Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 74 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 29, 17:31
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Siófok, Pécs és a kettő között
Valódi név: Kálmán András
   
Hozzászólás 2011 feb. 17, 16:03 
VladTepes írta:
Monologizálok tovább.


Csak nyugodtan! A legjobb ezeket az írásokat olvasni (legalábbis nekem), és nagyon sokat tanulok belőlük, szóval csak bátran a monológokkal, én nagyon várom őket :mrgreen:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2011 feb. 8, 22:32 
SZia Vlad!
Ami az időben történő szétkelést illeti, félelmed nem teljesen alaptalan. De én eltekintenék a keltetőtől. Ha a tojó melegíti a kicsiket, akkor elég ha a legkisebbre "ráetetsz" a fészekben. Nem kell kivenni, szépen utoléri a tesókat.(nálam a tűzpintyeknél mindíg bevált). Én sinlac babytápszerrel pótoltam a kicsinek a kaját. Forralt lehűtött vízbe annyit kevertem, h épp ne cseppenjen le a fogpiszkálóról. Nyelte mint kacsa a nokedlit.
Priviben megírhatnád mitől romlik a szemed.Sose lehet tudni.....

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2011 jan. 27, 0:58 
SZia Vlad!
Tapasztalatom szerint egyedi elbírálás alá esik, h otthagyod-e a hímet a tojóval, vagy nem. Ha a hím úgy be van indulva, h lepározza a tojót a már meglévő tojásokról, akkor nyilván ki kell venni.(valódi pintyeknél ez szinte minden fajra igaz. Nálam volt ilyen tűzcsíz, kanári, mexikói pirók is. Ha nyugodt és eteti a kotló párját, maradhat. Ha nyugodt, de nem etet, akkor meg előfordulhat, h a tojó le sem jön a kikelt fiókákról, mert várja a hímet az etetéssel. A kicsik meg elhervadnak alatta. Nekem egy tűzpinty hímem volt ilyen. Miután kivettem a tojó rögtön lejött, összevett mindent és már tömte isa kicsiket. Csak mire rájöttem két fióka elhullott.Akkor még nem volt fórum, h ezt megkérdezzem.

A tojó, ha nagyon akarja kb fél nap alatt megépíti a fészket.nem hiszem, h gond lenne, ha korábban párzik, amikor még nincs kész az otthon. Bár én a csízeimet akkor engedtem össze amikor a tojók már hordták a fészket. Kanárinál is így csinálom.

hajrá

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2011 jan. 8, 20:19 
VladTepes írta:
zozimo2 írta:
Hát én erre gondolok, miért is volt a kudarc!

Elhelyezésük megvan, fizikai körülményekkel kapcs sok kérdésem nincs. Ami izgatna, hogy párzáskor, majd kotláskor, majd kelés után mi az étrend. Olvastam róla eleget, de gyakorlati tanácsból mindig szívesebben tanulok, mint elméletekből. (s nincs kedvem a madarak kárára, rovására tévedni, kisérletezni - úgyhogy minden tanácsot hálás köszönettel fogadok)

Tényleg, ami még izgatna a kaján kívül > a hím tényleg ilyen jellemzően problémásan túlpörög? ennyire nem hagyható együtt a pár?


Szia!
Először is megemelem a négermag mennyiségét, és adom ilyenkor csíráztatva is. Majd a főt tojást a második letojt tojásig kapják. Kotláskor csak a normál magkeverék. A kelés előtt két nappal, megint adok főt tojást, kanári lágyeleséget, almát, majd a kelést követően, csírázott magokat, és zöldet is! Szépiát ne felejtsd az alma mellé tenni a rácsra.
A hímek elég veszélyesek, de van ott is kivétel. Figyelni kell, és amelyik nagyon kakaskodik, azt eltávolítani, majd vissza a kelést követően. Addig meg legyen közel, hogy érezzék és lássák egymást. A tojó amúgy simán felneveli egyedül is a fiókákat.

_________________
zozimo2


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 jan. 8, 19:23 
Sziasztok!
Nincs 1 fölösleges hímje valakinek pestközelében???????????

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2011 jan. 7, 19:36 
VladTepes írta:
Szia Zozimo!

Egy kérdésem lenne: mit csináltál másként a 2009.októberi sikeres fészkelésnél az azt megelőző 2 sikertelenhez képest?
Ha változtattál, érdekelni, hogy mit; ha nem akkor meg a véleményed érdekelne, hogy ez esetben mitől lett más a végeredmény.
Köszi előre is.


Szia András!
Tulajdon képen nem csináltam mást, csak beleszóltam a természet rendjébe. Persze kudarc lett. Azt tudni kell, hogy ezek nem igazán „díszmadarak”, ezek csízek maradnak. Próbáltam befolyásolni a költés idejét és átállni a tavaszi fészkelésre. Erőltettem és indítottam őket, persze a hím mindig készen áll, és a tojó is beindult. Szerencsétlen tojó nem tud mit kezdeni az erőszakos hímmel, és szépen megadta magát. Nevelni viszont már nem volt hajlandó. Később az ősszel, simán vették az akadályt, semmit nem kellett tennem. A hímet azért kiveszem, mert képes a fészekben is macerálni a tojót. Most megint megpróbálkozom a tavaszi költéssel, de egy szezont kihagytunk. Had pörögjenek. A csíz tojó általában két éves kortól költ, de akkor sem viszi túlzásba, mint a „díszmadarak”. Sokan ezért is nem kedvelik, mert csak egyszer költ évente eredményesen. Nincs sorozatgyártás! (kivételek mindig vannak)

Hát én erre gondolok, miért is volt a kudarc!

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 24, 18:56 
Hát nem irigylem a tojót!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fXp41YhQnJI[/youtube]

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 18, 22:13 
elaci írta:
Gatula Zozimo!:wink:


Köszönöm!

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 12, 12:56
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 16, 22:58 
Gatula Zozimo! :wink:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára elaci 2009 nov. 18, 22:17-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 16, 22:35 
2009.10.26
Kép

2009.10.26
Kép

2009.11.03 kirepülés elött pár órával
Kép

2009.11.05
Kép

_________________
zozimo2


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2009 aug. 7, 22:46 
Nem irigyellek!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 júl. 30, 21:43 
Ma reggel etetés közben észrevettem, hogy a Magellán Csíz tojó éppen egy fél tojásnyi tojáshéjat töm magába. Na, akkor kikelt egy fióka gondoltam! Nem akartam zavarni és adagoltam a többi madaramnak a magokat. Akkor látom, hogy leszállt a fészekről és repdes a kalitban. Gyorsan egy tükörrel belenéztem a fészekbe, de csak a három tojás volt a fióka sehol. Megtaláltam a tálcában! Elég piros volt a feje, de még volt benne élet. Visszaraktam a fészekbe és vártam mi fog történni. A tojó beugrott a fészekbe, megfogta a nyakánál fogva és elkezdte morzsolgatni, fojtogatni, csőrével a nyakát. Pár pillanat múlva kirepült az ülőrúdra és ott fojtatta. Lábával megfogta és a nyakáról áttért a szárny morzsolgatására majd egyszerűen elengedte és leesett a tálcára ahol előtte találtam.
Ritkán lehet ilyet végignézni!

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 17, 13:08 
berenyibela írta:
Nálam nagyon sok zöldet etettek, Gondolom Te is adtál, csak nem írtad.


Szia!
Igen, adom a zöldet is, de érdekes módón az alma a mindene.
A tavalyi költésnél el is neveztem almás pipinek. Neveléskor rengeteget megeszik. Sajnos, most idáig nem jutottunk el.

_________________
zozimo2


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 23:55 
Ja és sajnálom! :(

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 23:55 
Nálam nagyon sok zöldet etettek, Gondolom Te is adtál, csak nem írtad.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 16, 18:37 
Hól szúrtam el?

(Magellán csíz)
Első három tojást kicseréltem műre, majd a negyediknél visszatettem őket.
Két nap múlva a hímet kivettem, mert a tavalyi költésnél láttam, hogy ugrál a fészekben a tojó hátán és szedegette szét a fészket. A tojó nagyon szelíd. Talán egyszer láttam a tojásokról leszállni, akkor is futtában, szinte zabálta a magokat. Nagyon sietett vissza a fészekbe. Gondoltam segítek neki és pár nappal a kelés előtt elkezdtem etetgetni a kotlás közben. Nem óránként, csak három, négyszer, naponta. Szépen fogadta a tojást, almát, csírás magot. Mindegy volt neki, hogy kézből, csipesszel, vagy a fészek széléről. Eljött az idő és a fiókák szépen sorban kb. 12 órán belül kikeltek. Szép „egészségesnek” látszottak. A tojót többször láttam, hogy maga alatt etet, vagy csak úgy csinált, de túl gyorsnak találtam a műveletet, szinte egy pillanat volt az egész. A kelés szerencsére Vasárnap volt így sűrűbben adhattam neki. Este még volt egy tojás, de Hétfő reggelre az is kikelt, viszont mind a négy fióka megsárgulva, holtan feküdt a tojó alatt.
Az előző költés is így végződött, de ott két nap alatt kelt három. Ott ki is dobott egyet, viszont nem etettem a tojót, csak a kidobott fióka után.
Tavaly gond nélkül felnevelt két fiókát ilyen körülmények között, pedig az első költése volt.
Éjszakai fény van. Nem ijedős. (A hold állását nem figyeltem!) Nem volt begytej? Talán ezt kizárnám.

_________________
zozimo2


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 2, 22:51 
Hidegebb, mint Ausztrália, sőt négy évszak is van náluk, de fagyokról csak filmekből hallanak.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 2, 22:29 
Kiderült, tök hülye vagyok!
A fordítás frankó, vajon a hűvös Tasmánia mennyire hűvös a mi kont.klímánkhoz viszonyítva?

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 2, 1:06 
Szia Béla!

kattints ide:http://idre.hu

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 2, 0:37 
sziasztok!
Vagy tök hülye vagyok, vagy figyelmetlen(vagy mind2), de hova is van ez a fordítás felrakva?!
Köszi

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 74 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:39
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO