Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 200 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 12:54
Hozzászólások: 124
   
Hozzászólás 2010 jún. 19, 8:19 
Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 12:54
Hozzászólások: 124
   
Hozzászólás 2010 jún. 19, 8:16 
Kép tűzcsíz fióka kirepülés után

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 12:54
Hozzászólások: 124
   
Hozzászólás 2010 jún. 19, 8:07 
szervusztok!!!!
a régi képeim eltűntek az oldalról ezért teszek néhányat.......csak úgy nézegetni:))))


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jún. 18, 9:24 
Igazgató írta:
Warhawk!
Szeretném megkédezni h a kinti röpdének a ponthegesztett hálómérete milyen legyen? Én 12.7*12.7 hálót szereztem magamnak leesett áron.Csak kicsit aggódom még akkor is ha elé szúnyog hálót teszek.Tanácsot szívesen venném.

Pintyeknek sosem csináltam kinti röpdét, de ők legalább nem rágnak. :) Viszont mindenképpen két rétegben legyen fent a drótháló (vagy kintről szúnyoghálóval megtámogatva sem rossz 5let). A drótvastagság az kevésbé fontos (max ha róka vagy nyest lakik felétek), a "lukméret" talán jó... de ebben nem vagyok 100%.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 jún. 17, 14:16 
Warhawk!
Szeretném megkédezni h a kinti röpdének a ponthegesztett hálómérete milyen legyen? Én 12.7*12.7 hálót szereztem magamnak leesett áron.Csak kicsit aggódom még akkor is ha elé szúnyog hálót teszek.Tanácsot szívesen venném.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 jún. 1, 17:40 
Tisztelet minden tűzpinty tartónak!
Egy pár madarat veszek a naqpokban. Szeretném ha segítenétek abban h merre találom meg az általam jelzett faj leírásáról? Minden érdekel , szóval aq rosszra és a jóra is kíváncsi vagyok.
Tisztelettel
Csi.


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 12:54
Hozzászólások: 124
   
Hozzászólás 2010 máj. 8, 14:01 
üdv mindenkinek!!
tűzcsíz fiatalok eladók.
egészséges, kiállítási minőségű, saját tenyésztésű,kismadarak.
telefon: 06209256533
sikeres madarászást kívánok minden fórumozónak.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 16, 15:14
Hozzászólások: 2
Valódi név: Nagy Attila
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 21:44 
Üdv mindenkinek!
idei tűzpintyek eladók!
tel.számom: 70/3355111.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2010 feb. 28, 22:23 
Szia!

Megadom a nevét és a telefonszámát:
Krajcz József, 0630/5834430, Monoron lakik.


 
  
Hozzászólás 2010 feb. 27, 12:21 
Hogy lehet megtudni hogy ki az a tenyésztő?


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2010 feb. 25, 16:23 
Sziasztok!

Már régóta nézegettem a fórumot, de most úgy döntöttem, hogy regisztrálok is.
Én még kezdő tűzpinty tartó vagyok, de későbbiekben szeretném őket szaporítani is.
Akitől a tűzpintyeim vannak tenyészti is őket. Most van neki két 2009-es kelésű tojója, amit szeretne elcserélni hímekre, vérfrissítésnek. Megkért, hogy tegyem fel neki ezt a hírdetést, mert neki nincs internet hozzáférése.
Üdvözlök mindenkit!


 
  
Hozzászólás 2010 feb. 13, 14:35 
Köszönöm a választ. Ijen adatokra lettemvolna kíváncsi. KL


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 feb. 11, 13:32 
Találtam régi feljegyzéseket(saját), ha érdekes teszek még fel
Straubing-vér.
Hím:A 02 089 IVÖ-Straubingból hozott,talán osztrák (A) madár
Tojó: Kék 14 alu gyűrűs madár
2003-01-14-én raktam össze a madarakat,miután a frissen importált hím karantén ideje lejárt. A tojó hamarosan elkezdte hordani a fészekanyagot.Sokat ügyetlenkedik a gézszálakkal.Mivel inkább a fészekbélést próbálja szaggatni,ezért abból az anyagból erősítek be a kalitkájába. Eközben a hím sokat udvarol,bár a tojó egyenlőre ezt ellenségesen fogadja.Ezt más pároknál is megfigyeltem.20-án reggel párzást figyeltem meg a madaraknál.2003-01-22-én egy tojás. Kicseréltem műtojásra.Sajnos másnap nem rakott hozzá,csak ült az „előzőn”.Gyatra a fészek. Végül 2 tojás.2003-01-30-án megnéztem a tojásokat,magosak.Egy fióka kikelt ugyan,de sajnos harmadnapra el is hullott.Etetve volt ugyan,de csak maggal,ami szerintem méreténél fogva nem is bírt áthaladni a kicsi emésztőrendszerén.De legalább kiderült,hogy termékeny a hím.
2003/2004-es költési ciklus
A hímhez új tojót raktam, miután a nyarat Rossi Ervin madárházában töltötte.Ott két sikerte len költése volt, magtalan tojásokkal.
Tojó: 76463117 11 +lila gyűrűs--Varga László madara
A tojót 2003-09-08-án raktam külön.A hímet 10-02-án tettem be hozzá a fészekkel együtt.
10-04-én figyeltem meg párzást, másnap(2003-10-05) pedig már le is rakta az első tojást.A második tojás
mérete kicsi volt, ezért ki is dobtam.Egyébként a tojásokat cserélgettem műtojásokra és csak
09-én tettem a tojó alá a kész fészekaljat(3).Az első két kicsi 2003-10-21-én keltek ki, majd
másnap még egy fióka.Gyűrűzés 10-27-énHBB 03 61-62.Egy fiókát már nem sikerült megjelölni. A hím eddig nagyszerűen szerepel, eteti a kicsiket a kikelésüktől kezdve.Előtte a kotló tojót is.A nevelés alatt kaptak a magkeveréken kívűl; zöldeleséget,
almát, lágyeleséget(quiko+tojás+srépa+babapiskóta+tojáshéj)Egy hét után csíráztatott magokat, csumizt, gyommagkeveréket. Ásványi anyagok ill. sóder állandóan előttük volt.Sajnos 2003-11-16-án a gyűrű nélküli kicsi,egy nap zihálás után elhullott.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
  
Hozzászólás 2010 feb. 11, 11:47 
Szi Béla! Nem én állítok!! Egy tűzcsíz tenyésztő állítását ecseteltem aki mereven elutasította a tűzcsíz szaporodási idejének álltalam említett időpontját, és érvei között az szerepelt hogy az álltala közölt időponttól eltérően költő nadarak hibridek (tűzcsíz x mozambik) amit az említett DM címlapján láthatunk. Kérdésem arra irányult kinél mikor költönek a madarak a legeredményesebben. Az hogy a fotón milyen madarat látunk az engem igazából nemérdekel. Igazából egy madarász válaszolt. KL


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 feb. 10, 21:01 
[quotfeltenni tűzpinty x mozambiki csicsörke fotót e][/quote]
Tisztelt Carduelis!
Nem lehet,h magellán X tűzpinty hibridről van szó? Azok valóban fakóbb színűek, de alkatilag tiszta tűzpintynek tűnnek.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
  
Hozzászólás 2010 feb. 10, 14:48 
Zoli köszönöm a válaszod, megmodom őszintén több reagálásra számítotztam. Érdekes hogy néhány fajról sokan akívan és részletesen modonak vélemény, tanácsot adnak annak ellenére hogy az érintett fajt még csak nem is látták. Úgy tudom hogy hazánkba sokan tenyésztik a tűzcsízt vagy nem? KL


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 8, 15:12
Hozzászólások: 26
Valódi név: Antal Tamás
   
Hozzászólás 2010 feb. 9, 14:59 
Tűzpintyet szeretnék, csere érdekel valakit?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 feb. 7, 12:12 
carduelis írta:
Tisztelt tűzpiny tartók tenyésztők! Keresem a választ arra hogy ki mikor idítja az állományát az az szerinte az év mejik szaka a legideálisabb a tenyésztésre. Az Én madaraim augusztus végén szetember elején indulnak, mejjet a hím intenzív énekkel leeresztett szárnyakkal jelez,és a tojó ha készen áll "ciripelve" közelít a hímhez. Van aki ezt az időszakot lehetetlennek tartja, annak ellenére hogy egy monográfia szerint is a vadon éllő populációk költési idejét július szeptembere teszi. Az ellen érv az volt hogy az általam említett időpontba költő madarak nem tiszta vérűek (mozambiki csicsörkével keresztezettek) mejjet az egyik DM.magazin címlapján lévő madáron is egyértelműen látszik. Az érvelésekből az jött le számomra hogy nagykörnyéken neki van tiszta állománya. A fakóbb szinek lehetnek tartási takarmányozási problémák is ,és nembiztos hogy hibrid. Nem állítom hogy nemlehet költési eredmény az év bármej szakába de azok a sikertelen költések amiről jónéhányan panaszkodnak lehet oka az időbeni eltérés az egyedek között. Ha az egyik madár szeptemberi a másik márciusi valószínű a vedlésük nem esik egybe (kb.félév) és ez is lehet oka a sikertetelenségnek. Ha valaki tud feltenni tűzpinty x mozambiki csicsörke fotót megköszönném, és várom a véleményeket. üdv KL





Szia Laci!
Nálam a tűzek novemberben indultak be, de mind a négy fiókát kidobták.
Most megint készülődik valami. Úgy látom, hogy a hímek majdnem mindig hadra foghatóak.
Az az érzésem, hogy a tojó inkább csak a hím erőszakos ráhatása miatt fészkel, de nevelni már nem akar.
Sikeres költés nálam a tavaszi időszak, március volt.

_________________
zozimo2


 
  
Hozzászólás 2010 feb. 7, 11:16 
Tisztelt tűzpiny tartók tenyésztők! Keresem a választ arra hogy ki mikor idítja az állományát az az szerinte az év mejik szaka a legideálisabb a tenyésztésre. Az Én madaraim augusztus végén szetember elején indulnak, mejjet a hím intenzív énekkel leeresztett szárnyakkal jelez,és a tojó ha készen áll "ciripelve" közelít a hímhez. Van aki ezt az időszakot lehetetlennek tartja, annak ellenére hogy egy monográfia szerint is a vadon éllő populációk költési idejét július szeptembere teszi. Az ellen érv az volt hogy az általam említett időpontba költő madarak nem tiszta vérűek (mozambiki csicsörkével keresztezettek) mejjet az egyik DM.magazin címlapján lévő madáron is egyértelműen látszik. Az érvelésekből az jött le számomra hogy nagykörnyéken neki van tiszta állománya. A fakóbb szinek lehetnek tartási takarmányozási problémák is ,és nembiztos hogy hibrid. Nem állítom hogy nemlehet költési eredmény az év bármej szakába de azok a sikertelen költések amiről jónéhányan panaszkodnak lehet oka az időbeni eltérés az egyedek között. Ha az egyik madár szeptemberi a másik márciusi valószínű a vedlésük nem esik egybe (kb.félév) és ez is lehet oka a sikertetelenségnek. Ha valaki tud feltenni tűzpinty x mozambiki csicsörke fotót megköszönném, és várom a véleményeket. üdv KL


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 25, 15:47
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2009 nov. 25, 16:00 
Ha valakinek van eladó ivarérett tűzpinty tojó kérem jelentkezzen.
köszönettel T István


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 200 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 22:47
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO