Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 dec. 2, 17:40 
Szia!
Nagy valószínűséggel nem. Viszont az apamadár nem házi, hanem olasz veréb. ;)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2010 dec. 2, 15:09 
Ezt a You Tube-on találtam.
KanáriXháziveréb :shock:
Kíváncsi lennék, hogy az utódok termékenyek-e?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oz4DW46Rehg&feature=player_embedded[/youtube]


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 máj. 26, 20:20 
Szeva' Zoliczimbi!

Csak'nem?!?
Én speciel fotókat szeretnék látni, mert sejtek valamit! :wink:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 máj. 26, 19:58 
Szia Zoli az én véleményem hogy minden bizonnyal termékeny madarak kelnek ki, mivel hogy a csicsörke fajtán belüli keresztezésről beszélsz, ezt a párosítást inkább keveréknek nevezném mint pasztának, de ne vedd kekeckedésnek nem az a szándékom. Majd a többiek is leírják a véleményüket, remélem. Azt hogy milyenek lesznek én nem tudom megmondani mert még nem láttam, ha neked összejön akkor jó lenne egy két kép róluk, szívesen megnézném őket.Cső. :drunken:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
Hozzászólás 2010 máj. 26, 13:28 
Sziasztok !

Szerintetek szürke csicsörke tojótól és mozambik csicsörke apától millen paszták remélhetők ? Van-e 1általán ilyen ma kis hazánkban? Továbbtenyészthetők-e ?

Üdv:

canary1


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 máj. 25, 20:05 
:37: :67: :72:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 máj. 24, 21:58 
VladTepes írta:
Ha má' így megszólítottál :-)
Terv változatlan, nyár második felében irány digonézia, és németisztán, szarásig papírozott C. carduelis behozatala céljábul, utána meg gyühet az özönvíz, úgyis kirakom őket a kirakatba :-)
Szia Vlad! Örülök hogy ilyen határozott terveid vannak, remélem majd a későbbiekben kapunk híreket tőled a legális madarakról, no meg az özönvízről is! :D Mi meg addig megpróbáljuk összeácsolni a bárkát hozzá, és sok sikert türelmet az áradás leküzdéséhez, én szurkolok neked biztos menni fog, gondolom ahogy a fórumon keresztül megismertelek. Még hogy ha sokszor nem is írok a témákhoz (mert hallgatni arany) de azért olvasgatok ám, és van nekem egy rostám amin kiszitálom a hozzászólásokat. :wink: HAJRÁ :!:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 máj. 23, 21:47 
:65: :60:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 24, 7:03 
leho írta:
Kérdés a következő volna.
Hát ha van valakinek eféle tapasztalata.
-milyen idős korig lehet egy pasztát fütyre tanítani?
ugyanis láttam olyan tűzXkanári hibridet amely 1évesen fütyürészett de újabb 1év elteltével már a besz@rást súrolta a hangja.
Szerintetek egy eltolt fütyű madarat meglehet még tanítani normálisan fütyülni akár CD-ről, vagy csak reménykedjen az ember a csodában.?


Szia leho!

Az én tapasztalatom, hogy egy fészekaljon belül is vannak eltérő képességű madarak.Amelyik kevés motívumot vesz át,esetleg töri az éneket,belezagyvál,rossz ritmusban ver, vagy "üveghangú"- (ez a tengelic X kanári pasztáknál gyakori) sértő magas, éles hang - abból nem lesz jó énekes.Azt tanulja meg túlnyomó részben amit fiókakorban hall. Pl: egy fészekalj stigópaszta csak Kenderikét hallott fiókakorban, és szinte megtévesztésig jól nyomták a "rice" énekét.Szerintem, ha tehetséges énekesről van szó javítható az ének,ha jó énekesek mellé teszed, vagy sokat játszod le a tanítandó éneket vmilyen lejátszóról. Persze azért mindent nem vesznek át, pl nagyon kevés kanári fog fülemüléhez hasonló hangokat produkálni, még ha napestig is hallja a füles énekét. Tapasztalatom , és ízlésem szerint szép hangú madarak lehetnek a Kenderike, Tűzcsíz, Európai Csíz, Csicsörke,Brimston kanári X kanári hybridek között.Az én Zöldike pasztáimnak is szép énekük volt, de nagyon "lusták" keveset énekeltek. A Tengelic X Kanári paszták hangja legtöbbször nekem kissé pörgős, durva, és ahogy említettem sok köztük az üveghangú. Persze akad közöttük is kellemes hangú madár, nekem főleg azok teccenek akik leginkább a "vad" Tengelic énekét adják vissza.

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 ápr. 23, 20:12 
Kérdés a következő volna.
Hát ha van valakinek eféle tapasztalata.
-milyen idős korig lehet egy pasztát fütyre tanítani?
ugyanis láttam olyan tűzXkanári hibridet amely 1évesen fütyürészett de újabb 1év elteltével már a besz@rást súrolta a hangja.
Szerintetek egy eltolt fütyű madarat meglehet még tanítani normálisan fütyülni akár CD-ről, vagy csak reménykedjen az ember a csodában.?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 ápr. 19, 8:43 
http://serinus.forumx.hu/viewtopic.php? ... um=serinus[url][/url]
de gondolom megvan azóta :wink: :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 ápr. 18, 21:35 
VladTepes!

Bár nem hozzám szólt a kérés, remélem nem tolakodás, ha belinkelem:
http://serinus.forumx.hu/index.php?mforum=serinus
:)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 22:14
Hozzászólások: 364
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Valódi név: Takács Chris
   
Hozzászólás 2010 ápr. 18, 20:42 
Gigor György írta:
Srácok ma hallottam hogy a kurtul madarak tartását valószínűleg meg rendszabályozzák, mi is tarthatunk majd legálisan védett madarakat mint máshol Európában, remélem ez így is lesz, ez is egy pozitívum lenne az új kormány javára de ezt nem akarom elkiabálni. :roll: Elvégre ezeket a madarakat mi védjük nem, dehogy nem! :drunken:


Nagyon jó lenne, remélem igaz a hír!

_________________
Üdvözlettel, Chris


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 ápr. 18, 20:08 
Srácok ma hallottam hogy a kurtul madarak tartását valószínűleg meg rendszabályozzák, mi is tarthatunk majd legálisan védett madarakat mint máshol Európában, remélem ez így is lesz, ez is egy pozitívum lenne az új kormány javára de ezt nem akarom elkiabálni. :roll: Elvégre ezeket a madarakat mi védjük nem, dehogy nem! :drunken:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2010 ápr. 18, 19:09 
Kedves Madarászok!
Nem akarok okoskodni, csak örömömnek adok hangot, hogy ezen a fórúmon is vannak olyanok, akiket érdekel a kanári keresztezésének titkai. Ajánlom, hogy kérdéseitekkel keressetek meg a Csicsörkések fórumán. Ott mélységében foglalkozunk evvel a témával. Nekem is van adósságom, mivel nem fejeztem be, azt a kérdést, mely a vörös és fekete kanári legendájáról szól. Lehet, hogy szentségtörés, ami a meggyőződésem, hogy ezek nem tűzcsíz és nem fekete csíz keresztezései. Hasonlóan az egyik kedvencem a lizard sem keresztezés eredménye. A vöröshomlokú csicsörke SERINUS, ami nem kizárt, hogy egyenesen a lizárd őse. Mellesleg a lizárdot soha nem keresztezték semmivel. Korábban megkíséreltem a lizárdot többféle színkanárival keresztezni, de min. négy év kellett ahhoz, hogy más színű lizárd jellegű madarat kapjak. A tapasztalatom szerint ebből bírálható lizárd sosem lesz. Mellesleg más madáron is fellelhető az intenzív csíkosság. Nézzétek meg a pirók tojót! A lizárd és a serinus pusillus keresztezése továbbtenyészthető. Még egy rövid megjegyzés, ne csak a kanári tojókkal kísérletezzetek! Süvöltő és sármány esetében, de keresztcsőrűnél is ez biztos kudarc. A bemutatott süvöltő hibrid nagyon szép, nekem is volt. Az anya a süvöltő….
Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 ápr. 18, 7:27 
Köszi a választ fiúk, akkor hybrid, paszta, öszvér,szval sokféleképpen nevezhetjük. :)
Gyuri!
Sajnos nem az én madaram.. :( Egyébként jó 20 évvel ezelőtt az újpesti madárpiacon már volt vkinek ilyen Süvöltő pasztája! Akkor néztem a legnagyobbat,mikor Keresztcsőrű pasztát láttam, nekem az volt hihetetlen. Úgy 30 éve 3 költési szezonban is próbáltam Citromsármyány hímet kanári tojóval párba állítani, a szomszédos boxokból "megfütyülték" a tojót az ottani kanári hímek, de a sármány nem mutatott hajlandóságot párzásra. Egyébként lehet,hogy a Sármányfélékxkanári párosításból nem is lennének termékeny tojások.

_________________
Lac


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 ápr. 17, 22:58 
Húúúú Laci ezt a süvit meg hol találtad, csak tán nem nálad van? Álmomban sem mertem erre gondolni hogy a bullfinch-el is képes összeállni a kanári, ez nagyon király és mindennek a teteje! :shock: :D Szia neco engem a lizardok mindig lenyűgöztek és már gondolkodtam rajta hogy ha újra kezdeném a kanárizást akkor ők lennének azok akik számításba jöhetnének, csak előtte még utána kell néznem a buktatóknak. Ja és annak hogy kitől érdemes beszerezni, őket még nem próbáltam de állítólag macerásabb mint egy szín kanári. :roll:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
Hozzászólás 2010 ápr. 17, 20:52 
A COM szerinti besorolás is " H " szekció az az hybrid , minden keresztezett madárra a pintyektől a kanárikon át a papeszokig ide tartozik .
Itt Szerbiában a " basztard " -ot használja mindenki mi is magyar anyanyelvüek és a szerbek is .
üdv ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 ápr. 17, 20:07 
Skrachlaci írta:
Télleg hátha van aki nem tudja, esetleg másként ismeri..én úgytom a paszta a nem éppen hízelgő bastard szó elferdített változata.

Szia!
Én is így tudom. :)
Egyébként Nagy-Britanniában - ahol szintén nagy hagyományai vannak az eu. kultúrmadarak tartásának, tenyésztésének, hibridizálásának, stb. - a két akármilyen pintyféle közti keresztezéssel született utódot "hybrid"-nek, a kanárival alkotott hibrideket pedig "mule"-nak, azaz öszvérnek nevezik.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 ápr. 17, 16:41 
Gigor György írta:
Ja srácok valaki már próbálkozott lizardal, azt szívesen megnézném, meg kíváncsi lennék hogy tényleg kijön rajta 2-ik évben a lizard hatás. :roll:


Szia Gyuri!
Még nem próbáltam, de foglalkoztat a gondolat.
..de nem ezért írok, hanem mert szerintem maga lizard is egy "homogenizált, termékeny paszta" (nem túl jó megfogalmazás, de hirtelen nem találtam jobbat :roll: )

Serinus pusillus:
Kép

lizard kanári
Kép
Természetesen a lizard kialakulása óta (kb.300 év) bőven formálódott a fajta, de a hasonlóság szerintem még most is szembe ötlő.

Lakó Antinak van egy írása a kanári fajták kialakulásáról, nem tudom 'ösmered-é? Fent van a honlapomon az "Érdekességek, tanulmányok" menüpontban. (http://rollerkanari.mlap.hu)
Ha gondolod olvasd el, szerintem érdemes.

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 11:05
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO