Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1311 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2012 feb. 5, 22:07 
Szia Betty!
Fogj egy padlószőnyeg darabot és a meglévő betét mintájára vágd ki belőle a formát
Azt majd cibálhatja a kanárid biztos nem tudja szétszedni :D
Ha a cérnával is szórakozik használj vékony kötöző drótot.

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 feb. 5, 20:50 
A fészekbetétet holnap belevarrom mindenképpen. Remélhetőleg el fogja fogadni és nem dobálja ki megint.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 feb. 5, 20:45 
Betty írta:
Gabesz, a fészek alján szinte semmi sincs. Onnan kiszedte a kis drága a fészekanyagot így biztos nem tudja betemetni a tojásokat.

Ez nem túl jó hír... :shock: Akkor akár össze is törhet, ki is hűlhet a tojás.
És igen, 14 nap alatt kelnek ki általában, de így nem biztos... Valami kell a fészek aljára!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 feb. 5, 20:17 
Gabesz, a fészek alján szinte semmi sincs. Onnan kiszedte a kis drága a fészekanyagot így biztos nem tudja betemetni a tojásokat. Szórtam nekik a röpde aljára is ebből a fészekanyagból és néha látom, hogy hordja még a fészekbe. A fürdésre csak ma figyeltem fel náluk. Az itatóba fürdöttek meg, de van kanári fürdetőm és azt is beteszem majd nekik, hogy abban fürödjenek inkább.
Gutiz köszi az ötletet, majd kelés előtt figyelek a tojások párásítására. :)

Most olvasom a könyvben, hogy 12-14 nap alatt ki is kelnek a kicsik? Ha minden igaz akkor kb. 17-én kelni kell az elsőnek :)
Egyébként a kanári költ évközben is?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2012 feb. 5, 17:54 
Betty írta:
Mivel nem találtam a fészekbetétet, jobb híján kibéleltem neki a képen is látható fészek bélés anyaggal. Ma bekukkantottam hozzájuk és amint láttam elfogadta, sőt magának tetszően szépen elrendezte és jelenleg is üli a két tojást :)
Most már csak ki kell kelniük, bár a helyiségben ahol telelnek sajnos változik a pára mindig :? így több papagájom tojásában is belefulladtak a kicsik. Igaz a kis kanárik fürdenek minden nap, hátha az is segít majd, hogy sokszor enyhén vizes tollal ül a tojásokra.
Az a baj, hogy ilyen pici madarak terén nincs sok tapasztalatom :roll:
Kép


Ha a madár fürdik és viszonylag nedvesebb tollal ül a fészekre azzal nem lesz gond....
Én kelés előtti nap be szoktam permetezni a tojásokat vízzel, ha nem felejtem el:(


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 feb. 5, 17:36 
Betty írta:
Mivel nem találtam a fészekbetétet, jobb híján kibéleltem neki a képen is látható fészek bélés anyaggal.

Gyönyörű szép fészek kerekedett belőle! :D Ha az alja is jó vastagon van, és nem túlbuzgó a tojód, hogy a fészekanyag alá ássa a tojást, addig nincs is baj. Ezt azzal tudod kivédeni, hogy alá varrsz neki valamilyen posztóból kivágott darabot. Tudsz trükközni még mindig: míg eszik, kicseréled a bélelt fészekkel a mostanit.
Sikeres költést! :wink:
Üdv, Gabesz


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 feb. 5, 17:15 
Mivel nem találtam a fészekbetétet, jobb híján kibéleltem neki a képen is látható fészek bélés anyaggal. Ma bekukkantottam hozzájuk és amint láttam elfogadta, sőt magának tetszően szépen elrendezte és jelenleg is üli a két tojást :)
Most már csak ki kell kelniük, bár a helyiségben ahol telelnek sajnos változik a pára mindig :? így több papagájom tojásában is belefulladtak a kicsik. Igaz a kis kanárik fürdenek minden nap, hátha az is segít majd, hogy sokszor enyhén vizes tollal ül a tojásokra.
Az a baj, hogy ilyen pici madarak terén nincs sok tapasztalatom :roll:
Kép

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 15:25 
Betty írta:
kuvik már azt is kipróbáltam, hogy belevarrom a fészekbetétet ugyanis mások is javasolták ezt. Addig cibálta míg úgy lógtak ki a cérna darabok, hogy féltem valahogy felakasztja magát a cérnára :( Végülis nem fogok bánkódni ha esetleg nem lesz kis kanárim, hisz őket tényleg hobby célra vettem, de újból megpróbálom ezt a varrásos dolgot. Sajnos mű tojásom nincs csak jákónak való :D Maximum vannak félretett hasonló méretű tojások amiket még amandina illetve pinty tojt korábban. Azt is berakhatom? Észre fogja venni, hogy az fehér színű és biztos kidobja majd nem?

Szia, Betty!
Ahogy Kuvik mondta, varrd bele a fészekbetétet, de most valami műanyagos cérnát keress erre a célra! Azt nagyon nehezen tudná szétszedni.
Régi tojást egyáltalán ne tegyél be! Műtojás helyett sokminden használható, aminek kicsit is kerekded a formája. Megkockáztatom, a szín nem is fontos. Nálam működött ez nagyobb paszulyszemmel, lyukas fagolyóval is, míg normális színű, méretű és formájú műtojást vehettem.
Sok sikert! :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 13:27 
kuvik már azt is kipróbáltam, hogy belevarrom a fészekbetétet ugyanis mások is javasolták ezt. Addig cibálta míg úgy lógtak ki a cérna darabok, hogy féltem valahogy felakasztja magát a cérnára :( Végülis nem fogok bánkódni ha esetleg nem lesz kis kanárim, hisz őket tényleg hobby célra vettem, de újból megpróbálom ezt a varrásos dolgot. Sajnos mű tojásom nincs csak jákónak való :D Maximum vannak félretett hasonló méretű tojások amiket még amandina illetve pinty tojt korábban. Azt is berakhatom? Észre fogja venni, hogy az fehér színű és biztos kidobja majd nem?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 13:05 
Helló!!!

A fészekbetétet beleszoktuk "varrni" a fészektányérba. Szerintem, próbáld meg Te is belerögzíteni- varrással, kötözéssel,- és tedd bele a két tojást. Remélhetőleg a többit is odafogja tojni. (Az első tojásokat kiszoktuk cserélni műtojásra, és a 4. tojás lerakása után visszarakjuk a fészekbe az elvett tojásokat. Így -remélhetőleg- egyszerre kel ki a fészekalj, és nem lesz"szétnövés". )
Sok sikert.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 12:04 
sziasztok.

Nekem csupán egy kanári párom van. :) Mivel kanári volt még gyerekkoromban az első madaram, így azt mondtam, hogy egy kanárim mindig lesz. Sajnáltam a kis hímemet egyedül tartani, így kapott egy szép kis tojót. Szépen párba is álltak. Decembertől van fenn nekik egy nyitott fészek amibe tettem nekik fészekbélést meg vettem nekik már többféle fészekanyagot is de mindent kidobálnak a fészekből.
Ma láttam, hogy a csupasz fészekben van két tojás :? Szerintetek így lehet a költésükből valami? Ha most tenném vissza a fészekbetétet, biztos otthagyná a fészket.
Kép

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 23, 17:02
Hozzászólások: 234
   
Hozzászólás 2012 jan. 14, 17:00 
Szia Andras!

Angliai...... bementem egy boltba korulnezni - mert azt soha sehol nem hagyom ki - es ott lattam oket.
Kalitkankent voltak a szinek es sok volt belole egy kereskedesben, ezert szinvaltozatnak gondolnam.
Egyforma tarka volt mind, de nem mozaiknak tuntek, persze tudod, hogy en mennyit ertek a kanarihoz....

Szabolcs


 
Offline
Csatlakozott: 2009 máj. 23, 17:02
Hozzászólások: 234
   
Hozzászólás 2012 jan. 13, 19:41 
Sziasztok!

Milyen szinu madar ez?

Tudom, hogy rossz a kep, de csak ezt az egyet tudtam csinalni a telefonommal.

Nem csak a feje korul narancsos, hanme az egesz madar narancs-citrom foltos.....

Koszi


Csatolmányok:
kanari2.jpg
kanari2.jpg [ 179.01 KiB | Megtekintve 5995 alkalommal. ]
 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 31, 22:23 
BUÉK minden kedves kanári tenyésztő társamnak határon innen és túl :D !

Sikerekben és madárfiókákban gazdag 2012-es évet mindenkinek!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 13, 19:56
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: 4700 Mátészalka
Valódi név: Molnár Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 31, 19:33 
Kellemes szilveszter éjszakát és sikerekben gazdag boldog újévet kívánok, minden kedves madárbarát ismerősömnek!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 feb. 17, 17:13
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Nagy Rudolf
   
Hozzászólás 2011 dec. 23, 0:54 
KELLEMES ÜNNEPEKET KIVÁNOK MINDEN ISMERŐSÖMNEK!

Nagy Rudolf


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 dec. 9, 18:07 
ckuzmos írta:
Szia Feri,

úgy látom megint nem érted miről van szó, de ne haragudj sem időm sem energiám nincs arra hogy megint elkezdjem neked ecsetelni a dolgokat szájbarágósan. Amúgy sem hiszem hogy lenne értelme…

Az MDOSZ tisztségről való lemondásomnak oka magánügy, legkevésbé rád tartozik. Hogy ebből milyen összeesküvés elméleteket gyártasz, vagy milyen következtetéseke vonsz le, a te dolgod.



:75: :65: :12:

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 dec. 9, 11:28 
Szia Feri,

úgy látom megint nem érted miről van szó, de ne haragudj sem időm sem energiám nincs arra hogy megint elkezdjem neked ecsetelni a dolgokat szájbarágósan. Amúgy sem hiszem hogy lenne értelme…

Az MDOSZ tisztségről való lemondásomnak oka magánügy, legkevésbé rád tartozik. Hogy ebből milyen összeesküvés elméleteket gyártasz, vagy milyen következtetéseke vonsz le, a te dolgod.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 dec. 8, 17:48 
ckuzmos írta:
Sziasztok,

a pár napban számos hozzászólás eltávolításra került. Fric32 hozzászólása sok embert irritált, hergelt a tartalma miatt. Ezért az Ő hozzászólása is törlésre került.

Feri:
nyomatékosan megkérlek, hozzászólásaidban került az általánosításokat, félreértésre okokat adó mondatokat. Ahány ember olvassa, annyiféleképpen értelmezik. Attól függően hogy a „partvonal melyik oldalán áll”, tartják számukra támadónak.
Hogy pontosabban fogalmazzak: egyenesen mindenféle köntörfalazások nélkül írd meg kivel, mivel van problémád és hogy miért! Ha az nem az IDRE, akkor ezt az adott szervezet/madarász honlapján vagy fórumán tedd meg, ne pedig itt!

Köszi.



Küzmi,nem volt abba semmi irritáló csak sajnos a vezéred szemét iritálja mikor írok,látod egyre kevesebbet írok,igaz időm sincs nem az ő kedvéért.
Csodálkozva olvastam a híreket,meg a sok lemondást,akkor csak volt abba amit anno írtam: :83:

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2011 nov. 30, 18:34 
Szia mindenkinek!
Nem szeretem a cenzúra semmilyen válfaját, de talán most Küzmivel egyetértek. Mindenki a sajátját kozkáztassa...azaz, megértem, hogy védi az IDRÉT.
Marcsikának üzenem, hogy a kanáris kérdésére nem akarok válaszolni. A színkanárinál ismételten kapott néhány olyan választ, ami részben helyes, részben keveri a szezont a fazonnal. Tehát, ha ismételten belekezdek a mit mivel kérdésébe, akkor megint világgá szalad mindenki, és a fórum meghal. Alapvető gondok vannak eleve a besorolásokkal is. Vlad nagyon jól látta, amikor leírta, hogy nevezési lap=12db kanári. Letális hatástól jelen esetben nem kell tartanod. Avval kisérletezel amivel akarsz, persze ha a szaporulattal nem nevezel kiállításra. Viszont ajánlom figyelmedbe, és másoknak is, hogy a képen látott madár első osztályú keresztezési alap. Már mint nem kanárival. CSoda szép és érdekes utódjai lehetnének tengeliccel, csízzel, csicsőrkével, pirókkal, és nem sorolom. PERSZE NEM ÉRTEK A KANÁRIHOZ, így befejezem mert a keresztezés pedig a pirók kivételével tíltott. Üdv. Lakó Antal


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1311 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 26, 16:03
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO