Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1311 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 66  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 nov. 30, 16:00 
Sziasztok,

a pár napban számos hozzászólás eltávolításra került. Fric32 hozzászólása sok embert irritált, hergelt a tartalma miatt. Ezért az Ő hozzászólása is törlésre került.

Feri:
nyomatékosan megkérlek, hozzászólásaidban került az általánosításokat, félreértésre okokat adó mondatokat. Ahány ember olvassa, annyiféleképpen értelmezik. Attól függően hogy a „partvonal melyik oldalán áll”, tartják számukra támadónak.
Hogy pontosabban fogalmazzak: egyenesen mindenféle köntörfalazások nélkül írd meg kivel, mivel van problémád és hogy miért! Ha az nem az IDRE, akkor ezt az adott szervezet/madarász honlapján vagy fórumán tedd meg, ne pedig itt!

Köszi.


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 27, 23:23 
Én is gratulálok az említett kanári tenyésztő társaknak!
További hasonló, szép eredményeket és további sikeres tenyésztői munkát kívánok, mindazon magyar madarásznak, akit itthon sajnos nem igazán becsülnek meg, ismerik el madarik kimagasló színvonalát!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2011 nov. 27, 13:33 
Kedves Madarászok! Néhány gondolat Kasselhez.
Őszintén remélem, hogy előbb, utóbb a magyar madarászok értékelni fogják a hazai kiemelkedő társaikat, és minőségi madaraikat. Sajnálom, hogy erről kevés információ jelenik meg. Elhihetitek, hogy itthon is létezik olyan állomány ismertebb fajokból, ami a világ minden területén elismerést kaphatna. Most csupán a kanárisokat és eredményeiket ajánlom figyelmetekbe. Hasonló eredményekre lennének képesek a hazai fajok ismerői, a lágyevősök, az egzótások és a papagájosok is. A különleges és alig ismert fajokat is ideértem. Lásd turákók, meggyvágók, kardinálisok. A kasseli kiállítás kanárisainak én is gratulálok. Gutiz madarainak az IDRÉN láttam először képeit, és nézzétek vissza, hogy már akkor elvártam tőle a győzelmet. A Pannóniások kiállítását követően biztos voltam, hogy az itt szereplő győztesek Kasselban is sikeresek lesznek. Nem sorolom fel a neveket, mindenkinek szívből gratulálok. Figyeljetek rájuk, és nem biztos, hogy az olaszoknál, németeknél, szlovákoknál érdemes eurótokat elkölteni, bizonytalan genetikai értékű kanárikra.
Nem reklámnak szánom, de biztos, hogy azok az egyesületek, akik figyelnek tagtársaik oktatására, szakmai információk átadására, ott az eredmény is elkövetkezik. Nem értem, hogy a győrieken és az idréseken kívül hol a többi egyesület? Nincs közöttük senki, aki beszállna az ismereteik átadására. Elhihetitek, hogy a H-40, akinek a legkevésbé fűződik érdeke a hatóságokkal is vitába szállva harcolni mások tudásáért, kiközösítve sem tagadta meg soha senkitől tapasztalatainak átadását. Személy szerint nem érdeke Herman Ottónak, Lipták Józsefnek, és Lakó Antalnak sem, hogy folyamatosan olyan ismereteket adjon át nektek, amit kijelentem, már sokan meg sem érdemelnek. Tesszük, hogy majd a jövőben mind ezt a tenyésztői, takarmányozási, genetikai ismeretet, ne a madarak és tulajdonosaiknak kárára tudjátok megszerezni! Nem beképzeltség, de a H-40 jelenlegi és korábbi tagtársainak többsége ezt az értékrendet képviseli. Sikereik a kiállításokon még évekig elvárható! A kanárisok kasseli sikeres szerepléséből én is kiemelek két nevet. Az egyik Schiktancz Béla, aki nagyszerű kanári állománnyal rendelkezik. Évek alatt gondosan készült három szín alapos megismerésére. Nem akar 120 színnel foglalkozni, Három szín, de azt a legmagasabb profik szintjén. Gondosan ügyelt arra, hogy saját törzsállományt hozzon létre, ezerszer meggondolva, hogy mikor és kitől frissítse azt. Ezt is megteszi, de minden madárról mindent feljegyez. Ö ismeretlen genetikai képességű madarat, tenyészmadárnak nem nevez. Nem véletlen, de neki is lett 92-91-90 pontos madara Kasselban. Ö is a számomra tisztelendő madarászok közé tartozik. Az Ö sikerét is elvártam, de nem mondtam neki. Sikeréhez még egyszer szívből gratulálok!
Külön szeretnék szívből gratulálni Papp Lászlónak és édesapjának! Ők is a H-40 tagjai, sőt Papp Laci egyesületünk alelnöke. Remélem, hogy tisztessége, áldozatvállalása alapján, mint fiatalember, a madarász társadalmunk kiemelkedő vezetője, szakmai tekintélye lehet. Ehhez neki is többször kell a szakmai vitákat koordinálni, kiigazítani a fórumokon is. Szakmai az elsődleges és nem a szervezeti. Most amit leírok csupa nagybetűvel, írom.
PAPP LÁSZLÓ Kasselban 2011 évben KIEMELKEDŐ madaraival TŐRTÉNELMI SIKERT ÉRT EL! REMÉLEM ERRŐL BŐVEBB INFORMÁCIÓT KAPUNK.
ELNYERTE a LEGMAGASABB ELISMERÉST, AZ ARANYLÁNCOT!
Magyar ember ilyen sikert 1925-óta nem ért el nemzetközi szinten! Tessenek feljegyezni a következő neveket Ullrich Győző, Mausz János, Papp László! Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2011 szept. 2, 12:51 
feketemarcsi írta:
Hahó kanárisok!

Nem akar valaki kanárit nevezni az online szépségversenyre? Még ma éjfélig lehet és eddig még egyetlen kanárit sem neveztek a közel 40 madár között. :cry:

Szia, Marcsi!

Figyuzka, megboldogult Alfonzómat beneveztem volna, mert tutibiztos elhozta volna a Liszt Ferenc díjat kinézetelre is :lol: , de a többi madaramat inkább az énekükért... majd... jövőre.
S akkor itt szépen béköszönte az a bőr alá bújó, reggelibe harmatos, ágak között settenkedő, falevelet elsárgító... De legalább volt meleg, s nem csak egy csütörtökön!

Üdv és pussz: Gabesz


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 13, 19:56
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: 4700 Mátészalka
Valódi név: Molnár Tamás
   
Hozzászólás 2011 aug. 30, 8:22 
Sziasztok nem tudja valaki hol találok kicsi etető patkót (fehér szinbe) mit a kép jobb oldalán látható.Köszi
Csatolmány:
34233203_2.jpg
34233203_2.jpg [ 14.8 KiB | Megtekintve 6668 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 30, 20:43
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2011 ápr. 26, 15:46 
Sziasztok!
Köszönöm szépen a segítségeteket,a megadott link tényleg nagyon hasznosnak bizonyult!! :!: :cheers:
Remélem sikerül mindent elintézni,már tényleg csak ők nincsenek itt kinn velünk.
Kutyákról ne is beszéljünk,az valami kabaré amit azzal levágnak.. :shock:
És,hát angolok,eltéríthetetlenek. :D

_________________
Marcsi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 25, 10:03 
VladTepes írta:
Azaz ha valahol előírás egy állatorvosi papír megléte, nem lehet a reptéren szép szóval, könyörgéssel pótolni, helyettesíteni.....


Szia!

Csak példaképpen: Van egy kutyás páciensünk, akik évente kétszer utaznak Angliába kocsival, kutyástul. Kutyánál a sok szabály egyike, hogy a kutyát a határátlépés előtt egy és két nap közötti időben galandférgek ellen féreghajtani kell. (Az útlevélben óra-percet is igazolnom kell.)
Idén egyik délelőtt 10.00-t írtam be, mivel a másnap déli komppal mentek volna. De szerencsére jól haladtak, és elérték volna a tízórás kompot is. De visszafordították őket, mert az induláskor még csak 24 óra telt volna el, és a szabályban "24 óránál több" kifejezés szerepel. Ha 10.01-kor indul a komp menetrend szerint, símán felengedik őket, így várniuk kellett két órát.

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 23, 18:04 
umari írta:
Tudna nekem valaki segíteni,hogy milyen hivatalos igazolás kell Angliába behozatalhoz?

Régen európa egyik legszigorúbb karantén törvénye volt érvényben Angliában. Mára...? Talán az EU tagság miatt változások vannak ott is. Talán a nem kereskedelmi célból bevitt madarak esetében nem kell semmi papír. De ezt "odakint" kellene megkérdezni, mert ott (remélhetőleg) jól tudják.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 22:14
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Valódi név: Takács Chris
   
Hozzászólás 2011 ápr. 23, 17:44 
Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok!!!!! :lol:

_________________
Üdvözlettel, Chris


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 30, 20:43
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2011 ápr. 23, 13:08 
Sziasztok!
Nagyon régen nem jártam erre,most viszont szükségem lenne egy kis segítségre. :oops:
Családommal együtt kiköltöztünk Angliába,és végre eljött az idő,hogy kihozzuk a madarakat is.
1 kanári és egy Katalin papagáj maradt az állományomból. :(
Tudna nekem valaki segíteni,hogy milyen hivatalos igazolás kell Angliába behozatalhoz?
Még az állatorvosok is csak vonogatják a vállukat.. :? nem nagyon tudják mi a szabály erre.
Nagyon köszönöm ha van valami tippetek.

_________________
Marcsi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 ápr. 17, 11:37 
Szia,

A Bernois alakkanári fajta. A 2011-es VB-n következő besorolásban volt:

E127 E128 Bernois lipokróm
E129 E130 Bernois melanin
E131 E132 Bernois tarka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 22:14
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Valódi név: Takács Chris
   
Hozzászólás 2011 ápr. 17, 11:00 
Ha meg tudnátok mondani, hogy a Bernois milyen kanári fajta, azt nagyon meg köszönném. Olyan mint a sárga Lipochrom, ennyit tudok róla.
http://www.aviariopacoibi.com/albundelbernois/index.htm

_________________
Üdvözlettel, Chris


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 22:14
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Valódi név: Takács Chris
   
Hozzászólás 2011 ápr. 17, 10:25 
Bocsánat, igazad van, ez a tenyésztő tényleg alakkanáris. Most jobban meg néztem. De ettől függetlenül tényleg szeretnék majd Glostereket és nagyon jó kapcsolat lehet a fazon.

_________________
Üdvözlettel, Chris


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 22:14
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Valódi név: Takács Chris
   
Hozzászólás 2011 ápr. 17, 9:12 
Szia Csaba.

A költözés csak Húsvét után lesz. A tenyésztő elég sok madárral foglakozik, vannak sárga lipocrom madarai is. Nagyon rég tetszenek nekem a Glosterek és szeretnék is, csodálatos kis gömböcök.

_________________
Üdvözlettel, Chris


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 ápr. 17, 8:14 
Szia,

minden rendben ment a költözéssel?
Ha jól látom ez a tenyésztő alakkanáris, átlovagolsz alakra?

Üdv:
Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 22:14
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Valódi név: Takács Chris
   
Hozzászólás 2011 ápr. 16, 19:11 
Spanyolba költözünk, mint már sokan tudtok róla. Ettől a tenyésztőtől, Aviario Paco Ibi, nem olyan nagyon messze fogok lakni, szeretném majd meg látogatni és madarakat venni tőle.

_________________
Üdvözlettel, Chris


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2011 ápr. 16, 21:40-kor.
Videó beillesztése


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2011 márc. 29, 20:49 
fric32 írta:
Üdvözletem mindenkinek,lejárt a szabadságom most újra vagyok,remélem azok akiket nem kedvelek nem szólnak hozzá az írásaimhoz mert eddig megvolt a lehetőségük de valamiért nem éltek vele és semmi érdemit nem olvashattam,ha belém kötnek akkor ez történik :110:
Látom azért megint le ültek a dolgok hiányomba,fura mód a rossz fiúnak többen írtak,látom ahogy én szabira mentem a kanáris topik is szabit vett,most lejárt a szabi lehet írni,kérdezni. :76:

Szia Fricc, üdv a porondon!
Nyugi, nem árt a topiknak a pihenés, a sorok közti szellőzés. Ha pedig valakinek igazán van kérdése, az itt meg is teszi és most plusz egy szaki veled az élen -és ezt akár szó szerint is lehet érteni- biztosan választ is kap. Szakmait. Egy madaras fórumnak elsősorban ez a feladata: segíteni a kezdőket érthető válaszokkal. És ezt elsősorban a szakiktól várják el. Aztán ha csend van mi a baj azzal? Szerintem semmi. Mindig lesznek újak és legyenek is. Csak idő kérdése. Ne légy türelmetlen. :wink: Dumára, csevelyre ott vannak a másik topikok, de neked, "vén rókának" nem kell ezt mondanom. Személyes viták, erőpróbák színtere meg továbbra is a privát üzenet gomb alatt létezik.

Kívánok további kellemes, cirkuszmentes fórumozást! 8) különben... odakűdöm hezzátok ezt a nyavalyás borús időt ami ide béült hezzánk. Na csak azér.
Üdv: :alien:

Ja, s míg elfelejtem: miután elolvastad, ezt a passzust is átrámolom a Trécselőbe. Csak hogy csináljak is valamit :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 22:14
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Valódi név: Takács Chris
   
Hozzászólás 2011 márc. 29, 19:35 
Szia Feri.

Üdvözöllek újra a porondon. Nagyon örülök, hogy újra itt vagy velünk, meg tisztelsz minket a jelenléteddel. Hiányoztál és remélem nem adsz újabb alkalmat, lehetőséget a kényszer szabadságra. Kérlek ne menj bele értelmetlen vitákba.

_________________
Üdvözlettel, Chris


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 márc. 28, 23:56 
Üdvözletem mindenkinek,lejárt a szabadságom most újra vagyok,remélem azok akiket nem kedvelek nem szólnak hozzá az írásaimhoz mert eddig megvolt a lehetőségük de valamiért nem éltek vele és semmi érdemit nem olvashattam,ha belém kötnek akkor ez történik :110:
Látom azért megint le ültek a dolgok hiányomba,fura mód a rossz fiúnak többen írtak,látom ahogy én szabira mentem a kanáris topik is szabit vett,most lejárt a szabi lehet írni,kérdezni. :76:

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 13:06 
Kedves István,

a fórum használata nem kötelező dolog, csak egy lehetőség. Lehetőség arra hogy ha valakinek van kedve, van mondandója, esetleg kérdése azt legyen hova leírni, legyen adott esetben kivel megbeszélnie. Ez a topik például ahogy a neve is mutatja, trécselésre szolgál, vagyis bármire, kötetlenül.
Ha valaki azonban nem tud kulturáltan viselkedni, marakodás nélkül megbeszélni a dolgokat, haverkodni, eszmét cserélni, segíteni egymásnak, akkor nincs ezen a fórumon keresnivalója. Sem az IDRE sem pedig a fórum nem fog asszisztálni senkinek sem ahhoz,hogy a madarászok egymást gyepálják. Ha emiatt a fórum bizonyos részein nem történik lényeges mozgolódás, akkor nem történik. A színkanárisok tábora igen nagy, ha a számukra nincs szükség egy kultúrált kapcsolódási felületre, akkor nem használják. Ez így van jól.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1311 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 66  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 24, 0:59
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO