Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2012 feb. 22, 1:20 
columba írta:
Most az van, hogy egyik fiatal kanári tojóm pár hete egy kalitban van egy indigó hímmel. Fészek rendben, ma lett meg az második tojás. Nem vagyok optimista , de talán a csoda segíthet, hogy valamelyik fias legyen.


Szia,Columba!!!

Lett csoda vagy...?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 ápr. 15, 21:06
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Abony
   
Hozzászólás 2012 feb. 18, 21:07 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném abban, hogy mozambik x kanári hibrid visszafordítható-e valamelyik egyedre?

Előre is köszi!

Béla


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2012 feb. 5, 22:14 
columba írta:
Most az van, hogy egyik fiatal kanári tojóm pár hete egy kalitban van egy indigó hímmel. Fészek rendben, ma lett meg az második tojás. Nem vagyok optimista , de talán a csoda segíthet, hogy valamelyik fias legyen.



Hali
Tudod madarász nyelven úgy mondják,hogy az idő mindent megold.
Csak türelem kérdése,mert az kell a madarászathoz.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 17:17 
Most az van, hogy egyik fiatal kanári tojóm pár hete egy kalitban van egy indigó hímmel. Fészek rendben, ma lett meg az második tojás. Nem vagyok optimista , de talán a csoda segíthet, hogy valamelyik fias legyen.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 21, 8:23 
fric32 írta:
laczkó tamás írta:
Szia András!

Lehet, hogy szerinted elhamarkodott a véleményem, amit írtam, de én mivel még nem jártam sosem Sacile-ben, ezért a véleményemet kizárólag csak a Warth-i "kis" országos kiállítás és a "hatalmas" Reggio-hoz, az ott látott felhozatalhoz fogalmaztam! A fene se tudja, hogy az osztrákoknál egy nagyobb szabású kiállításon milyen érdekességek rejtőznek, amik még Sacile-t is megvernék. Tényleg nem tudom.

Egyébként nekem sem tetszett a keresztcsőrűxsüvöltő hibrid, de nem is magamért szoktam fotózni és videózni, hanem a madarász barátaimnak és társaimnak!

Hozzám is az a paszta vonal áll közel, amiket lentebb írtál!
Talán, ha a jövőben adott lesznek a feltételek hozzá, akkor azért egy kék cinegexkanári vagy valami hasonlóban szeretnék majd okoskodni, majd a jövő megmondja, hogy mire fogok jutni!

Üdv.: Tamás!



Üdv,Tamás a Tepesnek igaza van,én is jártam az évek során pár helyen de....,jövőre ne hagyd ki Sacilét mert ott tényleg pasztába olyan madarakat látsz amit épp ésszel nem lehet keresztezni,de szerintem nem is normál párosításokból születnek azok a madarak,hanem már szépen meg vannak manipulálva.A manipuláció alatt az értem,hogy a a tojót mesterségesen termékenyíti meg a tenyésztő.


Jajj :? !

Igazatok lehet, csak az a gáz, hogy annyi jó helyre nem lesz lehetőségem jövőre elmenni!
Bár a jövő évi Reggio helyett egy Sacile lehet jobb hely lenne a tanulásra!
Akkor ott lesz még a Belga világkiállítás, amit igazán szeretnék látni, de sorolhatnám még a helyeket Európában, pl. egy Hollandia-i Zwolle, stb., ahova szeretnék még egyszer legalább eljutni!
Azért az sem lesz baj, ha marad uticél a 2013-as évre is!

Nameg szeretném megtanulni a mesterséges megtermékenyítést, nem tudom, hogy rátud-e majd állni a kezem, azért a madár egy kicsit más, mint a hal!

Sziasztok!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 dec. 21, 2:02 
laczkó tamás írta:
Szia András!

Lehet, hogy szerinted elhamarkodott a véleményem, amit írtam, de én mivel még nem jártam sosem Sacile-ben, ezért a véleményemet kizárólag csak a Warth-i "kis" országos kiállítás és a "hatalmas" Reggio-hoz, az ott látott felhozatalhoz fogalmaztam! A fene se tudja, hogy az osztrákoknál egy nagyobb szabású kiállításon milyen érdekességek rejtőznek, amik még Sacile-t is megvernék. Tényleg nem tudom.

Egyébként nekem sem tetszett a keresztcsőrűxsüvöltő hibrid, de nem is magamért szoktam fotózni és videózni, hanem a madarász barátaimnak és társaimnak!

Hozzám is az a paszta vonal áll közel, amiket lentebb írtál!
Talán, ha a jövőben adott lesznek a feltételek hozzá, akkor azért egy kék cinegexkanári vagy valami hasonlóban szeretnék majd okoskodni, majd a jövő megmondja, hogy mire fogok jutni!

Üdv.: Tamás!



Üdv,Tamás a Tepesnek igaza van,én is jártam az évek során pár helyen de....,jövőre ne hagyd ki Sacilét mert ott tényleg pasztába olyan madarakat látsz amit épp ésszel nem lehet keresztezni,de szerintem nem is normál párosításokból születnek azok a madarak,hanem már szépen meg vannak manipulálva.A manipuláció alatt az értem,hogy a a tojót mesterségesen termékenyíti meg a tenyésztő.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 20, 11:20 
Szia András!

Lehet, hogy szerinted elhamarkodott a véleményem, amit írtam, de én mivel még nem jártam sosem Sacile-ben, ezért a véleményemet kizárólag csak a Warth-i "kis" országos kiállítás és a "hatalmas" Reggio-hoz, az ott látott felhozatalhoz fogalmaztam! A fene se tudja, hogy az osztrákoknál egy nagyobb szabású kiállításon milyen érdekességek rejtőznek, amik még Sacile-t is megvernék. Tényleg nem tudom.

Egyébként nekem sem tetszett a keresztcsőrűxsüvöltő hibrid, de nem is magamért szoktam fotózni és videózni, hanem a madarász barátaimnak és társaimnak!

Hozzám is az a paszta vonal áll közel, amiket lentebb írtál!
Talán, ha a jövőben adott lesznek a feltételek hozzá, akkor azért egy kék cinegexkanári vagy valami hasonlóban szeretnék majd okoskodni, majd a jövő megmondja, hogy mire fogok jutni!

Üdv.: Tamás!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 19, 10:38 
Hoztam ide egy kisvideót a hibridekről :D :


_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 15, 19:09 
Sziasztok!

A múlt hét végén az osztrák országos bajnokságon(ÖKB 36 - N 78) jártam, Warth-ban. Sok szép gyönyörűen énekelő és kinéző hibridet láttam, olyanokat is, amiket ezidáig nem. Véleményem szerint és a látottak alapján, a keresztezésekben verik az olaszokat!
A kanári számos keresztezési partnerrel alkotott hibridjét sikerült lefotóznom(pl. kenderike, csicsőrke, zöldike, tengelic, süvöltő, különböző csízfélék stb.)!
Számomra egy keresztcsőrűxsüvöltő hibrid volt a legérdekesebb talán, mert ilyet se láttam még!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Jani barátom Helmut ismerősének a győztes madara, a tavalyi világkiállításon 3. helyezést is elérte ez a tűzcsíz paszta!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 nov. 24, 21:21 
Egy csokor aranyos félrehallás:

A nagypapa fekszik a zsírjában.....(sirjában)
szemét vonat-epres vonat (személy- expressz)
a hét műtrágya (műtárgya)
drapp pista (trappista)
halogén tök (halloween)
paszta (basztard)....................

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2011 szept. 10, 14:31 
Közbe kikeltek a féltesók így már nem kérdés a kérdés:-)
Egy kép a mostani állapotáról
Kép
és egy kép a tesókról(na jó csak féltesók)itt az anya madár is fajazonos :D
Kép
A harmadikat lehetetlen volt mellettük lekapni :evil: de a teljes létszám a 3 kistesó.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2011 júl. 21, 8:52 
Köszi a segítséget Warhawknak.
Legközelebb jobban figyelek.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2011 júl. 20, 22:31 
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Először is nem biztos, hogy jó helyen kérdezek de mivel ezidáig még nem volt saját tenyésztésű tűzpasztám ezért itt teszem meg.
Nem vagyok egyértelműen biztos a madár felmenőiben de a színe miatt kissé bizakodom mert nekem elégé úgy tűnik mint egy tűzpaszta csak valahogy gyanús nekem ez a korai színesedés mert a madárka még csak két hetes formácska a többi kanári madaram nem kezdett ilyen korán színesedni, viszont a tűzpinty sem színesedik ilyen korán.Na most akkor mi lehet ez? Csak egy ritkább színű kanári vagy esetleg teljesült az álom?
Van ilyen szalagosodás a szárban a kanáriknál?
Segíts Czimbi!!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2011 júl. 20, 22:46-kor.
Képbeszúrás javítva


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 máj. 6, 22:20 
Szia!

Igazad van, a formula szabályosan: tűzcsíz X kanári.
A formulaleírást előszeretettel felcserélem gépelésnél (előrébb jár az agyam, mint a kezem)... :oops: :?

Üdv:Viki


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 máj. 6, 17:51 
Szia Viktória!
Engem is érdekel ez a basztard téma, igyekszem nagyon figyelni, de egy kicsit össze vagyok zavarodva.
A kanári x tűzpinty formula nekem kanári hímet jelent, de a szövegből mintha más derülne ki!?
Üdv:

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 máj. 6, 12:36 
Sziasztok!

Mint nagy paszta rajongó idén nálam is tervbe van véve a paszta. Konkrétan kanáriXtűzpinty. Eddig egy költést csináltak végig de sajnos a fiókák fejlődése pár napos korukban abba maradt. Most pihentettem a párt, aztán ha bele fér még akkor idén, ha nem akkor majd jövőre próbálkozunk.
Mindenesetre sokszor fejtörő elé állítottak, gondoltam megosztom veletek, amit tapasztaltam.
Februárban tettem össze a két madarat (előtte egymás mellet voltak két külön kalitkában) ez idáig mintaszerűen be is jött, mert kiválasztották egymást! (tűzpinty carduellida lévén abszolút párválasztó madár). Aztán mikor március végén elkezdtek fészkelni jött az első gond. Én felszereltem a fészket a jobb első felső sarokba, a kanári el is fogadta meg is fúrta/építette a fészket aztán mikor elkészült vele elbontotta...újraépítette..elbontotta... Ezért jobb ötletem nem lévén átszereltem a fészket egy másik sarokba és a gond meg is oldódott.
A következő probléma a tojásrakásnál jött elő: első tojást kilyukasztották mielőtt műtojásra cserélhettem volna. (Gondoltam biztos a tűzcsíz) de nem: a kanári volt (erre a második tojásnál jöttem rá, nem vitamin hiány, minden földi jó ott volt előtte, ami kell/ez rossz szokás nála/) Sima hagyományos műtojást egyszerűen nem fogadta el, úgyhogy egy nagyobb színesebbet kapott (húsvéti dísz volt LOL) ami szuper kulcsingerként hatott rá és máris felhagyott a lyukasztással és mintaszerűen kotlott. (Viszont szuper kulcsinger negatív oldala, hogy abbahagyja a tojásrakást, mert csak azt az egy nagy tojást akarja kelteni. Így trükk: lerakott tojások elvesz, utolsó tojás lerakása előtt nagyobb műtojás berak>így szépen elkotlott és már nem lyukasztott!!

Így állunk most. Egyébként a költés alatt a tűzcsíz etette a kanárit, SŐT mikor az lejött a fészekről ráült helyette a tojásokra!!! :D :shock: Szóval a pár jól működik együtt, remélem másodszorra sikeres lesz a fiókanevelés is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 dec. 31, 12:08 
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 26, 23:16
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 dec. 24, 12:29 
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 dec. 4, 23:55 
Mourad nagy király. Jócskán van fennt a youtubeon cucc tőle.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2010 dec. 3, 11:43 
Igazad van! :oops: A házinak szürke sapkája van, az olasznak pedig barna... Úgy tűnik leragadtam ott, hogy "jé, verébXkanári"?!

Én is arra tippeltem, hogy az utód nem lesz termékeny, mert a veréb szövőmadár a kanári meg pintyféle és már túl messze vannak egymástól genetikailag.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:33
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO