattam, pihentettem őket. Meg így volt módjuk össze is szokni. Kapták a fene-prémium csízes kaját, heti egyszer lágyat; meg almát.... Ja, és mézet, szintén heti egyszer. Ez a pár így összeszokva, kipihenve, túl a teljes vedlésen, erőtől telve állt neki a költési időnek.
A magellánokkal is ugyanezt csináltam, annyi különbséggel (amire utólag azt mondom, lehet, hogy hiba volt), hogy ők külön-külön volta. Azaz az 5 tojó egy kalitban, az 5 hím meg egyesével.
Kondijuk jó is lett, csak a harmónia nem az igazi, ahogy az eredmények (hiánya) mutatja.
Jirzsi barátom pl a hagyományos, mezei csízeket összerakta egy nagy kalitba, és lesi, ki kezd kit etetni > az megy ki külön tenyészkalitba, és marad is úgy, mint pár. Ma azt mondom, az ő módszere lenne jó a több csízfélénél is > had válasszanak maguknak párt. Sajnos anno hallgattam másra > hogy nem szabad a hímeket egybe engedni. Ma azt mondom, de, csak kellően nagy tér kell, sok ág, búvóhely.

Hát igen!
Nállam ez úgy volt,hogy volt az 1-es megözvegyült hímem aztán nagynehezen vettem szeptemberben 1 párt plussz egy tojót igy már nem volt vállasztási lehetőség aztán megözvegyült 2-es hím is decemberben kapot egy új asszonyt egy havertól.Februárban próbálkoztak a fészkeléssel nagy volt a szerelem aztán abba maradt,ettől a havertól hoztam mégeggy párt 3-as most nekik vannak a kicsik ők bevált pár idén már neveltek 3-at remélem nállam is megtartják ezt a jó szokásukat :roll:
A tuja ág jó ötlet csak én úgy gondolom hogy igy marad egy kis mozgás terük bár megfontolom az érveidet,a röpdékben amúgy használom.
Na mára ennyi,majd írok ha lessz új fejlemény!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 19, 22:46 
Hali!
Még 4 nap,ha csak nem toltam ki velük tegnapelőtt esti etetésitatásnál,ugyanis nagy eszemmel nem tettem vissza se az itatójukat se a fürdetőjüket :evil:
és ezzel másnap koradélután szembesültem.Még mondtam is nekik,mi a f......sz bajotok van,hogy borzolva ugrándoztok ide oda.Csórikáim :roll: bezárt ajton át nem fértek a fürdetőhöz :oops: A hím szorgosan etet állandoan a fészek szélén ül és lesi a tojó minden kívánságát.Őszintén szólva nem számítottam fias tojira mert egyszersem láttam tojásszemesítési próbálkozást,csak fogócskázást és földharcot.Nem gondoltam hogy lessz fias toji mert a tojó más nem volt egy rokon faj hímjével 4-4üreset produkált.

Tűzeknél:tojó szépen etetett,mindennap kaptak zöldet,lágyat, áztatott magot (ezt imádja minden madaram)viszont a hímet nem engedte a fészek közelébe.Aznap reggel mikor a pici elpusztult akkor is a hímet hajtotta.Mondon gyorsan megkukkolom a picit,már oldalt feküdt kihülve üres beggyel.Felmelegítettem,de a kaját már nem kérte (fogadta)aztán még melengedtem kicsit és elment :cry:Lehet,hogy elkellett volna venni a hímet :roll:
Ez a második próbálkozás volt mind a 4 toji fias volt,elsö próba 5böl 5 fias volt 1se kelt ki,kelésídő elött 1-2nappal aföldön volt 1 törött toji az még véres volt.Már megfordult a fejemben hogy nem életképesek az utódok,és párcserét fogok alkalmazni 2.párral mert ott éppen vedlik a hímem addig pihen kicsit 1. tojó.Viszont most nézem,hogy 3.-askáékról sem írtam :oops: pedig ők is megérdemlik,mert5-4toji biztos szemes volt mikor 1szer betudtam alájuk kukantani,nem lehet lerobbantani a fészekről:drunken: és 1 nappal vannak lemaradva eggyetlenke magellán páromtól.Bennük bízom nagyon mert ők már idén hármat neveltek állítólag.
Na jósokat offoltam mára ennyi.
1.pár
Kép
3.pár
Kép
eggyetlenke pár
Kép
2.pár
Kép

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 márc. 18, 14:48 
VladTepes írta:
egyeske tojó Déva várásat játszik (épít...bont; épít....bont)



Nálam a kanári X tűzcsíz párosnál ugyanez volt a gond. Kanári épített-bontott-épített-bontott... Ma (besokallva ettől) át tetem a fészket a másik sarokba (jobb első felsőből a jobb hátsó felsőbe) és azóta mintaszerűen épít, formázza a csészét és már nem bont!!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 márc. 17, 21:08 
Sziasztok!
Részvetem Vlad!!!!!!!!!!!
Én is mindig olvaslak!!!!!
Most már hozzá is szólok az 1-es eggyetlenke páromnál 4 szemes toji van 23.-án kéne az elsőnek kelni(remélem így is lessz, és nem úgy mint a tüzeknél 4-böl 1 kelt ki és 5 napig élt csak ).

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 1, 15:40
Hozzászólások: 37
   
Hozzászólás 2011 márc. 17, 14:55 
Hozzászólni nem tudok,mert én nem tartok ilyeneket,de mindig érdeklődve olvasom,hogy mik a fejlemények magellánék háza táján. :)


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 márc. 9, 12:07 
Kérdezted, hogy milyenek lesznek a kistüzek, mikor kirepülnek, és hogy mikortól lehet tudni a nemüket.

Hoztam neked képet a kicsikről:
Kép

Kb fél éves korukban vedlenek először, akkor dől el végleg, hogy melyik milyen nemű. Már a vedlés alatt is látszik, hogy amelyiknek több/élénkebb piros toll nő a mellén az (valószínű) fiú lesz. Ja és még annyi, hogy az első, poszt. juv. vedlésnél érzékenyebbek, mint a későbbieknél. (Hőmérséklet/páratartalom..) De olyan védett helyen, ahol most is vannak szerintem nem lesz gond!

Én már láttam rá példát (annál, akitől az én tűzpintyem származik), hogy mikor kijönnek a kicsik és a hím még eteti őket, a tojó már az új fészken dolgozik. :wink:

Itt a fórumban zozimoról tudom, hogy tart/tenyészt tűzcsízeket. De a topikban van fönn sok kép + infó másoktól is!
Tűzcsízes topik: viewtopic.php?f=5&t=73

Drukkolok a magellánoknak is!! :D


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 feb. 27, 12:30 
A Naphegyi-Dobos-Zsilinszky féle kanáris könyvben is a hirtelen front betörést említik első helyen, mint befulladás okát.
(És kanárinál, akkor mi a helyzet a sokkal kényesebb, törékenyebb magellánokkal?)
Reméljük tényleg "csak" ez volt a baj!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2011 feb. 26, 23:11 
Idézet:
Valakinek tippje?


Lehet egy időjárási front is. Már sokat agyaltam ezen(saját madaraim esetén). Felnőtt embereket kicsinál, akkor szerintem simán kárt tud tenni egy kelés előtt álló fiókában....
De azt is lehet, hogy egy hülyeség! Nem tudom.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2011 feb. 21, 22:23 
Szia Vlad!
Idézet:
Láttál már valahol ilyen hybridet?

Itt keresgélj pasztákat!
http://aux.fringill.idees.free.fr/sessi ... brides.php

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 feb. 21, 21:10 
VladTepes írta:
berenyibela írta:
Szerintem hatos tojó azért nem kotlik még el, mert egyedül van.Lehet ha a párja ott lenne már ülne.

OK, de amikor ott volt a párja mellette, akkor 1 tojás földre sikerül, majd 2 fészekbe, amiket utóbb kilyukasztott és kidobott a fészekből - feltehetően a hím. Így a hímet kivettem jobb nem lévén. Ha ennek az az ára, hogy a tojó meg így nem kotlik el, akkor vagy teszek még egy próbát, hogy a hímet visszateszem, vagy nem erőltetem, inkább hímet cserélek a két nem muzsikáló párnál..., hátha.
Egyre inkább azt kezdem hinni, hogy a magellánok sokkal párválasztóbbak, mint azt hisszük róluk.
Anno úgy kezdtem - jobb megoldás nem lévén - hogy az 5 tojót beköltöztettem 1-1 tenyészkalitba, majd velük szemben, kb 1-1,5 méterre odapakoltam az 5 hímet, 1-1 kisebb kalitban, had énekeljenek a csajoknak. Pár nap után leültem, és figyeltem, ki-kinek válaszol, és ahol úgy véltem kivettem a hangzavarból egy oda-vissza csipogást, ott a hímet beköltöztettem az adott tojóhoz. Kóbor emlékeim szerint pl pont hatoskáék olyan "ez maradt" párosítás lett. Mindegy, menet közben okosodunk. :-)


Szerintem próbáld meg hatoska hímet külön kalitban kívülről tojó kalitjára akasztani.>rácson át etetni is tudja a párját+ a hím a tojó közelében van>így hátha elkotlik.
Tűzcsíznél mükszik ez a módszer! ^^


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2011 feb. 20, 22:26 
Szia Vlad!
Szerintem hatos tojó azért nem kotlik még el, mert egyedül van.Lehet ha a párja ott lenne már ülne.
Ötös hím fiú utódjai érdemesek a továbbtenyésztésre.Valóban ritka jó tulajdonság, h ráül a tojásokra.
A sütés előtt, a csízhúst,mivel elég vékonykák, érdemes lenne felesben mangalica-karajjal dúsítani. Egy csíz egy karaj. De a kakukkfű az telitalálat. :twisted:

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2011 feb. 20, 16:01 
VladTepes írta:
Magellán-blog folyt,:

Mivel folymaatsoan nem tudtam őket lesni, azt már nem tudom, hogy az előbbi előjátékot követte-e "tojás szemesítő" madártorna.


................................. :22: :57:

Fogalmazás: 5* így a legfiatalabb is olvashatja!! :31: :72:

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 20, 10:00 
Kora reggel már 5506! Pörög rendesen a számláló...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 feb. 20, 5:39 
VladTepes írta:

(5478. Mármint mos, küldéskor ennyi a topik megtekintési szám. Teszt indul :-))



+1 :D


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 74 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:06
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO