Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 19, 17:43
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2014 jún. 19, 18:06 
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni kanárival kapcsolatban, hogy a fiókák miért pusztulnak el 10-15 naposan?Előttük mindig ott van a lágyeleség, a fiókáknak mégis üres a begyük.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 22, 10:36
Hozzászólások: 19
   
Hozzászólás 2013 jún. 28, 7:44 
Gabesz írta:
Pelyhecske írta:
Kedves Fórumozók!
Tanácsot szeretnék kérni két dologban. Van egy 4 éves kanárink, akinek most - kb. 1 hónappal ezelőtt kezdődően - elkezdett nőni az "alsó" csőre, levágtam neki, most már többedszer, de ma úgy látom, hogy 3 nap után ismét kezd látszani a növekmény. Van ilyen?! (egyébként ő az, akinek a körme is gyorsabban nő, mint a többieké.) Szegénykém nem "nagyon" szereti a vágást, pedig óvatosan és közben beszélve hozzá igyekszem megnyugtatni. Van ilyen tapasztalatotok?


A madarad a megfogást nem szereti. A karom vagy csőrvágást nem szabad túl sűrűn végezni, csak ha valóban túlnőtt! Amúgy pedig bár óvatos, de gyors művelet. Ha már megfogtad, érdemes a hasán is felfújni a tollakat, leellenőrizni a kloákát, és hogy sovány vagy kövérke-e. Persze az is lényeges, hogy inkább este villanyoltásnál fogd meg a madarat, hogy ne kelljen hajkurászni a kalitban, míg a markodba kerül :wink: . Ja, és hiába mesélsz neki...




Pelyhecske írta:
A másik: van egy tojó kanárink, akinek az idén született 8 fiókája (4-4), a tojásokat ő tojta. A napokban azonban elkezdett fütyülni, igaz nem úgy és nem olyan erősen, mint a hímek szoktak, de mégiscsak füttynek nevezhető. Tegnap meg úgy viselkedett, mint egy hím párosodás előtt: illegette magát, forgott, ahogy kell...
Tapasztaltatok már ilyent? Egyébként nagyon jó mama volt a költés után egész nap folyamatosan etette a fiókáit,szinte megállás nélkül.
Előre is köszönöm a válaszokat.



Kedves Gabesz! Köszönöm a választ. A "megfogás" nem okoz problémát, nagyon szelíd kis madár, könnyen megfogható, kézhez szokott, de azért "egyéniség". A csőrnövése (csak az alsó rész) eddig nem jelentkezett (4 év), de muszáj levágni, mert valószínűleg az evésben is zavarja.
Csak azt nem értem, hogy 4 év után miért kezdett el hirtelen ily módon nőni a csőre? Egyébként nem sovány, nem kövér, vidám kis madár, fütyörészik, eszik rendesen.

"Gratulálok, nagyon jó tojó birtokában vagy! Ne féltsd, csinálnak ezek a csajok ilyet, hogy fütyülnek, meg miegymás. Attól normális még a tojód :D
Üdv, Gabesz"
A tojó: köszi szépen a dicséretet, mi is nagyon örülünk, nagyon jó kis tojó, csak nem értettük a viselkedését. Talán a 8 fióka ellátása után hirtelen sok lett a "szabad ideje", el kezdett unatkozni(?), aztán hallva a körülötte levő fiúkat, ő is megpróbálta...? Azt gondoltuk, hogy egy kanárinál az, hogy fütyül-e, egyértelmű ismérve annak, hogy hím... Adás-vételnél is ez volt(!)eddig számunkra is a döntő. Akkor most, hogy is van ez?! Már ebben sem bízhatunk?!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2013 jún. 27, 13:45 
Pelyhecske írta:
Kedves Fórumozók!
Tanácsot szeretnék kérni két dologban. Van egy 4 éves kanárink, akinek most - kb. 1 hónappal ezelőtt kezdődően - elkezdett nőni az "alsó" csőre, levágtam neki, most már többedszer, de ma úgy látom, hogy 3 nap után ismét kezd látszani a növekmény. Van ilyen?! (egyébként ő az, akinek a körme is gyorsabban nő, mint a többieké.) Szegénykém nem "nagyon" szereti a vágást, pedig óvatosan és közben beszélve hozzá igyekszem megnyugtatni. Van ilyen tapasztalatotok?


A madarad a megfogást nem szereti. A karom vagy csőrvágást nem szabad túl sűrűn végezni, csak ha valóban túlnőtt! Amúgy pedig bár óvatos, de gyors művelet. Ha már megfogtad, érdemes a hasán is felfújni a tollakat, leellenőrizni a kloákát, és hogy sovány vagy kövérke-e. Persze az is lényeges, hogy inkább este villanyoltásnál fogd meg a madarat, hogy ne kelljen hajkurászni a kalitban, míg a markodba kerül :wink: . Ja, és hiába mesélsz neki...

Pelyhecske írta:
A másik: van egy tojó kanárink, akinek az idén született 8 fiókája (4-4), a tojásokat ő tojta. A napokban azonban elkezdett fütyülni, igaz nem úgy és nem olyan erősen, mint a hímek szoktak, de mégiscsak füttynek nevezhető. Tegnap meg úgy viselkedett, mint egy hím párosodás előtt: illegette magát, forgott, ahogy kell...
Tapasztaltatok már ilyent? Egyébként nagyon jó mama volt a költés után egész nap folyamatosan etette a fiókáit,szinte megállás nélkül.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Gratulálok, nagyon jó tojó birtokában vagy! Ne féltsd, csinálnak ezek a csajok ilyet, hogy fütyülnek, meg miegymás. Attól normális még a tojód :D

Üdv, Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 22, 10:36
Hozzászólások: 19
   
Hozzászólás 2013 jún. 19, 18:37 
Kedves Fórumozók!
Tanácsot szeretnék kérni két dologban. Van egy 4 éves kanárink, akinek most - kb. 1 hónappal ezelőtt kezdődően - elkezdett nőni az "alsó" csőre, levágtam neki, most már többedszer, de ma úgy látom, hogy 3 nap után ismét kezd látszani a növekmény. Van ilyen?! (egyébként ő az, akinek a körme is gyorsabban nő, mint a többieké.) Szegénykém nem "nagyon" szereti a vágást, pedig óvatosan és közben beszélve hozzá igyekszem megnyugtatni. Van ilyen tapasztalatotok?

A másik: van egy tojó kanárink, akinek az idén született 8 fiókája (4-4), a tojásokat ő tojta. A napokban azonban elkezdett fütyülni, igaz nem úgy és nem olyan erősen, mint a hímek szoktak, de mégiscsak füttynek nevezhető. Tegnap meg úgy viselkedett, mint egy hím párosodás előtt: illegette magát, forgott, ahogy kell...
Tapasztaltatok már ilyent? Egyébként nagyon jó mama volt a költés után egész nap folyamatosan etette a fiókáit,szinte megállás nélkül.
Előre is köszönöm a válaszokat.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 9, 5:57
Hozzászólások: 4
Valódi név: Rácz Nóra
   
Hozzászólás 2012 szept. 14, 14:09 
Most már letakartatom ha én nem tudom ezt meg tenni.Köszönöm minden esetre a segitséget nem gondoltam rá hogy nagy stressz hatásnak tetem ki .Akkor inkább meszebb rakom az épit kezéstől


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 szept. 10, 20:57 
Menhely írta:
Elnézést a pocsék fogalmazásért!Túl sokat akartam gyorsan össze foglalni...

...és az írásért is, de egye fene, átengedlek :D
Nos, a leírtak alapján valóban lehetett akár hőguta is. Plusz még a helyváltoztatás, plusz az építkezéssel járó sok jövés-menés-járkálás, no meg az ezt kísérő idegen hangok. Mindez bőségesen sok stresszhatás egy ilyen pici madárkának. Remélem, azért sikerült kanárinak való magkeveréket vásárolnod onnan a másik boltból!
De most arra kell koncentrálj, hogy a tojó legalább túlélje a nagy felfordulást :wink:
-Először is maradhat az ablaknál a kalitja, ha megfelelő árnyékolást kap.
-Mageleség és víz mindig legyen a kalitban számára könnyen elérhető helyen! (Pár csepp vitamin a vízbe nem árt)
-Figyeld a viselkedését! Ha bármi különöset észlelsz rajta, kérd a tenyésztő segítségét!
És persze, továbbra is bármi kérdésed van, itt felteheted! 8)

Üdv, Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 9, 5:57
Hozzászólások: 4
Valódi név: Rácz Nóra
   
Hozzászólás 2012 szept. 10, 20:09 
Elnézést a pocsék fogalmazásért!Túl sokat akartam gyorsan össze foglalni.A kanári természetesen marad.A tenyésztő az egyik barátunk és tudja ,hogy a kanárik és a baromfiak közt csak én vagyok a kapocs az állatok más hogy nem érintkezhettek,de megértem a tenyésztőt .A kanári egy ideiglenes helyen 1 kalitkába volt tartva.Szélvédet helyen árnyékba voltak.Aztán 1-2 napja a madár halála előtt (az építkezés miatt)takarítás volt és valaki át rakta őket így amikor a nap oda sütőt már érte őket sajnos mire haza érek a suliból a nap elhagya azt a részt így ezt nem látom hétvégén vettem észre ezért gondoltam hőgutára.Az vízet rendszeresen cserélem kanári eleséget veszek nekik 1 mező gazdasági boltból,de pár napja máshol kényszerültem venni mert elfogyot ahol venni szoktam .
Amikor haza értem a madár a kalitka alján gubasztott .kivetük és szőlőcukrot és kálciumot adtunk neki attól általába ha legyengül pár percre magáhoztér utána picit meglocsoltam mert úgytűnt ettől helyre áll ráraktam a lécre hogy igyon ,majd ujból leszédült ha jól emlékszem ivott valamenyit.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 szept. 9, 12:00 
Menhely írta:
Sziasztok!Volt 2 kanárim de a hím egyszer csak össze eset és nem tudtam semmivel sem talpra állitani (mintha hőgutát kapott volna)pár órával később elpusztult.Valaki nem tudna segíteni??Mert így a tójom egyedül van és a tenyésztő akitől hoztuk nem veszi vissza mert a baromfiaimnál légcső féreg volt és fél a fertőzötségtől bár teljesen külön helységben voltak!

Szia, Menhely!
Elárulom neked, előfordul, hogy baj van néha a kanárikkal, és ha gond van, néha gondolkodás nélkül fel is fordulnak! :shock: Miután hosszabb ideig volt nálad a kanári, jogos a tenyésztő részéről az aggodalom. Ezért nem is furcsa számomra, hogy nem fogadja vissza.
A másik dolog pedig az, hogy számomra például nem egyértelmű a kérdésed. Miben kellene segíteni? Valaki fogadja örökbe a még életben lévő kanáridat? Vagy abban, hogy miképpen előzhetnéd meg annak is az elpusztulását? Ehhez sokkal többet kellene megtudnunk annak tartási körülményeiről a táplálást is beleértve! Fura számomra a nicknév választásod is... :roll: Vállalod a madarad gondozását, vagy passzolod?
A baromfik betegségeiről meg talán olvashatsz a baromfis topikban, ott talán tudnak neked segíteni, ha konkrét kérdést teszel fel. Visszavárunk!
Üdv, Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2012 szept. 9, 5:57
Hozzászólások: 4
Valódi név: Rácz Nóra
   
Hozzászólás 2012 szept. 9, 6:33 
Sziasztok!Volt 2 kanárim de a hím egyszer csak össze eset és nem tudtam semmivel sem talpra állitani (mintha hőgutát kapott volna)pár órával később elpusztult.Valaki nem tudna segíteni??Mert így a tójom egyedül van és a tenyésztő akitől hoztuk nem veszi vissza mert a baromfiaimnál légcső féreg volt és fél a fertőzötségtől bár teljesen külön helységben voltak!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:50
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO