Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 200 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 26, 18:14 
Annak ellenére, hogy nem vagyok kanáris , erről persze hallottam már. Az antrax-ot csak viccnek szántam. Nem tervezem használni, mert nálam csak nótáért van 4 pár a kinti volierben. Azok meg így szépek ahogy vannak:)


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 26, 18:05 
Szia Díszmadár!

Az antrax azért egy kicsit más.De amit írtam azt komolyan gondoltam.
Nem akarok neked előadást tartani a mesterséges színtáplálásról,de ez
ma már egy elfogadott tény.Én évekig csináltam, mert e nélkül semmire
nem jutottam volna.Ez ezk szerint csak neked új még.De hogy tudjad a
melanin színkanárikat is sokan szinezik.( Az más kérdés, hogy bevall-
ják-e).Ezek valójában szintetikus színfokozók.Különböző gyártók, külön-
böző nevek alatt forgalmazzák, de a nevek ugyan azt takarják.
A hatóanyag pedig mindenhol a CANTHAXANTHIN.Ebbe pedig bele kell
nyugodnod.Még lahat, hogy előbb vagy utóbb te is fogod használni.


Üdv: Vs.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 26, 17:49 
KUVIK írta:
Szia Díszmadár!

És a canthaxantinnal hogy állsz.Straubing???????)
Én erre gondolok.

Üdv:Vs.


Még a neve se tetszik, az antrax-ra emlékeztet.
Straubingi börzén vettem.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 26, 17:46 
Szia Díszmadár!

És a canthaxantinnal hogy állsz.Gondolom hogy melyik madarat kérdezed,
és tudjad, hogy a lipochrom piros kanári mellett a tűzpinty is jól szinezhe-
tő (van aki szinezi is- egy kicsit), akkor miért ne lenne "festhető" a hybrid-
jük is. Ez az én magánvéleményem.Lehet , hogy az "előállítója" ezt meg
is tette, hiszen valóban szép pirosak.(Straubing???????)
Én erre gondolok.

Üdv:Vs.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 26, 17:11 
Most olvastam a neten egy cikkben, hogy tűzpinty x kanári hibridek nem pirosak, hanem narancsszínűek. Ez igaz? / mert az enyémek tűzpirosak/


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 21, 10:31 
Nagyon kedvesek vagytok, hogy foglalkoztok kicsit a problémámmal! Nagyon örülök a véleményeknek, teóriáknak! Igazán érdekes kérdes szerintem.
Kicsit utánanéztem a neten. Sok infót találtam, de konkrét példát nem nagyon, inkább csak utalások nélküli, régiekre hivatkozó említéseket. Nyilván tényleg jó lenne, ha valaki a jelenből írná, bizonyítaná, hogy a tűzpintyxkanári utódok képesek továbbszaporodni. /majd én!!:)/
Azért ideteszek néhány linket, s rövid nyersfordítást a témáról.

http://www.geocities.com/mules_hybrids/canary_crosses.htm
http://www.geocities.com/mules_hybrids/
http://scienceweek.com/2003/sa031003-1.htm
http://www.redcanaries.com/canary_history.htm
A vad kanárik olyan zöld madarak voltak, akiknek a génjei tartalmazták a fekete és barna egy keverékét egy sárga alapon. A blackhooded siskin egy természetesen piros és fekete madár. Azért hogy termeljék a piros kanárit, a vad kanári leszármazottjait keresztezték a siskinnel. Az első hím madarak termékenyek voltak hozták magukkal a piros tényező, azt akkor hozzáadták a teljes sor háziasított kanárihoz tenyésztők. Mindazonáltal a vadonban siskinseknek volt hozzáférésük olyan ételhez, ami kihozta ezt a piros tényezőt.
http://canary-genetics-overview.blogspot.com/
A piros faktorkanárit kitenyészették a venezuelai piros csuklyás siskin(Carduelis cucullata) egy és a kanári keresztezésével.
http://www.kanarini.net/mule.html
http://www.aussiefinchbreeder.com/red%20siskin.htm
http://www.tonytilford.co.uk/g_cage_aviary/hybrid_birds1.htm
http://findarticles.com/p/articles/mi_qn4158/is_20030702/ai_n12699404
A piros kanári kitenyésztése megszállottság lett. Ez az 1900-as évek elején kezdődött Németországban, terjedt Európán keresztül Britanniába, és az 1930-as évekig majd keresztül az Atlanti-óceánon át Amerikába. De létrehozni egy piros kanárit távolról sem volt könnyű. Siskins és kanárik hybridek közül néhány termékeny volt, mikor visszakeresztezték kanárikba. De a siskin karmazsinvörös színe rendkívül megfoghatatlan volt. A legjobb eredmény, hogy a tenyésztők egy rezes színárnyalatű madarat kaptak, néha narancssárga volt, de nem volt piros.
http://robirda.net/index.php?id=24
Történelem felvett mindazonáltal bizonyítja, haogy a fiatal hímek hozzávetőleg huszonöt százaléka valóban termékenynek bizonyult ennek a két fajnak a párosodásaiból.
A piros Siskinből örökölték a képességet, hogy piros carotenoidsokat összpontosítsanak a tollaikban, amíg elegendő mennyiség jelen van a vérükben, amíg a tollaik nőnek. A legtöbb szín-tenyésztő keveset vagy figyelmet fordít a daloknak a minőségének fejlesztésére.
by R. C. ‘Robirda’ McDonald
http://www.lostmymarblz.com/fl-breeding-crossbrd.htm
http://www.aviarango.com/america/cardenalito/mutuaciones.htm
http://www.aviarango.com/america/cardenalito/hibridos.htm


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 20, 20:25 
Kösz az infot Zsolt!
Azt azért óvatosan megkérdezem van-é olyan, akinek termékeny bastardokat sikerült nyerni kanáriXtűzpinty párosításból, illetve tud e valaki ilyenről?

Üdv : neco


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 20, 18:55 
Hellósztok!
Nagyon tetszenek,a hibrid madarak,sőt párat sikerült nekem is szaporítani.....
Az én megitélésem szerint bronz mozaik tojó és tűzpinty hím keresztezéséből lehet ilyen madarat kihozni. Tapasztalataim szerint, " EZ NEM AZT JELENTI,HOGY ÍGY IS VAN", a testméretet nagyban befolyásolja a tojó, míg a szín inkább a hímre hísonlít.
Nem látni a fotón ,hogy mekkora a madár. Gondolom nagyobb mint a tűzpinty.
A továbbtenyésztéséről pedig annyit tudok hozzászólni,hogy több alkalommal is láttam a párzást mégsem voltak termékenyek a tojások....sajnos.Ebben az esetben a hím volt a hibrid.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 19, 20:31 
Szia,

Kicsit kibontva a témát:

Tojó: Kanári hibrid ( Serinus canaria x Carduelis cucullata )
x Black-headed Red Siskin hibrid-

Állítólag termékeny! Népszerű keveréktípus..

A hím az engem is nagyon izgat, mert szerintem az a nehezbebb...bár a szárnyfedők rajzolatának a sávozása adhat néhány induló támpontot :lol:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 19, 18:45 
Díszmadár írta:


Bár már talán írtátok, de azért mégegyszer rákérdezek. Biztos, hogy ezek a madarak, a hím és a tojó is terméketlenek?


Nem!!! Egyáltalán nem biztos hogy terméketlenek, csak nagy a valószínűsége!

Némely elmélet szerint a kanári X tűzpinty (carduellis cucullata) hibridekből tenyésztették ki a narancsvörös színű kanárimadarat. Ebből következik, hogy termékenyek lehetnek a bastardok. Van olyan elmélet ami ezt vitatja, szerintük az összes vörös árnyalatú kanári színezett, de ezt én cáfolom! A 90-es években volt olyan színkanári törzsem, amely gyönyörű intenzív narancsvörös fiókákat hozott több generáción keresztül mindenféle színezés nélkül! Ezidőben kísérletképpen egy tenyészévben sárgarépát sem tettem a lágyeleségbe, mégis narancsvörösek lettek a fiókák! ( Ebben az évben tojás, csíráztatott repce, tyúkhúr és magkeverék volt a takarmány a költési időszakban.)

Természetesen az én genetikai ismereteim enyhén szólva elég szerények, ezért szívesen elfogadom mások, esetleg más véleményét, de az említett adatok tapasztalati tények. Előfordulhat, hogy az említett takarmányból is ki tudnak vonni bizonyos törzsek, (vagy talán minden madár?) vörös zsírfestéket -(karotinokat :oops: )- de tény, hogy gyönyörű narancsvörös madaraim voltak.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2007 okt. 21, 5:45-kor.

 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 19, 17:26 
A tojóm pont ilyen , mint ez a madár ezen a képen!

Bocs de nem teljesen értem, amit írtál. Hármas hibridre gondolsz?
canary x black headed /carduelis notata/ x red siskin

Vagy canary x black hooded red siskin /carduellis cucullata/ hibridre?


Bár már talán írtátok, de azért mégegyszer rákérdezek. Biztos, hogy ezek a madarak, a hím és a tojó is terméketlenek?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 19, 15:35 
Helló,

Hybrid Canary x Black-headed Red Siskin tippre gondoltál már? egy kis segítség.

Ha fotózol mellőzd a vakut és akkor lehet könnybben rábukkanunk a megfejtésre.... érdekes és szép madarak:) gratulálok.


Kép


 
  
 
Hozzászólás 2007 okt. 19, 13:39 
Szia Díszmadár! A hibridek mindíg okoznak meglepetést. Az általad vásárolt madár habitusából gondoltam valamire. A hibrid utódok valamijen formába magukon viselik a szülők vonásait, de aszín lehet eltérő egyed és egyed között. Azt is figyelembe kell venni, hogy tűzcsíz x feketefejű csíz vagy feketefejű csíz x tűzcsíz hibridrő van-e szó. A képen bemutatott madarat színtáplálnád szép piros lenne. üdv:KL


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 19, 12:14 
carduelis írta:
Szia Díszmadár! Miért nem kérdezted meg! Így csak butaságokat lehet mondani. Ha egy kicsivel nagyobb mint a tűzcsíz, akkor lehet hogy feketefejű csízzel (carduelis notata) van keresztezve. üdv:KL


Találtam egy cikket, ahol erről a keresztezésről van szó. Abban cikkben így néznek ki a tűzcsíz- feketefejű csíz mutációk. A színük narancsos lett. Ezek nem hasonlítanak az enyémekre, tehát nyomozgatok tovább.


Kép
Kép


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 12:18 
Majd kitalálok valami nagyon egzotikusat :lol:
Ahogy sógorom tette, aki befogadott egy kóbor kutyát. Sétáltatáskor mindenki kérdezgette, hogy milyen fajta kutya ez /szegényke elég csúf volt/. Megúnva a sajnálkozó pillantásokat, a válaszként adott korcs szó után, elnevezte Provanci pásztorkutyának. Onnantól egész más szemmel néztek a kedvencére :lol:

Ezen a logikán haladva legyenek a madaraim ezentúl mondjuk Chilei bíborcsízek, Carduelis chilensis
:roll:


 
  
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 12:09 
Szia Díszmadár! Megbecsülendő erény az, hogy valami érdeknélkül tetszi, csupá csak szép.Úgygondolom, hogy legyen egyszerűen csak díszmadár. üdv:KL


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 11:52 
carduelis írta:
Szia Díszmadár! Miért nem kérdezted meg! Így csak butaságokat lehet mondani. Ha egy kicsivel nagyobb mint a tűzcsíz, akkor lehet hogy feketefejű csízzel (carduelis notata) van keresztezve. üdv:KL


Megkérdeztem én, de a süketek párbeszéde volt. Én nem beszélek németül, a kb. 70 éves éves öregúr meg nem beszélt angolul, /már németül is alig:)/. Ráadásul mivel szép madarakat árult, -zömében tűzpintyeket- nagy volt nála sürgés forgás, folyamatosan vásároltak nála.
Ez a pár egyszerűen megtetszett- függetlenül attól mi is-, s elhoztam. Ezért várnám tőletek a segítséget, de ha ne mderül ki pontosan akkor sincs gond. :lol:


 
  
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 11:12 
Szia Díszmadár! Miért nem kérdezted meg! Így csak butaságokat lehet mondani. Ha egy kicsivel nagyobb mint a tűzcsíz, akkor lehet hogy feketefejű csízzel (carduelis notata) van keresztezve. üdv:KL


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 10:31 
Hahó! Szakértők, segítség kéne ám!!!


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 21:26 
Szia !

Nem keserítesz el, sőt! Tűzpinty mellett elmentem 20 pár mellett. Nekem ezek a madarak tetszettek! Szerinted milyen hibridek? Kanári?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 200 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 8:52
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO