Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 jún. 4, 23:09 
Helló Lehó!
A félig nyitott odut nem én választottam. Volt először egy lécből készült nyitott fészek, másodjára a tojó épített egy bazi nagy fészket egy vékony tuja ágra, ami szeréncsére még tojás rakás előtt ledőlt, így azrán sebtében átköltöztek egy nyitott műanyag rácsos fészekbe de ott sem lett fias tojás. Egyébbként a tűzpinty csak fészekben szereti csinálni?
Ma egy kicsit tovább figyeltem őket. Hogy a hím fenyeget?... Alighanem kapna a kanári asszonyságtól a fejére! Úgy látom hogy inkább a tojó nyomul. Szerintem bármilyen pozicióban benne lenne, de egy kis nyilvános helyen lefolytatott nyelves puszin kivúl semmi korosztályosat nem sikerült megfigyelni.
A másik párnál először csak leszált a fészekről a tojó 3-4 nap után. Miután elvettem a tojásoskat, szétszedte a fészket. Aztán újra összerakta. A második körben 3nap után szétdúlva a fészek, az egyik tojás eltünt. Másnap a másik tojás is eltünt. Kezdek a hímre gyanakodni!

leho írta:
Szia columba!
Így egy kicsit nehezebb dógod lesz.
Mert a hím ha leszegett szárnyal rezegtet akkor az nem udvarlás hanem fenyegetőzés(sztm), legalábbis ahol így viselkedtek a hímjeim vagy a paszta tojóim azok nem párzási előjátékból tették.
A másik ha ismered a madaraid párzási,költési szokásait akkor a tűzpinty sosem fogja fészekoduba megpározni a kanári tojódat, viszont kellő méretű kanárifészken akár meg is történhet.
Van aki a szűz tojóra esküszik van aki meg a jól beváltra nekem mindkét példával volt tapasztalatom idén pont a veteránok váltak be.De igazából ez az időzítésen múlik, mert mint ahogy írtam is a mozambik kanári párosnál hatból négy szemes tojásból semmi nem lett mert a tojó nem úgy kotlott mint az elvárható lett volna :cry:
Az utolsó mondat nem teljesen világos, hogy mit is ver szét? :shock: A tojásokat vagy a fészket?
Ha a tojásokat akkor hidegbetonos kezelés oldja meg a problémát, ha a fészket akkor vagy a fészekkosárral van gondja vagy a fészekanyaggal (RUTINOS TOJÓK!!!)


A topik nevén sokat vívódtunk de úgy kell rágondolni, hogy minden laikus érdeklődő madarász rátaláljon ha csak a gugli-ba beüti azt ami evvel a témával kapcsolódik szerintem.
Tehát ezért az én javaslatom:Hibridek, paszták, basztardok
Talán ez így soknak is tűnhet az első sző miatt mert eléggé tág fogalom, a pasztát sokan személyes sértésként élik meg, de mikor Gyuri megnyitotta a topikot mi tudtuk, hogy miről is van szó és azóta több olyan Senior madarász aki még a billentyűzeten az egy üti a másik kilenc meg keres kategóriánál örül, hogy ha a gépelé kerül akkor a paszta szó még az eszébe jut de a basztardra nem is gondolna.Na meg azokat akik mindig is madarásztak és vonzódtak ezek a madarak iránt (csak nem mertek belevágni ) és a nagy öregektől így hallották, ez ivódott be nekik.
De természetesen a basztard lenne az igazi de ahogy azt Gabesz is megírta csak vissza kell olvasni ( nem túl röviden de ennyi ).

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 jún. 4, 22:44 
ckuzmos írta:
Sziasztok,
a kanári hibridekről van szó, aminek a madrászatban elfogadott szinonimái a paszta, vagy külhoni nyelvből átragadt basztard.
Csaba


Hűha ,ez könnyen ment! Nem is voltam rá felkészülve.

A jóindulattal feltételezem, hogy a "paszta" mint magyar szó, (kenőcs, krém) soha nem volt a híbrid szinonímája. Kíváló elődeink mindig is a külföldön használt basztard szót akarták kimondani, de vagy a csekélyke nyelvtudásnak, esetleg az akkori recsegő telefonoknak betudhatóan, netán a basztard (jelentése:törvénytelen utód (fattyú)) szó trágár kicsengése miatti szeméremből kifolyólag lett belőle "paszta". Ez viszont nem jelent semmit, és bután hangzik. Magyarként elpirulok ha ezt hallom.
A basztard , mint madarász szakszó nemzetközileg használt és értett kifejezés a fajok közötti ,vagy annál magasabb fokozatú hibridekre.
Örülnék ha minnél többen át tudnátok szokni a használatára, addig is köszönöm, hogy a topik címét átírtátok.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 jún. 4, 22:08 
Mai állás a legifjabbakról:
Kép

Kép

A legidősebb a tűzpaszta (középen) két kis pihecsomó a magellán paszták (kétoldalt).


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 jún. 4, 11:45 
Köszi Csabi!
Nem mertem volna így kategorikusan kijelenteni a kanárit mert többen is próbálkozunk más fajokat is helyette de sajnos egyenlőre még nem akkora sikerrel,hogy a topik nevét ez egyenlőre fenyegetné. :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 jún. 4, 9:22 
Sziasztok,

egy kis filozofálás ismét a topik címe :)
Hiszen most itt a kanári hibridekről van szó, aminek a madrászatban elfogadott szinonimái a paszta, vagy külhoni nyelvből átragadt basztard.
Arra gondoltam hogy miért ne lehetne a topik neve a „Kanári hibridek (paszták vagy basztardok)”. Remélem így a felsorolás helyet (mivel nem három különböző dolog, hanem egynek a háromféle leírása) ez a megoldás senkinek nem fog félreértéseket okozni.
Át is írtam a topik nevét.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 jún. 3, 23:49 
Szia Béla!
:( a kicsikért de ha valakinél jó helyük van akkor az Czinege Pisti szakértelemben biztos nincs hiány.
A koronás gloster tojótól meg valami mástól az mit jelent? Röpdés ismerkedés és bizonytalan az apa, vagy olyan belgás féle madárról vóna szó? :D :lol:
Nálam a magellán kicsiket nem volt hajlandó a saját anyja nevelni csak mohón ülte egész nap és az utolsó utáni pillanatban gondoltam egy merészet ezért átettem a szomszédba ahol az egy szem tűzpaszta volt.
Mivel négy nappal később keltek ezért nem is fűztem sok reményt a nevelésükbe de bíztam benne, hogy idővel elfogadja a saját anyjuk.Tegnapi kontrolnál igen csak meg voltam lepődve mikor is a fészekben két felé voltak választva a kicsik meg a nagyobb :D és mindenki gyönyörűen megetetve.
Talán szerencse volt, hogy a tojó eléggé széles fészkcsészét készített ezért így elfértek benne anélkül, hogy agyonnyomták volna egymást. De azért résen leszek amikor a közelükben vagyok :lol:
A fotókat meg legközelebb csatolom.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 jún. 3, 23:29 
Szia columba!
Így egy kicsit nehezebb dógod lesz.
Mert a hím ha leszegett szárnyal rezegtet akkor az nem udvarlás hanem fenyegetőzés(sztm), legalábbis ahol így viselkedtek a hímjeim vagy a paszta tojóim azok nem párzási előjátékból tették.
A másik ha ismered a madaraid párzási,költési szokásait akkor a tűzpinty sosem fogja fészekoduba megpározni a kanári tojódat, viszont kellő méretű kanárifészken akár meg is történhet.
Van aki a szűz tojóra esküszik van aki meg a jól beváltra nekem mindkét példával volt tapasztalatom idén pont a veteránok váltak be.De igazából ez az időzítésen múlik, mert mint ahogy írtam is a mozambik kanári párosnál hatból négy szemes tojásból semmi nem lett mert a tojó nem úgy kotlott mint az elvárható lett volna :cry:
Az utolsó mondat nem teljesen világos, hogy mit is ver szét? :shock: A tojásokat vagy a fészket?
Ha a tojásokat akkor hidegbetonos kezelés oldja meg a problémát, ha a fészket akkor vagy a fészekkosárral van gondja vagy a fészekanyaggal (RUTINOS TOJÓK!!!)


A topik nevén sokat vívódtunk de úgy kell rágondolni, hogy minden laikus érdeklődő madarász rátaláljon ha csak a gugli-ba beüti azt ami evvel a témával kapcsolódik szerintem.
Tehát ezért az én javaslatom:Hibridek, paszták, basztardok
Talán ez így soknak is tűnhet az első sző miatt mert eléggé tág fogalom, a pasztát sokan személyes sértésként élik meg, de mikor Gyuri megnyitotta a topikot mi tudtuk, hogy miről is van szó és azóta több olyan Senior madarász aki még a billentyűzeten az egy üti a másik kilenc meg keres kategóriánál örül, hogy ha a gépelé kerül akkor a paszta szó még az eszébe jut de a basztardra nem is gondolna.Na meg azokat akik mindig is madarásztak és vonzódtak ezek a madarak iránt (csak nem mertek belevágni ) és a nagy öregektől így hallották, ez ivódott be nekik.
De természetesen a basztard lenne az igazi de ahogy azt Gabesz is megírta csak vissza kell olvasni ( nem túl röviden de ennyi ).


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 jún. 3, 20:20 
columba írta:
Bánná azt valaki , ha ennek a topiknak "paszta " helyett basztard lenne a címe?

Hali, Columba!

Ezen a topikon belül (6. oldal) sokat beszéltek a szakik a topik címéről, no meg a keresztezett madarak elnevezéséről. Kukkints bele, majd döntsétek el és áldásom rá 8)

Üdv, Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 jún. 3, 19:21 
Bánná azt valaki , ha ennek a topiknak "paszta " helyett basztard lenne a címe?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 jún. 3, 19:18 
leho írta:
Szia columba!
Ha látod őket etetgetni az már jót jelent csak az időzítésen múlik minden( na meg egy jól beindult hímen) ha a tojód megáll neki. üdv:leho


Halehó!
Egyenlőre türelemből több van mint másik hímből... :)
A hím (az amelyik éjjel denevérként lóg a mennyezeten) leeresztett szárnyakkal szokott rezegni, a tojó meg épít mint a gép, most egy félig nyitott pinty oduba fészkel be éppen. Tojás az lesz biztosan.
Én direkt kerestem magamnak szűz tojókat,gondolván hogy azokat hiszékenyebbek mert nincs összehasonlítási alapjuk.
Egy másik kanári tojó azt játsza, hogy tojik párat , és 2-3 nap után szétveri az egészet.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2012 jún. 2, 21:59 
derűre ború! aztán megint derű.
A mexipirók X kanári párnál a kanári tojó a múlt héten szombat estére úgy döntött, hogy inkább megdöglik, mint hogy etessen! Na bumm. A kicsik teljes tollban a fészekben kuksoltak. Átöntöttem ( szó szerint) őket másnap reggel egy olyan kanári tojó kalitkájába, ahol pár nappal korábban ugráltak ki a kicsik, de nem foglalkozott, csak a sajátjaival. Hála Isten az elnökünk (H11) Czinege Pisti, keni vágja a kézzel nevelést és pár nap erőlködés után átvállalta dajkaságot. Átvittem őket és 2 perc alatt "befecskendezte" a kicsiket. Én meg 10 perc alatt erőltettem beléjük valamennyi kaját. Gyakorlat tesz i mestert. Pár napja hívott, hogy már átálltak a kicsik(3) a fecskendős anyára. Hát ennyi. Párszor azért leizzadtam. Tegnap meg kikelt 4/3 kicsi koronás gloster tojótól meg valami mástól, ezekre még rá-rá etetgetek, de láttam, hogy az anyjuk is dolgozik.
Mindenkinek sok sikert!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 máj. 31, 21:03 
Ismét bővült a csapat!
Négy tojásból három szemes ebből kettő sikeresen kikelt a mai nap,egy félúton befulladt egy pedig üres volt Magellán kantól és kanári tojótól.
Az egyik bőre kicsit sötétebb de ez lehet csak azért mert nem egy percen belül keltek :oops:
Kép

Kép
Jó lenne látni őket ki színesedni :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 máj. 30, 22:39 
Szia columba!
Ha látod őket etetgetni az már jót jelent csak az időzítésen múlik minden( na meg egy jól beindult hímen) ha a tojód megáll neki.Én idén három elsőéves tojóval próbálkoztam akit amivel összetettem azzal általában el is fogadták egymást, de mivel nálam is első kör után zéró volt megpróbáltam egy kis csereberét leginkább kanári bakokat tettem melléjük, hogy legalább kölköt neveljenek. Sajnos a tojások mind üresek annak ellenér is, hogy a hím egy magellán temperamentumával udvarolt, üldözte a tojót de semmiféle harmóniát nem mutattak, így hát vissza kerültek az előző párjuk mellé ahol egyből etetgetés, párzás,etetgetés, párzás stb...most megint csak várunk :mrgreen:
Viszont a rutinos tojók azok még a tücsöknek is megállnak ha egy kicsit hangosabban ráhúz :lol:
Persze a tőlem jóval tapasztaltabb sporttársak is leírták azért a szerencse sem elhanyagolandó tényező!!!
Fel a fejjel, kitartás ha van másik hímed esetleg próbáld meg azzal. DE CSAK HA BE VAN INDULVA A HÍM
üdv:leho


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 máj. 30, 19:04 
De jó nektek!
Mint tudjátok van egy indigó hímem ami inkább sármány. mint pinty. Féltem hogy majd ver, öl, és pusztit, ha melé teszek valamit, de nem, nálam a kanári tojó hordja a nadrágot. (Nem is lett szemes egy tojás sem a harmadik fészekben sem.:)) Dajkáltattam velük viszont kanárikat és meglepett hogy a hím nem bántotta sem a fészekben sem kirepülés után a kicsiket.
Igaz, az etetésben sem vett részt.
Nálam is van egy tűzcsíz x kanári pár. Két üres fészekaljon már túl vagyunk. A hím néha eteti a tojót, párzást még nem láttam. HA nem tetszenek egymásnak, melyiket cseréljem le?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 máj. 27, 20:23 
Na ismét eredmény lett a másik párnál is (tűzpinty kanári).
Kép
Sajnos az ő fészkükben csak ez az egy tojás volt szemes de ha így etetnének a következőkben akkor nagy baj nem volna :lol:
Első perctől nagy volt a lamour a hím szorgosan etetett,míg a tojó csak kérte. Az első körben nem volt szemes tojásuk pedig többször is láttam párzani őket. De csak a második körben derült ki, hogy a pici hím nem az ekkora tojókhoz volt szokva, de csak sikerült odavernie :alien:

Az első pár kölkei:

Kép

Kép

Kép
A mai állapot:

Kép

Kép
Az apát ki kellett vennem rögtön a harmadik tojás után, mert náluk semmiféle harmónia nem volt ütött mindenki mindenkit.Sőt az apa még egy kicsit túlzásba is vitte a feszekcsésze formájának elképzelését mert a tojó ahogy elkészítette ő rögtön nekiállt szét...ni :evil:
Sajnos a fiatalokat is gyorsan el kellett távolítani a tojó mellől mert ahogy kiugrottak a fészekből egyből meghordta belőlük az új fészkét.
Ezért,hogy a képeken ilyen viseltes a tollazatuk. Az egyiket hímnek néztem a színezete miatt mivel sokkal intenzívebb a színezete, neki még a kloáka körüli rész is vörös. A másik kettőnek fehér a hasa na őket gondoltam az ellenkező nemnek de az egyikük már tegnap óta csicserészik ahogy a többi madarat hallja fütyülni.( remélem majd jól megtréfál és egy új fütty bajnokom lesz :lol: )


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2012 máj. 20, 8:06 
Szia Leho!
Igen van más paszta is :12:
Látom nem viccelsz, kívánom, hogy úgy sikerüljenek a következő költések , ahogy szeretnéd. Már csak azért is, mert ősszel a gyulai kiállításon újra össze kellene szervezni a hibrides speckó blokkot. Úgy gondolom(ha ilyen sok energiát bele teszel, pláne) ott a helyed. Tavaly sok pozitív visszajelzést kapott ez a tematikus kiállítási forma. Sajnos azonban nem tudtunk valódi pintyes keresztezéseket összeszedni. Idénre azonban már van pár kecsegtető ígéret. Pl Lipták Józsi is jelezte, hogy benne van a buliban. Szerintem Teszlák Janit is meg lehet fűzni, tavaly láttam a mexipirók pasztáit, hát hagynemondjam..... :31:
A tűzpinty pasztákkal pedig kitartás, ugyanis nem reménytelen a helyzet.
A pirók meg lehet, hogy még rak hozzá, azért nem kotlik rendesen.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 máj. 18, 20:12 
Szia Béla!


Örülök az eredményednek és gratulálok hozzá, ne-tán más fajt is sikerült tovább vinni.
Nálam az eddigi fejlemény 4/3 tűzpinty kanári páromnál,ugyanez a párosítás még két párnál első körben üres a második körben(sajna túl vannak pörögve a tojók) 10/0 (1 szemes harmadik napos).
A tavalyi tűzpaszta hímem sajnos nem sikerül egyenlőre tovább vinnem ( de hát ez még a tapasztalatszerzési időszak neki) az első körben. Bár a bronz tojóval kiválóan harmonizáltak.
A mozambik és kanári páromnál első kör hat tojás, ebből öt szemes volt de mivel kezdő volt a tojó eléggé komolytalanul kotlott. Mert ha lejött akkor volt, hogy 1,5 órára is lejött tollászkodni.Persze a tojásoknak ez betette a törcsit.
A második körben náluk már nem volt annyira nagy harmónia sajna itt is 6/0
Nem utolsó sorban ma tettem el 5 tojást (magellán kanári) és bizakodom benne,hátha lenne valami belölle mert négyet jónak láttam de ezt csak nagyon halkan jegyezném meg.

Egyéb:1db tűzpinty,3db magellán felgyűrűzve és a mexikói párom első költését várom(3 tojás). Mert eléggé ideges a tojó sokszor leugrál a fészekről és csak vizslat meddig maradok még a madárszobába.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2012 máj. 17, 20:58 
Apa barna hordozó mexipirók, anya valamilyen (talán achát) vörös mozaik. 5/4 fióka kelt ki, de mivel nem cserélgettem a tojásokat, jól szétkeltek. A legkisebb nem bírta a versenyt, mára elhervadt. Az ötödik tojást megnéztem, magos volt, de megállt félúton.
Kép

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2012 feb. 28, 10:49 
columba írta:
Szia!
Nem lett sajnos, 4:0 oda.



Ennek a vezetésnek nem örülők,jobb lett volna ha javadra billen a mérleg súlya.
Na de probálkozni kell,mert anélkül meg nem jöhet össze.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 feb. 22, 6:47 
Szia!
Nem lett sajnos, 4:0 oda.

_________________
Cséplő Árpád


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 18, 19:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO